Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. október 21. 06:1769301.

    Marika évek óta használja nagy megelégedéssel a kádajtót. Ha már masszázskádad van , ezt otthoni fürdőkezelésre is használhatod , különösen télen.


    Nagyok jók a gyermekeink, de mégsem tudnak igazán segíteni, mert sem idejük, sem kertészeti szakismeretük nincs. Sándor megtenné, de nem szívesen látom 80. évesen a magas létra tetején fűrészelni a műtött vállával., Ő azért hibás, mert akit tudnék segítségül hívni elutasítja .A földön végzett munkával semmi gond, kapirgálok, egyre kisebb területen. A füvet itt ketten két fűnyíróval lenyírjuk együtt. A többim kertben pedig a család dolgozgat , ott is külső segítséggel. 

    előzmény:
    Zsumi945 (69299)
    2017-10-20  14:00
  2. 2017. október 21. 06:0869300.

    Kedves Hus ! Én már elfelejtettem a rettenetes becsípődést. Azóta lefestettük a fóliasátor fémvázát, meghegesztettük a fóliát, rengeteg almát szedtem fel. Ma próbálom elsózni a szomszédoknak, mert nincs erőm és időm feldolgozni. Talán végre az utolsó perben eldugdosom a crocushagymákat , és szedem fel a rengeteg falevelet. de leginkább és is számmal és a képzeletemmel dolgozom, mert mindig kevesebbet csinálok meg, mint amit elképzeltem.

    előzmény:
    hus (69292)
    2017-10-20  06:15
  3. 2017. október 20. 14:0069299.

    Hus Kedves!


    Azt a funkciót tökéletesen betölti, amire kitalálták, megkönnyíti a kádba belépést és kiszállást. A kád eredeti beépítésén múlik, hogy milyen magasság marad, mert értelem szerűen olyan mélyen lehet ajtót vágni, amilyen mélyen a kád alja van. Ha nagyon ki van emelve a kád, akkor marad még 1 lépcsőnyi magasság, amire fel kell lépni.(25-35) cm.


    Csak üres kádnál lehet nyitni, könnyen kezelhető zár szerkezete van, s nagyon esztétikus formája .Az anyaga egyfajta műanyag-kerámia keverék, mind zománckádhoz, mind műanyaghoz passzol. ERős, kemény, de terhelni nem ajánlatos. A szerkezetet készen, előre legyártva hozzák.  A helyszínen műszerészi pontossággal alakítják a kád oldalának hajlataihoz a keretet, s epoxigyanta szerű anyaggal ragasztják be. 5 év garancia van, ha betartja az ember a kezelésére, tisztítására vonatkozó előírásokat.


    Egyelőre elégedett vagyok vele, örülök, hogy nem kellett szétverni a fürdőszobát egy zuhanyozó kedvéért. 


    Egyúttal kicseréltetem a szekrényes mosdót és a csaptelepeket is a praktikum érdekében. 

    előzmény:
    hus (69295)
    2017-10-20  06:45
  4. 2017. október 20. 10:2269298.

    Az Internet mégiscsak egy csoda. Most épp radarképen követem Zitukám légi útját Rotterdam felé. Ennek a radarnak a segítségével a Föld bármely pontja felett éppen a levegőben lévő repülőgépek útja követhető, felszállástól landolásig. A járatszámot ismerve az az 1 is kiválasztható, ami érdekel! 


     

  5. 2017. október 20. 10:1369297.

    Zsuzsám, a fiataloktól nem is a tényszerű idős gondozást várnám el- általában. Tehát szakápolást, házimunkát attól nem, aki dolgozik, távol él, nem tudja az életébe iktatni.  A törődést viszont igen, ha eljön az ideje a segítésnek. Tehát megszervezni, megkeresni a lehetőséget, látogatni. Sok fiatal amint kikerül a szülői házból, erről megfeledkezik, nincs már a lelkekben a felelősségérzet. Nem érzékeli, az idős-esetleg beteg- szerettei problémáit. Ezzel kapcsolatos szociális ellátást nem kutatja, nem áll mellé sem anyagilag, sem a törvényes lehetőségek megismerésével. Tehát magára hagyja, esetleg külső felelősöket keres, hogy az állam nem gondoskodik... pedig van segítség az arra rászorulók számára. Aki pedig anyagilag megteheti, annak kutya kötelessége! 


