Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. Április 9. 21:59283176.

    Julika, szia, el is hiszem, hogy megijedtél. Jó, hogy mielőtt elmentél otthonról,  megszámoltad a cicceket. Örülök, h tetszett a film.

    előzmény:
    BiriBiri (283175)
    2019-04-09  18:20
  2. 2019. Április 9. 18:20283175.

    Szervusztok!


    Nagyon jó volt a film, régen láttam ilyen jót. Nem véletlen a 3 Oszkár díj.


    Átültettem a paradicsom palántákat..még lesz egy fajta amit pikírozni kell. Adtam Nórinak és  Zsuzsinak is.


    A föld a padlás feljáróban van, kinyitottam az ajtót és addig amíg ültettem nyitva hagytam. Amikor mentem becsukni meglepve láttam, hogy Vince jön lefelé. Mondtam neki, most majdnem fenn maradtál. Már készültem a moziba amikor feltűnt, Incit nem látom..szörnyű sejtésem támadt..kinyitom a padlás ajtót..úgy hallom nyikorog az ajtó? de nem az ajtó..Incike sírt, hogy most már elege van ebből a szórakozásból, le akar jönni. Azt sem tudta mit csináljon örömében..jól megjárhatta volna. Talán úgy nem mint Zsuzsi egyik cicája Ő beszorult a gerendák közé, úgy kellett kivágni...Őt is véletlenül találták meg...Szóval erre nagyon kell vigyázni. A régi deszka ajtón volt macska nyílás..ez az ajtó kész börtön.


    Holnap fürdés.


     

  3. 2019. Április 9. 17:19283174.

    Sziasztok!


    Most értem haza a városból.Nagyon " termékeny" utam volt.Többek közt a gyógyszertárba kellett volna mennem...be is mentem csak a recept itthon maradt.Szerencsére jött egy busz azzal elmentem a Lidlbe....ahova egyáltalán nem terveztem menni ...így aztán vettem ezt-azt.Felesleges dolgot nem ...így kicsit feltöltöttem a kiapadt készleteimet.


    Reggel Zs. elvitt bennünket Balfra.Hamar végeztünk a bejelentkezéssel.Nekem el kellene kezdenem egyik nap a fürdést. J. majd csak ünnepek után kezd.Annyi mindent írtak fel neki ....elmegy a fél nap.


    A húsvéti készülődés nálam elmarad.Pénteken elutazom... vasárnap este jövök meg...hétfőn majd eszem ami van. A családom Stuttgartba megy...D. most 3 hónapig ott dolgozik.Majd valamikor az ünnep után "összefutunk". Boscó Kapuvárra megy a "kutyabarátaihoz". Takarítást nem kockáztatok.Nem szeretnék leszédülni a létráról.Ha elkészül húsvét előtt jó ....ha nem majd utána.


    Tegnap befejeztem a filmemet.My  Spring Days...a Sb-on.Fájdalmasan szép történet volt.Kár, hogy a végét megint összekapkodták ....és sok mindenre nem lett magyarázat.


    Gondolok mindenkire...beszélgetek is veletek .

  4. 2019. Április 9. 15:20283173.

    Pötyi, nagyon sajnálom, hogy  nem tudod kialudni magad.   Talán Lajos kialussza magát nappal,  ezért is nem megy neki az alvás éjjel. 


    Jó munkát az uj lakásban, remélem minden megy rendesen. Kár hogy nem tudtok beszélni.

    előzmény:
    potymama (283171)
    2019-04-09  13:05
  5. 2019. Április 9. 13:05283171.

    Sziasztok!


    Elbattyogtam a postára. Ildikó gondoltam rád...mert én még mindig elég gyenge vagyok. Meg ráadásul nem tudom kialudni magamat Lajos sokat kóborol éjjel.


    A lányom megérkezett Alexáékhoz, még nem beszéltem velük, mert még nincs internet bekötve a lakásukba.


    Na, mennem kell ..majd benézek még.

  6. 2019. Április 9. 11:05283170.

    Julika, én az idén semennyire sem készülök. Most  úgy lesz, ahogy lesz.


