Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A pszichiátria igazi arca

Torolt_felhasznalo_412193
Torolt_felhasznalo_412193
Létrehozva: 2015. november 17. 08:18

címmel nagyon mellbevágó amerikai filmet találtam a You Tube-on. A Pszichiátria Leghalálosabb Csalása címmel ugyancsak erről a témáról szól egy másik. Mind a két film a gyógyszergyárak sötét ténykedéseiről szól, melynek során a betegeket a gyógyszerek szedésével súlyos - olykor halálos - veszélynek teszi ki, és ebben az azok felírását végző orvosok is közreműködnek. Nem kevesebbről van szó, mint arról, hogy a "mentális betegségek" túlnyomó része merő kitaláció, a gyógyszeres kezelés pedig sokszor kábítószeres függőséget okoz, és olykor súlyosan megnöveli az öngyilkossági veszélyt. A film ugyan amerikai eseteket említ, a gondom csak az, hogy a felsorolt gyógyszerek egy része - pl. Xanax, Zoloft, stb. - magyar viszonyok között is kapható.


A filmek a pszichiátereket nem is nevezi igazi orvosoknak azért, mert ezeknek a "betegségeknek" a tényét semmiféle egzakt vizsgálat nem támasztja alá. Én úgy érzem, hogy a megállapításainak egy része az itthoni viszonyokra is igaz - persze ez csak az én véleményem.


Mielőtt elkezdődne a vita, kérem nézzétek meg a filmeket.   

  1. 2015. november 20. 10:3576.

    Az a dilid neked, meg a hozzád hasonlóknak,hogy az orvosokat az orvoslátogatók lefizetik... meg nyaralni küldik őket. Az nem gond, amikor ennél sokkal többel, meg luxusdolgokkal kecsegtetik azokat, akik hajlandók propagálni az alternatív szereket???


    Hát tudod...sajnos határozottan nem úgy tűnik, hogy érdekük minél tovább kezelni a beteget.  Szóval te olyan dokikkal találkozol, akik nem raknak ki egy gyors diagnózis után, hanem szépen kezelnek folyamatosan és legnagyobb felháborodásodra még gyógyítanak is. Affenébe, mi? Ne hagyd magad és akkor kaphatsz Darwin-díjat.


    (bocs', de mérges vagyok.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (73)
    2015-11-20  02:29
  2. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 20. 09:1475.

    A topik , s a topiknyito is , a latott filmekrol ker velemenyt.
    Ezek a filmek propaganda filmek. Bizonyitottan : lasd mellekelt kep es a hozzaszolasaim. A szcientologiai egyhaz csinalta oket, a celbol, hogy harcoljon a pszichiatria ellen , amit a hatvanas evektol kezdve nem komal es a hatvanas evektol elkezdett...
    Maga a topiknyito 40 ev ota latogatja a pszichiatereket , es szedi a felirt orvossagokat - maga is bevallja tobbizben, hogy azok nelkul, a felirt orvossagok nelkul,  bizony nem megy az elet depresszioval "megaldva" - Egeszen addig gyogyszeren es beszelgetesen elt , amig a tudomany meg nem engedte a lekeles nelkuli koponyaba bekukkantast : a CT-t. Ekkor kimutattak az agyában azt, ami miatt problemaja volt.

    Egyszer majd ez fog tortenni a rakkal is : lesz ra tuti megoldas es ez nem az alternativ penzlenyulo bandaknak/szektaknak lesz koszonheto , hanem a lyukascipos , parittyaval fizetett tudomanyos kutatoknak. 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (74)
    2015-11-20  08:30
  3. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. november 20. 08:3074.

    Nem értem a hozzászólásokat!


    Ez a topik NEM A SZCIENTOLÓGIÁRÓL SZÓL!!!


    Nem tűnik fel, barikáim?!!?


    A gyógyszeripar mindenkin és mindenen át fog gyalogolni, tök mindegy hányan hullanak el miattuk. 


    És itt nem azt mondom, hogy ne vegyünk gyógyszert, mert nyilván sokszor szükség van rá, én is veszek.


    Maga a topik a pszichés betegségekre adott tudatmódosítókról/drogokról szól, nem arról, hogy ki vesz gyógyszert és ki nem.


    Tessék felébredni, mert ez a sok marhaság, amiket összehordtok a szcientológiáról, tökre nem számít!!


    Gyógyszerek meg Szcientológia...nem is értem hogy tudtátok ezt összerakni.

  4. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. november 20. 02:2973.

    Az orvosnak érdeke, hogy minél hosszabb ideig kezelje a beteget a gyógyszerrel. Lehet ezen vitatkozni, csak a tényeken nem. Se a vércukorszint mérőt, se a vérnyomás mérőt nem lehet megerőszakolni. Abban igazad van, hogy nem mindegyik keresi - miért is tenné.

    előzmény:
    eda-1952 (62)
    2015-11-18  21:53
  5. 2015. november 20. 00:1372.

