Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pokorni rövidítené a nyári szünetet

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. június 28. 11:36
A szülőkön kíván segíteni a parlament oktatási bizottságának fideszes elnöke azzal, hogy javasolja a tízhetes vakáció rövidítését. Pokorni Zoltán szerint nem csak a szülőknek, de a diákoknak sem jó, ha ilyen sokáig kiesnek az iskolai nevelésből.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. július 8. 20:47926.
    Ja, jol van, nem kell ket diploma sem, ami van, azon kell fejlodni sokfele. Most eppen Afrikaba fog menni, utana meg Brazilia melletti szigetekre. Nem hajt, el.
    előzmény:
    bababetű (924)
    2011-07-08  20:41
  2. 2011. július 8. 20:45925.
    O talalt maganak hobbyt, a lovakat, ingyen lovagoltak sokaig, nekem nem lett volna ra penzem, meg halalosan feltettem. Hiaba. Szerencsere nem lett baj. En teljesen lecsokkentenem az egesz komoly oktatast, alsoban  jol megtanitanam az alapokat, irni, olvasni, szamolni, beszelni, viselkedni. Felsoben meg a feltetlenul nelkulozhetetlen ismeretek mindenki szamara lennenek csak kotelezok, a tobbi szabadon valaszthato lenne, ugy, hogy mindenkinek meglegyen az oraszama. Ehhez sok minden kellene, asszem elsosorban penz, ami nincs. Anyuka meg menjen kulonorara, ha akar. Volt tanitvanyom, ovodas, alsos, idegen nyelv, kulonora: penz- es idopocseklas. Habar intenziven kicsiket, de nem heti egy-ket oraban, enekelgetni, mondokazni, az semmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (922)
    2011-07-08  20:32
  3. 2011. július 8. 20:41924.

    És BOLDOG ? Kiegyensúlyozott ? 

     

    Most mire hajt éppen, 3. diploma ? 

    előzmény:
    Sissi52 (923)
    2011-07-08  20:36
  4. 2011. július 8. 20:36923.
    Az is igaz viszont, hogy miota elso osztalyba lephetett, az egyetem 5. evenek befejezeseig nem volt megallasa, tanulas ezerrel meg szazmillioval. Hol van ma mar mindaz a sok folosleges sallang, amit be kellett magolnia? Emlekszem, sokszor ejfelkor hajnali egykor en mar aludni tertem, o meg tanult, kozepiskolas volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (918)
    2011-07-08  19:33
  5. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 8. 20:32922.
    Erről beszéltem. 
    előzmény:
    Sissi52 (921)
    2011-07-08  20:24
  6. 2011. július 8. 20:24921.
    Gyermekem 7 evesen ment iskolaba, elotte semmire nem tanitottam, ami kellett az ovodai kovetelmenyek, azokkal kenterbe vert mindenkit. Fel ev alatt megtanult irni olvasni az iskolaban meg napkoziben, nem kellettem hozza. Idegen nyelvet az iskolaban tanult, igaz en a masikat otthon megtanitottam neki 5. osztalytol, aztan felevenkent levizsgazott egy eves idegennyelv anyagbol kitunore. Ma 4 nyelvet beszel, az otodiket tanulja. Semmirol nem maradt le, boldog kisgyermekkora volt, sokat jatszott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (918)
    2011-07-08  19:33
  7. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 8. 20:07920.

    Nézz bele az ilyen témájú topikokba. Ha egy tanár el meri mondani, netán érvekkel, gyeremekpszich. tanulmányokra hivatkozva, hogy ez nemhogy nem használ, de káros, jön az asszonykórus, és lehurrogják. Hogy a sok hülye tanár ezt nem tudhatja, mertbezzeg. Hoznak egy csomó felesemigaz történetet, és önigazolásul ultima ratióként közlik, hogy különben is csak az ment tanárnak, akinek máshová nem volt elég a pontja. És örüljenek a nyári szünetüknek, amit nem érdemelnek meg, különben is, mert bezzeg ők vagy a kedves mamájuk szénné dolgozza a fejét. (Ismerős?? XD)

    Falra hányt borsó minden küzdelem ezek ellen, nyelvtanárként (tanítok egy holt, egy félholt és egy élő nyelvet...) mindig kikapom, hogy nem jól tudom, melyik nyelvet mikor és milyen szinten kell vagy nem kell tanulni.  

    előzmény:
    bababetű (919)
    2011-07-08  19:56
  8. 2011. július 8. 19:56919.

    ...és ez a lényeg, hogy nem tanár. Nem ért hozzá, és rosszul, hülyén magyaráz ( ?!) el dolgokat, a gyereket meghülyíti, félrevezeti.