    Még nincs erőm semmihez sem. Ma főztem, de jobb lett volna, ha nem - igaz csak magamnak, vagy Évának is, még nem tudom -  ízlelés isten tudja hol van, és  gyenge vagyok.  


    A főzéshez be is kell vásárolni, ami most nem megy, még gondolatban sem.  A tegnapi kezelés hatása a mai napra elég nagy. Talán majd estére kicsit minden enyhül. 


    Jó mozizást.  

  7. 2019. Április 9. 09:20283169.

    Szervusztok!


    Ildi! Nanáá, hogy gondolunk rád, mint minden beteg barátnőknek drukkolunk. Érdekel a kezelés, a gyógyulás...nagyon rossz lehet ilyen állapotban készülni az ünnepre. Én nem nagyon készülök..nem izgat a takarítás,  és a főzés sem hoz lázba. veszek csülköt vagy sonkát, megfőzöm, a levéből lesz lencse leves. Csinálok francia salátát és gombás zöldborsós salátát, töltött tojást. és kész. nem sütök, veszek minyont , minden pénteken van friss süti, lehet rendelni.


    Csak nagypénteken, a születésnapomon,  nem leszek egyedül, más napokon igen.Ha jó idő lesz az "ifjúság" kint lesz Szanában. legyen jó idő.

  8. 2019. Április 9. 09:14283168.

     


    Ma moziba megyek, ezt a filmet nézem meg.


    A Zöld könyv – Útmutató az élethez Tony Vallelonga (becenevén: Tony Lip) története, aki többnyire kidobóként dolgozott különféle klubokban, de 1962-ben másféle munkát is elvállalt. Egy nagynevű fekete zongorista, Don Shirley sofőrjének állt, hogy elkísérje a turnéján a zenészt. Csakhogy ez a turné minden volt, csak egyszerű nem: Shirley a fejébe vette, hogy az Egyesült Államok déli államait járja körbe a koncertjeivel, csakhogy akkoriban arrafelé még mindennaposak voltak a faji feszültségek, és egy szabadosan élő fekete zenész nem sok jóra számíthatott az arrafelé lakó fehérektől.


    Példának okáért: a címadó Zöld könyv egy olyan kötet volt, amit a déli államokba utazó feketéknek írtak arról, hogy melyik városban hol szállhatnak meg és hová mehetnek be enni, ugyanis a fehérek látogatta helyeken nem szolgálták ki őket. A film középpontjában azonban nem ez, hanem Tony és Don Shirley útközben, az együtt töltött idő során kialakuló barátsága áll, ami már csak azért is több egy sima haverkodásnál, ugyanis a történetet Tony Lip még gyakorló rasszistaként kezdi, de útitársa segítségével szép lassan átértékeli magában eddigi nézeteit, és a film végére jobb emberré válik.

  9. 2019. Április 8. 21:17283167.

    Köszönöm a rámgondolást. 


    Fájt. A jövő hétre csinálok egy térképet a fájdalmas pontokról. Mivel nincs röntgen, igy vakon kezeljük a fájdalmas részt. Csak rám lehet alapozni, ahol a legjobban fáj, ott kell kezelni. 


    Érdeklődtem a kezelőtől, Kanizsán van ilyen kezelés, de ott is is pénzes 3ooo Ft/láb, vagyis terület.  Zegi kórházban nincs, mert nem vettek gépet.  De Kanizsáról is járnak ide, mert nem bírja el a kórház a létszámot.


    Jövő héten szerdán megyek, és reménykedek, hogy az 5. után sokkal jobb lesz. 


    Talán holnap  többet írok, kicsit jobban vagyok már. Ez a két fajta betegség kicsit lenyomott. 


    Most lefekszem, próbáltam egy filmet nézni, de nem köt le. 


    Holnap jön Éva a fodrászhoz, és mindenképpen bejön. 


    Köszönöm a mai írásokat, igazán jók voltatok. 


    Jó éjszakát. 


     

    előzmény:
    BORS (283166)
    2019-04-08  18:52
  10. 2019. Április 8. 18:52283166.

    Hú de sokat írtatok, de jó!!  Elsőnek megköszönném  a múltkori  kedves dícséreteket, amit kaptam, mert jó sokat írtam. 


