Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Facebook...

cabron
Létrehozva: 2018. január 29. 10:01

... az exhibicionizmus egyik formája?


Az alábbi cikk ihletett a topiknyitásra:


https://www.nlcafe.hu/eletmod/20180125/lefotozta-kislanya t-az-iskola-elott-es-iskola-utan-is-ime-a-zsenialis-keppar/


 


Mi a véleményetek?

  1. 2018. január 31. 10:2376.

    Nem gondolom, hogy valaki őskövület lenne attól, hogy ha belátja, modern világ ide, vagy oda, van egy olyan szegmense, ami felesleges és baromság.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (70)
    2018-01-31  10:10
  2. 2018. január 31. 10:2275.

    Na, és ezzel van a baj, pontosan!


    Azért az durva, hogy egy középiskolás el sem tudja képzelni, hogy nem csak a netről kaphat infót. 


     


    Áramszolgáltatás nélkül még csak-csak, még nagyobb baj, hogy szép lassan eljutunk oda, hogy az ember konkrétan éhen halna, ha nem kapna azonnal mindent készen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (71)
    2018-01-31  10:11
  3. 2018. január 31. 10:1874.

    Egyébként nagyon is rontja a szemet a képernyő mérete, szinte mindegy, mekkora betűt nézel rajta! Mivel minél kisebb a képernyőd, annál kevesebbet mozgatod a szemedet jobbra-balra, le-fel, így beszűkül a szemmozgató izmok "gyakorlóterepe", és gyengül a látás. A távolba nézés, ide-oda nézelődés pl. kirándulás alkalmával viszont nyugtatja és egyben edzi a szemet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (67)
    2018-01-31  09:46
  4. 2018. január 31. 10:1373.

    Azért nem gondolom, hogy bárkinek a szülei vagy tanárai azt javasolták volna, hogy kérdezd meg Mari nénit, Feri bácsit, ott ülnek a padon, aztán tégy belátásod szerint.


    Most az van, hogy keress rá a neten, ott mindent megtalálsz. Kevés ember, gyerek képes fenntartásokkal kezelve, valóban a könnyebb boldogulása érdekében használni a világhálót.


    És itt ismét megemlíteném, hogy alapvetően nem értek azzal egyet, hogy feltétlenül az egyszerűbb, gyorsabb, kényelmesebb a jobb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (67)
    2018-01-31  09:46
  5. 2018. január 31. 10:1272.

    A golyóstoll az űrben úgysem működik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (70)
    2018-01-31  10:10
  6. 2018. január 31. 10:1171.

    Attól függ, hány éves gyerekről beszélünk. Mert 10 éves korig valóban fontos, hogy a gyerek fizikailag szembesüljön az írott tartalmakkal, de utána viszont már nem baj, ha valamit csak digitális formában kap meg - már persze, ha digitálisan nem analfabétáról beszélünk, mert olyan is van (ami manapság óriási problémaforrás).


    A gyerek, akiről te beszélsz, a sinus, cosinus-t tanulta, tehát már nem kicsi. Bőven elég neki a digitális tartalom, ha a dolog fiziológiai oldalát nézzük, nyilván nem egy öröm, hogy hibás volt a forrás, de ilyen a printben is előfordul. Amúgy szerintem is jobb lett volna, ha a tankönyvet veszi elő elsőként, de azt is sejtem, hogy miért nem így történt. Nálunk (gyerekemnél) is volt ebből gond pont a matek kapcsán, hogy órán ugyebár nem használják a matek könyvet (tagozatos osztály lévén mondjuk sokáig nem is azt tanította a tanár, ami a könyvükben volt), a tanár sem hívta rá fel a figyelmet soha, hogy abból nézzenek meg valamit, szóval eszükbe sem jutott nekik sem most, amikor már benne volt a könyvben a kérdéses tananyagrész, hogy ha nem értenek valamit, akkor azt kéne elővenni. Aztán valamelyik osztálytárs szólt, hogy végre használható a könyv, de megvallom, azóta sem sűrűn forgatják, mert a matek már csak ilyen, nem igazán lehet jól könyvből tanulni - mi annó sem nagyon forgattuk a matekkönyveket, füzetből tanultunk. Szóval tulajdonképpen érthető a férjed diákjának a hozzáállása, mert ő csak ott kereste az információt, ahonnét megszokta, hogy jön.