     

    Olyan elképesztő verseny megy, hogy ki milyen oviba megy, ki mit tud már, ki hány tanfolyamra, különórára jár...és közben a gyereket nem nézik. Nem arról beszélek, amikor maga a gyerek lelekes, és maga akar bármire is menni, és bírja is a tanulás mellett.

     

    Hanem a versenyistálózó szülőkről, akik SAJÁT sikerüket abban látják, ha a gyereküket belekényszerítik ebbe a versenybe.

     

    Mert azt hiszik, hogy akkor lesz CSAK atomtudós, feltaláló, világmegváltó, ha 5 évesen egyetemet végez, és 4 nyelvből szerez felsőfokot.

     

    Nem hagyják a gyereket játszani, ÉS nem játszanak vele. Nem beszélgetnek vele. 

     

    Természetesen az ő dolguk, az ő életük, csak más is felveszi ezt a tempót ( olyan ez, mint a médiában a sok 30 kg-os 180 cm-es csaj, hogy az az etalon...) és egymást hergelik, hogy kié a több akármi....

     

    A gyerekeknek mind óvódában, mind a kisiskolás korában a leges legfontosabb a JÁTÉK. Az agyának, a fejlődésének, a lelkének.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (918)
    2011-07-08  19:33
  9. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 8. 19:33918.

    Az ilyen szülő egy hülye- (röviden és velősen fogalmazva).

     

    Részletesen: a szülő nem tanár, nem kötelessége érteni hozzá. És mivel a csapból is az a hülyeség folyik, hogy mielőbb írni-olvasni, mielőbb nyelv, hatszáz különóra kell a gyereknek, mert különben lemarad, kimarad és nem lesz miniszterelnök, nem vagyok meglepve, ha a szülő őszintén hiszi, hogy ezzel jót tesz a gyereknek.

     

    Bár vannak szülők, akik józan paraszti ésszel is rájönnek, hogy mi kell a gyereknek, és mi felesleges. Szerencsére jó sokan. 

    előzmény:
    olorsi (914)
    2011-07-08  18:38
  10. 2011. július 8. 19:31917.

    "Utána az ofő mesélte röhögve, hogy nevezett tanerő leadta neki, hogy milyen bunkó szülők vannak, hogy az ő panaszára a borsóval jönnek."

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (915)
    2011-07-08  19:19
  11. 2011. július 8. 19:29916.
    Ezek a szülök kényszeresek, tönkreteszik a gyereküket, és hülyék.
    előzmény:
    olorsi (914)
    2011-07-08  18:38
  12. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 8. 19:19915.

    Pontosan, ez a tanár feladata. 

     

    Ismered a Vekerdy féle beírás sztorit?

     

    Tanerő beír, hogy Józsika nem figyel órán vagy ilyesmi.

    Szülő beír, hogy t. Tanerő, Józsika nem eszi meg a spenótot.

     

    Hát ezt egyszer én is bedobtam, mert nyafogott (szó szerint) a tanerő, hogy a gyerek nem figyel, és a pedagógusoknak milyen szar. Én meg mondtam neki, hogy kvittek vagyunk, mert a gyerek nem eszi a ződborsót, és a szülőknek milyen szar. Utána az ofő mesélte röhögve, hogy nevezett tanerő leadta neki, hogy milyen bunkó szülők vannak, hogy az ő panaszára a borsóval jönnek. Aztán fel lett homályosítva, hogy ezt a vekerdys dumát illik ismerni, + tanerő volt a szülő is.  

    előzmény:
    kivi39 (913)
    2011-07-08  18:08
  13. 2011. július 8. 18:38914.

    Így igaz nálunk is. A napközi után még van házi, amit otthon kell megcsináltatni a hullafáradt gyerekkel és a hullafáradt szülővel.

     

    Más!

    Ti - tanárok és szülők - mi a véleményetek az olyan anyukákról, akik mindennap este 8-ig nyüstölik különfeladatokkal a gyereket, meg előre megtanítják írni-olvasni-osztani-szorozni (maguktól tanultak meg, ez a válasz) őket? Plusz telepakolják őket mindenféle tanfolyamokkal, van olyan gyerek az osztályunkban, aki különúszásra,különtáncra,különlovagásra jár, minden napra jut valami, ha egy négyes becsúszik, a gyerek zokog és ha pont a suliban van, fel is kell hívni anyukát (mert persze mobil az van) és sírva magyarázkodni.

    Másik anyuka hazaviszi a napköziből a gyerekeket és este 8-ig(!) különfeladatokkal kényszeríti őket.