     Másodjára - nehogy elfelejtsem - drukkolni fogok Ildikének, hogy bírja ki a fájást a kezelésen.


    Aztán, örülök, hog Alexáék ilen ügyesek,  maguk csinálnak meg mindent, amit csak lehet.  Zsuzsi  majd akár válogathat majd az állásajánlatokban, hááát nem sok  hajómérnök lehet az országban. Kívánom, oda vegyék fel, ahova szive szerint  menne.


    Sacika sajnálom az eltávozott kedvencet.  Milyen  aranyos gászjelentése van. Én is szomorkodtam a kis fiókák miatt. Ildim szerint szarka lehetett, mert nem voltak "harci" nyomok.


    Julika kedves, és Valamennien, akik biztattatok: .igazatok van! .ok. igen,  tényleg fel fogom avatni az új papucsot és a pizsamát is.


    Itt ma nagyon szép idő volt,  de nem ültünk ki, bent ragadtunk, már bánom. 


    Megint 2 csomag mirelit tésztából sütöttem finomat, mikor a barátnőm jött, még forró volt. Ez is sós tölteléket kapott, mert T. cukros. Sonkás-kolbászos lett. Egy kis tejföl, egy kk. mustár,  sonka, gulai az aprítógépbe és már kenhetttem is bele.  Ettünk is, vitt is Teca, a többit Áronéknak adtam, nem maradt fényképezni.


    Marikának is köszi a kert kérdésre a választ, Annuskára gondolni fogok,haza jön a várva várt unoka. Anikó, jól tetted, hogy voltál a szabadban,  a kertben.A kert gyógyító kúra.


    Magdika, csak úgy elindultál? Kincsem, ..te sem tudsz sokáig megmaradni egy helyben! Munka vagy intézni való nélkül!  Én is szoktam ilyeket érezni.


    Sacikám, bizakodó vagy, legyen is minden rendben legelső azonban az egészség,  aztán jöhet csak minden más, ami  gond.  Épp ma mesélte T. hogy hányszor elhatározta már, hogy csak és egyedül csak önmagával fog törődni, aztán jöjjön csak a család. Megvalósítani  azonban  soha nincs  szive. Valamennyien így vagyunk.


    Emlékszem amit pl.Erink írt, hogy milyen önzetlenül és szeretettel gondozott egy barátnőt/családtagot, ..aztán még meg is bántották a hála helyett.


    Holnap megent fogászat, már úgy járok oda, mintha klubtag lennék. Fognak hiányozni, ha letelik.Vagy nem?? : - ))


     

  11. 2019. Április 8. 15:41283165.

    Szervusztok.


    Nálunk fúj a szél, ezt nem igazán szeretem, kifújja a kis nedvességet a földből. Ma nem merültem bele a munkába, inkább csak olyan tedd ide- tedd oda napom van. A mai lenkeségem is megtörtént, a mosógépbe folyékony szappant öntöttem öblítő helyett, még jó hogy időben észrevettem, csak hát amire kipucoltam a tartályból.....


    Sacikám ugyan így jártam sajnos én is, nem kelt ki az edénybe ültetett hibiszkusz mag, ma vetettem szabad-földbe, remélem ez sikerül. Részvétem a veszteség miatt, sajnos a cicák figyelmetlenek.


    Magdi, merre vitt az utad? Örülök hogy Nálad legalább sikeres volt a virágmag, már épp kérdezni akartam.


    Annuska én sajnos folyamatosan fájok valahol, már meg sem említem, mert csak nyavalygásnak tűnik.


    Pötyi gratulálok Zsuzsinak, nem egy hamupipőke szakmát választott, sok szép sikert kívánok hozzá. Alexáéknak nagy segítség lesz a lányod, igaz Ő sem egy elveszett leányzó, gondolom nem bánták meg a nagy változást hozó lépést, itt a lehetőségeik szerintem sokkal jobbak.

  12. 2019. Április 8. 14:26283164.

    Szervusztok


    Itt ragyogó nyár van. Még a mellény is lekovánkozzik az emberről.


