Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pokorni rövidítené a nyári szünetet

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. június 28. 11:36
A szülőkön kíván segíteni a parlament oktatási bizottságának fideszes elnöke azzal, hogy javasolja a tízhetes vakáció rövidítését. Pokorni Zoltán szerint nem csak a szülőknek, de a diákoknak sem jó, ha ilyen sokáig kiesnek az iskolai nevelésből.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. július 7. 22:49876.

    Olyan szempontból nem mindegy a szülőnek, hogy ha ki van hajtva  a gyerek év közben és teljesítenie kell, nem biztos, hogy az a jó megoldás, hogy hajtsuk csak, majd év végén pihen, mert akkor év közben sem tudja a legjobb teljesítményét hozni.

    Korábban írtam, hogy 6 hét alatt is ki tudja pihenni magát, ha év közben is több lehetősége van pihenni, és valószínű, hogy jobban teljesítene év végén is.

    Ha a gyereknek jobb, egyértelmű, hogy a szülőnek is jobb.

    Olyan véleményt is írt valaki, hogy a kisiskolásoknak mások az igényei, mint a középiskolásoknak, akkor miért kell egyformán kezelni a két korosztályt? Ha a kicsiknek több pihenésre van szüksége év közben, akkor pihenjenek többet, ha a nagyoknak nincs ilyen igénye, akkor nekik ne kelljen. Nem értem miért kell ugyanazt a szabályt bevezetni az általános iskolásokra és a középiskolásokra.

     

    előzmény:
    kivi39 (855)
    2011-07-07  15:52
  2. 2011. július 7. 22:37875.
    Remélem Te nem vagy pedagógus, mert az nagyon dúrva lenne, ha ilyen kérdéseket tennél fel...
    előzmény:
    bababetű (858)
    2011-07-07  16:04
  3. 2011. július 7. 22:35874.

    Ez pl. enyhén cinikus hangnem.

    Miért nem választottam a pedagógus pályát?

    1.Nem érdekelt.

    2.Tudtam a matekot, ezért a közgázt választottam.

    3.Úgy gondoltam közgazdászként több lehetőségem van

    4.Többet lehet keresni

    5.Monotonnak érezném éveken át ugyanazokat a tantárgyakat tanítani

    stb.

     

    előzmény:
    rágica (849)
    2011-07-07  14:12
  4. 2011. július 7. 22:27873.
    Soha senkit nem sértegettem,másold be kérlek a fröcsögő hozzászólásomat, mert nem emlékszem ilyenre. Általánosságban könnyű ilyeneket írni, amikor "fröcsögök", akkor szólj rögtön, hogy nem tetszik ez a hangnem. Az, hogy nem tetszik Neked a véleményem, az más tészta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (852)
    2011-07-07  14:39
  5. 2011. július 7. 17:09872.
    A lányomék osztályából nem is ment senki. A suliból is talán húszan. Ennél még az angliai nyelvtanfolyamra is többen mennek...
    előzmény:
    Lillaréka (870)
    2011-07-07  16:48
  6. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 7. 17:03871.

    Bár anyámhoz semmi közöd (te is nem tudom, miért bújsz a szoknyája mögé, mindegy), de rendes vagyok, és leírom. 

     

    Anyám eü. dolgozó volt. Most nyugdíjas. És nem bújok a szoknyája mögé, hogy a jövedelmével fedezzem a magaviseletem.  

     

     

    Egyébként hazugság: azt mondtad, hogy egy orvos kevesebbet keres, mint egy tanító. Hát az látszik, hogy ez nem igaz. Innentől szofisztikálhatod, ahogy akarod.

     

    Ja, ha a kedves mama vállalkozó, és nem közalkalmazott, az ne a tanító hibája legyen már. Thx. 

    előzmény:
    csampi (854)
    2011-07-07  15:08
  7. 2011. július 7. 16:48870.

    Nálunk volt. 

    kb 10% ha ment síelni.

    vagy még ennyi sem. Szerintem is úgy volna normális, ha azok igazolt távollétet kapnának, akik mentek.

    Ráadásul ez még véletlenül sem egyszerre van a különböző iskolákban.
    Sok eszetlenséget kitalálnak.. pl egyszerre van az év eleji szülői a város összes középiskolájában. (szerencsére már nem érint, de tavaly még igen)  

    előzmény:
    kivi39 (869)
    2011-07-07  16:44
  8. 2011. július 7. 16:44869.
    A lányom sulijában nincs is síszünet. Vagyis van annak, aki megy sítáborba a sulival. A többi meg tanul.
    előzmény:
    Lillaréka (868)
    2011-07-07  16:41
  9. 2011. július 7. 16:41868.

    Teljesen egyetértek Veled.. 