    Ne farasj a topikiro elhuzta a csikot,mert nem azt a valaszt kapta amit szeretettt volna,majd nyit mas neven.......

    előzmény:
    Melanna (71)
    2015-11-19  16:47
  6. 2015. november 19. 16:4771.

    Pedig olyan egyszerű ez mint az ágyba hu...vizelés.:(


    Pont ezeket a nyomorultakat a legegyszerűbb levenni, manipulálni és elérni azt, hogy a büdös életben soha meg nem szabadulnak:(


    Amikor már nincs egy garasa sem, beteg ugyan hova tudna, akarna fordulni:(


    Még ha fordulna is, a legegyszerűbb védekezésük , hogy rá kell nézni, beteg:(


    Hát és ezeket éltetni.... menjen az is a lyukba:(

    előzmény:
    antironia (70)
    2015-11-19  14:01
  7. 2015. november 19. 14:0170.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (69)
    2015-11-19  09:34
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. november 19. 09:3469.
    előzmény:
    antironia (51)
    2015-11-18  10:04
  9. 2015. november 18. 22:5268.

    Terhes anyaknak sokszor magas a vercukorja,es a terhesseg utan azonnal elmulik,lehet ,hogy babat vartal?Itt egy orvos sem ir fel gyereknek xanaxot,foleg mert mar reg betiltottak a valiummal egyutt,de ez felnott gyogyszer,te mindent elhiszel,amit gyagyiznak.Sok tini lesz ongyilkos az egesz vilagban,mert nem tudja ahormon,es egyeb valtozast felfogni,cukkoljak,kritizaljak a suliban,azer kellene elvinni orvoshoz,kezelesre,ez sok fiatal eleteben a legnehezebb idoszak.


    A magas vernyomast kezelni kell gyogyszerrel,es nem mindenfele zagyvasaggal,mert veszelyes,es a gyogyszert nem szabad abbahagyni,akkor sem,ha elmulok a tunet.Neked erzekenyseg ellen kellenne valamit beszedni,mert senki sem bantott,es kotekedett,ez is egy olyan topik,aki ha valaki tenyeket mondd,a ti egyszeruen elmegy,mert nem ertenek vele egyutt.


    Sok betegsegnek  okat,[koszveny stb...]nem tudjak megszuntetni,kezelni tudjak,hogy ertekes eletet elhessen a paciens,javitani tudjak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (55)
    2015-11-18  16:05
  10. 2015. november 18. 22:4067.

    Ha annyira amerikaztok, itt hozza sem nyulhat egy gyogytornasz, bar az itt nincs, (mas van helyette), mint en pl, szoval a szakorvoson, sebeszen  kivul senki sem nyulhat hozza egy dislocated shoulder-hez. Ilyet meg, hogy a pszichiater azt uzente, csak agyament youtubekeszito fraterek talalhatnak ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (64)
    2015-11-18  22:22
  11. 2015. november 18. 22:3666.

    A psziches betegsegek kozott is vannak gyogyithatok, meg olyanok, is, amikkel vele kell elni. Gyogyszerrel persze valszeg jobb. Vagy ki tudja, vagy mas kezelesekkel, gyogymodokkal. Az pl hogy skizofren sem ugy van, hogy skizofren. Annak is van 3 formaja, az egyik az, ami sulyos. Depressziok kozul is csak a major depresszio a nagyon sulyos.


    Doktor nem mondja meg a betegsegek okat. Soknak ok sem tudjak, vagy tobb, osszetett oka lehet.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (64)
    2015-11-18  22:22
  12. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 18. 22:2765.

    Gondosan igyekeznek az okot titkolni /ilyen a magas vérnyomás oka is/ de egyes orvosok vállalják azt, hogy felvilágosítják betegeket /Pl: Dr Horváth István professzor,


     


    ???????????


    MVSZ: El a kezekkel Dr. Horváth Istvántól!

    BaaaaaaaaaaaaA Fővárosi Törvényszéken (Budapest, V. Markó u. 27., 30-as tárgyaló terem) holnap, 2015. március 18-án, reggel 9 órakor kezdődik az a per, amelynek vádlottja Dr. Horváth István biológus-kutató, az  MTA nagydoktora, számos világraszóló találmány (művér, anti-koleszterin antitest, stb.) feltalálója.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (59)
    2015-11-18  21:13
  13. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. november 18. 22:2264.

    Én nem vagyok beteges, nem is voltam soha, persze ez alakulhat még.


    De nem maga a gyógyszer itt a lényeg -szerintem-


    Hanem az antidepresszánsok és a pszichés bajokra adott "mérgek". 


