Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. szeptember 23. 14:0969101.

       Magdiká, boldog születésnapot és egészséget kívánok!


       Gondolom, ár szépen kiegyenesedtek a dolgok, láthatod hogy gyermekeid mindent megoldanak. Ami azt illeti, én magamban mindig morogtam, hogy mint ünnepelt rongyosra dolgozhattam magamat méltó megünneplésemre. Hát te most kiélvezheted, hogy pihengetve nézegetheted a sürgés-forgást. Biztos vagyok benne, hogy Gyuri fiad, most mint alkalmi háziúr a ház asszonyának gyengélkedése folytán, remekül megállja helyét.


      Kellemes, nyugodt ünnepi hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Kusza (69097)
    2017-09-22  17:34
  2. 2017. szeptember 23. 05:4569100.

    Igen mi is ezt kívánnánk, hogy kísérjük egymást végig.,. De egyiknek nehezebb lesz , szerintem a kísérőnek ......


    Nagyon kedves verseket hoztál Zsuzsikám !

    előzmény:
    Zsumi945 (69098)
    2017-09-22  18:53
  3. 2017. szeptember 22. 18:5469099.

    Rapszodikusan tördeli a Nlc. nagy sorközöket tesz oda, ahol eredetileg nem volt.

    előzmény:
    Zsumi945 (69098)
    2017-09-22  18:53
  4. 2017. szeptember 22. 18:5369098.

    Klárám, egyik vásárhelyi ismerősöm naponta új versekkel lepi meg ismerőseit Szabó Évától. Nagyon szép fényképekkel illusztrálva, sajnos azokat nem tudom idehozni.


    SZERELEM


    Szerelem
    ha egyik a másikát
    repülni hagyja

    de ha zuhan
    fél szárnyát kölcsönadja


     


    MONOLÓG


    Kő voltál:
    vizem nyugalmát felkavartad.


    Ár voltál:
    széthordtad biztonságát a partnak.


    Szél voltál:
    csöndemnek titkát elfecsegted.


    Árny voltál:
    megloptad Napját a két szememnek.


    Víz vagyok:
    kő-nehéz a múlt bennem.


    Part vagyok:
    magam tartom a medrem.


    Csönd vagyok:
    kagylóhéj hallgatásom.


    Nap vagyok.
    mindig más láthatáron.


     


    KÍSÉRJ VÉGIG


    Rám szólt a szívem, hogy a játék
    azt sem védi ki szépen játszik,
    és nem segíthet a varázslat,

    ha az út vége idelátszik.
    Álmom a csillagokra mértem,
    időm a földön érik,
    egy kicsit maradj még velem
    kísérj végig.


     


     

    előzmény:
    klára13 (69082)
    2017-09-21  15:03
  5. 2017. szeptember 22. 17:3469097.

    Köszönöm szépen Marika!

    előzmény:
    jara (69096)
    2017-09-22  08:05
  6. 2017. szeptember 22. 08:0569096.

    Magdikám, boldog születésnapot kívánok sok szeretettel.  Nem enged képet ide.

  7. 2017. szeptember 22. 08:0569095.

    Magdikám, boldog születésnapot kívánok sok szeretettel.  Nem enged képet ide.

  8. 2017. szeptember 22. 06:3169094.

    Magdikám ! Aíig megszűnik a kettős látásod, próbálj 1 szemmel nézni. Zsolt is így volt , neki meg kellett műttetni . ÍFőleg a vezetésben zavarta, ezért fejlesztette ki az egy szemmel nézést.

    előzmény:
    Kusza (69083)
    2017-09-21  16:20
  9. 2017. szeptember 22. 06:2769093.

    Rossz információt adtam ., Kálvin és Loyolai Ignác  tevékenységéről lesz előadás októben 03-án

    előzmény:
    szizsuzsóka (69092)
    2017-09-22  06:20
  10. 2017. szeptember 22. 06:2069092.

    Lesz egy érdekes előadás a párbeszéd házában a kereszténységről és buddhizmusról.Ha tudok elmegyek. Sok hullott almánk van . Sok munkáét ad a sérültek feldolgozása, de a rossz termések miatt  meg kell tenni, mert nagyon drága lesz a télen

    előzmény:
    klára13 (69082)
    2017-09-21  15:03
  11. 2017. szeptember 22. 06:1069091.

    Magdikám ! A főzés legyen a legkisebb gondod ! Majd főz a lányod és menyed, vagy hozatnak ebédet ! A legfontosabb, hogy otthon vagy, és rohamosan gyógyulni fogsz .A rokonok pedig meglátogathatnak, ha nem is egyszerre . Tudom ez nem vigasztaló egy olyan ízig vérig háziasszonynak, mint Te . De most a családi összejövetelre és is hozattam ebédet, levest Zsolt fiam hozott, és csak a tortákat sütöttem .


    Tarkófájásod nekem idegzsábának tűnt, de így leírás alapján nehéz véleményt mondani. Az eszméletlenséged lehet az alváshiány pótlása , melyet a gyógyszek is befolyásolnak. Az , hogy nem emlékezel , nem feltétlenül jelent eszméletlenséget .


    Itt is kívánok Neked sok örömet, gyors gyógyulást , családod változatlan szeretetét . Ehhez csak egy kis adalék a barátaid , a mi szeretetünk, mely remélhetőleg segíti gyors felépülésedet

    előzmény:
    Kusza (69090)
    2017-09-21  22:21
  12. 2017. szeptember 21. 22:2169090.

    Klára köszönöm a jó kívánságot!


    Nagyon reménytelen nekem most a kilátás, úgy szerettem sütni főzni, és most üres konyhával várom a gyerekeket.  Most apránként tudom meg Gyuritól, hogy mi történt, mert sajnos nem tudok semmiről. Októberre kaptam beutalót érfestésre, de félelmetes volt, hogy mi lesz addig, mert teljesen kialvatlan voltam, már két hete alig aludtam, nagyon fájt a tarkóm. Az ismerősei közt van olyan orvos aki az idegsebészeten dolgozik, így általa bejutottam hamarabb. Vizsgálat közben történt valami, elveszítettem az eszméletemet, és 3 napig úgy voltam. Közben beszorult a jobb lábam valami szekrény közé, és főleg a külső része fekete lett, zúzódás lett rajta, jegelni kell.


    Ágiék holnap reggel indulnak, estére érnek ide. Tamásék szombat reggel, már ő hozza a szombati ebédet. Sütésről nem tudok, mert Áginak nem volt ideje. Szegény nagyon ki fog merülni, mert már vasárnap reggel indulnak vissza.


    Nagyon megijedtek a gyerekeim, mert a betegségemnek az a neve, ami Antonionak, igaz az orvos azt mondta, csak nagyon enyhe fajtája.


    Meg akartam hívni a rokonságot, lettünk volna kb 25-en, de most ahhoz sem erőm, se türelmem nincs.

    előzmény:
    klára13 (69089)
    2017-09-21  18:22
  13. 2017. szeptember 21. 18:2269089.

    Magdikám, de jó, hogy hazaértél! De jó, hogy csak amiatt kell bánkódnod hogy nem sütsz-főzöl!
    Hazajön lányod? Nagyszerű. Igaz, ez nem akármelyik születésnap!
    Megeszem a kalapomat, a legnagyobbat és rágósat, hogy Tamás nagyon kitesz magáért, úgy érkezik az ünneplésre. Lányod szintén, majd csak győzd eltárolni az ünnepi lakoma maradékait!
    Ami viszont a lényeg: hogy vagy? Mit mondtak, miért volt az őrületes fejfájásod? Erőd, amelyet annyiszor megcsodáltunk, visszatérőben van-e? Sokat gondolok rád. Tudod, itt biciklizel nevetve szívemben.


    Boldog születésnapot!

    előzmény:
    Kusza (69088)
    2017-09-21  17:20
  14. 2017. szeptember 21. 17:2069088.

    Köszönöm szépen, de holnap lesz. Bánt, hogy ilyen állapotban kell fogadni a gyermekeimet, nem tudok semmit készíteni nekik. Pedig a lányom nagyon hosszú utat tesz meg ezért.

    előzmény:
    Zsumi945 (69084)
    2017-09-21  16:25
  15. hus
    hus
    2017. szeptember 21. 17:0169087.

     


    Ugy kell Zsuzsoka, ha veletlenul elmarad, akkor  kerni azt ami jar, azt az igazi szeretetet, olelest, amit  amugy is tudnak nyujtani,borzasztoan jol esik.


     


    Nalunk  Borsoszem  kis szegyenlos, most az jott ra, hogy nem ker, vagy rendel maganak, nekuk kell. Most ilyenje van. Olvastad, meg nezni sem szabad amikor gyakorol, majd kicsit kesobb.


    Az elso igazan szep babamat anyukam  canadai testvereimtol kaptam,. Micsoda kulonlegesseg volt, ult egyedul es a szeme mozgott, szep kek szemu volt, szep kis kalappal es elegans ruhaval, feher cipocskevel.  Nagyon sokat babaztam vele, anyukam berendezett nekem egy baba sarkot az egyik szobaba, ott lakott, szep "berendezett" lakasa volt.Voltak  szep cserepes viragjai is az ablakparkanyon.  Jonnek elo az emlekek, de jo, hogy megemlitetted.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69079)
    2017-09-21  06:45
  16. hus
    hus
    2017. szeptember 21. 16:3969086.

    ... es ne feledkezzunk el kedvenc zenedrol sem ...


    https://www.youtube.com/watch?v=9txgq2Iaals


     




    Boldog szuletesnapot kivanok en is neked, nagy szeretettel gondolok rad!

    előzmény:
    Kusza (69083)
    2017-09-21  16:20
  17. hus
    hus
    2017. szeptember 21. 16:3069085.

    Magdika, de jokor neztem be, epp itt vagy.


    Draga Magdika, ne siettest a javulast, lassan, de minden rendbe  fog jon. Most vedd elo a turelmedet sajat erdekedben, pihenj, ne erolkodj ,nehez dolgokat ne csinalj, ha mast nem hallgass zenet, vagy az olvasos konyvet hasznald idotoltesnek, azt csak hallgatni kell.


    A lenyeg, hogy otthon vagy, mindennel tobbet er. Remelem van segitseged es vannak latogatoid.


    Vigyazz magadra, irjal nekunk,  es pihenj, pihenj. 


     

    előzmény:
    Kusza (69083)
    2017-09-21  16:20
  18. 2017. szeptember 21. 16:2569084.

    Kusza Magdikánk!


    Csiripelik a madárkák, hogy ma van a születésnapod!


    Isten éltessen, erőben, egészségben! Mielőbb térj vissza közénk, nagyon várunk!