    Lehet, én vagyok hülye..szerintem egy alsós gyereknek sok játékra is szüksége van, márpedig ide ezek nem férnek be.

    Plusz, tanító néni szerint egy 9 éves gyereknek még kell mesélni. Én úgy godolom, mivel tud már olvasni, pont itt az ideje, hogy maga olvasson és ráérezzen az olvasás örömére. Vannak regények már, amik ennyi idős gyerekeknek szólnak. Legalább is az én gyerekem most érzett rá az ízére, imád olvasni (kapott a könyvtárostól nyárra egy regényt). Pedig sokat tv-zik és netezik is. De még így is megmondta, olvasni szeret leginkább. Én nem vagyok szigorú szülő, mondjuk sok jó játék van a neten, meg a jövő is ez. Már ügyesebb, mint én. De még így is a favorit a könyv.

     

    Főleg tanítók válaszára lennék kiváncsi (persze szülőére is)!

    Köszi, ha valaki így vagy úgy de állást foglalna.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (912)
    2011-07-08  17:58
  14. 2011. július 8. 18:08913.
      A lányom tanítójának csak két és fél év után tűnt fel, hogy  a gyerek, ha nincs kedve tanulni, csak firkálgat a munkafüzetébe házifeladat írás vagy órai munka helyett. Én otthon észrevettem, de mégis mit csináljak vele délután 5-kor? Max agyonüthetem, de akkor már késő. Ezt a tanítónak kellene figyelnie és megfognia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (912)
    2011-07-08  17:58
  15. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 8. 17:58912.

    Hivatalosan és elméletileg egész napos vagy iskolaotthonos iskolában nincs házi feladat. 

     

    Gyakorlatilag van. Ami hülyeség, káros és baromság.  

     

    Egyébként azt már a saját gyerekeimnél se értettem, hogy alsóban hogy maradhat házi a napközi utánra, aztán kiderült, hogy az a napközire feladotton felül van, direkt hazára. Megkérdeztem a tanítót, hogy szerinte életkorilag megfelelő-e, hogy 10-11 órát dolgozik a gyerek, mikor egy felnőttnek is 8 óra a sztenderd. Nem lettem népszerű nála.  

    előzmény:
    Lillaréka (903)
    2011-07-08  13:12
  16. 2011. július 8. 17:28911.
    A szelektálás nem a tanárok dolga, hanem a minisztériumé. Bocs, de a tanár egy végrehajtó szerv. Nem bírálhatja felül az előírásokat, csak végrehajthatja azokat.
    előzmény:
    hétpöttyös (910)
    2011-07-08  17:15
  17. 2011. július 8. 17:15910.
    Akkor meg ne tanítsanak sok felesleges dolgot a gyerekeknek, mert szinte semmi sem marad meg a tananyagból a fejükben, ez középiskolásokra is igaz. Szelektálni kellene a tanároknak, mi fontos és mi nem fontos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599243 (909)
    2011-07-08  15:33
  18. Torolt_felhasznalo_599243
    Torolt_felhasznalo_599243
    2011. július 8. 15:33909.

     

     

    "ha ki van hajtva  a gyerek év közben és teljesítenie kell"...

     

    Ha  tanév közben sokszor kap 1-2-3 hét szüneteket, kiesik a tempóból, sokkal nehezebb visszazökkenteni. Így nem lesz "kihajtva", azaz kevesebbet fog teljesíteni. És még a nyári szünete is rövidebb lesz!

    előzmény:
    hétpöttyös (876)
    2011-07-07  22:49
  19. 2011. július 8. 13:21908.

    Hogy vagy, hogy bírod ? Nem kell befeküdnöd ?

     

    A többiek mondták, hogy nincs már olyan, hogy tanárképző. 

     

    A középiskolákban sokkal több a férfi tanár, mint az általános iskolákban. Szerencsére ! 

     

    A lányom ofője is férfi lesz, örülök neki. Rádásul még szimpatikus is. 

    előzmény:
    elsi1 (905)
    2011-07-08  13:15
  20. 2011. július 8. 13:18907.
    A fiaméknál sem ragaszkodtak szigorúan a 45 perces órákhoz, ezért aztán nekik 60-70 perces óráik voltak első-másodikban. :((
    előzmény:
    Lillaréka (903)
    2011-07-08  13:12
  21. 2011. július 8. 13:18906.

    Így van, életkor szerint is kellene szelektálni.

     

    Akkor még nem volt szó a különórákról.

     

    Valószínűleg a bentlakásos sulit csak az alsótagozatosokra dolgozzák ki. 