    Mert ezek a gyógyszerek függővé tesznek, szedned kell életed végéig. Nem meggyógyít, csupán enyhíti a tüneteket. A kettő nem ugyanaz.


    Nem mindegy, hogy egy vállficam után, a műtét után -mondjuk egy gyógytornász- helyreteszi a vállat és az újra ép lesz, minthogy egész életben fájdalomcsillapítókon kelljen élni, mert nem gyógyult. Csak enyhítik a fájdalmat.


    előzmény:
    eda-1952 (61)
    2015-11-18  21:45
  14. 2015. november 18. 22:1463.

    Igen.

    előzmény:
    eda-1952 (48)
    2015-11-18  09:02
  15. 2015. november 18. 21:5362.

    Miért gondolod, hogy az orvosok mindig tudják a betegség --pl magas vérnyomás okát is? Ezt kétlem, több okból: egyrészt nagyon ritka  a teljes kivizsgálás (gondolom pénz, felszerelés létszám stb...), másrészt meg sajnos nem is keresi némelyik. És ez súlyosabb, mint az a képtelen és vicces vád, hogy titkolják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (59)
    2015-11-18  21:13
  16. 2015. november 18. 21:4561.

    Van egy nagy gond (még ha van is olyan orvos, hogy igazat adok neked vele kapcsolatban) Miért, mit gondolsz, a természetgyógyász, a homeopata stb mit ír fel neked? Gyógyszerbiznisz? És azt tudod mekkora biznisz a táplálékkiegészítők, vagy akár csak a gyógynövényes készítmények, de legfőképpen a fórumon csodasz@rnak nevezett akármik gyártása és eladása...?


    Bajban vagy te is (én meg aztán pláne).. mert megy az idő és előbb utóbb valami kis nyavalya elkap, gyereket se lehet nélkülük felnevelni... szóval ez van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (58)
    2015-11-18  17:13
  17. 2015. november 18. 21:3060.



    /Dr Szendi Gábor szerint/ gyógyítható /akármennyire haragszik is Antironia
     
    Rakerestem ki O . O lenne az altalad emlegetett ? 





    Szendi Gábor programozó matematikus, forgatókönyvíró, dramaturg, pszichológus

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (59)
    2015-11-18  21:13
  18. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. november 18. 21:1359.

    Igen, a filmben látottak igen durvák - például felsorolták, hogy hányan lettek öngyilkosok /gyerekek!!/ a Xanax-tól, és milyen fogásokat használ a gyógyszer lobby. Persze ez Amerika, de sajnos egyes elemeket nem tartok kizártnak a hazai forgalmazásban sem. 


    Semmiképpen nem árt nyitott szemmel járni. A kettes tipusú cukorbetegség /Dr Szendi Gábor szerint/ gyógyítható /akármennyire haragszik is Antironia/ és bizony a leírtak szerint én is megszabadultam tőle. 


    Nálunk sem a betegség okát szüntetik meg az orvosok - sajnos - hanem kezelnek. Gondosan igyekeznek az okot titkolni /ilyen a magas vérnyomás oka is/ de egyes orvosok vállalják azt, hogy felvilágosítják betegeket /Pl: Dr Horváth István professzor, akit emiatt igen hevesen támadnak/ Persze, ha a beteg tudja a betegség okát, akkor már csak egy lépés annak megszüntetése, tehát a gyógyszer lobbynak érdeke a titkolódzás. Ezért éreztem szükségét annak, hogy a filmekre felhívjam a figyelmet /az a körülmény, hogy egyes gyógyszerek árthatnak, csak súlyosbítja a helyzetet./


    Azért azt hozzá kell a leírtakhoz tennem, hogy vitatkozni is csak kultúráltan lenne szabad. Kötekedni, durváskodni,stb nem, mert ezzel csak azt érik el, hogy a hozzászólások száma annyira lecsökken, hogy megszüntethetik a Fórumot.


    Köszönöm a hozzászólásokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (58)
    2015-11-18  17:13
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. november 18. 17:1358.

    Én a szcientologiát nrm ismerem. Még az alap tanait sem.


    Raadásul engem előbb látnak holtan, minthogy barmiféle vallásban is higyjek.


    De az tény, h a gyógyszeripar a fegyverek után a legnagyobb biznisz, nem ismernek benne lehetetlent.


    Az orvosok nagy resze is azt irja fel neked, amiből neki haszna van. Lsd: orvoslátogatok..

    előzmény:
    eda-1952 (18)
    2015-11-17  17:12
  20. Torolt_felhasznalo_716080
    Torolt_felhasznalo_716080
    2015. november 18. 16:1357.

    Nem! Van harmadik is : vércukorszint mérő

  21. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. november 18. 16:0956.

