Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2018. január 27. 00:54130101.

    "Tudtam, hogy Natasa az utolsó pillanatban kirohan, mint Zrínyi. Elég kiszámítható - és elég színpadias - jelenet volt, a világért ki nem hagyták volna."


    Pontosan erre gondoltam én is. Ez akkor jutott eszembe, amikor "annyira" készítette a reggelit, vagy mit, de abbahagyta, valamit fel akart kapni magára, de mégis maradt.....


    Rudi nagyon helyes volt, nem is gondoltam volna, hogy Emília így elfogadja végül is. Sajnos tényleg kiírták, így már többé nem lesz jelen esténként. Nekem hiányozni fog.


    Milán, meg olyan, amilyen. Én nem igazán kedvelem, és még szépen is fejeztem ki magamat. Nem haragszom rá, csak olyan semmilyen a viselkedése. (Tudom, nem ez a helyes kifejezés.) Persze, vannak jobb dolgai is, de..... na mindegy!


    Szegény Hedvig, mikor megjelent a vége felé, akkor nagyon megsajnáltam. Nem vették fel az áhított munkahelyre, és nem tudja, hogy a szebbnél szebb ruhákkal mit kezdjen így. Azt, hogy terhes, Ádám sem tudta, de minden erejével próbálta elküldeni, nehogy Gigi tudomására jusson.


    Aliz és Krisztián szerintem most éppen összejöttek már, hiszen Tóbiás azt súgta Krisztián fülébe a vetkőzős szám előtt, hogy gondoljon arra, aki neki a leginkább tetszik, és azután csakis arra gondoljon. Ezt Aliznak el is mondta, Aliz boldogan vette tudomásul, hiszen Krisztián végig ránézett.


    Most több nem jut eszembe, de az esti adást azért belinkelem. 

    előzmény:
    gerdamama (130100)
    2018-01-27  00:17
  2. 2018. január 27. 00:17130100.

    Tudtam, hogy Natasa az utolsó pillanatban kirohan, mint Zrínyi. Elég kiszámítható - és elég színpadias - jelenet volt, a világért ki nem hagyták volna.
    Persze nekem semmi se elég, arra gondoltam, hogy ha már így megvilágosodott hirtelen, és nekiállt az anyjával beszélgetni, akár be is ülhetett volna a taxiba, és dumálhattak volna Ferihegyig. Sőt, míg a mutter be nem megy a biztonsági zónába. Integethettek volna még egy darabig, míg el nem tűnnek egymás szeme elől. (Hogy mi mennyit ugrálunk meg hadonászunk mindig! Mint a bolondok. )



    Rudi miatt nekem is volt egy kis bűntudatom. Nem sok jót mondtam róla mostanában. Bár alapvetően nem változott a véleményem. Azért volt ilyen kedves és érző lélek, mert tudta, hogy Natasa marad... Nem búcsúzkodott volna ilyen udvariasan, ha a lány elfogadja az ösztöndíjat.

    "Milán egy puszit csak lekeverhetett volna..."
    A BK-ban nem divat a puszilkodás, csak átölelik és egymás hátát lapogatják mindig. Szomszéd, rokon, jóbarát ugyanabban az elbánásban részesül.


    Alíz és Krisztián szerintem hamarosan kibékülnek.

    Meglepett, hogy mindenkit meglepett Hedvig terhessége. Tényleg nem látszik rajta, de biztosan volt már róla szó, itt a topikon is beszéltünk róla. Közben eszembe jutott, hogy ha Weintraub Barna sitten van, akkor Gigi nyugodtan visszacuccolhat a lakásába, és Hedvignek is megengedheti, hogy ott lakjon. Nem csak az a két megoldás van, hogy a híd alá menjen a gyerekével, vagy szerencsétlen Ádám fogadja be őket is.
    Hedvig előéletéről is ejthetnének pár szót, pl. hogy egy egészséges, fiatal lányból hogyan lesz csőlakó, hol a családja, mi van a születendő baba apukájával stb.

    előzmény:
    vorii (130099)
    2018-01-26  22:35
  3. 2018. január 26. 22:35130099.

