Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mohamed lesz a Charlie Hebdo címlapján

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 13. 16:25
Hatvanezer helyett hárommillió példányban és 16 nyelven jelenik meg a lap következő száma.

Nők Lapja Café: Mohameddel a címlapján jelenik meg szerdán a Charlie Hebdo
  1. 2015. január 14. 11:0851.

    Azért mert Európában (Nyugaton) kihalóban a hit, tudomásul kellene venni, ez a keleti emberekre nem jellemző.Minimum tiszteletben kéne tartani.Továbbá gondolni kellene arra a rengeteg emberre, akit veszélybe sodornak ezek a "karikatúrák".A terrorszervezetek meg fogják bosszulni.Párizsban rengeteg gyönyörű székesegyház van pl.Kár lenne értük.De sorolhatnám napestig.Fantázia máshol is van, kegyetlenség máshol is van, láttuk, nem?Meg rengeteg ártatlan ember.Nem biztos, hogy legközelebb a Charlie Hebdo székháza lesz a cél.Miért nem lehet emberek hitét, Istenségét, Szentjeit tiszteletben tartani (ha már egymást nem)?MIÉRT?A "ne ölj" örök érvényű amíg világ a világ.A terrorizmust ki kell irtani, meg kell fékezni.Nincs pardon.Még akkor sem, ha Mohamed próféta a célpontja néhány szennyes embernek.Semmi, de semmi köze az egésznek a szólás-, média-, véleményszabadsághoz.De továbbmegyek.Azok a tisztességes muzulmánok, akiknek ehhez semmi köze, miért éljenek rettegésben?Vagy a zsidóknak miért kell állandó rettegésben élniük?MIÉRT?Kedves franciák!Hol van a Szabadság,Egyenlőség,Testvériség?Nem kéne 3 millió példányban kinyomtatni?


     

  2. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. január 14. 10:4050.

    Nem tudom, hogy a merénylet előttig mennyi fogyott belőle, de azóta biztos, hogy sok, mert már sikk lett venni. Már a boldog meg a boldogtalan is "Csárli vagyok" feliratú pólóban feszít.

    előzmény:
    felicienne (48)
    2015-01-14  10:30
  3. 2015. január 14. 10:3249.

    nem teszi be  a linket (jobb is!)

  4. 2015. január 14. 10:3048.

    Csak ki kell hozza nyitni ezt a szennylapot. :-(



    Megis kinek van igenye ilyen "humorra"? 3 millio peldany...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (47)
    2015-01-14  10:09
  5. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. január 14. 10:0947.

    Na igen.


    Épp akartam írni, hogy akkor most nyilván az is teljesen rendben volna, ha beindulna a karikatúra gyártás a mészárlásról, olyan kis félpoénos formában.

    előzmény:
    PG13 (46)
    2015-01-14  10:03
  6. 2015. január 14. 10:0346.
    előzmény:
    PG13 (45)
    2015-01-14  09:59
  7. 2015. január 14. 09:5945.

    A foszerkeszto.


    Fasza gyerek volt. 


    Beke poraira. 



    Azert most megkerdeznem tole, valoban kifizetodo volt ocsmanynak lenni?


    Szerintem pont feldughatja maganak a szolas szabadsagot. Ez nem is lenne baj. Az o dontese volt. Akik ezutan halnak meg, azoknak nincs dontesi lehetosege. Ok az aldozatok. 


     

  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. január 14. 09:4344.

    azért nem fakkolta kádár az elvtásait mert sok év sittet adtak volna érte


    ez nyilvánvaló volt


    nem azért mert sokan nem gondolták, hogy az anyját is fakkolhatná grupiban


    normális világnak másnak kellene lenni


    én vagyok az újságtulaj


    nem közlök le ilyesmit


    DE nem érdekel ha mások leközlik az ő dolguk


    semmilyen megjegyzést nem vált ki belőlem


    ha én vagyok a közember


    nem veszek ilyen lapokat


    de egyáltalán nem zavar ha vannak és mások olvassák


    NEM az én dolgom


     

    előzmény:
    Dnanga (21)
    2015-01-13  19:36
  9. 2015. január 14. 08:4542.