    Sajnos virágot, képes üdvözlést nem tudunk még küldeni, de gondold ide kedvenc virágodat és kedvenc tortádat!


  19. 2017. szeptember 21. 16:2069083.

    Szervusztok!


    Itthon vagyok, de végtelenül gyenge vagyok. El se tudom képzelni, hogy visszajön a régi erőm. A szememre is duplán látok, pedig milyen jó volt a szürkehályog műtét után. Beszélt Gyuri a szemorvossal. azt mondta visszafog jönni, csak idő kell hozzá. De azért mindenesetre jobb itthon.

    előzmény:
    klára13 (69077)
    2017-09-20  23:49
  20. 2017. szeptember 21. 15:0369082.

      Marika, örülök, hogy olvashattam az írást az öreg lélekről. Egyszer hallottam róla, az a szép énekes kislány beszélt róla, akinek talán anyukája vietnami. Nagyon kellemes, kedves ember, ő mondta magáról, hogy szokták mondani, ő öreg lélek. Aki már többször élt itt a földön, a reinkarnáció lehetősége szerint. Sajnos, nevét nem tudom, úgy emlékszem, most valahol az egyesült államokban tanul.
      Azt gondolom, sok olyan dolog van a Földön, amelyet nem értünk. Akár a buddhizmusról, akár a kereszténységről   van szó. És minden más vallás is az értelmet meghaladó kérdésekre keresi a feleletet.
       Nagyon szép verseket hozol. Szabó Éva hangja még ma is fülemben cseng a rádió jóvoltából. Kár, hogy korán elment. Vajon hány költeménye van? Egyszerű, de nagyon szép versek. Mindegyik egy-egy gyönyörű gondolat és érzés.
       Hogy változunk-e? Az én nézetem szerint viselkedésünk változik, de történhetnek olyan események, amelyek lelkünkben is változásokat hozhatnak. De hogy kiben mit, a jó ég tudja. Lehet, hogy egy tragédia az egyik emberből szentet csinál, a másik gonosszá válik ugyanettől. De ez csak az én eszmefuttatásom.

    előzmény:
    Zsumi945 (69062)
    2017-09-19  07:44
  21. 2017. szeptember 21. 13:3569081.

    "Latinovits Zoltán levele Ruttkai Évához


    "Évának, Amerikába 1975 július


    Merre csavaroghatsz drágám, és vajon gondolsz-e ránk, akik nagyon egyedül vagyunk, Bagóval egymásra utaltak, tehetetlen. Álmunk a géped maga után húzta, délutáni kék égen fehér csík.


    Egyedül vagyok.


    Akárhogy is történt és történik: Hozzád tartozom. Azt hiszem, ez el van végezve. Elvégeztetett.


    Szemes a régi. Az emberek idegenek.


    Nincs nyaralás. Az emlékek miatt, amik most befednek és ellepnek, a múlás miatt, amit percnyi pontossággal mérek fel és nyugtázok. Múlunk és nem mulatunk. Az idő múlatja kedvét rajtunk.


    Nincs nyaralás Bagó miatt. Ebben a kis fekete testben egy ősi lélek lakhat, annyira követi az ember ritmusait, kedvét, mozdulatait. Nem vitorlázom nyugodtan, ha nem tudom, mi van vele. És tudom is: vár rám. Gondolataiban biztos megakad, merre lehetsz, de Te az utóbbi időben keveset látogattad őt. Engem szokott meg hétköznapnak, Te voltál az ünnep.


    Nyaralás nincs. alvás is csak altatóval. nincs nyugalom. Én is várok. Várlak, hogy elmondhassam: légy nyugodt, vagyok és leszek Neked. Elvégeztetett. Ne hajtson hallgatásom és szomorúságom zajos helyekre, ne hajtson el gyötrődésem, várakozásom, töprengésem. Minden értünk fog történni, mert akarom. Mert Isten is így akarhatja.


    Kilazult karom a derekad körül, de a kezedet fogom. Ne siess, ne kapkodj, ne térj ki. Újra szüljük magunkat. Te is akard. Hogy együtt legyen jó. Ha talán nem is úgy, mint régen.


    Meleget kell egymásra fújnunk. Szeretetkötelekkel kell összekötnünk magunkat. Hideg a világ. Kihunynak a tüzek. Kell a tűz. Kell a fény. Kellünk egymáshoz. Hajtson egymáshoz a vihar. Kergessen egymáshoz a csend. Ne engedjük kihűlni magunk. Mert egyedül, mert egyedül olyan iszonyatos. Olyan nehéz. Ha nem buggyan fel úgy, mint régen a vágy, élesztgessük. Nem lehet másolni a voltot, mert már mások vagyunk. Tizenöt év. Most vetkőztük le másodszor a bőrünk, levedlettük régi magunk kétszer. Most jó hét év következik. Ha akarjuk. Ha csináljuk.


    Naponta húzom fel a múlt kútjából az emlékvödröket. Vödörnyi szépet, csigát, kacskaringót, kéket, sárgát, hajnalt, alkonyt, a régi szelet és a régi színeket. A régi szíveink.


    Régi szíveinket lemeszelték a kápolna falán. De belerajzolva, téglába vésve most már ott marad, tizenöt év dobogó szíve.


    Úszom a vízben: a múlt fájdalmas simogatása. Kék könnyek tava. Benne a mi szerelmünk, a mi könnyeink is. Benne a régi szép sudár árbocok, a régi vitorlák tükörképe. Kagylók a nyakadról. A víz csillogása szíved csillogása. A szél hártyája a vízen: kezed nyoma. Lúdbőrzik a víz, mint a bőr. Mindenütt a mi tükörképünk. Mint a lidérc kóvályog a vízben, víz felett, a balatoni égen. A móló köveiben. Az utakon. A nádzizegésben. Szerelmünk itt jár, itt kísért, itt időz, igéz. Hordja ki a homokra a hullám szerelmünk szikrázó kavicsait. Nyomunk keresztalakban a homokban.


    Ha a múltamra emlékszem, Te is öleled az életemet, belefonódtál, rám szőtted életed hálóját, beleszőtted a hitbe a szerelem fonalát!


    Merre vagy? Hiányzol. Rettenetesen hiányzol.


    Már régóta hiányzunk egymásnak. És mégsem a szokás, a betegség éltetett tovább. A szenvedés újraszüli a szép lehetetlent. Kell, hogy kelljünk egymásnak. Hát kicsit kellessük magunk egymásnak.


    Töltsük meg a házat szeretettel. Rakjuk újra a kályhát, újra a tüzet. Éljük egymásnak a napokat. Költözzön vissza az ölelés, valamely késői józanabb, de maradóbb szerelem. Költözzünk vissza egymásba.


    Fáj a hiányod.


    Úgy hiszem, szárnyverdesve, topogva, ágaskodva, szeretlek. Ha még vagy. Ha neked ez elég. Ha Te is így akarod.


    Ha van még idő.


    Zoltán"

    előzmény:
    Zsumi945 (69080)
    2017-09-21  10:06
  22. 2017. szeptember 21. 10:0669080.

    Szervusztok!


    Klárám, az az érzésem, hogy nem a fórum korábbi sokféle funkcióján dolgoznak, hanem a sok sületlen bulvár cikk és a reklámok betolásán. A fórummal semmi haszna a tulajnak, csak az "értékes" felületet foglaljuk, s ugyan ki levelez ma már? Azonos érdeklődésű intelligens emberek közössége? Ugyan már, ósdi!


    Bezzeg az általuk tálalt mocsokhoz várják a kommenteket, azzal lehet indulatokat gerjeszteni, jól összeugrasztani, felhergelni egymás ellen ismeretlen embereket! aztán rohannak fogyasztani, vásárolni megnyugvás képpen.


    A randa, hideg esős sötétség mondatja velem? 


    Befűteni nem tudok, még jövő héten ellenőrzik a fűtőberendezéseinket. A tavalyi elszámoláskor derült ki, hogy leleményes lakók még a meleget is tudják lopni, s a környező lakásokkal fizettetik meg. Így marad a meleg ruha.


    Kellemes gyöngyfűtést! Várom az eredményt, ha már eltűnnek a sejhajok.


     

    előzmény:
    klára13 (69078)
    2017-09-20  23:57
  23. 2017. szeptember 21. 06:4569079.

    Igen , megértelek. De én kislány koromban sem voltam bújós. Volt egy babám , de keveset játszottam vele . Inkább olvastam , társakkal játszottam, inkább fiús voltam . Utána sem, bár fiaimmal nagyon közeli kapcsolatban voltam, unokáimmal is. A legkisebb kissé szorongós, nagyon okos fiú. Matematikai érzéke kiváló . Mindig igyekezett  egy félszeg puszit adni. Mivel vékony karjai voltak, kérdeztem . Tudod, mire való ez a két virgács ? Arra, hogy nagyit átöleljék. Azóta ha nem ölel meg  csak azt mondom neki "virgács " megölel .

    előzmény:
    hus (69074)
    2017-09-20  05:49
  24. 2017. szeptember 20. 23:5769078.

       Popsik? Sejhajok azok, és képünkbe nyomják őket, akár tetszik, akár nem. Ezt hívják rácfelvarrásnak, és remélem, az illetékesek fenekébe hálából belenyomna pár-tíz botox injekciót.
     Zsumikám, nálatok is ez az ócska ősziesős idő van? Brrrrrr....
      Bár ma befűtöttem, gyöngyöt fűztem, és azt nem lehet hidegben. Majd holnap megmutatom.

    előzmény:
    Zsumi945 (69076)
    2017-09-20  22:10
  25. 2017. szeptember 20. 23:4969077.

      Magdikám! Nagyobb öröm nem érhetett volna, mint soraidat olvasni! Ó, de jó, hogy ilyen szépen gyógyulsz. Nagyon-nagyon hiányoztál, s mi tagadás, aggódtunk érted.
      Tehát ez az utolsó estéd a körházban. Nagyon jó. Holnap már otthon alszol. További javulást kívánok.

    előzmény:
    Kusza (69066)
    2017-09-19  15:15
  26. 2017. szeptember 20. 22:1069076.

     Nem tudtatok belépni, vagy a kedvetek ment el a nlc.-től? Egyiket sem csodálnám. 


    A képfelrakás helyén női popsikat látni. ezt kellene csatolni? No megyek aludni.Jó éjszakát, nyugodt álmokat kívánok. 


  27. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 05:5769075.

    Szep almotok utan kellemes jo reggelt kivanok, a reggeli finomsagok, kavecska utan legyen napotok meg szebb.


    https://www.youtube.com/watch?v=1TWhFmCRdoU


  28. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 05:4969074.