    Nem mentség az idő hiánya.


    Nem jól látom?  

    előzmény:
    szizsuzsóka (69290)
    2017-10-20  05:38
  6. hus
    hus
    2017. október 20. 07:2369296.

    Szep jo reggelt kivanok , fincsi kave, sutike, gyumolcs el nem maradhat ma reggel sem.  Tovabbiakban is legyen szep napotok, delutani pihenesetek.


    https://www.youtube.com/watch?v=baSUO3zjneA


  7. hus
    hus
    2017. október 20. 06:4569295.

    Zsumikam en is megneztem, hogy milyen j kis ajtot tetettel fel a furdokadra. Kivancsi voltam, mert a ferjem is szeretne egy olyan kadat, amibe ulni lehet es szinten ui. alapon mukodik, a vizt allitolag 2 perc alatt kiszivja a kadbol. Nagyon jol esik a csontocskajanak a meleg, az orvos is ajanlotta neki, mivel nem szeret elmenni az uszodaba, ilyet fogunk berakatni . Egyenlore igy gondoltuk.Irj majd rola legyszives, hogy szereted, hogy valt be neked. Igy latszatra nagyon jonak nez ki.

  8. hus
    hus
    2017. október 20. 06:3969294.

     Jaj Klara igaz lenne amit irtal? Mert en nem erzem ugy, sot ugy erzem, hogy sokat romlott a magyarom. Egy par alkalommal  lattam mar szornyedelmes helyesirasi hibamat, amit katasztrofalisnak mondanek, talan sietve irom, meg csak el sem gondolkodok rajta, hogy kell, csak irom es irom es akkora szarvas hiba, hogy na csak. A fogalmazasommal is akadozok neha, tudom , ban - ben - rol nem is beszelek.


    De igazan koszonom, aranyos vagy, adtal egy kis bátrabbságott nekem. 


    A lanyok  Taekwondo-ra jarnak, igazan szeretik. Az apukajuk sugallta belejuk szerintem, hogy meg kell magukat tudni vedeni, ha kell, meg mas vedelmi dolgokat is tanit nekik, ha esetleg szukseguk lenne ra felkialtassal. Ilyenkor latom, hogy mennyire kelltt volna neki egy fiucska. De mit lehet tenni, az elet ilyen, ezt meg kivansagra nem tudtak megcsinalni.


    Jaj Istenem, ez az edzo borzalmas lehet, ha a Beniket azert bunteti, mert nem tudott elmenni a versenyre. Inkabb vigasztalnia kellett volna, hiszen Benike egy kituno sportolo. 


    Hat menj el legkozelebb az edzesre Klaram es mutatkozz be az edzobacsinak. Majd maskor megtanulja, hogy kell viselkedni Benikevel. 

    előzmény:
    klára13 (69267)
    2017-10-17  11:39
  9. hus
    hus
    2017. október 20. 06:2169293.

    Borzaaszto ez a szamolo itt anlc-n. Beallitom, hogy 100-at menjen vissza, mar a kovetkezo alkalommal megint vissza ugrik 25-re. Majd mindjart oda megyek es jol megmondom a velemenyem, meg rakerdezek mar, hogy ugyan mikorra fogjak mar uzembe hozni a fenykepkuldo szerkezetet.Mert, ha nem lesz hamarosan kesz  ez az egesz kóceráj, nagy botranyt fogok csapni.

  10. hus
    hus
    2017. október 20. 06:1569292.

    Jo reggelt kedves Zsuzsoka!  Mekvartalakkkk! 


    Jobban vagy? Remelem elmulasztottad a fajdalmadat.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69290)
    2017-10-20  05:38
  11. hus
    hus
    2017. október 20. 06:1369291.

    Hat az a gyors visszaolvasas jo lenne, de nem ugy volt, hanem  olvastam amit irtal a nyaralasotokrol es sajnaltam, hogy ennyi minden kozbe jott nektek. Amikor nem voltam es irtam ide, azert a kavezas kozben bele olvastam a soraitok koze, igy maradt meg bennem a ti elmenyetek is, de a lenyeg, hogy mentetek egy kicsit szepeket latni meg akkor is, ha nem volt eleg az ido.