    "Ha a nyugati világban a muzulmánok szent alakjait gúnyoló karikatúrák nyomán megölt 12 újságíró iszonyatos végzetét követően olyannyira kötelező a velük azonosító „Charlie vagyok” felirattal demonstrálni, megmondaná, hogy a nyári gázai háborúban legyilkolt 11 palesztin újságíró miatt miért nem hullatott sem ön, sem kormánya, sem a nyugati világ kollektíve vagy országonként külön-külön egyetlen könnyet sem? Holott azok az újságírók még nem is gúnyoltak senkit, pusztán napi munkájukat végezték. Vajon jogos feltenni a kérdést, hogy őszinte-e a mostani gyász hőfoka, ha feltételezzük, hogy minden ember élete egyformán értékes éppen úgy, mint az újságíróké, akiket nem „illik” sehol a világon munkájuk közepette megölni."


     


    A fenti idezet Lovas Istvan kerdese. Hulye egy kerdes, majd en valaszolok ra. Komolyan ki a fenet erdekel, hogy kinyirtak 11 Palesztin ujsagirot? Azokbol nem lehetett 3 millio peldanyt kiadni. Ez most viszont itt jo buli. Hulyegyerekek Hebdo poloban jarkalnak, ez olyan fasza dolog. Majd jol seggbe lovik oket, es akkor majd az is tud szorakozni akinek nem jutott hebdo polo-) 


    Gratulalok mindenkinek, akinek az erkolcsi erzeke eleri a hebdo szintjet, hahaha-))

  10. 2015. január 14. 08:2740.

    Udv a csapatban-)


     

  11. 2015. január 14. 08:2739.

    Vajon minek tartották a rómaiak a keresztényeket?


    Mert azok a gaz keresztények folyamatosan ingerelték őket, volt pofájuk olyanokat mondani, hogy egyik római isten sem isten, csak az ő istenük az isten. Egyetlenként.


    Hát csoda, hogy szegény ingerelt rómaiak  úgy viselkedtek ahogy?

  12. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. január 14. 08:2238.

    Látod, ez a szabad gondolkodás, ami az ilyen lapoknak köszönhető. Pl. Luther (talán ismered ezt a nevet) 


     


    OFF en parom csaladja es a gyerekem Luthert arulonak tartjak  


    Paulo Coelhorol meg  kornyezetem ugy velekedik hogy P. Coelo ertelmisegi korokben szitokszo .

  13. 2015. január 14. 08:0737.

    Látod, ez a szabad gondolkodás, ami az ilyen lapoknak köszönhető. Pl. Luther (talán ismered ezt a nevet) is röpiratokban terjesztett karikatúrákkal is terjesztette nézeteit. Igen a szentatya is szerepelt rajta.


     


    Szóval jogod van nem olvasni ezeket, másnak meg joga van igen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (35)
    2015-01-14  07:22
  14. 2015. január 14. 07:5736.

    Ez egy kicsit eroltetett hasonlat a hoemberrel, nem igazan allja meg a helyet


     


    Mohammed Száleh al-Munadzsíd neves szaúdi mufti szerint emberábrázolásnak minősül a hóember, ezért tiltottnak minősül a muszlim hívőknek, írja az MTI. A vallási vezető egy vallással foglalkozó honlapon válaszolt a hívők kérdéseire, amikor az egyik kérdezőnek azt válaszolta, hogy hóembert építeni még viccből vagy szórakozásból sem megengedett. Al-Munadzsíd  - híres muszlim jogtudósokat idézve - azzal érvelt, hogy a hóember megépítése egyet jelent az emberábrázolással. Ez pedig bűnnek számít Szaúd-Arábiában, ahol az uralkodó vallási irányzat az iszlám hagyományokat szigorúan értelmező vahnábita.


     

    előzmény:
    PG13 (30)
    2015-01-14  06:43
  15. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. január 14. 07:2235.