    Jaj Zsuzsoka, tudom, hogy nagyon igazad van, de nem tehetek rola, szeretnem en is kicsit visszabb tartani magam, meg a gyerekek is mondjak, hogy ne izguljak mindig annyira veluk kapcsolatban, de nekem nagyon nehez.Ez a dilim. Vagy az egyik dilim, nem tudom.


    Igen, igazad van, a fius mamak is maskepp elik az anyasagot at, valahol hianyozhat a lanyos hizelges, simogatas, szeretet. A fiukat is ugyan ugy lehet szeretni, de ok maskepp mutatjak ki a szeretetuket.


    En meg olyan hozzajuk bujos vagyok, mivel igy nevelkedtek,  ezt szoktak meg. Pl. a fiam amikor meglat, mar emeli is a karjat, hagy oleljen at. Persze rogton olvadozok es bujok hozza.Vele kevesebbet tudok lenni, mert  mindig dolgozik, amig a lanyom tobbszor  van itthon.  Pl. jhianyzik, hogy a fiammal nem tudok egy jot kavezni hetkozben es kicsit elbeszelgetni. Igy finomakkal kedveskedek nekik es probalom meg tenni a tolem telhetot, hogy potoljam a kiesest. Ha majd lesz kisbabajuk, akkor szeretnek meg tobbet segiteni, mert a menyemnek is ujdonsag lesz a sajat picije. Persze amit hagynak majd nekem.  Mert soha nem lehet tudni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69048)
    2017-09-18  06:14
  29. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 05:3269073.

    Koszonom Zsumika, dolgozunk szorgalmasan, csinaljuk a legjobbakat.


    Lanykadnak javulast kivanok es minel elobb gyogyuljon meg a laba. De rossz az a fajdalom.


    Lanykamnak orulok, ha van kedve menjen amig lehet, amig a lanyokra tudok vigyazni es kesziteni neki dolgokat. Az a vigyazas is mar masabb, mint amikor kicsik voltak, de ha mennek ok is  iskola utan, akkor nekem kell majd vinni oket, mert apukajuk sem tudja oket vinni. Eleg sokszor kell oket vinni, most ez az uj Taekwondo, a zongora, a festes es szobraszat, a nagyobbik szinhazi csoportban van, szombatonkent . Telen a teli sportok, ugy jol el vannak foglalva.  Szerencsere jo fejuk van, nem kell nekik "magolni".


    A nagyobbuik novesben most megugrott, a mamajatol elvette azt ami neki tetszik, a lanyom meg olyan aranyos volt, azt mondta nekem, odaadom neki, ha keri. Kozben olyan buszke volt az arckifejezese, hogy jo volt ranezni. Magamban pedig gondoltam, hogy igen, idaig ertek, es milyen jo lehet mindkettojuknek ez az erzes. 


    Na meg mi jutott eszembe, iskola kezdes elott mondom lanyomnak, hogy vennek a lanyoknak egy-egy par cipot. Felelet erre, ne, ne vegyel nekik, majd en lerendezem.  Haat, kicsit elment a kedvem, de ha nem, hat nem.


    Aztan egy nap haza jottek a vasarlasbol, nezegettuk a szep es jo cipoiket, aztan a lanyom azt mondta, hogy legkozelebb mehetsz veluk , mert tudod mennyibe kerul egy par cipo nekik?   Ugye , ugye gondoltam. Most mar meg van engedve, mivel megnottek,   az arak sem a regiek.  Imadok veluk menni vasarolni nekik, mert fokepp a picinek olyan oromtol pirospozsgas tud lenni az arca, amikor megkapja amit szeretne, hogy  ennel  boldogabb erzesem  nem sok van. 


    Szerencsere nem pazarlok, tudjak a penz erteket es meggondoljak, hogy mit vesznek.


    Eleg lesz az apjuknak keresni rajuk, mert ahogy szamoltuk, hogy mi kell meg es majd nekik, jaj.  

    előzmény:
    Zsumi945 (69051)
    2017-09-18  08:09
  30. 2017. szeptember 20. 05:2769072.

    Igen Zsuzsám , ma már meggondoltabbak vagyunk. De ilyen időben még egészségesen sem érdemes kirándulni.

    előzmény:
    Zsumi945 (69065)
    2017-09-19  13:38
  31. 2017. szeptember 20. 05:2369071.

    Magdikám ! Nagyon örülök Neked . Hazatérve sokkal jobban fogsz javulni saját otthonodban a megszokott környezetben

    előzmény:
    Kusza (69066)
    2017-09-19  15:15
  32. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 05:0569070.

    Klara, csak meg akartalak nyugtatni, hogy meg veletlenul se gondold azt, hogy benned van a hiba, hanem ez egy termeszeetes dolog lehet, miert is ne fordulhatna elo, hogy az embernek nincs kedve utcara menni egy ido utan.  A miertjet meg mindenki sajat maga erzi. Eppen ideje, hogy az ember egy ido mutan azt tudjon csinalni, amit szeretne.


    Mostanaban meg mesz is ki eleg sokat, ahogy irod.


    Ma elmentem megnezni a lanyokat, mert uj dologba kezdtek, Taekwondora jarnak. Hetente 2x, 3x, de en szeretnem oket vinni egyszer. Kell nekunk az a kis beszelgetes, mig oda-vissza megyunk.


    Nagyon aranyosan csinaljak, Cukorbabam le nem veszi szemet az oktatorol, annyira figyeli, hogy kell csinalni. Szereti.


    Borsoszemem igen aranyosan  csinalja, meg osszekeveredik  a talajtornarol megmaradt finomabb mozgasa es idonkent  egy pillango mozgasat is  latom benne. O erdekes modon jobban szereti mint a pici, meglepett. Nem volt szabad neznunk ot a mamijaval, szegyenlos a gyonyorum.  En meg eszre lettem veve, amikor raneztem. De nem kaptam ki. Megjegyzes sem volt.

    előzmény:
    klára13 (69054)
    2017-09-18  13:15
  33. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 04:4869069.

    Mai ujsag, hogy kicsereltek a dobozunkat ami az internet hasznalatahoz egy fontos resz volt, mert allitolag berozsdasodtak a vezetekek, ez elo szokott fordulni  azoknal, akiknek kinn van a micsodajuk. A mi micsodank kinn van.  Remelem egy ideig megint nem lesz problema, mert borzalmas volt, hogy kepes volt 5 percenkent megszuntetni a kapcsolatot a gepezettel.


    Hogy megszoktuk, milyen szornyu volt, hogy nem tudtuk normalisan hasznalni.


    Nalam jol osszejott, mert a nlc sem es az itthoni sem mukodott ugy, ahogy kellett volna.

  34. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 04:4169068.

    Jaj Magdika, de jo, hogy irtal, ugy orulok, hogy jobban vagy.


    Pihenj sokat, honapokig ne torodj  csak a legfontosabbakkal es ne idegesitsd magad.


    Irjal, ha tudsz, nagyon varom en is soraidat.

    előzmény:
    Kusza (69066)
    2017-09-19  15:15
  35. 2017. szeptember 19. 18:3069067.

    Magdikám!


    Nagy szeretettel köszöntelek körünkben! Végre, hogy tudtál jelentkezni ! Türelem, napról napra egyre jobb lesz! A látásod is hibátlanul vissza fog térni. Gyermekeid, unokáid és a barátok (közöttük mi is) szeretete erőt ad a teljes felépüléshez!



     

    előzmény:
    Kusza (69066)
    2017-09-19  15:15
  36. 2017. szeptember 19. 15:1569066.

    Szervusztok!


     


    Végre be tudtam jutni, még a kórházban vagyok, majd csütörtökön megyek haza.  Ma CT-ézték a fejemet, azt mondták, hogy strokém van, de enyhe, már javul. Az a baj, hogy a látásom is romlott, képzeld kettőt látok, azt mondják az orvosok, majd kitisztul, de lehet, hogy 2 hónap is kell hozzá. Azt mondja Gyuri, hogy a sürgősségin, 3 napig voltam, olyan eszméleten kívül.

  37. 2017. szeptember 19. 13:3869065.

    Szervusztok!


    Tervezett kirándulás törölve, halasztva- lehet, hogy tavaszig. Szállásunk egy nyári lakban lett volna, ott már nagyon hidegek lesznek a következő éjszakák és kiadós esőt is ígér a meteorológia.


    Hármunk közül az izgulósabb hölgynek felment a vérnyomása 200-ra, másik benáthásodott, tüsszög... Rám bízták a döntést, de én vállaljam értük a felelősséget? Így aztán lebeszéltem őket, s nyugodt a lelkem. 


    Tegnap leadtam orvosomnál a kezelő lapokat, s egyből felírt még 15-15 alkalmat!Mondván idén ez még jár nekem, s látja, mennyire használtak ezek nekem. Jövőre indulhatok a Maratonon? 

  38. 2017. szeptember 19. 07:5969064.

    Marikám ! Ilyen ember nincs , amilyet a horoszkóp leír. Hiszen minden tulajdonság vegyül bennünk, no és változik a helyzettől függően . Persze sok érdekes dolog van az életben Nekem érdekes , hogy Radnóti és felesége ugyanabban a hónapban születtek, mint mi, és közöttük is ugyanannyi nap korkülönbség volt , mint közöttünk. Szeretem verseit. Hogy mennyit számít a környezet bizonyítja, hogy ők nem voltak otthonülők. Állandóan társaságba jártak. Fanni kissé szószátyár naplója másról sem szól, hogy hol voltak, állandóan pénzhiányban szenvedtek.- Radnóti havi 200 pengő apanázst kapott  nagybátyjától, valamit keresett is , az asszonyka gyorsírást tanított, elég szép bevétele volt. Egy kis lakásban laktak, gyakran kölcsönre szorultak. Mi első naptól szorosan éltünk, mivel közel 70 éves korunkig dolgozunk , a nyugdíjunkat félretettük. Akkor sem és most sem élünk nagy lábon. A házépítésnél sem vettünk fel csak jó kamatozású kölcsönt. Amit tudtunk magunk megcsináltunk.

    előzmény:
    jara (69057)
    2017-09-18  16:42
  39. 2017. szeptember 19. 07:4669063.

