Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. 2009. október 9. 10:065051.
    Szerintem el kell döntened, hogy feng-shui vagy vaszati.
    előzmény:
    uhuka (5050)
    2009-10-04  13:37
  2. 2009. október 4. 13:375050.
    Sziasztok, kissé tanácstalan vagyok. Ahogy olvastam, 9-es kua számmal tanuláshoz a déli irányba fordulás a jó, párkapcsolat erősítéshez északi irányú ágy. Most meg a vaszatis honlapon az van, hogy csak déli irányba ne forduljunk tanuláskor, és csak észak-dél irányban ne aludjunk . Most akkor mi legyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 2. 15:295049.

    Szia!

    Ez a 6-os segítőkész emberek és utazás életterület, ami a lakás ÉNy-i része és a fém elemhez tartozik. Az erősítéshez fontos ellenőrizned, hogy kedvező-e ez a terület számotokra, mert csak ekkor jó ha erősíted. Azonkívül jó lenne tudni miért szeretnéd erősíteni: segítőket szeretnél bevonzani, vagy inkább utazni szeretnél. Ettől is függhet, hogy mit alkalmazol. Látatlanba ezért is nehéz korrekt fs-i tanácsot adni. Azért röviden és általánosságban. A fém elemet erősítheted a fehér, szürke, fémes /arany, ezüst/ és pasztell színekkel; az ívelt, kerek formák alkalmazásával, fém tárgyakkal, fém szélcsengővel, tükörrel, fehér kristállyal. Jók a hitednek megfelelő tárgyak, vagy olyan képek melyek szent helyeket,- vagy személyeket ábrázolnak. Ha utazást szeretnél erősíteni jók a földgömbök, térképek, vagy az általad uticélnak kinézett helyekről készült képek. Fontos, hogy az előszoba legyen mindig rendezett, jól megvilágított és barátságos.

    A házszámmal kapcsolatban nem tudom mit értesz azon, hogy nem igazán jó, ezért csak azt tudnám tanácsolni -ha ennyire zavar-, rajzolj köré egy kört. A virágok 8-as formába ültetését nem értem, erről írhatnál bővebben. Színben pedig jó az élettér elemének megfelelő és az azt támogató szín, ha megfelelő számotokra gua szám alapján az irány és az életterület, amit képvisel. Remélem tudod hasznosítani a leírtakat.

    előzmény:
    MAKRO* (5048)
    2009-08-25  22:33
  4. 2009. augusztus 25. 22:335048.

    Sziasztok!

     

    Szeretném a segítségeteket kérni az alábbiakban:

     

    1. az előszobánk az emberi kapcsolatok területe

    Hogyan tudnánk ezt a részt erősíteni?

     

    2. A házszámunk 49., ha jól tudom, akkor ez nem igazán jó. Mivel tudnám ellensúlyozni?

    Ha esetleg az előkertben a virágágyásban a virágokat 8-as formában ültetném el az kedvező hatású lenne? Illetve milyen színű virágokat ajánlotok?

     

    Köszönöm szépen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 31. 15:105047.

    Szia!

    Nézz körül a tertisztitas.lap.hu oldalon. Itt találhatsz hasznos információkat és olyanokat is, akiket meg tudsz keresni és szakszerüen végrehajtják  a tértisztítást, de sztem te is meg tudod tenni, ha elolvasod az írásokat. különösen jók ezek: http://www.fittelet.hu/feng_shui/cikk_29.php és http://www.nlcafe.hu/noklapja/20060222/a_tertisztitas_muv eszete/.

    előzmény:
    milnyo11 (5046)
    2009-07-30  07:48
  6. 2009. július 30. 07:485046.
    Sziasztok.Már régota olvasgatlak benneteket,most gondoltam megirom a problemamat.Egy ikerház egyik felében lakom,masik fele a testvereme es alberlok lakjak.Harom ev alatt a sokadik csalad.Mindegyik rendesnek tunt csak miutan bekoltoztek valtoztak meg.Vagy nem akartak fizetni,vagy megloptak,olyan is volt hogy mindketto.A lenyeg hogy en ugy erzem tertisztitasra van szukseg ott.Mit tudtok ajanlani melyik modszerel probalkozam.Olvastam a csengettyu,taps es fustolo kombinaciojarol.Ha igy csinalom meg mindeg ajanlatos a soval felszorni.Elvegezhetem en vagy csak szakerto.Kell-e a maya labda vedekezeskeppen.A mi lakasunkat es a masik felet is erdemes megcsinalni?Ha felszorom soval akkor nem aludhatunk benne?Most eppen festunk az ures lakasba,rogtn azutan vegezzem?A butorokat elhuzzam a faltol,szonyeget felvegyem?Ne haragudjatok hogy ennyi kerdesem van,de mar annyi anyagi veszteseg ert sorozatba,hogy nem tudom mit tehetnek,hogy megszakitsam a folyamatot.Koszonom s segitseget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_955398
    Torolt_felhasznalo_955398
    2009. július 27. 07:595045.

