Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pokorni rövidítené a nyári szünetet

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. június 28. 11:36
A szülőkön kíván segíteni a parlament oktatási bizottságának fideszes elnöke azzal, hogy javasolja a tízhetes vakáció rövidítését. Pokorni Zoltán szerint nem csak a szülőknek, de a diákoknak sem jó, ha ilyen sokáig kiesnek az iskolai nevelésből.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. július 8. 13:01901.

    "A kidolgozás alatt álló új nemzeti alaptantervről azt mondta, rendelkezni fog az óraszámokról, és ezen belül valószínűsíthető, hogy alsó tagozaton mindennap lenne művészeti óra. A heti kötelező órák száma így két-hárommal nőhet, de mivel az oktatási rendszert az egész napos iskolák felé mozdítanák el, bele fog férni az időbe."

     

    Ki volt az, aki ezt itt a topikban pedzegette ? Hátrakötöm a sarkát !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. július 8. 12:58900.
  3. 2011. július 8. 12:49899.
    Írhatnék neked privit?
    előzmény:
    bababetű (898)
    2011-07-08  12:31
  4. 2011. július 8. 12:31898.

    ...és felsőben is így van.

     

    Matekból hazaadnak előző évi VERSENY feladatsort, hf-nek. Tudjuk ugye, hogy miben különbözik a verseny a rendes matektól ? Hogy teljesen más. 

     

    Olyan feladatok vannak, amiknek egy részére nem lehet rájönni, mert trükkös, meg tudni kell megfogni...ilyeneket órán nem tanulnak. Ilyeneket az én koromban a matekszakkörön vettünk, a TANÁRRAL, és mutatta meg a trükköket, érdekességeket. UTÁNA lehetett gyakorolni. 

     

    Most az van, hogy a szülő próbál segíteni. Mert a gyerek nem hülye, de ha nem ismeri ezeket a trükköket, fogásokat, akkor soha a büdös  életben nem tudja megoldani.

     

    Még jó, hogy a matek a mindenem ( csak rengeteget felejtettem ), mert így a netet bújva, régi tankönyveket megvéve meg tudtam mutatni, hogy hogy kell ezeket, ezek egy részét megoldani. 

     

    Nos a matek központi felvételi ugyanilyen...ezt sem gyakorolták a suliban, hanem a tanár hazabacta, házifeladatnak adta. Ellenőrzés az volt, hogy jó-e a végeredmény. Na erre aztán semmi szükség nem volt, lévén ott a megoldókulcs...nem az eredményt kell felírni a táblára, hanem LEVEZETNI a feladatot. 

     

    Mindezt a normál hf UTÁN. Ugyanis ezen felül volt még hf.

     

    És igen, kell rengeteget gyakorolni, DE az órán kellene ELŐBB megmutatni, ne azzal menjen otthon az idő, hogy csak 1,5 óra a kereséssel telik el, hogy ezt a típusú feladatot hogy kell megoldani.

     

    Nem hiszem, hogy ez a szülő dolga lenne. 

     

    A lányom jó matekos, matek tagozatos suliba is járt. 

     

    A tanár egyébként szakmailag nem lett volna rossz...és a lányom szerette is. Csak...ő lett az igazgató, és meg sem tartotta az órákat, be se ment rájuk....jó részükre. 

     

    Pl. ezt is meg kellene oldani úgy, hogy aki igazgató, az legyen igazgató, és vegyenek fel szaktanárt, mert ez abszurd, hogy 7-8.-os gyereknek egyszerűen nem tart órát. A lecke meg annyi, hogy beleroskad a gyerek.

     

    Például megszűnt már mind a korrepetálás, mind a szakkör. NINCS.  Mert nem fizetnek érte a tanároknak, és nem fér bele az óraszámukba.

     

    Egyszerűen úgy rossz az egész, ahogy van. Na ezt kellene megreformálni, nem a szünetet. 

    előzmény:
    kivi39 (897)
    2011-07-08  12:11
  5. 2011. július 8. 12:11897.

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=165500

     

    Csakhogy képet kapj arról, milyen egy alsótagozatos gyerek délutánja, hétvégéje, szünete... Érdemes elolvasni. Sajnos a sztori igaz. 

    előzmény:
    csampi (893)
    2011-07-08  09:54
  6. 2011. július 8. 11:46896.