    Klárám ! lelki beállítottságunk is változik életkorral. Sokszor gátlásos kamaszból bőbeszédű.. néha szószátyár felnőtt lesz. Én fordítva alakultam . Magabiztos kicsit ki-ha én nem leánykából zárkózott felnőtt lettem. A tapasztalatok tettek azzá és élethelyzetem. Miután kikerültem fiatalon vidékre, ott éjjel -- nappal mennem kellett egyedül a faluban, de gyakran 10-12 kilométerre is. nem kísérhetett . Férjem nem kísérhetett , mert neki a gyerekkel kellett otthon maradni. Bármikor csengethettek azután is , hogy elmentem . Meg kellett  tartanom a legalább 3 lépés távolságot, hogy biztonsággal járkálhassak éjjel is. Erre öltözködésemben is szükség volt. Ez nem okozott gondot , mert többnyire keresztanyám levetett gönciben jártam . Ő Svájcban élt, szép és jó ruhákat küldött. azért nem utasítom most sem vissza a turkálót, mert nem zavart, hogy más is hordta a ruhát. Aki sokat jár házakhoz, több ruhát szakít el, mert gyakrabban kell mosnia .Elegáns ruhák vásárlására pedig nem volt pénzem . Most már talán lenne , de igényem nincs. ( no nem több százezres ruhákra gondolok )Utazni mindig szerettem (volna) csak nem volt rá sok lehetőségem .


    Talán most is mozgékonyabb lennék, de férjem nélkül nem akarok menni, őt pedig nehéz kimozdítani....

    előzmény:
    klára13 (69055)
    2017-09-18  13:49
  40. 2017. szeptember 19. 07:4469062.

    Szabó Éva:


    KÍSÉRJ VÉGIG


    Rám szólt a szívem, hogy a játék
    azt sem védi ki szépen játszik,
    és nem segíthet a varázslat,
    ha az út vége idelátszik.
    Álmom a csillagokra mértem,
    időm a földön érik,
    egy kicsit maradj még velem
    kísérj végig.

  41. 2017. szeptember 19. 07:4269061.

    Köszönöm Zsuzsám! Emlékeim szerint Apukám (25 évvel ezelőtt?) is valami besugárzástól gyógyult, és lyukas talpbetétet hordott.


    Nem tudom, miért nem ezt javasolta Tündinek az orvosa? A sarka alatt ő is hord betétet és puha cipőt visel. Sokáig nagyon lapos cipőben járt, de állítólag az elősegíti a láb boltozat deformációját.  

  42. 2017. szeptember 19. 07:3169060.

    Zsuzsikám4 Nálad indulok ! Erre a sarkantyúra nagyon jól használ a terápiás rtg besugárzás. Ilyenkor a csontkinövés irritálja a környező inakat, bőnyéket , amiből a lábban ( és kézben ) nagyon sok van . Ettől lesz  kocsonyás a kocsonya. Ezek tartják össze és védik azt a nagyon sok kiscsontot, ami lábfejünkben van .Az irrtáció okozta gyulladás fájdalma . Csökkenthető gyógyszerrel, és ha ez nem használ, fizioterápiával. Leghatásosabbak a sugárfélék.

    előzmény:
    Zsumi945 (69051)
    2017-09-18  08:09
  43. 2017. szeptember 18. 21:5569059.

    Is-is. de magyarul! Akár befelé forduló, akár kifelé, vannak dolgok, amikhez az egyik, másokhoz a másik tulajdonság kell.  


    Ha ez egyensúlyban van, akkor teljesít az agy maximálisan. Nem lehet csak a mélyben, vagy csak a felszínen "dolgozni". 


    Szerintem. Magam számára normális vagyok,  külső "stimuláció" nélkül is. Extro vagyok , de nem energia vámpír!

    előzmény:
    klára13 (69055)
    2017-09-18  13:49
  44. 2017. szeptember 18. 16:4469058.

    intra  intro

    előzmény:
    jara (69057)
    2017-09-18  16:42
  45. 2017. szeptember 18. 16:4269057.

    http://www.nlcafe.hu/horoszkop/20170918/9-jel-hogy-te-is-o reg-lelek-vagy-es-maskent-szeretsz/  Ez alapján én örök tévelygő vagyok, Nirvánára kerülni képtelen.  Hát persze, hogy más szemszögből is lehet nézni. Nem tudományosan.


    Klárám, az lehet, hogy extrával indulok és intra leszek mire megvénülök? Nagyon érdekes írásokat olvasok megint itt, köszönöm.


     


     

    előzmény:
    klára13 (69055)
    2017-09-18  13:49
  46. 2017. szeptember 18. 13:5469056.

      Elfeledtem írni, hogy Braskó Csaba esszéjéből írtam, ha nem is szó szerint.

    előzmény:
    klára13 (69055)
    2017-09-18  13:49
  47. 2017. szeptember 18. 13:4969055.

      Az embereket introvertságuk és extrovertságuk szerint osztjuk két részre. A befelé forduló emberek agya másképpen dolgozza fel a külvilág jeleit, mint a kifelé fordulóé. Ugyanis az agynak van egy aktivitási szintje, amit a tudósok areusal level-nek hívnak. Ez a szint az introvertált embernél alapból magas, annyira, hogy minden más külső stimulációt igyekeznek elkerülni. Hiszen ezek csak jobban megemelnék agyuk aktivitási szintjét, ezért jobban szeretik a csendet, kerülik a társaságot, az egyedüllét tölti fel őket, és így tovább.
       Az extrovertált emberek agyának aktivitási szintje pedig alapból olyan alacsony, hogy az "üzemi hőmérsékletet" sem éri el, ezért nekik külső stimulációra van szükségük, kifejezetten igénylik a társaságot, vágynak a kalandokra stb.
       Vélemények hatására az introvertált egyénekben könnyen kialakul az az érzés, hogy viselkedésük "kóros", valami nincs rendben velük. Ezért aztán fél életüket azzal töltik, hogy ezt a "hátrányt" ledolgozzák - teljesen sikertelenül. Pedig ez nem hátrányuk, hanem előnyük, egy olyan képességük, amelyet ki lehet aknázni.
       Hasonló a helyzet az extrovertáltakkal. Jelentős részük állandóan külső motivációra van rászorulva, sokan ezt gyengeségnek, függőségnek látják, és igyekeznek ettől megszabadulni. Pedig ez nem függőség, hanem ugyanolyan biológiai sajátosság, mint ahogyan élelemre és oxigénre van szükségünk. Ezek nem kiküszöbölendő veszélyforrások.
      


    Hibásan írtam előzőleg. Természetesen az elsőhöz tartozom. És teljesen normális vagyok!

    előzmény:
    klára13 (69054)
    2017-09-18  13:15
  48. 2017. szeptember 18. 13:1569054.

      Most már tudom, hogy azért olvasok összevissza mindent, ami kezembe kerül,  mert a "véletlen" mindig választ ad a kérdésre, ami éppen foglalkoztat. Magam is sokat gondolkozom a dolgon, amire Hus félreérthetetlenül célzott példabeszédével. (Nem kell mentegetőznöd, Hus, nincs miért.) Nos, az introvertált, extrovertált  alkatról van szó. Régóta tudom, hogy a másodikhoz tartozom, általában könnyű ezt meglátni, és az is biztos, hogy sokan ezek keveréke, talán ez a legszerencsésebb alkat.
      Erről olvastam tegnap délután, kertemben üldögélve, miközben repülőgépek döngicséltek fejem felett. Most idézem írását, mert ezt a megközelítést most láttam először.

  49. 2017. szeptember 18. 12:4669053.

  50. 2017. szeptember 18. 08:2569052.

    Klárám, a tegnapi Gasztroangyalban Marcsi meglátogatott valahol Veresegyház közelében egy olyasmi vállalkozást, ahonnan Te is rendelni szokták. ...Kosár? Dobozolták a sok friss finom terményt , háztáji tojást. Rád gondoltam. Sajnos mifelénk nem tudok ilyen szolgáltatóról. Igaz a Mars téri piacon be lehet szerezni sok hazait. Résen kell lenni, mert sokan hirdetik hazainak az árujukat, de egyrészt nem igaz, másrészt ellenőrizetlen termelésből származik.


    A műsorban fürtös paradicsom termesztőt is láthattunk, aki teljesen talaj nélkül, tisztán kémiai tápoldaton neveli a paradicsomot, a növény igényének megfelelően alakítva az oldat összetételét. Állítólag beltartalma, íze tökéletes,és hatalmas hozammal , ép, hibátlan az így termesztett gyümölcs. A sok ezer km.ről, éretlenül ide szállítottnál biztosan jobb, s bizony a piacon is gyakran a nagybani piacról beszerzett importot árulják, nem beszélve az üzletekről.


    Várunk, hogy sikerült a családi összejövetel? A csülköcskéket megfőzted már? 


    előzmény:
    klára13 (69041)
    2017-09-17  17:45
  51. 2017. szeptember 18. 08:0969051.

    Hus, Kedves, bizony a megfelelő mozgás a legjobb gyógymód a műtött, vagy beszűkült ízületek gyógyulásához. Persze a terhelési súly nem lehet sok.Lefelé én is gyakran gyalog megyek a lépcsőn, csak a bevásárolt cuccal (anélkül is) használom fölfelé a liftet.


    Leánykám térde egészen jól van, sőt a korábban jelentkezett sarkantyú (sarokcsont kinövés) is fájdalom mentes már, de most a másik lábán is jelentkezett.  Bízunk, hogy ezt is sikerül "letaposnia", ahogyan az orvosa nevezte . Gyógycipőt hord. A drága lézeres kezelés sem hozott megoldást. A függőleges irányú kinövést operálni sem lehet. Testsúlyára nagyon vigyáz, lassan lánykori súlyát visszanyeri. Korábban a kislányok születése után sok évig nem zavarta a közel 10 kg többlet, amit anyósék finomságai, gyakori "disznóságainak" is köszönhetett. Elég magas ahhoz,hogy úgy is csinos volt, de úgy látszik csontocskáit tőlem örökölte.


     Leánykád tanulási vágyát örömmel üdvözlöm! Érdemes tovább képeznie magát, hiszen oly gyorsan avul tudásunk, kell a frissítés.  Gyerekek már önállóbbak, jó lesz alkalmanként kimozdulnia, önbecsülést is növel az ilyesmi és  később hasznosul munkájában is! RAJTA!


    Kívánok mindőtöknek eredményes, tevékeny, kellemes hetet! 


     

    előzmény:
    hus (69046)
    2017-09-18  03:59
  52. 2017. szeptember 18. 07:4769050.

    Zsuzsám, ez kölcsönös! Feltekintek Rád, tisztellek áldozatos hivatásod és kitartásod miatt is. Tanulhatnék tőled figyelmet és emberi együttérzést is, amiben talán én nem vagyok ennyire jó.