    Erika, ejnye, Ti otthon koncerteztek. Nem volna jó már abba hagyni? Azért még várj a telken való alvással.


    Magdika, az ablak meg vár, elöbb gyógyulj meg. Ugy olvasom, hogy csak nem birsz magaddal és már mehetnéked van. Azért fogd vissza magad.


    Marika, jó, hogy jöttél. Már Te is erősnek érzedmagad és lassan ujra felveszed a szokot ritmust, de ugye azért tudod, hogy hol a határ?  A labor eredmény?


    Anikó, hogy vagy? Mert erről nem irsz, csak arról, hogy mit csináltál. 


    Sacika, ezek szerint még nem vagy 100-as, ha vizsgálatok várnak rád. Sajnálom a vesztességet. Sajnos a cicák csavarognak.


    Julika, jó utat. Ma is fürdő? Ugye vigyázzól, hogy a fülledet ne érje viz?


    Pötyike, Zs.nek gratulálók, ez igen. Ti hogy vagytok? gondolom epázzel ha colát veszel. Lajos rendbe jött? Alexáéknak nagy sgitség lesz.


    Ildike, ezek szerint csak javulgatsz, de nem vagy még jól. Birni fogod a kezelést?


    Borsikám, elő a pizsivel. Mondom én aki szintén külön tartja az esetleges kórházba menési dolgokat.


    Minden gyengélkedönknek jobbulást kivánok. Egy kis napozás biztos jót tesz.


    Nálunk is javulgatás van. Én ma a remek napsütést kihasználva egy kicsit boklásztam a kertbe. Olyan jól megsütőtt a napocska, biztos segiteni fog.

    előzmény:
    harangvirag08 (283163)
    2019-04-08  10:29
  13. 2019. Április 8. 10:29283163.

    Sziasztok!


    Benézek ...mielőtt elindulok.Igaz még nem tudom hova.Nem döntöttem, hogy vásárolni vagy Tómalomra ...de csak széjjel nézni.Nem bírom már a bezártságot.


    Sacikám ...örülök, hogy írtál.Igaz szomorú hír is jött.Zafira volt az anyacica? Emlékszem akkor csodáltuk a kék szemeit.Ő kijáró volt?


    Pötyi gratulálok Zsuzsinak...ez jó kezdés.Én gondoltam amikor írtad, milyen szakot választott, hogy ezt külföldön lehet folytatni.Azt nem tudtam, hogy itthon vannak hajóépítő vállalakozások.Persze ha arra gondolok, hogy mennyi magyarnak van hajója az  Adrián és a tengereken ....akkor világos.Annak aki nem járatos mint pl. én ...a hajózásról csak a tengerjáró ugrik be.Jó, hogy ilyen ügyes a családod....nagy segítség lesz Alexának.A  régi szép időkben mi is mindent magunk csináltunk ....de amióta a " mester"eltávozott ...pang minden.


    Marika ...örülök,hogy nagy sétákat tesztek.Úgy látom olyan  teis olyan nagy üzleteket kötsz mint én ...de valamit mindig vennem kell.Akkor a focimeccs ugrott?


    Anikó ...kikelt a hibiszkusz ....nem is tudom mikor vetettem ...de jó régen.


     


    Ildikém ...gondolok rád ...legyen eredményes a kezelés.


    Megyek ...próbálok valamit kezdeni magammal...utálom ezt a tesze-tosza állapotot.


     

  14. 2019. Április 8. 10:05283162.

    Jó reggelt. 


    Kicsit fátyolfelhős az ég, én készülök Zegre a sarok lökéshullám kezelésre. Számítok rá, hogy nagyon fog fájni, de minden rosszban van valami jó, és egyszer elmúlik. 


    Kicsit hosszú lesz a várakozás, de muszáj kivárni. 


    Julika, nagyon jó az idézet, valami hasonlót én is nemrég találtam, ami teljesen passzol az én állapotomhoz. Most úgy döntöttem rizst fogok főzni, semmit sem kívánok hozzá kanálon kívül, a hús valahogy csak a gondolatomban  van, megjelenve már nem szeretném enni ma. 