    Tényleg nem jó ez, hogy nagyon függünk a digitális világtól, igazából úgy kéne majd felépíteni az új tanterveket, hogy legyen benne szó arról is, hogy mit csináljunk, ha ez nincs. De ez pont olyan, hogy igazából ma is kéne szó legyen arról, hogy mit csináljunk, ha hirtelen megszűnik az áramellátás, vagy hirtelen nem jutunk hozzá az általunk megszokott termékekhez a boltban - nem ártana néhány gyakorlati dolgot afféle cserkész-jellegű órákon megtanítani. És kifejezetten nem könyvből!!! és lehetőleg nem is képernyőről!!!

    előzmény:
    cabron (59)
    2018-01-31  08:00
  7. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. január 31. 10:1070.

    Nem mondom én azt, hogy mindig a modern a jó. Nálam is mindig van készpénz, mert volt már olyan, hogy számítástechnikai üzletben nem tudtam kártyával fizetni. Ami valahol nagyon vicces. Szóval a készpénz biztonságot ad. Meg én pl. ceruzával szeretek a legjobban írni. Nem rotringgal, hanem tök hagyományos ceruzával. Szerintem annak a legkellemesebb a fogása.


    Csak azt üzenem neked, ami az Egek ura c. filmben is elhangzott: "Vigyázz, őskövületnek még fiatal vagy!"

    előzmény:
    cabron (69)
    2018-01-31  10:04
  8. 2018. január 31. 10:0469.

    Igen, valóban jobban szeretem, ha kinyitok egy könyvet, szépen a kezembe-ölembe helyezem, 2 oldalt szépen el tudok olvasni és nem kell fél percenként lapozgatnom. Kényelmesebb. 


    Ha egyszerűbb, kényelmesebb egy hagyományos eszközt használnom, mint egy modern kütyüt, akkor azt választom. Csak el kell ismerni, hogy akkor, abban a pillanatban az a jobb választás, és nem rettegni attól, hogy jajistenem maradi vagyok.


    Ha van egy ezres a farzsebembe, azzal fogok fizetni és nem kotrom elő a bankkártyámat a tárcámból. Viszont nem vagyok hajlandó csekkeket gyűjtögetni és a postán vergődni, amikor pikk-pakk kifizetem bankkártyával a közmű számláimat, vagy megbízást adok a szolgáltatónak, hogy kapja le a számlámról (ezzel én nem szoktam élni, mert bizalmatlan vagyok, de ez más kérdés).


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (67)
    2018-01-31  09:46
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. január 31. 09:5868.

    az elócskásodó világ a normálisak életét is el fogja baszni, ahogy az már volt is a múltban (proletár forradalom, adolf örülete, orbánia, kaczynski polish dictator........)


    a net is segíti az ócskásodást az biztos


    de nem izgat, mert nem élek még 50-100 évet


     


    a sok csóringer lánya a net miatt ma könnyebben tud pénzt keresni


     

    előzmény:
    cabron (65)
    2018-01-31  09:15
  10. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. január 31. 09:4667.

    Ezt a gúvasztást nem nagyon értem, egy tisztességes méretű kijelzőn (nekem 4,6"-os van, ami nem óriási, de már teljesen használható) nem kisebbek a betűk, mint egy átlagos regényben vagy újságban (ráadásul a mobilon be tudod állítani a betűméretet, míg egy könyvben nem). De úgy érzem, te már elkönyvelted magadban, hogy bizonyos dolgokat nem vagy hajlandó szeretni, és nincs az az isten, hogy ezen változtass. Pedig a világ fejlődik, akkor is, ha az  ember görcsösen ellenáll.


    Az az ember, aki ma teljesen rábízza magát a netes tartalmakra, ugyanaz a típus, mint aki teljesen elhitte anno, amit a szomszédasszony "hallott a városban". A hiszékeny ember alaptípus, nem függ a technikai fejlettségtől.

    előzmény:
    cabron (59)
    2018-01-31  08:00
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. január 31. 09:4566.

    a gps térképet is lehet úgy nézegetni mint a papírt


    amikor dec voltam mexicoban


    a haver vezetett x helyre, közben nézegedtem ájfonon a térképet, láttam is egy hegyet ami tetszett


    a kocsi gps-én ráböktünk köztespontnak és máá mentünk is fel


     


     

    előzmény:
    cabron (64)
    2018-01-31  09:02
  12. 2018. január 31. 09:1565.