    Mi a távoli kisvárosban kevésbé reagáltunk a vészkorszakra, de talán azért sem érintett ennyire mélyen, mert kicsi gyerekként éltem benne. Érzékeltem ugyan nagyszüleim, szüleim félelmeit, amit ők életük végéig hordoztak, de csak felnőtt fejjel értettem meg. Szeretetük védőburka alatt nőttem fel. Iskolás éveimben "sikereim" voltak a középpontban, tanáraim tudták, hogy szüleim jelenlétét nélkülöznöm kell, s úgy érzem szeretetükkel pótolni igyekezték.Én is igyekeztem mindig a maximumot nyújtani.


      Emlékeim mára már teljesen helyére tették a világot. Édesanyámnak is hálás vagyok, hogy önfeláldozó módon távol otthonunktól folytatta háború előtt tanult munkáját, hogy segítse a történelem által kisemmizett nagyszüleimet abban is, hogy engem nevelhessenek, gyógyíttassanak. Egyedül erre nem lett volna képes egyikőjük sem-hát összefogtak.Közel 40 évesen tudott önálló otthont teremteni egy csodálatos ember (nevelőapám) oldalán, aki szintén tisztelettel el tudta fogadni 50 évesen is az idős szülőket. Ez a szoros kapcsolat életük végéig kitartott, s ezt folytattam édesanyámmal.


    A mai rohanó világban bizony a legtöbb idős ember magára marad, eltávolodnak földrajzilag is a gyerekek. Hushoz hasonlóan én is a lányos anyák kedvező helyzetében élek. A vejem a szüleitől már  távolabbra került, s bizony ha segítségére lesz szükségük, nekik kell majd feladniuk a megszokott kis falut, s ide költözni. Erre már évek óta biztatjuk őket, de egyelőre nem érzik fizikai szükségét. 


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69049)
    2017-09-18  06:25
  53. 2017. szeptember 18. 06:2569049.

    Nagyon szép,életet alakítottál ki Magadnak Zsuzsikám . Változatos, mozgalmas. Mindig mondom, Te vagy az én jobbik  énem . Mikor először találkoztunk , úgy éreztem kishúgom született . Mintha öröktől fogva ismertelek volna.


    Nekem igazi nagy testi fájdalmam csak sérüléseim , rándulásaim idejéén volt. Inkább a lelkem fájt még akkor is, amikor jó sorom volt. A rákosi korban kialakult félelem megmérgezte az életemet. Szorongok minden diktatórikus törekvés gyanúja esetén, és nem tudok lelkesen rohanni a többséggel . pedig ez a túlélés egyik titka. Nem véletlen, hogy a növényevők is csoportosan élnek, így a ragadozók csak a leggyengébbeket tudják elkapni. No de az öregek így is szelektálódnak , ez az élet rendje.


    Szép hetet kívánok. Mindenkinek. Túl a nagy családi összejövetelen és is megpróbálom rendezni környezetemet . Most mosok.

    előzmény:
    Zsumi945 (69045)
    2017-09-17  22:40
  54. 2017. szeptember 18. 06:1469048.

    Nem kell ám ennyire védeni gyermekeinket kedves Husom. Nekünk is fájt sok minden kibírtuk túléltük . Sőt a fájdalmak elviselése erősíti is a lelket . Az első időben biztosan nagyon jólesett lányodnak a kényeztetés, aggódás, mert a betegség , fájdalom kissé gyermekivé teszi az embert . De utána már terhessé válik számukra az aggódás -Kialakították saját önvédelmi rendszerüket és kezdenek visszatérni a megszokott kerékvágásba. Hasonló esetek a mi családunkban is előfordultak, de mivel mi nem ilyen közel lakunk, mint Ti, nálunk ez mérsékeltebb .No és mindketten kb 70 éves korunkig dolgoztunk, kevesebb időnk maradt a családokra-No és tegyük hozzá ( gondolom ezt Klára is százszor megtapasztalta ) más a fiús anyák sorsa . Ezt nem panaszként, hanem tényként mondom.A régi magyar mondás " menyem nem lányom " fordítva még igazabb az anyósom nem anyukám . Nem véletlen, hogy az anyós viccek mellett elenyésző a menyekről szóló vicc.

    előzmény:
    hus (69046)
    2017-09-18  03:59
  55. hus
    hus
    2017. szeptember 18. 05:0369047.

    Jo reggelt kivanok , fincsi kave, sutike, kis gyumolcs es minden menjen nektek a legnagyobb rendben ma is. 


    https://www.youtube.com/watch?v=Ca71UcEYOQw



     

  56. hus
    hus
    2017. szeptember 18. 03:5969046.

    Csak vigyazz magadra Zsumikam, ne eroltesd meg magad, jon az osz, a csontocskak is megerzik.


    A jo levego, a mozgas mindennel tobbet er. Ezek utan a zoldsegeknek nagy erteke van, ami hozzajarul haztartasodhoz. Te kislanyod , Tundiked jol van a labaval?


    En kislanyom batran  megy mar, jot tett neki az egy hetes szenvedes , pedig mindent megtett elotte is.


    Ugy latszik, hogy a gyogytornaba bele kellene veni a lepcsojarast is. Meg sem mertem kerdezni, hogy mibe kerult az ot honapos gyogytorna, remelem nem annyiba, mint az utazasuk. Ugy sajnaltam a szenvedeseeeert, mindent megtettem volna, csak ne lassam a fajo arcat es ne ereztem volna fajo lelket, hogy nem tudja csinalni amit szeretne.


    Lanyaival volt elfoglalva, iskola, kulon orak, vinni ide, oda oket. Most meg a renovalas, hat olyan boldog, hogy tudja csinalni mar a dolgait.  Most meg kitalalta, hogy lehet, hogy visszamegy meg tanulni. Ebbol mi lesz nem tudom, , igen csak bele fog kezdeni megint valamibe. 

    előzmény:
    Zsumi945 (69045)
    2017-09-17  22:40
  57. 2017. szeptember 17. 22:4069045.

    Hus Kedves! Én is sokat gondoltam leánykádra, s megnyugodva olvasom, jól bírta a nagy kirándulást. 


    Csontocskáimat szinte egész nyáron mozgattam. 15-15 alkalommal jártam víz alatti tornára, úszni, masszíroztatni, súlyfürdőbe és nyaki UH.-ra. Múlt héten fejeződött be, holnap kell visszamenjek a beutaló orvoshoz kontrollra. A kúra még a fellobbanó fájdalmak szakaszában van, talán pár hét múlva csökken. Ugyanakkor érezhetően kilazultak a bekötött izmok, könnyebben, biztonságosabban járok.  


    Néha kertészkedek az unokanővéremmel, olyankor be kell vegyek titokban fájdalom csillapítót, de annyira szeretek a jó levegőn, csendben ténykedni, s hasznosan eltöltjük együtt a napot. Ő már betöltötte a 77.-et, térde, csípője, háta neki is fáj. Együtt jobban haladunk a munkálatokkal. Sok "bio"zöldség félét kapok a főzőcskémhez. (persze nem azért csinálom! ).

    előzmény:
    hus (69043)
    2017-09-17  21:28
  58. hus
    hus
    2017. szeptember 17. 21:4369044.

    Klaram, nekem volt egy rokonom  no, amikor elmult 70 eves nem jart ki az utcara csak egy honapban egyszer. Vasarolni amit a ferjere nem bizott, mert mindent a  ferje intezett ezen a teren.


    Kerdeztem, hogy miert?  Bizalmasan elarulta, hogy ugy megutalta az embereket, hogy nem erzi jol magat kozottuk.


    Oriasi meglepetes volt szamomra, mert minden masra gondoltam, de erre a valaszra nem. Tobbszor gondolkodtam el ezen, eleteben, es azutan is, mert ritka intelligens es kulonegesen jo kepessegu holgy volt.


    Mindig azon goldolkodtam, hogy lehet megutalni ugy az embereket, hogy meg az utcara sem megy ki emiatt.Mondjuk eleg nehez Pesten elni ugy, hogy ne jarjon emberek kozott. De egy honapban egyszer kenytelen volt. Ferje nagy segitseg volt neki, neki nem volt ilyen problemaja, imadott piacra jarni, uzletben. Mondjuk egy ido utan kevesebb vasarlasra van szukseg, mert az embernek nagyjabol mar mindene meg van, inkabb elelmiszer es egeszsegugy ami fontosabb lesz.


    Mentalis zavara lett volna?  Nem vettem eszre rajta soha, imadtam a kozeleben lenni eppen a lénye miatt.


    Vagy sokkal jobban erezte magat egyedul, mint olyan emberekkel az utcan, akikel, vagy  mellett kellemetlenul erezte magat?

    előzmény:
    klára13 (69027)
    2017-09-15  13:44
  59. hus
    hus
    2017. szeptember 17. 21:2869043.

    Zsumika te jol vagy mar?  Csontocskak rendben vannak?  Olvastam fincsi almast sutottel.


    Remelem Magdika minel elobb jon es ir, olvas nalunk .


    Sokat gondolok  tavolabb elo unokadra. 


     

    előzmény:
    Zsumi945 (69036)
    2017-09-16  10:06
  60. hus
    hus
    2017. szeptember 17. 21:2269042.

    Nagyon nehezen tudok belepni, mert vagy a nlc  nem enged, vagy nekunk az internet csatlakozasunk nem jo es elmeny a "vonal".


    Meg kell nezetnunk az egesz berendezest. Egesz nyaron a viharok szabaditottak meg minket ettol a mar fontos eszkoztol.


     

  61. 2017. szeptember 17. 17:4569041.

       Nyugi kis Zsuzsi, nyugi! Minden fejlesztésnél így van ez, aztán egyszer csak vége lesz. Csapnivaló informatikusuk van.

    előzmény:
    Zsumi945 (69039)
    2017-09-17  08:41
  62. 2017. szeptember 17. 17:4269040.

       Sajnos, hiába keresem üzenetedet a fészbukon, Zsuzsa. De leveled megérkezett a citromaion, ha hiányosan is, mint olvasom. Megvan címed, köszönöm.
        A fészbukon folyton elém ugrik fiam lapja, hogy jelöljem ismerősnek. Nemrég jött oda, és azzal szórakozik, hogy senkit sem igazol vissza, csak számlálja, hányat nem eddig. Azt hiszem, ötven felé jár, hát én aztán nem jelölöm be! Maradt ebben a fiúban valami a kamaszkori éretlenségéből. Vajon felnő valaha? Ez az aggodalmam persze tréfa. Mint ahogy ez a fészbukos tréfa is részéről.
        Most csomagolom a magokat, remélem, lesz kivel holnap elküldenem a postára.
        Ezek kerti növénye azt gondolom, mindjárt akár állandó helyükre is vethetők, de én szeretek vesződni velük, lehet, ezzel rontom el. Most a déli napos ablakban vannak, majd átteszem őket fűtetlen helyiségbe, szintén déli ablakba, de egyelőre ez is fűtetlen.