    Megkönnyebbültem:


    1 - Végül kiderült, hogy hogy oldható meg Zsolt lelki gondozása. Az ügyhöz meg ott vannak Nóra kezében a bizonyítékok. Reméljük, hogy így elegendő lesz.


    2- Csak odaért Natasa elbúcsúzni... (Azt hittem, a taxi elhajt, és Natasa kivágódik a kapun.) Örülök, hogy nem így történt. Ja - és most tetszett Rudi... (Milán egy puszit csak lekeverhetett volna a világ másik végére utazó nagynénjének - nem?)



    Örülnék, ha nem kerülgetnék egymást tovább, Aliz és Krisztián nyugodtan kibékülhetnek. (Aliz egy halvánnyal mintha komolyabb lenne...)


    Lesznek itt még gubancok Hedviggel...

  4. 2018. január 26. 20:27130098.

    Na erre kivancsi leszek hogy megy el Emilia.


    Az "ovodaszeru" Reception osztalyt iskolaja valogatja. Ahol čn dolgozom ott nagyjabol 3 honap az aldott allapot amig beszoknak, utana nem szorakoznak. Lazabb iskolak vegiglazsaljak az elso evet. De az 5 eveseket mar bedobjak a mely vizbe. 


    Nem minden esetben ertek ezzel egyet, a fiatalabb gyerekek elegge megsinylik. 


    Viszont 2 evvel hamarabb erettsegiznek. 

    előzmény:
    vorii (130097)
    2018-01-26  18:40
  5. 2018. január 26. 18:40130097.

    Emília azt közölte tegnap, hogy összepakol és holnap utazik Kanadába


    Tényleg ezt mondta 


    Na akkor "csodálatosan" következetlenek...   (Hacsak meg nem gondolja magát Emília - és böcsületből nem viszi végig a dolgot.) Igaz a BK-ban  máskor is volt, hogy nem tudta a jobb kéz, mit csinált a bal...


     

    előzmény:
    gerdamama (130095)
    2018-01-26  15:54
  6. 2018. január 26. 16:05130096.

    Szerintem nincs mire emlékezni, Petivel csak kerülgetik egymást, Ádámmal már rég nem. Talán Ottó az egyetlen jelölt. Ő ugyan eltűnt néhány hétre, az anyjával utazgatott valahol, de az nem volt olyan hosszú idő. Elbúcsúzhattak, vagy örülhettek a viszontlátásnak, belefér.


    Még az is lehet, hogy mikor kezd egyértelművé válni, hogy Hanna nem a sok csokitól hízik, hanem babát vár, megint kap egy remek ajánlatot Düsseldorfból...


    Vagy nem történik semmi. Ha azt beveszik az emberek, hogy a gyerekgyilkos anyák terhességét 9 hónapon keresztül a velük együtt élő családtagok és a legkíváncsibb, legpletykásabb szomszédok se vették észre, akkor Hanna terhességét is figyelmen kívül hagyhatjuk.

    előzmény:
    vorii (130093)
    2018-01-26  12:15
  7. 2018. január 26. 15:54130095.

    "még nem ment el, lehet, hogy hetekig lesz még szerepe, ... Remélhetőleg a pert még végig viszi!"


    Haha! Pont ezt fejtegettem én is ... aztán kitöröltem, mielőtt elküldtem volna, mert rájöttem, hogy szamárság. (Bocs!) Ugyanis Emília azt közölte tegnap, hogy összepakol és holnap utazik Kanadába. Szóval már el is tűnik, még az első tárgyalást se várja meg.


     

    előzmény:
    vorii (130094)
    2018-01-26  12:18
  8. 2018. január 26. 12:18130094.

    Pontosan ez jutott az eszembe - de - még nem ment el, lehet, hogy hetekig lesz még szerepe, csak most kezdik szoktatni a népet. 


    Remélhetőleg a pert még végig viszi! (Vagy én vagyok megint naiv.)

    előzmény:
    gerdamama (130089)
    2018-01-26  08:49
  9. 2018. január 26. 12:15130093.