    Végül is fel lehet fogni úgy is, hogy a jelenkor társadalmának ez a természetes szelekció. Csak akkor ne akarjunk mindenkit megmenteni saját magától. :)


    Pl., ha valaki desztillált vízzel akarja magát kigyógyítani a rákból, hát tegye.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (63)
    2018-01-31  09:01
  13. 2018. január 31. 09:0264.

    Én szeretem a térképet. Menet közben néha úgy döntünk, hogy csináljunk egy kis kerülőt, mert arra érdekesebb lehet stb. Persze, ha gyorsan el kell jutnod Á-ból B-be, jobb a GPS.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (61)
    2018-01-31  08:28
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. január 31. 09:0163.

    ezek a szarháziak a net előtt is voltak, csak most az ostoba nép, könnyebben rájuktalál


    Kuruzslók, látók, jósok, áldoktorok


    jövöhéten már lesz a neten is, nem csak a tévében


    és ugye a kurválkodás is milyen fasza a neten


     


    az igaz, hogy a net hátránya, hogy az aljadolgok is többekhez könnyen eljutnak


     

    előzmény:
    cabron (59)
    2018-01-31  08:00
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. január 31. 08:4362.

    seggfej emberek a net előtt is voltak és mindig is lesznek


    a face meg a többi a modern pletyka hely, pont olyan mint a parasztoknak volt a ház előtt a pad, ahova kiültek 


    vannak az ilyen helyek is ahova már azt vélik, oké pofa nélkül a vérzőpinát is emlegetni, de azt persze a facebookon nem írná ki, hogy vérzik a pinája


    nem lesz társadalmi változás a net sgítségével sem, pedig sokkal könnyebb lenne tanulni


    akik a net elótt a ponyvát olvasták és kerülték a tudományos írásokat, azok a neten is azt csinálják


    a társadalmak nagy % a továbbra is gyökér marad, mert abban szocializálódnak


     

    előzmény:
    cabron (59)
    2018-01-31  08:00
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. január 31. 08:2861.

    örök frissülö online nélkül is működő gps használok, a papírtérképeim már csak emlékek otthon


    de van online forgalom figyelő opció is (katt katt)


    ez dugó ellen elég fasza


    de a normális ember indulás előtt átfutja, hogy is akarja küldeni a gps és akkor nem viszi erdőbe véletlenül


     

    előzmény:
    cabron (60)
    2018-01-31  08:03
  17. 2018. január 31. 08:0360.

    A kettő ötvözve a király szerintem. Mi, ha megyünk valahova, térkép, ott ugye nagy területeket látsz egybe és lehet válogatni, hogy melyik úton menj, városban viszont a googlemap nagy segítség. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (58)
    2018-01-30  19:09
  18. 2018. január 31. 08:0059.

    Én nem azt mondom, hogy nem jó, nem könnyíti meg az ember életét, csak azt, hogy ennek okán az emberek nagy hányada teljesen rábízza magát a netes tartalmakra, mert az rohadt kényelmes, és képtelen a szelektálásra, szűrésre. 


    Igazad van abban, hogy fel kell nőnie egy generációnak ahhoz, hogy ne abba merüljön ki nethasználat, az ez irányú fejlődés, hogy okostelefon nyomkodás, meg Faceebook de király.


    Nyilván én is használom, igaz, nem közösségi oldalakra fecsérlem az időmet, vagy nem gúvasztom a szemem a vonaton egy apró képernyőn, csak nem értek egyet azzal a szemlélettel, hogy feltétlenül a gyorsabb és egyszerűbb a jobb. Egy gyerek esetében különösen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (57)
    2018-01-30  18:56
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. január 30. 19:0958.

    jut eszembe, jössz hozzám, persze veszel papírtérkép és úgy is megy


    de ha átdobom a utvonaltervet online


    küldöm a képet, bekenyarodsz és egyből jobbra a garász


    https://goo.gl/maps/fA6k4Hp2rFT2


    asszem sokkal egyszerűbb


     

  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. január 30. 18:5657.

    az ilyenektől is el vagyok olvadva


    valszeg pedig nem fogom használni, mert a mobil elég sebezhető (esetleg max 10ezer euros számlával) hogy élvezzem az újat


    elég óvatos vagyok, lapostop is külön van a bank és ilyesmihez az a gép máshol nem jár a neten


     


    de pölö a net kegyelméből katt katt katt és oops tudom nézni, hogy dolgoznak a mekis melósaim


    net nélkül sokkal macerásabb lenne


    vagy adok-veszek kocsit


    rendelek új kocsit


    és még 1000 más van ami segíti az életet


     

    előzmény:
    cabron (48)
    2018-01-30  15:59
  21. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. január 30. 18:2656.