    ( az őszi szünet a legfeleslegesebb dolog a világon, és nálunk sztem a síszünet is keveseket érint)

     

     

    Sajnos mindenféle hülye értelmetlen ötletettel foglalkoznak erre megy a pénz a mi zsebünkből.

     

    Mi meg vitázunk feleslegesen.

    Lehet még erre is kijön majd a kérdőív.. - Vannak akik azt mondják---

     

     

    előzmény:
    bababetű (866)
    2011-07-07  16:37
  10. 2011. július 7. 16:40867.

    Hogy került oda ez:

    Aki meg a szünet első 2 hetében unatkozik, az menjen el dolgozni ( ha már tini ), vagy tanuljon nyelvet otthon, foglalja le magát, ha már KÉPTELEN ÉLVEZNI AZ ÉLETET.  

     

    Amikor teljesen mást írtam ??!!Hova tűnt, amit írtam ?

     

    Azt írtam, hogy a barátnőm lánya is most készül a nyelvvizsgájára, és jár tanfolyamra, és nem azért mert unatkozik, hanem mert érdekli. Közben meg eljárnak mindenfelé, élvezik a sulimentes időszakot. 

     

    Remélem, most már ez fog látszódni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. július 7. 16:37866.
    Aki meg a szünet első 2 hetében unatkozik, az menjen el dolgozni ( ha már tini ), vagy tanuljon nyelvet otthon, foglalja le magát, ha már KÉPTELEN ÉLVEZNI AZ ÉLETET. 

     

    Valaki itt írta, hogy pl. az elvált szülőknek is épp így jó, ahogy most van, mert akkor a gyerek lehet mindkét szülőnél, ha van, akkor mindkét nagyszülőnél. 

     

    De mindegy is, értelmetlen a vita, úgysem mi döntünk.

     

    Nekem logikátlan, és felesleges a gyerek idejét szétdarabolni, és felesleges az őszi szünet teljesen. 

     

    Valahogy ez a "hatalmas reform" kb. ugyanaz a kategória, sőt rosszabb, mint a Himnusz megváltoztatása, és a temérdek közterület átnevezése, a buszok számozásának megváltoztatása....no az ezekre fordított pénzek is a mi zsebünkből csusszannak ki, és nem a mi érdekünkben....sőt, a mi bosszúságunkra. 

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (864)
    2011-07-07  16:29
  12. 2011. július 7. 16:31865.

    Végül is. Angliában is van bentlakásos iskola. 

    Tuti lenne itt is aki beadná  a gyerekét, hogy sose lássa.  

    előzmény:
    kivi39 (862)
    2011-07-07  16:19
  13. 2011. július 7. 16:29864.

    Az enyémek is. 

    és nem azért, mert unatkoznának..

    Nyelvtanulásra pl ilyenkor több idő jut. máshol más tanáról, másféle környezetben... kifejezetten hasznos.

    Dolgozni diákként--- miért is mennek? talán segitség kell a családi kasszába, vagy a nyelvvizsga árát akarja megkeresni, vagy csak nem a szülei pénzéből akar bulizni- fesztiválozni.. tudomisén..
    Elvetemültek ezek a tinik, hogy merészelnek nem unatkozni nyáron, hanem pihenni, vagy más dolgokat csinálni, ebben a viszonylag hosszú időben, amit szétszabdalt szünetben nem lehet.

    Felhivám a kisgyerekesek figyelmét.. az ő gyerekük is lesz tini.. fog érettségizni, menne nyáron nyelvtanfolyamra..vag dolgozni.

    Majd jusson eszükba akkor az ötletük, a rövid nyári szünettel

     

    Bálnatenyésztő úr, meg továbbra is menjen krumplit kapálni, mert gyerekhez sosem értett.  

    előzmény:
    bababetű (860)
    2011-07-07  16:12
  14. 2011. július 7. 16:21863.
    Isten bizony nem olvastam az utolsó két sorodat!!Basszus, annyira egy rugóra jár az agyunk!
    előzmény:
    Lillaréka (861)
    2011-07-07  16:17
  15. 2011. július 7. 16:19862.
    Figyelj, a nyári szünet Magyarországon nem tudom mióta ilyen hosszú, de hogy 40 éve ennél még 1 vagy 2 héttel hosszabb volt, az tuti. Tehát aki most, vagy ezelőtt 7-8 évvel gyereket vállal, vállalt, az tudta, hgoy mire számíthat. Bocs, de oldja meg. Kezd tele lenni a hócipőm azzal, hogy az anyukák folyton azzal jönnek, hogy nekik segítség kell. Kezdődik azzal, hogy a dolgozó apa keljen fel éjjel a gyerekhez, mert anyu fáradt. Folytatódik azzal, hogy a nagymamák álljanak haptákban, mert anyu dolgozik, a gyerekért meg menni kell. Majd jön az, hogy hosszú a nyári szünet, változtassa meg a kormány. Még szerencse, hogy senkinek sem jutott eszébe a kötelező bentlakásos általános iskola, mert tuti lennének olyanok, akik szerint mindenki, akinek ez nem tetszik, a világ ellensége, mert ugye mennyivel könnyebb, ha délután nem kell rohanni a gyerekért az iskolába és leckeírás helyett moziba lehet menni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-07-07  14:11
  16. 2011. július 7. 16:17861.