    Ugysem érti meg, mert nem akarja. Meddő vita az egész.

    Olyan, mint az otthonszülés körüli vita.

     

    Ráadásul nincs is iskolás gyereke, így halvány fogalma sincs az egészről. Mert teljesen más gyerekként átélni valamit, és más, ha a saját gyerekünk van abban a helyzetben. Az ember gyerekként semmit nem lát a mögöttes dolgokból.

     

    És azt sem értik meg, hogy azzal, hogy CSAK a szünetet szétdarabolják, azzal SEMMIT nem haladunk előre, és csak rosszabb lesz a gyerekeknek.

     

    Mert ezzel csak a kaka lesz szétkenegetve, de a tanrend nem változik. Sőt, az élelmes tanárok még több házit adnak a szünetre, lévén több nap "pihenő" van. Milyen pihenő az, vagy milyen hétvége az, amikor hf-et, meg külön feladatokat kell csinálni ? Semmilyen. Amikor annyi a hf, hogy szinte szó szerint a gyártása történik.

     

    Ja, és mit adnak hf-nek ? Amit ÓRÁN kellene átvenniük, és gyakorolniuk, a tanárral együtt ! Erre nincs idő ezért, vagy azért...pl. a renitens gyerekek fegyelmezése miatt, akiket nem lehet kivágni a suliból. 

     

    Az oktatáshoz nyúlni CSAK AKKOR lenne értelme, ha értelmesen megreformálnák. Ha nem tanítanának baromságokat, másképp lennének esetleg az óraszámok. Annak semmi értelme, hogy a gyerekeken ugyanaz a teher, de felszabdalják szünetekkel, amire még hf-et is adnak. 

    Persze, a hiperaktív buzgómócsingok biztos örülnek a sok hf-nek, sőt még rá is kontráznak....

     

    Ez csak egy-egy példa. Mindenki tudna hozni.

     

    Írtam én is, ha nem 10 hét, csak 6 hét lenne a nyári szünet, hogy a fenébe oldanák meg a szabadságolásokat ?  Persze, ez engem nem érdekel, mert engem nem érint, én meg tudom oldani.

    előzmény:
    Lillaréka (894)
    2011-07-08  11:15
  7. 2011. július 8. 11:25895.

    A tanyánál nagyobb butaságot nem is nagyon irhattál volna. 

     Persze, alkamazkodjon pár gyerekhez az egész ország, a a városokkal akik sokkal többen vannak, mert pár gyerek nem tud télen iskolába menni télen. 

    Jut eszembe.. ha már tanya.. akkor azok  a gyerekek akik tanyán laknak, bőven dolgoznak már nyáron a gazdaságban a ház körül..stb. (mert ugye ez a tanyán lakás ma egyértelműen jellemző az országra. azért van annyi elhagyott tanya az országban)

     

     

    Aztán meg. az egész tananyag minden erre az iskolarendszerre-tanitási rendszerre van felépitve. Évközben megszakitani többször is, sokkal rosszabb, mint május végével lezárni ismételni még, aztán nyáron hagyni üllepedni.

    és igen.. ahogy a többiek is írták, akiknek iskolás gyereke van. továbbra sem kisiskolások léteznek tanitó nénivel... Az irtózatos mennyiségű lecke az évközi szünetekre. Amit lehet a kisisolás nem kap, de a felsős és a középiskolás már igen- És az akkor már nem pihenés neki. ugyanugy vagy jobban kifárad és  akkor még járjon juliusban is suliba.  

    előzmény:
    csampi (893)
    2011-07-08  09:54
  8. 2011. július 8. 11:15894.

    Azok az érvek kicsit sem érdekelnek látom, amit itt még felhoztunk. 

    NEM csak kicsi gyerekek léteznek.

    Csúzna az érettségi-felvélteli. A tied is lesz középiskolás még ha ez most távolinak is látszik.

    Szeretnéd megszivatni?  Érettségizzen juliusban? ha netán továbbmenne felsőoktatásba, akkor majd a felvételi is csúszik.. ha másik városba menne esetleg marad pár napod, hogy lakhatást rendezz neki. A szakmunkástanulóknak igy is csak hat hét szünet van. A nyári gyakorlat miatt,.. az ötletedre ennyi sem lenne. 