    Mivel lanyomek is mentek es elemnyt beszamoltak, nekik sem (szerintem senkinek sem) volt eleg az az ido amit ott toltottek. Idonkent a gyerekek is elfaradtak,  egy parszor nem volt kedvuk menni reggel rogton, a lanyom is labadozott, nekik is lassabban met az atlagnal, viszont kitunoen ereztek magukat. 


    Meg nem is nagyon meseltem az utjukrol, mert fenykepek mutogatasaval egyben szantam elmondani az elmenyuket. Bizom benne, hogy hamarosan fel is lehet rakni majd ide. 


    Jaj ez a tetovalas, ami most divat, az nekem is tomeny.  Idonkent amikor latok valakit ugy jol surun kituzve, szinte rossz erzes kap el, hogy azokat a szep testreszeiket eltakarja a sok oszevisszasag. Milyen kar. Kar lenne, ha a tetovalasnak is lennenek aldozatai majd a kesobbiekben ettol a sok festektol amit a szervezetbe nyomnak. Nem ia s tufertozesekre gondolok.


    Ezek a maffiazo csapatok teljesen tonkre teszik Europat. Az unoka noverem az olasz helyzetet mondja rendszeresen, hogy mar tarthatatlan a helyzet es ennek igen rossz vege lesz, mert egyre tobb idos embert olnek meg es vesznek el toluk mindent, amit csak tudnak.


    Allitolag egyes varosokban este 6 utan mar nem jarnak ki.


     


    Kislanyod majd meg fogja szokni a egyedullete, ha nem, akkor keres maganak valaki tarsat, vagy baratokat.  Meg jo is, hogy ott van, legalabb anyikadnak tud segiteni, ha kell.


     


    " en nem szeretnem , ha idosen vagy fiatalon az onrendelkezesemben  korlatoznanak a gyerekeim vagy barki"


    Jaj ez nagyon aranyos mondasod  volt.   Igen, azt hiszem ezzel mindenki igy van.


    Ha bele gondolok ,anyosom bizony mar raszorul, hogy onrendelkezese egyszer-egyszeer ne ervenyesuljon. Kell neki a segitseg, idonkent keri is, meg idonkent nem fogadja el amit tanacsolunk, csak azutan tudjuk meg, miutan panaszkodik, hogy megjarta. Hiaba, idos mar es feledekeny is, mar olyan dolgot is elfelejtett, amit nem lett volna szabad. Meglepodtem es tudomasul vettem, hogy bizony " harcolni is kell majd" az o erdekeben. Mennyire fogadja majd el  el? 


    Viszont ha a gyerekeid, vagy barki mas velemenyt mondanak az onrendelkezeseddel kapcsolatban, meg akkor is, ha azok korlatokkal jarnak, csak figyelj oda, valoszinu, hogy jot akarnak neked es a te erdekedben teszik. Mi masert? Rosszindulatbol? Kizart!  Nem is olyan viszonyban vagy a csaladoddal.


    Akire nem akarsz ugy sem hallgatsz. Mindegy, hogy kicsoda, micsoda.


    A mamad eleg bator, ha elindul 3 km-es utra azzal a jarokaval. Ja, es igen jo eroben lehet meg. 


     


    Igen, meg volt nalunk a halaadas,  15-en voltunk, mint mindig a menyem kesziti az ennivalo egy reszet, a masikat en, a lanyom kimaradt, sok dolga van neki is, rengeteget szalad , gyerekek, epitkezes , a laba es minden ami ezzel jar. 


    Nagyon finom vacsora volt,  termeszetesen pulyka es a hozzavalok, koretek es gesztenye tortat keszitettem. 1 kg masszat vettem, de keves volt tolteleknek es bevononak, pedig tejszinnel es vajjal is gyarapodott. 

    előzmény:
    csinomjank (69264)
    2017-10-17  06:33
  12. 2017. október 20. 05:3869290.

    Zsuzsikám ! Nagyon szép és igaz a vers. Mi kalitkában nőttünk fel életük fiatal korunkat. Első időben nagyon szigorú volt a dresszúra , aztán lazult. A viszonylagos biztonság , a nem kirívó igazságtalanság tette elviselhetővé .Akkor tudtuk, mikor kell vigyáznunk, mit szabad mondani, úgy kialakult egy elfogadható egyensúlyi helyzet . Ugyan ment a fűnyíró, de az ember megtanulta, hogy amikor jön, összehúzza magát. A mai kor fő problémája a bizonytalanság, és sok kirívó igazságtalanság, aszociális érzékenység szinte teljes hiánya. Lehet, hogy ennek nevelő hatása lesz a mai generációra, megtanulnak jobban küzdeni. A tudat lassabban változik, mint a körülmények, mert familiáris szokások nehezebben alakulnak.  Ezért nagyobb szerepe van az idősebb emberek számára a családnak. Ez viszont széthullóban levő intézményrendszer . Nem emberi rosszaságból, hanem a körülmények miatt . Gyermekeink unokáink életét annyira áthatja a létért való küzdelem, hogy nem marad idő, erő az idősekre , örülnek ha családjukat el tudják látni.