    A lányom barátnője Németországban él és jár iskolába. 

    Valamint minden ottani szünetben hazajár.

    Ősszel is van nekik szünet... mindig itthon van október táján két hetet.

    A többi nagyából, így ahogy leírtad, de tartományonként eltér valamennyire.

    Egyébként síszünet is volt nekik, itthon volt februárban is majd utána húsvétkor, és most megint, kb két hete.

     

     

    Ahogy nézem képtelenek felfogni és elfogadni, hogy nem kizárólag kisiskolás -ovis gyerekek léteznek.

    és ha röviditenének, akkor csúszna minden.

    érettségi vizsgák, szakmunkás tanulóknak meg egyáltalán nem is lenne szünet- mert nekik még julius közepéig nyári gyakorlat van.

     

    Van egy olyan érzésem, hogy aki a szünet rövidités mellett áll ki, az egyszerüen unja a saját gyerekét. Tképpen még meg is tudná oldani az elhelyezését... de ha kötelező iskolába menni, akkor még ennyit sem kell megoldania.
    Őszi-téli- tavaszi szünetben meg könnyebb bevágni a napközibe, mint nyáron.  

    előzmény:
    kivi39 (855)
    2011-07-07  15:52
  17. 2011. július 7. 16:12860.

    Ja, hogy erre gondoltál ?

     

    "Aki meg a szünet első 2 hetében unatkozik, az menjen el dolgozni ( ha már tini ), vagy tanuljon nyelvet otthon, foglalja le magát, ha már KÉPTELEN ÉLVEZNI AZ ÉLETET. "

     

    Ez csak egy ötlet volt, a saját környezetemben ezt teszik az ismerősök gyerekei.   Aki érti értei, aki nem, az nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-07-07  14:11
  18. 2011. július 7. 16:06859.

    "Egyébként meg oly fölöslegesen rágjuk itt a csontot, és ugrunk, ugrotok egymásnak, mert úgyis az lesz, amit ott fönt az "okosok" kitalálnak és megmondanak."

     

    Így van. 

    előzmény:
    rágica (853)
    2011-07-07  14:44
  19. 2011. július 7. 16:04858.

    Miért lenne durva ? Mit érdekel engem más élete ? Nem érdekel. 

    Mi abban a durva, hogy elmondom, hogy nekem mi a jó, és azt, hogy én hogy akarom ? Úgy akarom, és kész. Ha nem úgy van, akkor elfogadom, hogy nem úgy van, és kész.

     

    Ki a fene mondta meg bárkinek is, hogy mit csináljon ?? Én biztos hogy nem. Márcsak azért sem, mert nem érdekel, ki mit csinál. Miért érdekelne ? Mi közöm hozzá ? Oldja meg mindenki a saját életét, ahogy akarja, ahogy tudja, így teszem én is.

     

    Mindenki sepregessen csak a saját háza előtt. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-07-07  14:11
  20. 2011. július 7. 15:55857.

    Kész! Nem bírom tovább, muszáj hozzászólnom.

    Bár nem vagyok érintett a témában semmilyen szempontból, figyelemmel kísértem a topikot, mert ettől függetlenül érdekelt a téma, és ráértem olvasni. Így mondhatom, jó 90-95%-ban olvastam a hozzászólásokat.

     

    Normális, kulturált hangnemben folyt a beszélgetés, míg meg nem jelent csampi és hétpöttyös. Voltak eltérő vélemények, sokféle nézőpont megjelent, és voltak érvek és ellenérvek.

    Kedves csampi és hétpöttyös! Olvassátok el az egész tipikot az első hozzászólástól az utolsóig, és meglátjátok, hogy egyedül ti vagytok azok, akiknek nem sikerült érveket felhozniuk, csak ugyanazt szajkózzátok, és egyedül ti voltatok azok, akik megsértődtetek és elköszöntetek, ha valaki nem értett veletek egyet.

     

    És mielőtt azzal vádolna bárki is, hogy elfogult vagyok a pedagógusokkal szemben: már nincsenek pedagógus barátaim, közeli tanár/tanító jó ismerőseim, sőt, jelen pillanatban ki vagyok borulva azon, hogy keresztlányom iskolájában milyen kétségbeejtően rossz (és elfogult) tanárok vannak. De ettől még ez a topik érdekes volt.