     Jelentkezzen, akinek még mag kell, mert pl a fekete petúniából 100 darab van. A borvörösből szintén. Azt majd tavasszal kell helybe vetni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69024)
    2017-09-15  06:41
  63. 2017. szeptember 17. 08:4169039.

    A fényképet nem tudtam feltenni, pedig nem volt "nagy".Ez legyen a kisebb baj a fórummal, de akkor is beléptet, ha nem lépek ki, sőt rendre a régi nevemet adja fel , régi jelszavamat kéri, s csak akkor fogad be új nevemen, ha az új e-mailemet aktiválom. Tehát ki vagyok ugyan tiltva, de ugyanakkor nem lettem törölt felhasználó? Káosz a köbön.


    Tehát magát a számítógépemet is felismeri a mindentudó G-n keresztül.Brr.


    S még a fésztől félünk? Az legalább tiszta ügy, névvel azonosítva. 

    előzmény:
    Zsumi945 (69038)
    2017-09-16  22:15
  64. 2017. szeptember 16. 22:1569038.

    A Lufik:

    előzmény:
    Zsumi945 (69037)
    2017-09-16  19:24
  65. 2017. szeptember 16. 19:2469037.

    Kellemes volt a találkozás a közel lakó unokatestvérekkel, nyári hőségben autóztunk. A szabadban üldögéltünk, beszélgettünk.  


    Legalább évente a névnapokon összejövünk.

    előzmény:
    Zsumi945 (69036)
    2017-09-16  10:06
  66. 2017. szeptember 16. 10:0669036.

     


    Magdikánk állapota napról napra javul- olvasom a kapcsolat tartóktól. Hála Istennek! Várjuk szeretettel vissza!


    Ma reggel visszafelé vonultak a légballonok, állítólag 50-et engedtek fel a Tisza fölé, nem tudom, hol aludtak, mert most reggel a repülőtér felé vonultak vissza. 


    Kellemes , szép napot kívánok! Megsült az almáspitém, Edit unokatesómhoz Mindszentre készülök vele délután. Ő is 80-hoz közeledik. 


    Múlt héten ( másik ágon) unoka sógoromat ünnepeltük, betöltötte aktívan a 80. évét. Ott nagy sikert aratott az almásom. Remélem a mai is hasonlóan sikerült.


    Házunk mögött a héten felavattak egy felnőtt játszóteret- különféle erő fejlesztő "mászóka", korlát, pad, s nem tudom mire való szépségek. Mi üldögélők is kaptunk új padokat. Remélem nem teszik tönkre a vandálok, kellemes , árnyékos pihenő lesz az idősebbeknek. Zitámat invitáltam, jöjjenek erősödni a barátjával.( Ígértem "öltözőt", büfét ) A nyáron szerintem keveset mozogtak.  


    Kellemes hétvégét! 

    előzmény:
    Zsumi945 (69029)
    2017-09-15  18:09
  67. 2017. szeptember 16. 09:5069035.

    Másik nagy hiba, hogy legtöbbünk egyáltalán nem tud belépni, a régi módon. A topik gazda sem, így nem tudja aktiválni a topikot. 


    Úgy tudom, más, korábban zárt topikok sem  működnek. Talán új névvel lehetne alakítani, de egyelőre fel sem adja a lehetőséget.


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69034)
    2017-09-16  07:52
  68. 2017. szeptember 16. 07:5269034.

    Marikám ! Én is szeretném, ha visszatérne ide a csoport! Csak egy hátránya van, csak lekicsinyített, vagy lebutított képeket fogad el. Másik topikból az egyik csaj rtatrja a kapcsolatot Magdika fiáéval. Én is beszéltem vele. Mivel már van egy kapcsolattartó, nem hívom. elég gondja lehet, munkahelye, maszek edzősködése mellett édesanyja látogatása. Mindez Magdika gondoskodása , remek ebédei mellett .

    előzmény:
    margaret3711 (69032)
    2017-09-15  23:37
  69. 2017. szeptember 16. 07:4469033.

    Klárám ! Elküldtem a címet, és a lementett üzenetemet. Hova vessem a magokat? Virágos ládába? Hol tartsam vilásoan vagy elég sötét helyen a leánderekkel együtt???

    előzmény:
    klára13 (69028)
    2017-09-15  13:58
  70. 2017. szeptember 15. 23:3769032.

    Koszonom Zsuzsikam,nekem is igy mukodik.  A Facebook kezelese nekem  miszteri,nem volt valt szuksegemre. 


    Atmeneti titkos csoport tagja vagyok, remelem a rancfelvarras sikere utan  folytatjuk ahol ababbahagytuk. 


    Uzeneteim atmennek a topikra,/vakon irok ures lapon/ es semmit nem latok. Tudom, hogy atmegy mert a szamok emelkednek.


     

    előzmény:
    Zsumi945 (69031)
    2017-09-15  22:01
  71. 2017. szeptember 15. 22:0169031.

    Marika, talán ide könnyebben be tudsz lépni, mert a zárt topik egyáltalán nem közelíthető meg. Annyira bezáródott. 


    Ide is minden alkalommal külön be kell jelentkezni-legalább is legtöbbünknek.


    Te be vagy jelentkezve a Facebookra? Az Öszirózsák (átmenetileg?) Ott alakítottak egy titkos csoportot, ahová az ismerőseiket várják.


     

    előzmény:
    margaret3711 (69030)
    2017-09-15  20:01
  72. 2017. szeptember 15. 20:0169030.

    Klarika neha ide latogatok.


    Udvozlet mindenkinek.


     

    előzmény:
    klára13 (69013)
    2017-09-14  11:39
  73. 2017. szeptember 15. 18:0969029.

    Szervusztok!


    Sokadik próbálkozásra sikerült új regisztrációm, remélem el is megy a hozzászólásom! 


    Már teljesen kétségbe estem, mert informatikus segítségével sem sikerült, de úgy látszik csak felvarrtak néhány ráncot.


    Klárám, dehogy hagytalak volna cserben Titeket! 


    Úgy látszik ezt ünnepli egész Szeged, mert megszámoltam, 22 hőlégballon vonul felénk épp a városközpont felől.


    Most tehát szeretettel köszöntelek Titeket! 

    előzmény:
    klára13 (69028)
    2017-09-15  13:58
  74. 2017. szeptember 15. 13:5869028.

       Zsuzsa, Drága, hiába keresem üzentedet. Viszont,kérlek, írd meg emaillel postai címedet. Most már küldeném a virágmagokat. Pl. a piros évelő szarkalábat, amely nálam próbaképpen már szépen kibújt. És mindenféle más magot, aztán, ha akarod, elveted, ha nem akarod, nem veted. Ezek évelők és most van idejük vetésüknek. Persze átteleltetésükhöz hely kell, de nálad biztosan akad.
       A topikért nem aggódom, Magdikánkért viszont igen.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69026)
    2017-09-15  07:30
  75. 2017. szeptember 15. 13:4469027.

      Sajnos, nem tudok emberek közé menni. Bazsi azt mondja, mentális bajom van. Mire én mondtam, nincs mentám. Aztán ahogy jöttem haza, a kiskerítés mellett, a mentán a mentabogarakat is láttam. Írtam-e már róluk? Egyre rosszabb a memóriám, de nem aggaszt. Már nincs szükségem arra, hogy okos legyek. Amikor kellett, az voltam. Elég így. Nos, menta ide, mentális oda, mindegy.
        Óriásian pofára estem! A Nekedteremtől rendeltem ezt azt, többek között két csomag, azaz összesen négy malaccsülköt  és sajtot és kolbászt, és meghívtam mára vacsorára Bazsiékat. Aztán megjött a csülök, és kiderült, apró nyers csülköcskék, dehogy is füstöltek, mint véltem! Szerencsére rendeltem leveszöldséget is, így aztán már bent is vannak a lassúfőző edényemben, a zöldséggel együtt. Gondolkozom, hogy tegyek-e bele némi darált marhahúst? Ami azért nem képtelenség, mert az erőleves is darált marhahúsból készül. Aztán láttam receptet a neten, hogy kellene bele csirke, megnézem, mintha volna a mélyhűtőben.
       Summa summárum, vacsorameghívás van, vacsora nuku. A megoldás: elviszem őket étterembe. Azzal vigasztalom magamat, hogy legalább kimozdulok.

  76. 2017. szeptember 15. 07:3069026.

    Írtam, hogy szeretném, ha megmaradna ez a topik is. Lehet, hogy a a másikkal is visszajövünk. a MÁSIKBAN MINDENKI SZEMÉLYESEN ISMERI A TOPIK TÖBB TAGJÁT, TALÁLKOZUNK . Ez itt nem oldható meg . Lányod kívánságát az inkognitót illetően pedig tisztelem . Ő ismeri a körülményeket, melyek miatt azt kívánja.Végső soron nem lényeges egy ember megismeréséhez, szimpátia kialakulásához  a személyes találkozás vagy az adatok ismerete. ezt annál is inkább írom, mert munkám során olyan sok felesleges információt kaptam, hogy örülök, hogy ez megszűnt.


    Életed alakulása  így is érdekes . örömmel olvasok állataidról, még ha és nem is vagyok képes  arra, hogy állatot tartsak. Még  emlékezem Klára kakaskájára, örömére állataival.

    előzmény:
    hus (69021)
    2017-09-15  05:50
  77. 2017. szeptember 15. 06:5469025.

    Szerdán Budán voltunk, tegnap a Metróban Lupa szigetnél, ma sütök és készülök a holnapi családi összejövetelre. A 3. negyedév születés és névnapjait ünnepeljük. Rendeltem két ötszemélyes melegtálat, kiadós. Zsolt csinál tárkonyos ragulevest. Erröl első találkozásunk jut eszembe . Nyíregyházán voltunk, délután érkeztünk , éhesek fáradtak voltunk mindannyian . Második helyre kellett mennünk , hogy ebédelni tudjunk. Kusza Magdikának hoztak egy tárkonyos ragulevest.Ő mondta, hogy nem rendelt , de a pincér nem akarat visszavinni. Mondtuk férjemmel megesszük mi, ugyan nem rendeltünk. Végül a számlakor jót nevettünk. Egyet sem rendeltünk, egyet megettünk, a szálával kiderült kettőt fizettünk. Kettőt fizet egyet kap !


    Ma sütöm Zsófinak a tortát . Megkérdeztem , milyet kér. Természetesen csokoládésat kért . Minden gyerek , midig azt kér. De azért megkérdezem

  78. 2017. szeptember 15. 06:4169024.