    Szia!

     

    Köszi szépen , átnézem az oldalakat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2009-07-24  11:53
  8. Torolt_felhasznalo_955398
    Torolt_felhasznalo_955398
    2009. július 18. 13:085044.

    Sziasztok!

     

    A segítségeteket szeretném kérni!

    Új vállalkozásba kezdtem, vásárokat tartok különböző településeken.

    Egyik kérdésem, hogy melyik területet erősítsem és mivel, hogy a vállalkozásom beinduljon.

    A másik pedig, hogy milyen színeket, elrendezést javasoltok a plakátok, szórólapok kialakítására.

     

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. június 7. 15:155043.

    Szia Dorka!

    Én úgy tudom, hogy Ők Luk Fuk és Szau, a három Csillag Isten, vagy a három bölcsnek is nevezik. Fuk van mindig középen, ő a Boldogság Istene. Ő a legmagasabb. Luk a Rang és Befolyásosság Istene, az erő és tekintély jelképe. Szau a Hosszú Élet Istene. Az ő bal kezében van a bot, amin sárkány szimbólum található, míg jobb kezében tartja az őszibarackot, ami a hosszú élet jelképe. Ez a három isten mindig együtt van, és magukban hordozzák a gazdagságot, a sikeres fiú utódok ígéretét, a jólétet, a nyugalmat és az egészséget, és hogy mindig legyen bőséges ennivaló a háznál. Leginkább ebédlőben, nappaliban vagy a bejárattal szemben helyezhetők el, valamint a lakás “Segítőkész emberek” területén, ami az ÉNy-i részt jelenti. Gyakran láthatók kínai éttermekben és a legtöbb kínai háztartásban megtalálhatók, az általános jó szerencse szimbólumaként.  

    előzmény:
    99dorka (5042)
    2009-06-06  07:31
  10. 2009. június 6. 07:315042.
    Közben feltudtam tölteni a képet .Van  valaki aki tud segíteni?
    előzmény:
    99dorka (5041)
    2009-06-04  17:13
  11. 2009. június 4. 17:135041.

    Sziasztok én is a segítségeteket szeretném kérni. Kaptam 3 szobrocskát állítólag utazó szobrocskák, de semmit nem tudok róluk. Mit erősítenek? Hova kell tenni őket lehetnek-e egymás mellet, esetleg ha valaki tudna nekem segíteni, nagyon megköszönném. Sajna olyan béna vagyok, hogy nem tudom feltölteni a képeket, mert túl nagyok és hiába próbálom át méretezni a szerkesztőben, lesznek kissebek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5040)
    2009-05-20  19:47
  12. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 20. 19:475040.

    Szia!

     

    Ha a bejárati ajtótok pontosan északra mutat, ahogy a rajzon megadtad akkor jól határoztad meg a hiányos területeket.


    A kisfiad számai: GUA 3, karakter 5, energetikai 3.

    A szobája a nyolcszögletű baguával felosztva két életterület határán a 7-es gyerekek, és a 2-es szerelem területeken van.

    Mindkét életterületen bátran használhatók a föld elem színei.
    A 2-es területnek sajátja, a 7-es nek pedig támogató eleme a föld elem.
    Színei: barna, sárga, terrakotta, narancssárga.


    A gyerekeknél a karakter szám a domináns elem, ami neki 5, szintén föld elemű, tehát ezek a színek neki is kedvezőek.

    Az erkély fém területen lévő többlet.

    Energiája csökkenthető a víz elemű színekkel, tárgyakkal, kék színű virágok.
    Mivel kisgyerek van a háznál a romboló ciklus nem ajánlott, orvoslásra ami jelen esetben a tűz elem. Pl piros virágok.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910551 (5037)
    2009-05-20  11:43
  13. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 20. 19:235039.
    Oké

     Nos mikor írtad, hogy emeletes ház akkor én azt hittem a lakásba a házon belül vezet a lépcső, de így már jól látható minden.