     

    Üdv, L.

     

     

    előzmény:
    csampi (854)
    2011-07-07  15:08
  21. 2011. július 7. 15:52856.
    talltam= találtam
    előzmény:
    kivi39 (855)
    2011-07-07  15:52
  22. 2011. július 7. 15:52855.
    Miután még mindig nem válaszoltál a kérdésemre, ezért utánanéztem. Bajorországban 6 hét a nyári szünet (azért valamelyest északabbra van, mint mi, ott nincs ennyire meleg), de van 2 hét szünet karácsonykor, 1 hét, márciusban és 2 hét húsvétkor. Állítólag van 2 hét ősszel is, de erre vonatkozólag nem talltam pontos adatot. Tehát összességében ugyanannyi, mint nálunk. Tehát a tanárok ugyanannyit vannak otthon, mint a mieink. A gyerekek is, csak több részletben. Áruld már el, mennyivel jobb ez a rendszer, mint a mienk? A szülőnek tök mindegy, hogy a gyerekének hány részletben kell megoldania a 13-14 hét szünetét, ennyi szabadsága akkor sincs. Akkor? Miért jobb az, ha a gyerek havonta-kéthavonta otthon van 2 hetet, mintha hosszabb a nyár?
    előzmény:
    csampi (850)
    2011-07-07  14:21
  23. 2011. július 7. 15:08854.

    A "b" betűs szót moderálták ki, amit később idéztem, nem a bértáblát, csak ugye ezt már ki látja Akkor aztán kiderülne, ki is hazudik itten (egyébként még mindig nem érted, amit írtam, ha a bértáblával jössz). Elővehetjük a Te mamádat is, ha már az enyémet irónikusan annyit emlegeted, ezzel nyilván jelentősen növeled a pedagógus társadalom tekintélyét Borzalom, mit művelhet az ilyen tanár az iskolában a gyerekkel?

     

    Summa summarum: az itt tapasztaltak alapján tartom, ha már bértábla, az a 7500,- forint 75.000,- kéne legyen :) És respect azok előtt az általam ismert és ismeretlen pedagógusok előtt, akik ezt ép ésszel bírják, mármint a tipikus kollégák többségét! Ők megérdemelnék a 10 hét kollégamentes nyári szünetet. Lehet, hogy revidiálom az álláspontomat, családom épeszű pedagógusai védelmében.

    Ééés kedves Lányok, Asszonyok, most egy moderálást, valamint további kellemes eszmecserét (vagy bármit, csak jól érezzétek magatokat tőle)!

    Csampi

     

    p.s. Hétpöttyös, tojd már le, sikerült kihozni a legrosszabb énjüket, ennél nem lehet jobb :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (852)
    2011-07-07  14:39
  24. 2011. július 7. 14:44853.

    Bizonyára igazad van.

    Szerencsére a mi kis, falusi tantestületünk, mondhatni családias. 

    Egyébként pedig megértem a problémáját a szülőknek és a kívülállók véleményét is elfogadom. A mi problémáinkat saját bőrömön érzem.

    Viszont sosem véleményeztem olyanok életét, akikét csak kívülről látom. Ellenségesen meg nem közeledem senkihez, semmilyen témához. Bár sokak szerint túlságosan is toleráns vagyok.

     

    Egyébként meg oly fölöslegesen rágjuk itt a csontot, és ugrunk, ugrotok egymásnak, mert úgyis az lesz, amit ott fönt az "okosok" kitalálnak és megmondanak.

    előzmény:
    csampi (851)
    2011-07-07  14:24
  25. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 7. 14:39852.

    Az, hogy kimoderálták a bértáblát - nem tudtam, hogy fórumszabályzatba ütközik egy nyilvános adat közlése! - nem jelenti azt, hogy nevezett mama leánygyermeke igazat mondott. 

     

    Ismét közlöm az inkriminált adatot, és mindenki döntse el, melyik szám a nagyobb.

     

    Kezdő tanító bruttó bére: 122.000

    Kezdő orvos bruttó bére: 129.500 (+7.500, gy. k.)

     

    20 éve dolgozó tanító bruttó bére: 149.100

    20 éve dolgozó orvos bruttó bére:  172.900 (+ 23.800, gy. k.)

     

    Nekem nem úgy tűnik, hogy a tanító kap többet. 

     

    Egyébként érdekes, hogy csak te és csampi kiáltotok nekiesést, ehhez képest csak ti fröcsögtetek. Mert volt kulturált ellenvélemény, csak szólok, és nektek is zömmel az jutott, de ugye abba kell belekötni, mikor valakinek elszakad a cérna a csúsztatásaitoktól, gyűlölködő megjegyzésektől.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-07-07  14:02

Címlap

top