     

    A felsősöknél ennek már semmi értelme, hisz akkor már önállóan kell tanulni egy csomó mindent.  Pl. a seggelős tantárgyakat ( föci, töri, irodalom )

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (903)
    2011-07-08  13:12
  22. 2011. július 8. 13:15905.
    Az egész napos iskola elve nagyon jó lenne, csak sajnos a gyakorlatban nem működik. Nem tudom, miért van ez, majd jön valamelyik tanár, talán tud rá válaszolni. Lehet, hogy tanítani kéne azt is, hogy hogyan osszák be a gyerekek idejét, vagy nem tudom, de az tuti, hogy egyik gyerekemnek sem jött be. Egész nap a suliban, délután csak kínlódás és otthon este 6-kor leckeírás, a hullafáradt gyerekkel. (bevallom, írtam én már meg angol leckét este 9-kor, csakhogy a gyerek végre elmehessen aludni. Erre mondjuk különösen büszke vagyok, mert én oroszt és németet tanultam. :)))
    idézet:
    kivi39 (902)
    2011-07-08 13:05:23

    Kőkemény felvételi kellene a tanárképzőkre és pszichológiai alkalmassági,ezt már régóta mondom,meg kellene szüntetni,hogy a futottak még kategória menjen tanárnak.

    A 20. század elején még tanítónnőnek is csak a kitűnő tanulókat vették fel.

    Ja és emelni kellene a férfi tanerők arányszámát,szerintem nem tesz jót a pedagógiának,hogy szinte csak nők vannak benne.

    előzmény:
    kivi39 (902)
    2011-07-08  13:05
  23. 2011. július 8. 13:14904.

    Ez jó ! Mármint, hogy jó lett az angol lecke.

     

    Néha én is segítettem így, de volt, amikor fontossági sorrendet állítottunk fel, és a "nem fontos" tantárgy az kimaradt aznap, és csak a remény volt, hogy nem feleltetik...viszont valamikor be kellett utána pótolni. 

     

    Külföldön működnek egész napos sulik, valószínűleg teljesen más szisztémával. Pl. úgy tudom, hogy Angliában is így van. Délelőtt rendes tanítás, hazamegy ebédelni ( vagy eszik a suliban ) , és délután megint foglalkozás..de nem tudom, hogy ezek tantárgyi órák, vagy gyakorlás, leckeírás ?

     

    Akkor, és csak akkor van ennek értelme, ha utána otthon nem kell semmit tanulni, gyakorolni, és 16-17 óra után a gyerek csak pihen, játszik. 

     

    A 30 perces óra az jó ötlet a kicsiknek. Annyi még hatékony, ha utána már csak fegyelmezés folyik, meg a gyerek úgysem tud figyelni, akkor nincs értelme nyúzni őket. 

     

     

     

     

    előzmény:
    kivi39 (902)
    2011-07-08  13:05
  24. 2011. július 8. 13:12903.

    Ha az egész napos iskolán az iskolaotthonos megoldást értik az jó rendszer. 

    A kisebbikem igy járt..

    Délelött és délután is tanitás folyik. pl dl van magyar és ehhez úgymond önálló feladatmegoldás.. délután matek és ehhez önálló-

    viszont az időt a tanitó nénik osztják be. nem ragaszkonak szigorúan a 45 perces órákhoz.

    és ebéd után van egy órás udvari foglalkozás.

    A tanitás igy is fél4ig tartott.

     

    Alsóban jó volt, mert tényleg nem kaptak leckét.

     

     

    Ötödiktől felfelé tképpen nem müködik.

    Középiskolában amikor nap 8 órájuk is van, végképp nem.

     

    Minden korosztálynak más az igénye. Elsősorban ezt kéne figyelembe venni.  

    előzmény:
    kivi39 (902)
    2011-07-08  13:05
  25. 2011. július 8. 13:05902.
    Az egész napos iskola elve nagyon jó lenne, csak sajnos a gyakorlatban nem működik. Nem tudom, miért van ez, majd jön valamelyik tanár, talán tud rá válaszolni. Lehet, hogy tanítani kéne azt is, hogy hogyan osszák be a gyerekek idejét, vagy nem tudom, de az tuti, hogy egyik gyerekemnek sem jött be. Egész nap a suliban, délután csak kínlódás és otthon este 6-kor leckeírás, a hullafáradt gyerekkel. (bevallom, írtam én már meg angol leckét este 9-kor, csakhogy a gyerek végre elmehessen aludni. Erre mondjuk különösen büszke vagyok, mert én oroszt és németet tanultam. :)))
    előzmény:
    bababetű (901)
    2011-07-08  13:01

Címlap

top