    Az van amit először írtunk, a lakás ajtó melletti szoba teljes mértékben többlet terület.

    Meg fogom csinálni a felosztás, aztán majd felteszem a rajzot.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863573 (5032)
    2009-05-17  20:12
  14. Torolt_felhasznalo_910551
    Torolt_felhasznalo_910551
    2009. május 20. 11:445038.
    A kép lemaradt, bocs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_910551
    Torolt_felhasznalo_910551
    2009. május 20. 11:435037.

    Sziasztok!

     

    A segítséget szeretném kérni, két kérdésem van:

     

    1. A lakásunknak 2 hiányterülete van: az egyik a gazdagság, a másik az önművelés és tudás területén. Jól tudom? Mit lehet az ellensúlyozására tenni? (Panellakás, emeleten) Van egy erkélyünk, ez ugye többletterület? A mi esetünkben hol van és hogyan lehetne fokozni a hatását? (jelenleg elég sivár, sose megyünk ki, mert nagyon koszos a forgalom miatt)

     

    2. A szürkével jelzett terület a kisfiam szobája. 2006.02.13.-án született. Nyáron tervezzük a felújítását, padlócsere, tapétázás/festés, új bútor. Milyen elemek segítik őt legjobban? 

     

    Köszönöm a válaszokat

    taksara

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_863573
    Torolt_felhasznalo_863573
    2009. május 17. 21:245036.
    Sikerült a képeket is kisebb formátumba átalakítani. Ezek lennének.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_863573
    Torolt_felhasznalo_863573
    2009. május 17. 20:575035.

    Szia Katica!

     

    köszönöm a gua számokat. Az ágyunkat már DK irányba fordítottam és probálok a többire is megoldást találni.

    Visszatérve a házunkra, ahogy írtam Szaminak is, az udvaron két ház van egymás mellé építve (mellékeltem 2 rajzot is), a mi földszintünkön van a garázs, pince és egy szoba, amit ritkábban használunk. A lakóterünk az emeleten van, ezért jelöltem az emeleti ajtót be mint főbejárat, mivel ezt használjuk minden nap. Remélem a rajzok hasznosak lesznek. Köszönöm. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2009-05-05  14:17
  18. Torolt_felhasznalo_863573
    Torolt_felhasznalo_863573
    2009. május 17. 20:215034.
    A képek sajnos túl nagyok és nem tudom feltölteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_863573
    Torolt_felhasznalo_863573
    2009. május 17. 20:165033.
    Remélem most mennek a képek is: ez a ket rajz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_863573
    Torolt_felhasznalo_863573
    2009. május 17. 20:125032.

    Szia Szami!

     

    elnézést kérek a késői válaszért, de a hálózati kártyám csődöt mondott és csak most sikerült újra üzemképessé tenni a gépemet. Visszatérve a kérdésedre: igen, a lepcső a főbejárathoz vezet. Mint írtam, a ház emeletes de a lakótér az emeleten van, ezért is rajzoltam ide a főbejáratot. De röviden leírom az egész telek helyzetét, hogy teljes képed legyen: az udvaron két családi ház van egymás mellé építve. Az szomszéd háza az utca felől van, a mi házunk az udvar hátsó részén. Készítettem 2 rajzot: az egyik az egész földszint, a másik az egész emelet rajza. Ezen kivül csatoltam néhány képet a feljárati lepcső ill. a bejárati ajtóról. Köszönöm a türelmedet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5020)
    2009-05-04  20:41
  21. 2009. május 7. 21:545031.

    Köszi, hogy megcsináltad. Úgy látom, minél hamarabb meg kell építenünk azt a teraszt, hogy a különböző területek a rájuk jellemző jegyet valóban képviselni tudják.

    Egyébként nem észosztásnak fogtam fel, hanem segítségnek az itt leírtakat, és nyugodtan oszd meg velem az ötleteidet, biztosan hasznosak lesznek.

    Az öt elemet igazából csak azért soroltam föl a fürdőnél, hogy érzékeltessem, tele van fával, de azért van ott fém is elmetszeni.

    Alkotókészség, gyerek területen jó, ha gyakran tartózkodik egy imádott boxer? Mivel most ő a mi gyerekünk. Szőrgyerek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5030)
    2009-05-06  21:38
  22. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 6. 21:385030.
    Elkészültek a rajzok, feltöltöttem őket.

    Szerintem így vannak, és lesznek majd az életterületek.