    Hát nem megy el az a hozzászólás , melyet a Wordből próbáltam bemásolni. Pedig megjelent ,. Klára elküldtem Neked a fésszen is üzenetként olvasd el.


     

  79. 2017. szeptember 15. 06:3069023.

    Úgy néz ki megy a belépés , megpróbálom !


     

    előzmény:
    hus (69022)
    2017-09-15  06:23
  80. hus
    hus
    2017. szeptember 15. 06:2369022.

    Kellemes jo reggelt kivanok nektek, reggeli gozolgo friss kavecskaval, sutivel es mas finomsaggal egyutt.


    https://www.youtube.com/watch?v=e72tG80LmsU


  81. hus
    hus
    2017. szeptember 15. 05:5069021.

    Ne hagyj itt minket, maradj velunk. 


    Nekem most tobb idom van a heten, remelem a jovo het sem lesz olyan nagyon foglalt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69003)
    2017-09-13  06:20
  82. hus
    hus
    2017. szeptember 15. 05:4669020.

    Igazn gondolkodom rajta, hogy legyen, ha mas nem, egy kismeretu.


    Jo, hogy irtad, hogy a havat le kell seperni rola, ha lesz figyelni fogok ra. Szeretnem, ha a lanyok eletben is latnak, hogy lehet hozzajarulni a haztartashoz. Meg akkor is, ha soha nem fogjak csinalni felnott korukban.


    Most, hogy vannak a furjecskek, a pivim mindig jon hozzam es atolel, elmondja, hogy mennyire szeret. Ugy elgondolkozom rajta, hogy valoban vegig fogja vinni jelenlegi elkepzeleset es allatorvos lesz?  Eszembe jut testvere figyelmeztetese, hogy azokat el is kell altatni, ha szukseges.


    Olyan kis tunemeny, minden honapba megy az elhagyott allatokat megnezni, visz nekik szukseges dolgokat, ennivalot, takarokat, es a kis osszegyutott penzebol valamenyit. De soha nem szabad kihagyni.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69004)
    2017-09-13  06:22
  83. hus
    hus
    2017. szeptember 15. 04:5369019.

    Klara nagyon edeset mondtal nekunk a testveredrol.Igazan szeretem az "oreg" szerelmeket, nekem kulonlegesen kedves, amikor ilyenrol hallok.


    Klaram, te ikertestvere voltal a fiu, vagy a lanytestverednek?  Most valahogy eszembe jutott.


    A kertedet szomoruan olvaastam, hogy sajnalattal bezartatok.  Ha igy dontottetek, ez lesz, de neked van szep nagy teraszod, oda tudsz majd ultetni paprikat, paradicsomot es amilyen ugyes vagy meg uborkat is tudsz futtatni. Termeszetesen, ha  akarod, nekem ez csak egy gondolat volt.

    előzmény:
    klára13 (69011)
    2017-09-14  11:28
  84. hus
    hus
    2017. szeptember 15. 03:4869018.

    Most roviden az allataimrol, ha mar elment a regeny roluk.


    Tyukok szamat megnoveltem, vettem 3 barnat es 4 kek tyukot, igy a kakassak egyutt 20-an vannak. Konnyu  oket megszamolni.


    Nem tudom ismeritek-e a kek tyuknak talaltam meg magyar neven  ismertet, ha minden igaz. Nem is kekek, hanem kulonbozo szinu szurkek inkabb. Azert ezt vettem, mert kendermagost szerettem volna, meg is beszeltem azzal aki arulta, hogy mehetek erte, aztan mire oda ertunk  "mar" nem voltak meg. Ezeket meglattam es megtetszettek. Egy nagyon szep farm volt ez, sok kulonfele allatokkal es volt nekik furj is, azt is vettem 10 db-ot, majd kesobb meg 2-ot.


    Nagyon edes kis allatok, kedves es erdekes hangjuk van, elenkeke meg a szemuk is.  Idaig tojtak, de egy hete mar nem, allitolag pihennek egy par honapot es utana megint elkezdenek majd tojni. Hat nem tudom, kivancsi vagyok ra.


    Szeretnem majd a csirkeolba tartani oket. Kivancsi vagyok, hogy telen milyen lesz nekik a helyzetuk, kell-e jol futeni, vagy eleg lesz ritkan. 


    Ugy gondoltam, hogy szeretnek en tobb allatot is tartani, de kell epiteni egy nagyobb ekik valo helyet es vizet bevezetni. hogy ne kelljen nekem hordani. Mert meg itatashoz nem is kell sok, de a takaritasjoz is a lakasbol hordom es az sok. Plane akkor, ha novelni szeretnem az allomanyt. De ez mind attol fugg, hogy  lesz ez a tel nekem.


    Meg a gyerekekkel is meg kell beszelni, ha veletlen nem vagyunk itthon, akkor   vallaljak-e szorostol, borostol oket.


    Lett meg egy kutyajuk a fiameknak, eloszor elfogadtak vigyazasra, amig a gazdaja erte nem jott, aztan meggondoltak magukat es megtartottak, mert a baratno nem mindig van otthon, sokat utazik es nem akartak, hogy az anyukaja esetleg egy alkalommal ugy dont, hogy nem vigyaz ra tobbet es beadja az allatosokhoz. Azranyos mind a harom, mar olyan jol vannak egyutt, hogy nem hagyjak el egymast, csak kis idore.


    Elkepzelheto, hogy lesz gyongytyukom is, majd holnap kiderul, hogy megtartottak-e nekem. Nem volt idom felvenni oket, egy orara van tolunk kocsival es amikor nekem jo lett volna az ido, az illeto nem tudott otthon lenni, csak a lanya.


     


    Most ugy elkepzeltem magamnak egy jo nagy  helyet az allatoknak es ugy gyujtogetnem oket, egy par ezt, egy par azt.


    Mondjuk a munkat nem szamoltam bele, de ha tobbet akarok, akkor jo sok munka lesz veluk.


    Vadon elo  allatoknal is tortent  valtozas, mert rengeteg vadpulykan van az udvarban. Vagy 50-et lattam tegnap elott, kisebbet, nagyobbat es egy igen nagyot latott  koztuk a vejem.


    Sok nyuszi szaladgal, a libak, kacsak hattyuk meg vannak szep szammal. Sok vercse, sas van, teknosok setai meg mindennaposak.


    Most sok van beloluk az uton is, vigyazni kell nagyon, hogy el ne ussuk oket. Nem tudom, hogy irtam-e, egy kocsag csalad van a to melletti fan raktak feszket es valami gyonyoru szep allat, Este jonnek elo, amikor azt hiszik, hogy a haz nepe mar bevonult. Amikor az allatokat zarom be akkor latom a nagyot. A feszek belog a viz fole, hat nem nagy muveszet volt  a szuloknek finom falatokat adni a kicsiknek, raadasul a piros sziant rogton meg lehet latni, meg csak varni sem kell nekik szep hosszu labukkal.


    Miota nagyobb teruletu fuvet vagunk le az erdesz javaslatara, azota a madarak szama is megnott, pont ugy, ahogy mondta.


    Jaj meg az idei nyarban az sem volt jo, hogy annyira kellett figyelni, hogy mikor vagjuk a fuvet az esozesek miatt, hogy szinte elvette azt a kis szabad idonket is, ami lett volna masra. Zuhogo esoben ugye nem megy az sem.


    Ha minden jol megy, akkor a het vegen jon a villanyszerelo behuzni a vezetekeket. Remelem jol fog menni.

  85. hus
    hus
    2017. szeptember 14. 17:2869017.

    Az, hogy Hosszu Katinka elbuvarosodott, az nem az o hibaja. Akkor lenne az ove, ha az o altala vezetett ujsagban lenne rendszeresen irva, vagy az o TV csatornajan lenne kozvetitve minden rola. Igy gondolom.


    Egy tehetseg, ha ki van aknazva, abbol lesz valaki, ha a szerencse is melle all, amikor szuksege van ra.


    Lattam egy musort, ami arrol szolt, hogy  mi volt az oka annak, hogy nem jutott valaki fel a dobogo legmagasabb fokara. Nagyon erdekes volt es egyben szomoru, hogy idonkent min mulika egy eletnek munkaja , celja.


    Jok azok a tehetsegkutato musorok, akkor is megadja a lehetoseget az ervenyesulesre, ha addig nem volt  ra alkalma  valami miatt az erintettnek.

    előzmény:
    klára13 (69015)
    2017-09-14  15:48
  86. hus
    hus
    2017. szeptember 14. 17:1369016.

    Tegnap este irtam egy hosszut nektek,  rakattintottam a mehet gombra , abban a pillanatban  eszembe jutott, lementettem volna, de mar elkestem.  Elment, elszallt, vissza nem jott.  Pedig tudom,  belem rogzodhetott volna,hogy atalltasoknal eloszor mindent le kell menteni. A madarakrol akartam reszletesen irni.


    Kepet en sem tudok feltenni.

  87. 2017. szeptember 14. 15:4869015.

       Azt akarom elmesélni, hogy tegnap egy dokumentumfilm miként zúzta ízzé-porrá egyik mélységesen mély meggyőződésemet. Előbb azonban szóvá teszem, hogy nagy tisztelője voltam Hosszú Katinkának, de most már ellenszenves, ahogy elbulvárosodik.
      Emlékeztek talán - térek vissza eredeti témámhoz -, hogy mennyire rossz véleménnyel voltam az u.n. élsportról. Aztán némiképpen megváltozott ez, amikor beláttam, hogy ez a szórakoztatóipar sikeres része. (Vagy éppen sikertelen, mint a magyar futball.)
       Meggyőződésem volt, hogy minden egyéni sikert, amely a test működésén múlik, kierőszakolták a gyermekből,  lehetetlennek tartottam, hogy önként vállalja a rengeteg szenvedést. Aztán tegnap megtudtam, hogy az ír sztepptáncnak világbajnoksága van, és bemutattak több gyermeket és fiatalt, akik lelkesen gyakorolnak akár napi hét órát. Kényszer nélkül. Egy kisfiú azt mondta, hogy neki a tánc olyan, mint hogy lélegzik, annyira fontos és nélkülözhetetlen. És egyáltalán nem hatott betanítottnak. Úgy járt a lába, mint a géppuska. Vagyis tényleg lehet már gyermek megszállott, aki az élre tör fáradhatatlanul. Ennek a kisfiúnak az az életcélja, hogy e táncban világbajnok legyen.
       Persze azzal is tisztában vagyok, hogy bármelyik dokumentumfilm lehet átvágás.

  88. 2017. szeptember 14. 11:4369014.

    JUHÁSZ GYULA (1883-1937):
    Milyen volt...