    Nagyon álmos vagyok, azt hiszem ez az új gyógyszer miatt van. 


    Készülök, bár még messze a 3/4 3 óra. 


     


    "Némelykor kérdezd meg magadtól: muszáj most megbotránkoznom? Az esetek zömében nem muszáj."


    /Vavyan Fable/

    előzmény:
    BiriBiri (283159)
    2019-04-08  06:23
  15. 2019. Április 8. 10:05283161.

    Sziasztok!


    Sokat kellett visszaolvasnom, mert tegnap nem jártam erre.


    Kérdeztétek: a lányom holnap reggel repül Alexáékhoz. tud majd segíteni nekik, mert mi is mindig mindent egyedül csináltunk ha felújítottuk a lakást, szőnyeg padlózni, tapétázni, festeni..ezeket elleste tőlünk és a saját házukban is maguk csinálnak ilyeneket.


    Örülök, hogy mindenki jobban van..Sacika legalábbis a javulás útján.


    Elfelejtettem kólát venni, gondoltam kipróbálom ha rendetlenkedik az epém.


    Zsuzsi unokám is lassan befejezi az egyetemet, felkérték olyan "segéd tanári" munkára. Rendesen felvették státuszba és egy kis fizetést is kap. Azt nem tudom mit kell neki csinálni..lehet csak a dolgozatokat összeszedni ..mindegy nagyon megtisztelve érezte magát. Tudjátok ő a hajómérnökire jár, de a mesterképzőre az orvosmérnökire akar menni..ha sikerül, ha nem, marad a hajó.


    Nem is gondolná az ember amilyen kis ország vagyunk..tenger nélkül és milyen elismert hajótervező irodáink vannak.


    Vettem reggel füstölt lapockát, meg tarját. Tavaly nagyon megjártam a sonkával..irtó száraz, rágós volt. Hátha ezek szaftosabbak.


    Lassan és nehezen telnek a napjaim, de megvagyunk.

  16. 2019. Április 8. 06:24283160.

    Többünknek már "olyan" társa nincs..de itt vagytok , vagyunk egymásnak

    előzmény:
    BiriBiri (283159)
    2019-04-08  06:23
  17. 2019. Április 8. 06:23283159.

    Szervusztok!


    Mindjárt indolok Békésre...békés, szeretet teljes napot kívánok.


    "Az emberek végsó fokon nem attól boldogok, hogy éppen ki a miniszterelnök, vagy hogy milyen volt a búza termés, hanem attól, hogy rendben van-e a magánéletük, van-e társuk, akivel megoszthatják az életüket"

  18. 2019. Április 7. 18:07283158.

    Szép estét Mindenkinek!


    Jó volt olvasni.sokat íratok..


    Lassan  az átmeneti bajok engem is elhagynak, z allergiám beállt, sajnos gyógyszerre, az epés roham is elhagyott..egy utolsó fellángolását magamnak köszönhetem, már kezdtem jól lenni, azért a szomszédosom javaslatára ittam borsmenta teát, ami neki jó, de engem kipurcantott...


    ..A többi bajom vizsgálás alatt, elkeserítő időpontok, elsőre szept.15-re lett volna, végül protekcióval május 17 lett


    Nagy dolgokat nem tudok csinálni...ma Saci segített, holnap lesz pénzes segítségem... h nem kell lehajolni, ágaskodni és létrára menni, akkor én is tudok valamit csinálni.Ma egész nap ment a mosógép, terítők , plédek, függönyök kimosva, amit majd felraknak azt frissen fogom  mosni...


    Borsika...ranyosan írtál nekem is....a szép holmidat használd, mi már nem sok mindent fogunk elszaggatni


    Marika...örülök, hogy jól vagy, már sok mindent megcsinálsz. Dokis eredmények?


    Annuska..jó lesz a Ricsis találkozásotok, még ha rövid is...A fiadnak is elég kitartó a nyavalyája...


    Anikó....sokat ügyeskedsz....a cserépbe vetett hibiszkusz magom nem kelt ki, most majd vetek helyre is


    Pötyike...Alexáéknak jó kis lehetőségük adódott, mikor utazik a lányod?Ti javulgattok?