    Nnnna - akkor csak jól tippeltem 


    Most aztán az a kérdés, hogy hogy írják bele... Kié a gyerek???   Ottóé, vagy emlékszünk valami rövid kis történésre?  (Hm - Petivel  volt valami amióta nem járnak? Esetleg Ádámmal? Egyszerűen nem emlékszem. Vagy nincs is mire!  )

    előzmény:
    demonhill (130088)
    2018-01-26  08:39
  10. 2018. január 26. 10:14130092.

    Nagyon aranyos ez a kép. Micsoda összefüggésekre jöhet már rá ilyen korban a gyermekkíváncsi lennék a mérés eredményére. ez nagyon jó játék


    Örülök, hogy Dia terhes és nem csak úgy formátlanodik el. A mai színészek pik pakk, azonnal vissza nyerik a lánykori fazonjukat. Jó nekik....hogy van annyi akaraterejük, kitartásuk. Azért jó, hogy az irodalomban vannak kövér hősök is,  így a molettebb színésznők is kapnak szerepet, nem kopik fel álluk (imádom Dénes Piroskát)

    előzmény:
    gerdamama (130091)
    2018-01-26  09:22
  11. 2018. január 26. 09:22130091.

    Köszönöm a gratulációt Anoushka nevében mindenkinek, ha nem baj, nem egyenként, mert így is túltengek.

    Tegnap kimaradtam a nagy felhajtásból, gyertyaelfújásból. Kicsit mérges voltam magamra is, meg rájuk is. Hétköznap csak este szoktam bekapcsolni a Skype-ot (ott 6 órával kevesebb van). Eszembe se jutott, hogy reggel ünnepelnek, hiszen tapasztalatból tudom, milyen őrület és rohangálás van náluk olyankor. Pedig anno még csak Anoushkát kellett indulásra kész állapotba hozni, Gregit mi pesztráltuk. Na, szóval gondolhattam volna, hogy a kisasszony nem tudta kivárni az estét. Végül is már reggel születésnapja volt, és ragaszkodott hozzá, hogy rögtön megünnepeljék. Így aztán a torta volt a reggeli. Hívtak a Skype-on, de csak kb. fél óra múlva vettem észre. Gyorsan visszahívtam, és még otthon találtam őket. Persze az "ünnepség" már lezajlott, de még megcsodálhattam a fél áfonyás tortát és az ünnepelttel is tudtam kicsit beszélgetni.


    Barackmanó, az USA-ban is hatéves korban mennek iskolába a gyerekek. Gondolom, az angol gyerekek is inkább "óvodaszerű" képzést kapnak négyévesen, akkor is, ha kötelező, és iskolának hívják.


    A csatolt kép két hete készült a durhami Tudományos Múzeumban. Valami nagyon komoly kísérlet, mérés folyik éppen.

  12. 2018. január 26. 08:53130090.
  13. 2018. január 26. 08:49130089.

    "Új karaktereket szeretnének beemelni a sorozatba, a börtönpszichológus történetszálát pedig végigvitték" - nyilatkozta a magazinnak Szerencsés Gabriella, a sorozat kreatív producere."


    A hölgy nem nézi a sorozatot? Éppenséggel nem vitték végig. Zsolt pere még csak most kezdődik, és abban nagyon is fontos szerepe van (lenne) Emíliának. Mivel ő régebben összeállított a börtönőrről egy nem túl hízelgő anyagot, valószínűleg behívnák tanúnak. Ennél is érdekesebb momentum, hogy az anyag eltűnt az irattárból, tehát nyilván nem a börtönőr a főkolompos, hanem "felülről" is támogatják. Sokan belebukhatnak ebbe az ügybe. Emíliának Pesten is lenne dolga bőven.

    előzmény:
    vorii (130083)
    2018-01-25  17:43
  14. 2018. január 26. 08:39130088.

    Hanna (Nyári Dia) tényleg terhes.14.hétben van  a Femina.hu szerint.

  15. 2018. január 26. 06:40130087.

    Mar 4 a kis szepseg? Sok boldogsagot neki. Ugye ott nem 4 evesen mennek iskolaba?


    Tomi unokatedoja Aadi akkor csak 3 honappal fiatalabb. Majd mindig Annoushka-ra gondolok ha latom. 