    Érdemes az újjal megismerkedni, aztán ha nem tetszik, legfeljebb az ember nem használja. Nekem a közösségi médiából elég a Facebook. Azt használom. Kapcsolattartás Messengeren keresztül a munkaadóimmal, százszor praktikusabb, mint az e-mail, lecsekkolni olyan embereket, akikről jó, ha legalább sejtem, milyen típusú ember, mielőtt bármilyen kapcsolatba kerülünk. Ja és persze Tunya és Kukker, akik olyen szépen visszaidézik az egyetemi éveket... De a többire csak rápillantottam. Tinder, Tumblr, LinkedIn, Twitter, Flickr, csak amik így hirtelen eszembe jutnak. Hát ezekre tényleg nincs szükségem, de azért egyszer mindegyikre ránéztem, hogy az mi az. Hiszem, hogy az információ, a tudás mindig érték.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (49)
    2018-01-30  15:59
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. január 30. 18:2455.

    nem túlzás mondani, hogy a 3. ipari forradalom a net és társai


    nekem is nagyon sokat könnyített az életemen


    2 dobásból lett


    másolom mert lusta vagyok irniugye ez könyvből elég komplikált lenne


    https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Internet


    https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_World_Wide_W eb


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (51)
    2018-01-30  17:15
  23. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. január 30. 17:5154.

    Itt Angliaban 'minden sarkon' korforgalom van.(Senki ne aggodjon az enyhe kepzavar miatt.) Ahol csak lehet egy pottyot lehet rajzolni az utra, maris keszul az ujabb korforgalom. Az eppcsak-pottytol a nyolcsavosig, a Londont korulvevo M25 autopalya-korforgalomig mindenfele meretu, szinu, allagu van es neha megfogadom, hogy lerantom a gps-t, ha meg egyszer azt mondja, hogy 'roundabout'.


    Egyszer megneztem egy oktatofilmet a korforgalmakrol (mert en is utalom oket), ami igy kezdodott: Mindenki ruhelli a korforgalmakat. Amde azok mindenhol ott vannak, ha tetszik, a nem, ugyhogy legjobb elfogadni es egy kicsit szeretni oket, hiszen hasznunkra vannak: lassitjak a forgalmat.


    Na, igy kellene hozzaallni a vilag mondernulesehez is: ha tetszik, ha nem, megtortenik es hasznunkra van, ha keserges helyett jol hasznaljuk oket. Nem kell temetni a konyveket sem, de nem mindig akarunk a Szabo Ervin Konyvtarban tolteni egy delutant, ha eleg par kattintas is. Klassz egy uj kony, de az is, hogy haromezret vihetek magammal utazashoz az ebookomon egy tonna cipelese helyett. Ha epp banki sorbaallasra vagyom, el is buszozhatok, de ha csak egy transzfer kell, megtehetem online. A lehetoseget erdemes latni benne, nem azon szomorkodni, hogy kar, hogy ma mar a cosinust nem a ketkilos fuggvenytablazatbol nezzuk ki. Hogy nem kell egy allasinterjuert a francba utazni ido-es penzigenyesen, hanem lezavarjuk skypeon. 

  24. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. január 30. 17:3153.

    (beszélni = beszélő)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (52)
    2018-01-30  17:28
  25. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. január 30. 17:2852.

    Nem feltétlenül felületesebb. Én pl. most az Akadémiai Kiadó online szótárát használom, ami valójában a könyvalapú szótár online változata. Csak 10x gyorsabb benne keresni. Ráadásul igéknél pl. a jelentés alatt ott van pár ragozási sor, tehát rögtön látod, melyik ragozási típusba tartozik.


    A Google képkereső meg néha szinte életet ment. Pl. a szótárban a szó mellé oda van írva, hogy magyarul "táska". Na de milyen táska, mert abból van ezer fajta... Beírom a szót a képkeresőbe, és a lejövő képek alapján már sokkal pontosabban látom, hogy az anyanyelvi beszélni leginkább milyen táskát ért alatta.

    előzmény:
    cabron (37)
    2018-01-30  14:25

Címlap

top