    Jó a férjednek ha ki tud venni 1 hetet. Majd ha hat lesz a szünet és akkor adják ki neked is neki is az egy hetet, amikor a gyerek még suliban van. akkor is örvenezel a rövid nyári szünetnek?  Valszinűleg 10 hetet könnyebben oszt el egy kollektiva, mitn hatot (ezerszer leirtam már)

    jah. te valszeg leszarod ha más nem tud szabira menni és semmenyit sem tölteni a gyerekével- mert akkor van szabin, amikor  gyerek még juniusban suliban.

    Azt is írtam hogy elég sok család csak előszezonban tud nyaralni menni. Ez is  le van carva, majd nem mennek, mert a gyereknek még ott az évvégi hajrá 40 fokban juniusban.  

    A gyereknek semmi esetre sem jobb max neked- de még neked sem, mert a szünet ugyanannyi maradna csak máskor. AZT nem kell megoldani? Akkor nem kell felügyelet ha tavasszal van otthon? Esetleg akkor a szülőnek még esélye sincs szabira menni. A munkáltatók zöme azért ad nyáron szabit, tavasszal kevésbé. Akkor mi is  nehezebb?

    Az a baj, hogy Te a saját élethelyzeteden kivül nem látsz mást!

    Fel sem fogod, hogy tiz év feletti gyerekek is léteznek. és ők vannak többen.  

    előzmény:
    csampi (893)
    2011-07-08  09:54
  9. 2011. július 8. 09:54893.

    Az idei egy teljesen tipikus június volt. Tökéletesen végig lehetett volna tanítani, még most is lehetne. Erre írtam, hogy Dél-Németországban is volt erre példa, és nem volt légkondi, nem volt UV szűrős ablak. Igaz, nekünk itthon sincs, mégsem jártam meztelenül, borogatással a fejemen június egy napján sem. Strandon sem voltunk, semmi extra. Én, mint gyerek, nyáron egyszer sem éreztem, hogy felforrna az agyvizem az iskolában, tanultunk és tanítottak. A tél sem jobb: tanyáról, jégben-hóban bejárni sokkal rosszabb, mégis iskolába kell menni, és esetleg vacogva kell koncentrálni. Családtag panaszolta, hogy télen meg kabátban ülnek a tanteremben a gyerekek, hideg ujjvégekkel, az se jobb. Arra az esetre, ha a gyerkőcöknek elviselhetetlen a meleg, kánikula szünetet lehet elrendelni, mint télen az extrém hóban-fagyban szokták is. Kb. annyiszor okozna problémát a nagy meleg, ahányszor telente a nagy hó miatt szünetet rendelnek el, talán így már könnyebb elképzelni.

    Más: egyáltalán nem tartom ésszerű megoldásnak, hogy év végére kifárasztjuk a gyereket, azért kell a hosszú nyári szünet, hogy kipihenje magát. Inkább évközbenre kellene több szünetet beütemezni, hogy újult erővel állhasson neki a tanulásnak, és az év vége már ne arról szóljon, hogy csak tengünk-lengünk, mert olyan fáradt a gyerek, hogy utolsó héten már nem lehet vele mit kezdeni. Már csak azért sem, mert fel van spanolva a szünetre. És igen, 2-3-6 hétre könnyebb elfoglalni egy gyereket, mint 10 hétre. Nem mamának szülünk, és nincs pénzünk táborba-aktív pihenésre küldözgetni a lurkót, ergo otthon kell ezt megoldani. Nincs strand, meg egyéb csak úgy be-bedobált, szerintem nem mindennapi, inkább luxusszórakozás. A férjem legfeljebb egy hetet tud egyszerre kivenni, és akkor már szerencsések vagyunk. De ha együtt töltjük, az átfedés miatt megint kiesik egy hét gyerekfelügyelet a részemről. Nekem egyértelmű, hogy mi lenne a jobb a gyereknek. 

    Azt meg óriási ívből lesajnálom, mi lenne a jobb a pedagógusnak. Valaki másképp látja? Szíve joga, de a "nyáron meleg van" indoktól rögtön kiráz a hideg :)

     

    előzmény:
    Lillaréka (892)
    2011-07-08  07:03
  10. 2011. július 8. 07:03892.

    Ez a legnagyobb tévedésed. 