    Erika....elhiszem, hogy vágyódsz a telekre, de azért éjszaka még elég hűvös van..


    Ildikó...remélem nem estél vissza, nem láttalak..Bence meggyógyult?


    Magdi....talán lassan te is kikeveredsz, a gyógyszerszedés sajnos nehéz ügy, néha muszáj inkább tűrni a sok mellékhatás miatt..


    Julika...neked javaslok egy óriási piros pontot , olyan szépen helytállsz a házunk táján..


    szomorú történésünk is volt, a szép kékszemű Zafirát elütötte az autó

  19. 2019. Április 7. 17:26283157.

    Szervusztok.


    Lassan elmúlik a hétvége, mit lassan, rohan az idő, alig múlt karácsony és itt a húsvét. Eddig úgy tudom nem lesznek vendégeim, így nem is igazán készülök, egy kis darab sonkám azért van.


    Délelőtt rendbe raktam még az udvar hanyagolt részét, lassan kezdhetem elölről. Tegnap még gondolkodtam egy bolhapiacos látogatáson, ma reggelre elvetettem az ötletet a rendrakás miatt.


    Borsika olyan kedvesen sorba szedtél mindenkit a csapatból, örülök, hogy jó napod volt. Az unokáknál minden megy a szokásos úton, sokat dolgoznak, főleg Beatrix van nagyon elkapva. Úgy tudom Peti jövő hétvégén Varsóban lesz, majd estére kifaggatom amikor beszélünk.


    Annuska gondolom a héten készülődsz a találkozásra Ricsivel, olyan mozgalmas az életük a fiataloknak, megdolgoznak a sikerért, minden generációnak meg van a maga démona, amivel meg kell küzdeni.


    Örülök, hogy lassan azért jó hírekről is beszámoltok, most már talán mindenki a gyógyulás útján jár.

  20. 2019. Április 7. 17:26283156.

    Lassan csak felballagnak az egészségesek. Ancsa, Ildi és Saci hiányoznak....gyógyuljatok lányok!!!

  21. 2019. Április 7. 16:57283155.

    Szervusztok!


    Már ezer éve csak olvasni jártam itt.Ez igazán nem szép dolog.Meg is róttam magam érte.


    Hétfőn Papa felébresztette téli álmukból a növényeket.Kirámolta, én meg rendbe szedtem kicsit őket.Majd lassan átültetem amit kell.


    Kedden laborba voltunk és a piacon. Szerdán mind a ketten tüdőszűrőn és a doktor néninél.Csütörtökön elballagtunk a Köz.házba, a zsibvásárba.Jó sokat költöttem.Vettem az egyik kerti asztalra viaszosvászon terítőt.Ennyi volt az egész.Pénteken két mosás.Ez történt a héten a főzésen és a körletrenden kívül.


    Minden délután sétálgatunk.Váltogatjuk az utat, mert már nagyon untam amerre szoktunk menni.Ma meghívtam Papát egy fagyira, de kezdődött valami foci és sietni kellett haza.Jobban járt volna ha elfogadja a meghívást, mert találkoztunk két ismerősével és jól elbeszélgették az időt.


    Borsika kérdezted az orgonát, aranyesőt és a barkát.Ebből csak orgonánk van, de más fajta különböző levelű és virágzó bokrunk van.


    Sajnálom, hogy ilyen sokáig tart ez a kórság amit megkaptatok.Remélem lassan csak elhagy benneteket.Vigyázzatok magatokra.


    Már rég megírtam, csak jött Adrika és beszélgettünk, a levél meg itt maradt.


     


     

  22. 2019. Április 7. 16:27283154.

    Sziasztok!


    Öröm volt olvasni az írásokat.Kezdek magamhoz térni.Igaz a felfelé nézésnél , nyújtózkodásnál   még jön a szédülés.Ha nem múlik el koszos marad az ablak ...így nem merek belekezdeni.


    Reggel elmentem vásárolni. Benéztem a bolhapiacra.Nagy vásárt csináltam vettem egy sálat / nem tudom hányadiknak/ 200Ft-ért.Kerestem a leanderest...de még nem volt.Utána az Intersparban kicsit apasztottam a bukszát.Nagyon ki voltam már fogyva mindenből.