    Írtál pár dolgot, hogy hol mi van most.... hát ez van. Kár hogy nem előbb kezdtél tanácsot kérni, ilyenkor már nem szeretek észt osztani, hogy milyen kellett volna inkább.

    Csak arra szeretnék még reagálni ahogy sorolod az öt elem megjelenítőit a fürdőben.... Szívesen ennél olyan ételt amiben egyformán előfordul mind az öt alapíz? Én elképzelni se tudok olyant.

    Az öt elemnek a házon belül és nem helyiségenként kell egyensúlyban lenniük.
    Abban a helyiségben az az elem legyen domináns amelyik éppen ott helyezkedik el. Illetve még az őt támogató elem képviselőit is lehet bőségesen használni.

    A többletekre persze ez nem igaz. Ott csillapítani, nyugtatni kell az energiákat.
    Az nem probléma, hogy ott tartózkodtok ahol most többlet van.
    előzmény:
    AN0102 (5029)
    2009-05-05  22:47
  23. 2009. május 5. 22:475029.

    Igen, magasabban lesz. Ennek a töltés az oka, kicsi lejtés van a telken. Az alap is egy zsalukővel több az utcafronton, mint hátul. Ezt a magasságot inkább majd csak a két házfalnál lehet észrevenni, főleg a szobák oldalán, a félkörív vonalán nem.

    A fürdőben a zuhanyfüggöny föld elemű, és van fém is, 3 oszlopban fehér csempe, bár azok is csíkosak, fehér szaniterek, fém kütyük, tűznek meg a kazán.

    Az nem probléma, ha az itthon töltött időnket nagyrészt a többletben töltjük?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5028)
    2009-05-05  20:39
  24. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 5. 20:395028.
    Igen most a fürdőben van a tudás terület, de ez változni fog majd ha megépül a terasz.
    Akkor majd átvándorol a hálóba nagyrészt, a fürdőbe pedig az egészség terület és ahoz már jók lesznek azok a szinek amik most vannak benne.

    A ház meletti burkolat nem tudom mennyire fogja befolyásolni majd az energetikát.

    Ilyen burkolatot mi is csináltunk a ház mögé és azóta figyelem a történéseket az életünkben, de nem vettem észre jelentős változást.

    A házon belüli alakítások inkább hoztak eredményeket.

    Jó, hogy nem érzitek a többlet okozta hatásokat, remélhetőleg sikerül megépítenetek a teraszt mielőtt kialakulnának.

    A terasz szintje magasabban lesz mint az udvar szint?

    előzmény:
    AN0102 (5027)
    2009-05-05  19:31
  25. 2009. május 5. 19:315027.

    Úgy látom, jó sok többlet van!  A kisebbik szoba szinte teljesen az.

    A terasz a rajzon inkább csak kiindulásnak jó. Úgy fogunk térkövezni, hogy a tető alatt a házon kívül körbe tudjunk menni esőben is szárazon, és a terasz csatolódna ehhez a 75 cm széles betonsávhoz (ennyi a tető túlnyúlása). Remélem, érthető.  A félkörív maradna, fölé pedig napellenzőt szeretnénk, azt a kitekerős fajtát, ami kirakatok fölött szokott lenni. Az utcafronton nem lenne ez a körbejárás. A jobb oldalon elég nagy terület lenne leburkolva, legalább 2 autónyi hely biztosan.

    A Karrier területen nyersfa bútorok vannak, cserepes virágok, laminált padló, ágynemű, egy nagy plüss rottweiler, de zöld szín nincs. Illetve pont most az ágynemű zöld.

    A kisszoba függönye kék. Zöld függönyre mi is gondoltunk, de már későn, és egyhamar nem tudjuk lecserélni. Igaz, mi a nappali a terrakotta falához akarjuk, mert amit vettünk gyorsan, az nem lett jó.

    Január végén költöztünk. Amiket leírtál, nem jellemző, talán csak férjemnek a túl sok munka. De az meg szakmafüggő. Igaz, magamnak előrelépési lehetőséget sem látok. Azért is járok suliba, hogy tudjak váltani.

    A macskaWC-t betettem a fürdőbe, és bár most nincs használva, hiszen meleg van kint, az pont az Önművelés területe. Ugye? Egyébként a fürdő, ami Föld elemű lenne, tele van fával: világoskék, függőleges csíkos csempe, kék-zöld kilépő, mosdópult, állószekrény, faliszekrény, törölközők, kék függöny.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5025)
    2009-05-05  17:50

Címlap

top