    Ha 6hét szüneten kell osztozni a kollégákkal,az sokkal kevesebb mint ha 10 htéten kell osztozni, amikor a gyerek is otthon van.

    Ezt már egyébként leírtuk párszor.

    Nem mindegy, hogy mondjuk 10 ember megbeszéli, hogy azon a 10 héten hogyan veszi ki a szabiját, vagy kénytelen ezt 6 hétbe belesüriteni.

    Egyszerű a képlet- páran a gyerekesek közül akkor mennek szabira, amikor a gyerek suliban van még- mert ugye a szabit kötelező kiadni.

    Persze valószinű téged ez még nem érint, mert oviból egyszerű kikérővel akkor veszed ki a gyereket, amikor neked jólesik és mész el szabira vele, amikor megteheted.

    De egy iskolásnál ezt már nem nagyon lehet megtenni.

    Ezenkivül az összes ide iró tanár is írta- meg mi, akiknek iskolás gyereke van...Juniusban 40 fokban lehetlen már tanitani. és nemcsak azért mert fáradtak a gyerekek. Állitom a termekben még 40 fok fölé is megy a hőmérséklet amikor betűz a nap a nagy ablakokon.

    Persze kit érdekel ez, a légkondis uv szürővel ellátott ablakos irodákból??  

    előzmény:
    hétpöttyös (890)
    2011-07-07  23:47
  11. 2011. július 8. 05:53891.
    Olvasgassál gyerekes, kismamás topicokat és rájössz, hogy néhány (sok?) kismama nem két év kialvatlanság után várja el, hogy egyszer végre aludhasson, hanem számára természetes, hogy apuka hazajön a 12-14 órás munkából, majd nekiáll takarítani és éjjel legalább egyszer ő kell fel a gyerekhez, mert anyukának ez jár. Ugyanígy a nagymama. A legjobban az a topic tetszett, ahol anyuka azon volt kiakadva, hogy nagymama szándékosan magassarkú cipőben és csini ruhában jött, direkt csak azért, hogy ne kelljen neki segítenie az ablakpucolásban. (mivel én is sokkal kevesebbet alszom, mint amennyi az alvásigényem, a mai napig csinálok olyan hétvégéket - általában havonta - amikor bejelentem a családnak, hogy mindenki azt eszik amit főz, vagy amit talál, mosogat ha akar, takarít, ha zavarja, én meg alszom. Általában két napot egy huzamban. Tehát hidd el, nem ezt kifogásolom. De van olyan - személyes ismerőseim között is - ahol természetes dolog, hogy apuka minden éjjel felkel a gyerekhez, mert anyuka - aki otthon van a gyerekkel - fáradt. Fura, én simán megoldottam, hogy napközben legyen egy-két órám aludni. Igaz, a legkisebb mértékben sem érdekelt, hogy ott van-e a játék kupac a szoba közepén vagy sem)
    előzmény:
    hétpöttyös (890)
    2011-07-07  23:47
  12. 2011. július 7. 23:47890.

    Azért kérdeztem, hogy vannak-e gyerekeid, mert nem érted miért van szüksége egy szülőnek segítségre.

    Ha egy anya két éve egyetlen éjszakát sem alszik át, miért baj az ha apa egyszer bevállalja helyette? Miért baj az, ha a nagyszülő néha besegít? stb. Nem értem miért írtad ezeket.

    Ettől függetlenül még szereti az anya a gyermekét és nem akarja, hogy bentlakásos iskolába menjen, és nem akar leckeírás helyett moziba menni...

    Egyrészt anyagilag finanszírozni nyáron a táborokat, nyaralásokat, egyszerre húzós.

    Másrészt mindenki megoldja valahogy, de talán könnyebb év közben szabikat kivenni, mint nyáron egyszerre több hetet. Nekem pl. volt olyan nyaram, hogy a pénzügyi tervezés miatt 3 napot vehettem ki egész nyáron. A munkahelyen ezen kívül a többi munkatárshoz, főnökhöz is kell igazodni és természetesen a munkához, vagyis nem akkor mehetk szabira, amikor akarok.

    Természetesn meg fogom tudni oldani, vagyis azon leszek, de 6 hetet talán könnyebb kiagyalni, mint 10-et, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a gyerekeknek legyen jobb.