    Nem volt könnyű a dolgotok 3 műszak mellett . Az a legveszélyesebb, mert nem alakul kis állandó életritmus. Különösen az éjszakai műszakok beiktatása nehéz. Az egézségügben sok helyen kialakult az állandó éjszakások köre.Ez még mindig elviselhetőbb. 

    előzmény:
    Zsumi945 (69288)
    2017-10-19  09:30
  13. 2017. október 19. 10:4869289.

    szep , izgalmas munka lehetett .ennyi babat vilagra segiteni !


     en nagyon rosszul birom az ejszakazast ... nekem is volt benne reszem a munkahelyen ... de masfel ev utan felmondtam  ennyi ido alatt kb , 5 evet oregedtem ... akkor mar ismertem a leendo ferjemet ...   vele is meg kellett ertetnem , hogy ejszakai muszak ,igen , nem mas hapsihoz ,dolgozni jarok ...


    aztan az uj munkahelyen mar nem volt ejszakai muszak ,  rendesen tudtam aludni es par honap mulva  mar azt kerdezgettek  a"ferjemtol" , hogy mi van m uj baratnod van  .. es volt ki nem hitte , hogy en vagyok en ...


     szoval az ejszakazast nem nekem talaltak ki ...


    _____________________________________


     megtalaltam a cikket a 100 eves nenikrol   - az egyik gyogytornasz  es meg mindig dolgozik , a masik szineszno  es verset mond alkalmankent , a harmadik 99 evesen meg uszott ..  

    előzmény:
    szizsuzsóka (69287)
    2017-10-19  06:26
  14. 2017. október 19. 09:3069288.

    Zsuzsám, mennyire más ez, mint pár évig otthon a kisgyerekhez felkelni!


    No és  amikor a család 1-2 tagja ledolgozza az életét váltott műszakban, gyerekeket nevelve. Kicsi, 1-2 szobás lakásban. Péterem mellettem 20 évig dolgozott u.n. folyamatos műszakban, ami heti váltásban 3 műszakot jelentett, vasár -és ünnepnapokon is. Az alagút égető kemencék ugyanis csak évente egyszer álltak le néhány napos karbantartásra, s Ő ezeket felügyelte égetésvezetőként.


    Ugyanez volt az un. öntőszalagon dolgozók beosztása is. Jajj, és volt egy időszak, amikor a gyár összes mérnökét évi 3-4 alkalomra 1-1 hétig folyamatos éjszakai ügyeletre osztották be, amikor végig kellett járni az összes gyáregység teljes munkaterületét, még a raktárakat és a nyersanyag fogadó állomást is. Minket, nőket is. Aláírásunkkal helyenként hitelesíteni kellett, hogy mindent rendben találtunk. Időnként találtunk itt-ott szunyókáló "dolgozót"- hát Istenem, ez volt az un. teljes foglalkoztatottság ára. Nemcsak éjjel...


    Más világ volt, de rend az volt !(?) 


    Ide illik?  Szabó Évától? 


    EGY HULLÁMOS PAPAGÁJ TŰNŐDÉSE


    Evett. Aztán ivott, majd
    szundított egy jó nagyot.
    Felriadt. Nézte a gyöngyöző
    vizet, tálkában a magot.
    Nem értette, hogy az, aki
    ott a tükörben látszik,
    bóbiskoló önmaga, vagy
    egy tollászkodó másik.
    Már feledte a repülést,
    az ülőrúdra szállva
    apró, okos madárfejét
    átölelte a szárnya.
    Csak gyanítom, azon tűnődött
    - volt bőven ideje, ráért -,
    hogy túl nagy ár a szabadság
    egy biztos kalitkáért.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69287)
    2017-10-19  06:26
  15. 2017. október 19. 06:2669287.