    Senki nem állította, hogy én tudósnak gondolom magamat.

    előzmény:
    Sissi52 (53)
    2015-11-18  13:16
  22. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. november 18. 16:0555.

    Már ne haragudj, de Te jobban tudod, mint én, hogy a vércukorszintmérő mit mutat?

    előzmény:
    antironia (50)
    2015-11-18  10:02
  23. 2015. november 18. 13:4554.

    Igy van. Es a pszichiater nem postan kuldi a gyogyszert, a beteg elmeseli, milyen tunetei vannak, pl hangokat hall, stb...


    Aki iget akar hirdetni barmilyen temaban, az eloszor is muvelje magat a temaban. Ma pl a netrol barki beszerezhet fontos informaciokat, de nem a youtube-rol szerzett remhireket kell terjeszteni.


    Ami valo igaz, a gyogyszerek szornyu mellekhatasa, de mar irta valaki, hogy igy igaz, mindenkinel maskent hat. Van, amelyik sajnos, nem.


    Pl ADHD Egy neveletlen kolok nem feltetlenul az. De pl volt a buszon egy gyerek, aki allandoan a kepembe maszott, allandoan harsogott, kiabalva beszelt, minden utasba belekotott, szunet nelkul. Nalam nem volt sikere, mert en nem mondtam, hogy de kis edes, sejtette, es ram maszott, igazabol az olembe meg a kepembe maszott. Nos, o valszeg ADHD-s.

    előzmény:
    Melanna (30)
    2015-11-17  20:00
  24. 2015. november 18. 13:1653.

    Ha annyira tudosnak gondolod magadat, es eppen e temaban, akkor nem artana, ha folytatnal pszichologiai, pszichiatriai tanulmanyokat es aztan jonnel vissza okitani e temaban.


    En korantsem vagyok egyik sem, de mivel paciensekkel foglalkozunk,es legtobbjuknek van valami pszichiatriai izeje, ahogy a legtobb embernek is van, tudnunk kell errol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2015-11-17  08:18
  25. 2015. november 18. 13:1352.

    Aki cask annyit tud a pszichiatriarol, hogy megnez ketto darab propaganda videot, az elmehet a b..lire. Nyilvan a gyogyszeruzlet az hatalmas biznisz. Nekem is mondta a dokim, hogy kellene nekem szednem Nexiumot. Mondtam, minek? Lattam tobbszor, amikor a gyogyszerugynok kereste ot. Az volt elado, ha akartam volna, szedtem volna.


    Nos, ezek a pszichiatriai "betegsegek" 3 csoportra oszthatoak. Vannak, akik csupan egyes betegsegek jeleit hordozzak, masok olyan tipusu szemelyisegek, es a harmadik csoport, akiknel kifeljodott betegseg van. Es igy igaz, a pszichiatriai gyogyszereknek borzalmas mellekhatasai vannak, a legsulyosabb igen, a halal. Kerdes bizony, hogy a mellekhatas rosszabb hat vagy a betegseg. Talalkoztunk a foiskolan egy sulyos skizofren beteggel, akit viszont a gyogyszrek nagyon szepen kordaban tartanak, normalis eletet el, normalis foglalkozasa van, nem is akarmilyen. A baj az ilyen esetekkel van, amikor pl minden tulelenk gyereket lenyugtatnak. Olyannal viszont meg nem talalkoztam, hogy a szulo beleegyezese nelkul gyogyszereznenek gyereket. Pl Surira, az agyonkenyeztetett gyerekre mi vart volna, ha az anyja nem szokik meg vele? Bevagtak volna egy hajora, ahol spartai meg egyeb szornyu nevelesben reszsittette volna az apja.


    Nekunk is kellett tanulmanyozni a nagy konyvet. Tessek beleolvasni.


     Es valaki nehogy azt higgye, hogy van egy darab pszichiatriai betgesege es kalap. Van, akinek ketto, harom, sot, van, aki csokorba is kotheti oket. Melyikbol milyen szinten van benne.


    Mikor tanultunk errol, a tanarunk mondta, hogy menetkozben magunkra ismerunk, meg besoolhatjuk osszes ismerosunket valahova, de el ne mondjuk se neki,meg senkinek. Nem diagnozalni, hanem besorolni, mondta.


    Mellesleg pl ez a nagy konyv arra is valo, hogy senki sem tokeletes.


    Volt egy szegeny skizofren teenager, aki ugy nyilatkozott, hogy o minden nap szornyu lelki kinokat el at, ugy erzi, be van zarva a testebe es nem tud belole kimenekulni. Valaki mentse ki, mert megorul. Mondjuk ehhez kepest jo dolga van egy tarsfuggonek, aki pl egy alkoholistaval el, es a veres elturese is szokasos nala.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2015-11-17  08:18

Címlap

top