    Egyrészt ne legyenek nagyon leterhelve, év közben kevesebb tananyag, óra, így húzódna tovább a suli, vagy év közben több szünet.

     

    előzmény:
    kivi39 (885)
    2011-07-07  23:30
  13. 2011. július 7. 23:39889.

    Igen, én mondtam, hogy ennek a kidolgozásának alaposnak kellene lennie, és tesztelni arra önként vállalkozó iskolákon.

     

    Mert a sok sötét az íróasztal mögött kitalál valamit, de gyereket csak fényképen látott, és az iskolát sem ismeri. Csak látszatmegoldásokat gyártanak,  hogy úgy tűnjön, mintha csinálnának bármit is.

    előzmény:
    kivi39 (888)
    2011-07-07  23:37
  14. 2011. július 7. 23:37888.
    Ezt próbáljuk magyarázni napok óta. HOgy az, hogy valaki az éjjel megálmodja, hogy rövidíteni kell a nyári szünetet, az édes kevés. Nagyon sok dolgot bolygatna ez az egyetlen pici változtatás meg. Biztos meg lehet tenni, de itt valaki mondta, hogy ennek a részletes és biztos kidolgozásához évek kellenek. És kéne pár iskola, ahol kipróbálják. Általános iskola és középiskola egyaránt. Hogy tudják azt is, mit jelent, ha az érettségi csúszik 2-3 hetet. Mert akkor csúszik a felvételi is. Nem biztos, hogy az ötlet rossz, de hogy így nem lehet megvalósítani, az tuti.
    előzmény:
    hétpöttyös (886)
    2011-07-07  23:31
  15. 2011. július 7. 23:33887.
    Igen. Aki szült, az oldja meg a SAJÁT gyereke körüli teendőket. Miért, ki oldja meg az állam ? A szomszéd ?
    előzmény:
    hétpöttyös (879)
    2011-07-07  22:57
  16. 2011. július 7. 23:31886.

    Ezt én sem tartom jó dolognak, nem hiszem hogy ezt ne lehetne megreformálni. Sajnos, ahogy itt leírjátok a problémákat, kezd az egészségügyhöz hasonlítani a helyzet, hogy nem lehet kicsit megbolygatni, mert szinte mindent meg kellene változtatni, azt meg alaposan át kellene gondolni...

    előzmény:
    kivi39 (882)
    2011-07-07  23:16
  17. 2011. július 7. 23:30885.
    Van gyerekem.  És nem volt fröcsögés. Csak egyszerűen nem értem az indokokat. Mert egyszer azt mondjátok, hogy a szülőknek nincs elég szabadságuk, máskor meg azt, hogy az összes szünetet nem kéne csökkenteni csak átcsoportosítani. Innentől kezdve egyszerűen nem jön át. Ha átcsoportosítják a szüneteket, akkor a szülőnek több szabadsága lesz? Mert ha a nagymama el tudja vállalni a gyereket ősszel két hétre, meg tavasszal két hétre, akkor nyáron is el tudja vállalni a szünet elején és a szünet végén két- két hétre. Akkor máris 6 hét lesz a 10 hetes szünetből. A gyerek elmegy egy hét táborba, a szülők kivesznek 3-3 hetet átfedéssel és így még közösen is tudnak nyaralni egy kicsit. Sőt, ha valahol van két nagymama, akkor ez még könnyebb.
    előzmény:
    hétpöttyös (884)
    2011-07-07  23:23
  18. 2011. július 7. 23:23884.

    "aki most, vagy ezelőtt 7-8 évvel gyereket vállal, vállalt, az tudta, hgoy mire számíthat. Bocs, de oldja meg. Kezd tele lenni a hócipőm azzal, hogy az anyukák folyton azzal jönnek, hogy nekik segítség kell. Kezdődik azzal, hogy a dolgozó apa keljen fel éjjel a gyerekhez, mert anyu fáradt. Folytatódik azzal, hogy a nagymamák álljanak haptákban, mert anyu dolgozik, a gyerekért meg menni kell. Majd jön az, hogy hosszú a nyári szünet, változtassa meg a kormány. Még szerencse, hogy senkinek sem jutott eszébe a kötelező bentlakásos általános iskola, mert tuti lennének olyanok, akik szerint mindenki, akinek ez nem tetszik, a világ ellensége, mert ugye mennyivel könnyebb, ha délután nem kell rohanni a gyerekért az iskolába és leckeírás helyett moziba lehet menni... "

     

    Ez is fröcsögő megjegyzés volt.