    No az éjszakai felkelésekből nekem is kijutott. A rendelő és a lakás egy épületben volt. Mikor az autó megállt az utcán már vettem a pongyolámat, hogy ne keltsék fel nagy csengetéssel a családot.Akkor még csak néhány telefon és autó volt a faluban , így szinte  minden  szülésben részt vettem .Minimálisan a mentőhívásban, de gyakran ki is kellett mennem , sőt egy tucat gyereket én segítettem a világra. Közben azért gyermekeim is fel-felébredtek , így évekig alig volt olyan éjszaka , amelyet teljesen át tudtam aludni. Ennek ellenére gyorsan eltelt az idő. Már unokám is nagyok, kettő alapdiplomás , 1 érettségire készül, 2 gimnazista 1 hetedikes. Már keveset látom őket, nagy az igénybevételük.

    előzmény:
    csinomjank (69282)
    2017-10-18  20:42
  16. 2017. október 19. 06:1669286.

    Tudom Klárám és tudomásul is veszem, hogy lényegében minden ember a saját életét és  éli, és kell , hogy így legyen. Alkattól és fog-lalkozástól függően oszt meg kisebb, nagyobb részt családjával, barátaival. Nálunk a barátok kimaradtak, mert munkánk és családunk minden erőt , időt felemésztett. Talán ez hiányzik most.Gyermekeink jók, de családjuk, munkájuk nekik is sok erőt, időt felemészt. Az itteni kerti tennivalók pedig nagyon nagy igénybevételt jelentenek így 80 felé közeledve. Csináljuk ......

    előzmény:
    klára13 (69277)
    2017-10-18  10:49
  17. 2017. október 19. 06:0869285.

    kaptunk meghivot a szokasos  unnepi magyar osszejovetelre


    teljesen kiakadtam - nem kernek a gyerekekbol -csak felnottek mehetnek !


     


    ___


    probalok videot csatolni 


    kedvenc enekesem  -10 eves 


    a dal regi ...

  18. 2017. október 18. 20:5369284.

    nem sikerult a foto csatolas 

  19. 2017. október 18. 20:5169283.

     marvany hegyek ...

  20. 2017. október 18. 20:4269282.

     hat igen ... a nagy szerelem ! ahhoz kell valami batorsag  - rogton az elejen at kell ugrani  egy szakadekot ... es vannak ,akik soha nem merik ezt atugrani ... ezt olvastam valahol  - nem sajat gondolat -  de latok benne igazsagot


    __________________________


     erdekes ez a megfigyeles az ido mulasarol ... a ferjem mondja gyakran - az elet milyen gyorsan elroppen es a gyerekek egy szempillantas alatt felnottek ... en mindig megjegyzem , hogy ez az o  erzese csak  - a kivulalloe ,aki este meg hetvegeken latja a gyerekeket  -  azonban , ha neki is 4  evet kellett volna pelenkaznia  ket csecsemot ,  atkohogott ejszakakon virrasztania  ,akkor maskepp latta volna ezt a gyors felnovest ...


     en abban remenykedem , hogy idoskoromban is tudok majd  dolgozni ... na nem alkalmazott szeretnek lenni -de szabaduszokent , szellemi munkat vegezni 


     volt errol egy nagyon aranyos cikk az nlc -n - 100 eves  magyar nenik ,akik meg mindig dolgoztak ...


    ______________________________________


     egy kep az utazasunkrol ... ahogy La Spezia felol hajtottunk Pisa fele  ezek az "ezusthegyek" tuntek fel baloldalt .. teljesen masok voltak  mint az Appeninek zold hegyei ... ma utana olvastam es kiderult , hogy ezek az Apuani Alpok  - es a hegyen az a feherseg az nem ho , hanem a marvany , itt fejtik a hires carrarai marvanyt ,ami fehersegerol hires   es amibol pl . Michelangelo  is kifaragta azt  hires meztelen szobrot :)  ... meg jo , hogy van internet  -utolag kiokosodom 

    előzmény:
    klára13 (69278)
    2017-10-18  11:03
  21. 2017. október 18. 14:0969281.

    Szerencsések azok, akik csak idős korukban találkoznak a betegséggel, szenvedéssel, akár maguk, akár közeli hozzátartozóik révén. Bár ki tudja? Lehet, hogy nehezebb mindezzel hirtelen megbirkózni?