    Kitartóan kortyolgatom a colát.Ettem ...de ízt nem érzek....majd csak kirúgom magam.Nem is nagyon beszélek rajtatok kívül senkivel erről ...mert akik tényleg rendszeres gyógyszerszedők még azt gondolnák " kényeskedem"bár nem kívánom senkinek.


    Borsika ...tessék hordani a pizsit...nem tartalékolni rossz napokra.Tudod "bagoly mondja verébnek" . De. tényleg.


    Erikám ...csak jön a jó idő, hogy tudjatok menni...lesz még idő rá bőven.Előbb " mongyanakle" a nyavalyák.Ezen a tavaszon jól kifogtuk.


     


    Tegnap itt volt a Gyöngyi barátném. Reggel elmentem a kisboltba ....semmi sós " ennivalót" nem kaptam. Gondoltam megsütöm a fűszeres almakenyeret / amit vittem Baracskára/. Azon kevesek egyikét amit tudok.Grízes és sima lisztet szoktam használni. Kimértem a simát, majd a grízest véletlenül belezuttyantottam a cukorhoz és a tojáshoz.Végül összeállt....de közel sem lett olyan mint szokott.Csokimázhoz meg kedvem nem volt .... különben is diétáznia kell. Nem volt rossz ...de én tudtam.Annyi hülyeséget csinálok mostanában.


    Annuska ...nagy öröm lesz találkozni Ricsivel.Nálunk megint szanaszét van mindenki....nem tudom mikor leszünk mindannyian együtt.


    Pötyi ...már elutazott a Lányod?Nagy segítség lesz Alexáéknak.Leona majd elszórakoztatja...a sok munka közepette.


    Vigyázzatok magatokra!Semmi érdemleges erre nem történik.Egy régi kolléganőm erre azt szokta mondani "rostálom a vizet" .


     

  23. 2019. Április 7. 15:28283153.

    Szervusztok!


     


    Remélem minden betegünk már a gyógyulás útjára lépett.....kívánom hogy így legyen....Nálunk a köhögés még ragaszkodik hozzánk, de már nem olyan vészesen. Nálam a levegővételnél egy egész zenekar szól....


     


    Borsika drágám annyira örültem az írásodnak, olyan jól és jókat írsz......Nem megyünk a telekre sonkáért, az utazási költségből itthon a piacon is tudok a legjobbakból választani....Ernő nem akar sonkát, nála a csülök a nyerő...Majd meglátom mi lesz. Csak remélem, hogy olyan idő lesz, hogy már ki tudunk menni ott alvósra.....


    Francika  jobban vagy már? Az ágynyugalom és az alvás segíthet.....


    Magdi te hogy vagy? Kimentél a lakásból? Csak óvatosan.....Nem szeretem a kólát, de van itthon kizárólag betegség esetére...


    Ma lusta napot tartottam, a főzésen kívül, na meg a körletrenden kívül nem csináltam semmit. A főzés is igen egyszerű volt, maradék ragu leves (amiből még holnapra is jut) egy nagy tál tavaszi saláta és sült hús....Főztem még egy kisebb adag töltött káposztát (Ernő végre nem paradicsom levest kért) így hétfőre is kész az ebéd.....sőt még a fagyóba is került két adag...


    Reggel elég szomorú volt az idő, most süt a nap, de van egy kis szellő.


     


    Mindenkire gondolok, betegeinknek jobbulást!!!!!!!!!

  24. 2019. Április 7. 15:19283152.

    Szervusztok


     Én is előkerütem. Sajnos a korság minket sem került el, de javulgatunk.


     Az ürömben öröm, hogy Ricsikém pénteken rövid időre, de haza jön. Ekkor tartjuk meg utólag a  névnapját- Közben lesz egy osztálytalálkozója is és már vasármap megy is vissza.


    Kedves Barátnőim, gyügyulgassatók. Példát vhetünk Julikáról aki tartja a frontot.


    Mindenkinek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (283151)
    2019-04-07  10:56

Címlap

top