     

    A pedagógusok is amikor jelentkeztek a főiskolára/egyetemre, tudták, hogy mire számíthatnak. Kevés fizetés, sok problémás gyerek, sok problémás szülő stb., akkor miért választotték ezt a pályát? Ugye milyen hülye kérdés? Hasonló a Tiédhez.

    A szülő amikor gyereket vállal nem gondolkozik ilyen előre, hogy hogyan oldja meg a gyerek szüneteit.

    Van Neked egyáltalán gyereked?

    előzmény:
    kivi39 (862)
    2011-07-07  16:19
  19. 2011. július 7. 23:16883.
    Mondj más megoldást.
    előzmény:
    hétpöttyös (881)
    2011-07-07  23:12
  20. 2011. július 7. 23:16882.
    Nem járnak iskolába a gyerekeid, ezért elmondom, hogyan működnek a szünetek a legtöbb suliban. A legtöbb iskolában már az alsótagozatos gyereknek is annyi leckét adnak (különösen a szünetekre), hogy napi 2-3 órát kell tanulni ahhoz, hogy készen legyen minden. Ezt nem tartom pihenésnek. Ha pl. a család szeretne az őszi szünetben elmenni 2-3 napra pihenni, akkor vagy végigtanulják az egész "pihenést", vagy az utolsó nap arról szól, hogy a család minden tagja matek, magyar és környezet leckét ír, hogy készen legyen mind a 26 A/4-es oldal, amit feladtak. Persze, lehet azt mondani, hogy jó tanítónőt kell választani. De hidd el, senki nem fogja bevallani iskolaválasztáskor, hogy szerinte egy másodikos akkor halad az anyaggal, ha a hétvégére 4 oldalnyi matek leckét visz haza.
    előzmény:
    hétpöttyös (880)
    2011-07-07  23:04
  21. 2011. július 7. 23:12881.

    Akkor véleményed szerint a kicsiknek is ki kell birniuk ugyanazt a tempót, mint a nagyoknak, mert ez így lett kitalálva?

    előzmény:
    kivi39 (878)
    2011-07-07  22:55
  22. 2011. július 7. 23:04880.
    "Van egy olyan érzésem, hogy aki a szünet rövidités mellett áll ki, az egyszerüen unja a saját gyerekét. Tképpen még meg is tudná oldani az elhelyezését... de ha kötelező iskolába menni, akkor még ennyit sem kell megoldania.
    Őszi-téli- tavaszi szünetben meg könnyebb bevágni a napközibe, mint nyáron.  "

     

    Például ez is egy undok beszólás. (Csakis azért próbálom ezentúl kiemelni ezeket a "megjegyzéseket", mert nem hiszitek el, hogy Ti fröcsögtök.)

     

    Ezt én kikérem magamnak.

    előzmény:
    Lillaréka (861)
    2011-07-07  16:17
  23. 2011. július 7. 22:57879.

    Plusz még erre:

    "A többi nem érdekel. Aki gyereket szült, az oldja meg a gyereke elhelyezését, és ne büntessék az összes gyereket azért, mert másnak nehézséget okoz ez."

    .

     

    előzmény:
    bababetű (860)
    2011-07-07  16:12
  24. 2011. július 7. 22:55878.
    És az a 11 éves, aki gimnáziumba jár, az most mégis mekkora? az érettségi idején üresnek kell lennie az iskolának. Tehát ha a 11 éves gimnazista órán van, akkor nem lehet érettségiztetni. Vagy pedig kimondjuk, hogy a 11 éves gimnazista öregebb és kevesebb pihenésre van szüksége, mint a 11 éves általános iskolásnak.
    előzmény:
    hétpöttyös (876)
    2011-07-07  22:49
  25. 2011. július 7. 22:51877.
    Olvasd el légyszíves még egyszer, és meglátod, hogy mi is érveltünk rendesen, és ne csak itt-ott olvass bele, mert akkor nem teljes a kép.
    előzmény:
    Leszja (857)
    2011-07-07  15:55

Címlap

top