    Leánykám gondoskodását azóta érzem, mióta apukája ott hagyott minket (12 éves volt). Végig mellettem volt Péter és Anyukám betegségében is, ha nem is kértem. Nem laktunk ugyan egy városban, de ez persze kölcsönös volt. Mindkét unokám születésekor,  és az első hetekben ők voltak számomra az elsők, s később is, amikor be kellett ugrani. Valahogy mindig több vonalon,mindent párhuzamosan megoldottunk. A kicsik megértőek voltak a Dédivel való törődéskor is.


    Azt éreztem, hogy a nehézségeket a Teremtő úgy sorolta be egymás után az életünkbe, hogy ott tudtunk (tudunk) lenni egymásnak, amikor kell. S ez így lesz a jövőben is. Az öregkori gondokat senki nem ússza meg, aki életben marad...kevesen tudnak egycsapásra elmúlni.  Féltenek engem is, főleg a nagy városi forgalomban, de akkor is, ha véletlenül nem érnek el telefonon, rögtön keresni kezdenek. mi már összeértünk....korban.Lassan az unokáimmal is. 

    előzmény:
    klára13 (69278)
    2017-10-18  11:03
  22. 2017. október 18. 13:4969280.

    Klárám, az ötletet Zsuzsókától kaptam, s a további biztatást a zárt topik egyik kedves tagjától. Hálás vagyok érte!


    Hirdeti  az "UDOOR" márkájú megoldást a www.furdokadajto.hu . Teljesen szivárgás mentesen záródik, s nagyon szép, praktikus.5 év garanciát vállalt a cég.


    A felújítottan vásárolt lakásomba korábban egy magasra épített masszázskádat tettek be, amibe csak kisszékről tudtam belépni. Sajnáltam szétveretni a fürdőszobát a zuhanykabinért, s annyi pénzem már nem is maradt, hogy a víz-szennyvíz, fal-és padlóburkolat cserét is megejtsem. Ragaszkodtam volna a kényelmes alváz mosáshoz, lábmosáshoz és esetleg holmik kádban történő kimosásához is. Mindez a lehetőség megmaradt, s kényelmesen fel tudok lépni a kádba.( 25-30 cm. fellépés így is maradt, mert a kád alja csak ott kezdődik). Nagyon tisztán dolgozott a szaki, maga után is feltakarított.


    Érdemes a linken megnézni, sok fénykép mutatja, hogy mindenféle formájú és funkciójú kádra be tudják szerelni.

    előzmény:
    klára13 (69276)
    2017-10-18  10:23
  23. 2017. október 18. 11:3769279.

      Valami gondolkodászavar van az nlc-t üzemeltetők agyában. Mert másképpen hogyan is hihetnék, hogy ha idehozzák a bulvár legalját, Sarka Kata műkebleit, akkor növelik vele a nézettséget. Szintem nincs az a hülye, aki csak úgy idejár az nlc-re a fórumozókon kívül. Érdektelen, ócska cikkek, hogy ki mit "vallott"! És éppen minket vesznek semmibe, akik közönségük vagyunk.

    előzmény:
    Zsumi945 (69271)
    2017-10-17  18:07
  24. 2017. október 18. 11:0369278.

      Janka, majd meglátod, ha megöregedtél, hogy mennyi mindent másképpen érzékelünk fiatalon, mint idősen. Persze ehhez vissza kell gondolni.
      Nekem ezek közül a legérdekesebb az időhöz való viszony. Ifjúságomban egyáltalán nem számoltam vele, és azt hiszem, mások hasonlóképpen vannak. Gyermekkorban végtelen az élet, és majdnem az marad egészen öregségünkig. Aztán, amikor rájöttünk az igazságra, akkor az idő el kezd rohanni. Pillanattá válik egy esztendő.
      Lányod majd akkor lesz igazán felnőtt, amikor rájön, hogy alig van korkülönbség kettőtök között. Hisz nagyon fiatalon szültél, és idős korára ráébred, hogy semmiség az a szétválasztó két évtized. Bárcsak rátalálna egy nagy, boldog szerelem! Ezzel majd kiegyenesedik minden.

    előzmény:
    csinomjank (69270)
    2017-10-17  13:08
  25. 2017. október 18. 10:4969277.

       Ilyen az élet - hogy valami eredetit mondjak. És jó ez így.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69274)
    2017-10-18  05:35

Címlap

top