     


    Milyen volt szőkesége, nem tudom már,
    De azt tudom, hogy szőkék a mezők,
    Ha dús kalásszal jő a sárguló nyár
    S e szőkeségben újra érzem őt.

    Milyen volt szeme kékje, nem tudom már,
    De ha kinyílnak ősszel az egek,
    A szeptemberi bágyadt búcsuzónál
    Szeme színére visszarévedek.

    Milyen volt hangja selyme, sem tudom már,
    De tavaszodván, ha sóhajt a rét,
    Úgy érzem, Anna meleg szava szól át
    Egy tavaszból, mely messze, mint az ég.


    1912





     

  89. 2017. szeptember 14. 11:3969013.

      Kis Zsuzsi! Milyen aranyos ez így. Jobb, mint a Zsumi, amelyet Magdi sosem kedvelt, Zsuzsának hívja, hiszen valóban, nekünk nem mami!
       A facebookon eddig sem ügyködtem, köszönöm gondoskodásotokat, de én már csak maradok a jó öreg topiknál. Hiszen tudjátok, elvagyok akár magam is. De azért biztos vagyok benne, hogy néhányan néha meglátogattok. Pl. kékvirágos Marika.
       Most hozom is a költeményt, amely eszembe jutott délelőtti kávézásomkor a teraszon, a kellemes, lágy napsütésben, virágaim között.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69010)
    2017-09-14  08:58
  90. 2017. szeptember 14. 11:3169012.

      Jaj, Istenem! Most nagy lelkiismeret furdalásom van, hogy én hoztam a bajt Magdikánkra, mert kezdetektől nagyon aggódtam, rossz sejtésem volt. Mondják, ma már az orvostudomány csodákra képes. Nosza, Mindenható, segíts produkálni egyet!

    előzmény:
    szizsuzsóka (69008)
    2017-09-14  06:29
  91. 2017. szeptember 14. 11:2869011.

      


    Átmeneti állapot ez csak, mindig hosszan reparálgatják az nlc-t.
    Zsuzsa, lényeglátásod most is megmutatkozott. Valóban, mindig remek terveim vannak, hogy miket fogok ma megvalósítani, aztán tizede sem jön be. Bár eszem igen, de lelkem nemigen akarja elfogadni ezt a megváltozott állapotot, az öregséget, amit nekem hetvenévesen hozott el a fura betegségem, amiről azt hittem, átmeneti állapot, aztán kiderült már, hogy maradandó nyomot hagyott. Ezzel együtt elégedett vagyok, inkább csak mentegetőzöm, amikor csökkent munkaképességemről szólok. Holott tudjuk, mindennek megvan a maga ideje életünkben, enyémben most ez van. Nincs ezzel semmi gond, csak néha bosszantó. Lefogynom kellene, amit elkezdtem, de aztán abbamaradt, nincs kedvem éhezéssel tölteni életem hátralévő részét. Tudom, tudom, vannak más módszerek is, de képtelen lenné annak szenelni életemet, hogy előállítsak megfelelő ételeket. Meg aztán a fő baj, hogy szeretek jóllakni.
       Jobban kell alkalmazkodnom lehetőségeimhez. Az elfogadást még mindig csak tanulgatom, sok bennem a kritikára való hajlam. Gyenge mentség, hogy hazulról hoztam. Hiszen már egészen kinőhettem  volna.
       Elmesélek egy édes dolgot. Testvéremmel beszélgettem tegnap - eddig is sokat, de csak gondolatban, mert visszavonultam a valóságtól - és elmondta, hogy ha ő ezt bárkinek mondaná, bolondnak hinnék, de ő ma is, azaz ötven éve egyfolytában szerelmes a feleségébe. Lehet is. Felesége nagyon édes asszony.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69008)
    2017-09-14  06:29
  92. 2017. szeptember 14. 08:5869010.

    Kis Zsuzsi nem tud belépni, ő is felvetette Klára átlépését, és mindenkit üdvözöl .

    előzmény:
    szizsuzsóka (69009)
    2017-09-14  06:35
  93. 2017. szeptember 14. 06:3569009.

    Természetesen megtennénk az invitálást, de azt hiszem Klára ragaszkodik ennek a topiknak a szellemiségéhez, hangulatához. Én megteszem az invitálást, ha ő elfogadja !


    A másik Hus , akit megszerettünk nem biztosan adná fel inkognitóját, ez pedig feltétele a mások csoport tagságának. Janka és Anita pedig túl fiatalok oda, hiszen Magdika lesz a 4. 80 feletti tagunk.


    Javaslom, ha lehet maradjunk itt is.

    előzmény:
    jara (69006)
    2017-09-13  16:48
  94. 2017. szeptember 14. 06:2969008.

    Klárám ! Dehogy hagylak itt Benneteket. Ha tudok maradni ( technikailag ) maradok.  Az , hogy régi topikommal átmenetileg átmentünk ( nem biztosan végleges  döntés) , nem befolyásolja a mi kapcsolatunkat.Hiszen az emberi kapcsolatoknak több nézete van . Az topik a személyes találkozások következtében emberibb, ennek szellemisége spirituálisabb. Mivel mindkét hely mentes a pletykáktól áskálódástól örömet okoz mindkét fajta kapcsolat.


    Egy sajnos rossz hír. Magdikánknak a vizsgálat közben egy ere megrepedt az agyában, ezért áttették neurológiára további kezelések miatt . Egy másik topiktársunk tartja a kapcsolatot a fiával. Én nem terhelem, mert elég gondja lehet szegény fiúnak. Nagyon helyes ember, ragaszkodik édesanyjához, és sokat dolgozik is személyes edzőként. Így másodkézből jött információkat adok át, melyek azonban hitelesek. Nálunk is így van a fiatalabb fiaméknál és unokáimnál, inkább megveszik, nem vesződnek. Idősebb fiam felesége vidéki, ügyesen kertészkedik. Most , hogy megnőttek a gyerekek, kicsit több ideje is van . Fiam is kezd megérni a kerti matatásra segít feleségének és örül a saját termésnek. A fóliát is ő segít férjemnek elkészíteni. Livi segít majd nekem (ha kell ) , mert örül a sok korai , vegyszermentes zöldségnek.


    Azt hiszem Klára Te vergődsz saját magabiztosságod és kétségeid között. Azért gondolom, mert én is hasonlóan érzek. Többet szeretnék, mint amire képes vagyok.

    előzmény:
    klára13 (69007)
    2017-09-13  18:23
  95. 2017. szeptember 13. 18:2369007.

      Zsuzsa, átvészeltünk már néhány ilyen krízist. Ha te cserben hagysz bennünket,akkor oda a topik. Nagyon kevesen maradunk.
       Nálunk mindenféle dolog van, de nem tudom, miről írtam már. Ami engemet nagyon érint, hogy befejezzük a zöldséges kertet. Sajnos, én nem tudom csinálni, mennyi oxigénem lesz, hát befejezzük. Ma felkötöttem a folytontermő málna néhány ágát, ami erőmből futotta, holnap folytatom. Volt több érett szem, hát azoknak a gyönyörű zamatát nem feledhetem. Unokáimnak hiába kínáltam volna, azt mondták volna, most nem kérik. Hát már nem erőlködöm, kiélvezem magam ezt a koraőszi csodát. Ahogy Benikém mondta, hogy veszünk néhány tálcával, minek ehhez egész bokorral vesződni. Igazi városi gyerek - falun.   
       Tudom, hogy Zsumikám másképpen áll a dolgokhoz, de hát nekem csak erre futja. Ma a Neked teremtől sok finomságot rendeltem, pl sült malaccsülköt, pénteken hozzák, tartok tőle, hogy az lesz a válasz, más terveik vannak, mármint étkezésileg.
      Na, ennyit a panaszáradatból, és most máris telefonálok

    előzmény:
    szizsuzsóka (69003)
    2017-09-13  06:20
  96. 2017. szeptember 13. 16:4869006.

    Úgy gondolom, hogy akkor működik, ha az "idétlen fejre" állva kilépek. Utána ugyanarra kattintok, akkor feljön, hogy jelentkezzek be - elfelejtettem-e a jelszót - új regisztráció. Mivel az én felhasználói nevemet és a jelszót automatikus tárolásra átengedtem, ezért enged utána írni. ( lehet, hogy csak egyszer)


    Zsuzsóka, hasznos dolog a fólia, a szeszélyes időjárást nem tudjuk befolyásolni. Mostanában láttam pet-palack hasznosítással készült melegházakat. Tetszett.


    Jó sok ideig tartott ennyit írni, mindig el kellett menni, tehát befejezem.


    Klárát invitálják a fészre is átköltözött csoportba. Klárám, esetleg???

    előzmény:
    szizsuzsóka (69004)
    2017-09-13  06:22
  97. 2017. szeptember 13. 16:4869005.

    Úgy gondolom, hogy akkor működik, ha az "idétlen fejre" állva kilépek. Utána ugyanarra kattintok, akkor feljön, hogy jelentkezzek be - elfelejtettem-e a jelszót - új regisztráció. Mivel az én felhasználói nevemet és a jelszót automatikus tárolásra átengedtem, ezért enged utána írni. ( lehet, hogy csak egyszer)


    Zsuzsóka, hasznos dolog a fólia, a szeszélyes időjárást nem tudjuk befolyásolni. Mostanában láttam pet-palack hasznosítással készült melegházakat. Tetszett.


    Jó sok ideig tartott ennyit írni, mindig el kellett menni, tehát befejezem.


    Klárát invitálják a fészre is átköltözött csoportba. Klárám, esetleg???

    előzmény:
    szizsuzsóka (69004)
    2017-09-13  06:22
  98. 2017. szeptember 13. 06:2269004.

    Mi mégis úgy döntöttünk, hogy megcsináljuk. Korán lesz hagymánk, salátánk . Télen gondot okoz a hó, mert azt le kell seperni róla, hogy ne terhelje .

    előzmény:
    hus (69000)
    2017-09-13  04:43
  99. 2017. szeptember 13. 06:2069003.

    Nem lépek ki a Caféból, bár jól összekavarták. A mi zárt topikunk átment a fészre, mert itt nem tudtunk belépni. Gondolom ezért javasolta a könyvelős topik Marika alkossunk ott egy zárt topikot. Megtettük.

    előzmény:
    hus (69002)
    2017-09-13  05:52
  100. hus
    hus
    2017. szeptember 13. 05:5269002.

    Csoda szep napot, finom kavet, sutiket es  meg egy csokor viragot is kivanok nektek mara. 


    https://www.youtube.com/watch?v=iQzB5T_B_iI&list=PLD1174CFD4515BDAE


Címlap

top