    Itt is tavasz volt ma.

    előzmény:
    gerdamama (130077)
    2018-01-25  09:14
  16. 2018. január 26. 00:06130086.

    Ez pedig a holnapi rész lesz. Picivirág a kis csövest Hedvignek hívják. Közben eszembe jutott, hogy valójában terhes, azt hittem, hogy Gigi tudott róla, és azért vette annyira pártfogásba, mert reménykedik benne, hogy majd nevelheti a kisbabát. Persze ki tudja még, hogy mit terveznek a forgatókönyv írók.

  17. 2018. január 25. 23:59130085.

    Ugyan nem sokat láttam a mai adásból, mert szinte átaludtam az egészet, (ismétlést is), de itt az esti videó.


    Annyira emlékszem csak, hogy Krisztiánt is melegnek nézte az egyik srác, ráadásul, ha jól vettem ki a végén, Ő nyerte meg a közönség szavazatot.  Tóbiás pedig boldogan vette tudomásul, hogy a 8-as versenyző győzött.


    Ennyi telt tőlem ma. Most meg gondolom reggelig itt fogok kukorékolni.

  18. 2018. január 25. 23:48130084.

    Nagyon boldog szülinapot, és hosszú-hosszú egészséges és boldog életet kívánok a kis drágának.

    előzmény:
    gerdamama (130077)
    2018-01-25  09:14
  19. 2018. január 25. 17:43130083.
  20. 2018. január 25. 17:42130082.

     Isten éltesse a kis barna babát   Nagyon aranyos a képeslap!


    .......................................................... ............................................................ ..........


    Kellemes színházat! 

    előzmény:
    gerdamama (130077)
    2018-01-25  09:14
  21. 2018. január 25. 17:23130081.

    Natasa dolgozik a Kisszékben, nyilván fizetést is kap. Gondolom én. Sőt, mintha Rudinak is ott adtak volna munkát. (?)

    előzmény:
    Picivirág1 (130076)
    2018-01-25  09:12
  22. 2018. január 25. 13:56130080.

    Sajnos ez itt a BK, a szereplők racionŕlis gondolkozŕsa nem jellemző.


     

    előzmény:
    gerdamama (130074)
    2018-01-24  23:01
  23. 2018. január 25. 09:18130079.

    Boldog születésnapot kívánok.


    Tényleg nagyon hamar elrepült ez a 4 év. Olyan jó, hogy a szemünk láttán növekedett...és látni szeretném folyamatosan, minden kis unoka kedves nekem.

    előzmény:
    gerdamama (130077)
    2018-01-25  09:14
  24. 2018. január 25. 09:14130078.

    ja..és sikerült rendkívül ellenszenves házaspárt csinálni Viliből és Bözsiből. "Meggazdagodni" jó a mű szerszám, de vállalni a felelősséget, hogy ezt árulják, azt nem...azt a balhét vigye el szegény Bandi. derüljön már ki az igazság!!!!

    előzmény:
    Picivirág1 (130076)
    2018-01-25  09:12
  25. 2018. január 25. 09:14130077.

    Szép napra virradtunk ma!  Hét ágra süt a nap, a hónak nyoma sincs, és az olvadt hólé is teljesen felszáradt. Nem kell félni, hogy elcsúszunk. Remélem, este is ilyen szép sétaidő lesz, színházba megyünk.


    De a mai nap nem csak és nem elsősorban az időjárás miatt gyönyörű! Négyéves lett Anoushka kisasszony. Egyrészt "mintha tegnap született volna", másrészt annyi minden történt azóta, hogy hihetetlen, hogy az a sok esemény négy évbe lett sűrítve.


    Küldtem neki egy képeslapot, mert internet ide, Skype oda, nálunk hagyománya van a postán küldött lapoknak, sátoros ünnepek alkalmával. Térdig lejártam a lábam, mire találtam egyet, ami nem valami buta szőke Barbibabát ábrázol, hanem egy helyes kis barna lánykát. Nehogy már azt higgye a kis bogaram, hogy egy "igazi" hercegnőnek szőkének kell lennie! 

Címlap

top