    A hasonló mentalitású lapoknak, embereknek köszönhető, hogy szabadon gondolkozhatunk, nem kell gondolkodás nélkül elfogadni amit egy vallási vezető zagyvál. 


    Tudod mit ? Nekem egy ilyen lap ne adjon utmutatot  a szabad gondolkodasra . Fene megette ha ilyenek lehetnek a mervado hirforrasok .

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (20)
    2015-01-13  19:33
  16. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. január 14. 07:2034.

    Nem nem mar tuljutottak rajta es ezt el kell fogadni  es ezzel egyutt kell elni, ugy ahogy Merkel mondja a nemetek resze a torok.Igy bizony nekik is van joguk sajat kozossegeikhez szokasaikhoz amire eddig senki nem ugyelt.

    előzmény:
    Zsánna (25)
    2015-01-13  23:41
  17. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. január 14. 07:1633.

    ki a jó büdös franc kényszeritette a moszlimokat, hogy  egyáltalán betegyél a lábukat Európába és ezen belül Franciaországba?


    Tenyleg  "ki a jó büdös franc kényszeritette " a franciakat hogy betegyek a labukat Algeriaba ?

    előzmény:
    Lillaréka (29)
    2015-01-14  06:38
  18. 2015. január 14. 06:5432.

    és te is odamész akkor holnap gépfegyverrel és  lelövöd a szerkesztőséget??


     


    nem tartom sokkal különben a  keresztényeket sem... hiszen ők is legyilkolták a vallás nevében a fél világot. 


    De  legalább a  XXI. században a  keresztény  vallási vezetők már kulturáltabbak annyiban, hogy nem buzditják   mészárlásra a hiveiket. Bár úgy látom,   ha megtennék  akadna rá elég sok jelentkező.


     


    De ettől még nem normális ez sehol a világon, akármennyire  is  megpróbálod bemagyarázni, te meg néhány nlc-  háziasszony.

    előzmény:
    PG13 (31)
    2015-01-14  06:48
  19. 2015. január 14. 06:4831.

    Es akkor mi van kedves Lillareka, ha en is sertve erzem magam. Nekem nem kell senkihez alkalmazkodnom, mert Europai vagyok es kereszteny. Mi van ha fel vagyok haborodva, hogy Jezus ****** ****** a szentatyat? 


    Most 3 millio peldanyban szorjak a vilagba a szemetet, ahelyett hogy egy kicsit meghuznak magukat. Az idiota franciak meg polokat vasarolnak amivel bizonygatjak, hogy ok a hebdo, hat ugy kell minden baromnak, aki ezzel a szennyel azonosulni kepes-) 

    előzmény:
    Lillaréka (29)
    2015-01-14  06:38
  20. 2015. január 14. 06:4330.

    Ez egy kicsit eroltetett hasonlat a hoemberrel, nem igazan allja meg a helyet. Ez a faszom ujsag nem csak a muszlimokat provokalja, hanem minden vallast. Semmi nem szent nekik.


    Nem csak ok haltak meg, de mas artatlan emberek is. Semmi nem szent. Nem szent a vallas, de az emberek maganelete sem. Diana hercegno pl iyen szemetek miatt halt meg. Es meg hanyan masok. Valoban hol a hatar? 


     

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (28)
    2015-01-14  06:24
  21. 2015. január 14. 06:3829.

    Hol a  határ??


    EZ egy nagyon jó kérdés!!


     


    ki a jó büdös franc kényszeritette a moszlimokat, hogy  egyáltalán betegyél a lábukat Európába és ezen belül Franciaországba?


    és ha már  betették a lábukat, és eltartja őket az az ország--- mert dolgozni egyik sem szeret- ezért ment oda--- akkor  fogadják el legalább annak az országnak a törvényeit, szokásait és kulturáját! 


    Azt mondják sokan...  nlc- falva lakói közül,  hogy ha valaki egy arab országba utazik, akkor fogadja el annak az országnak a szokásait - tiltásait. -sok -sok topikban olvasható.
    De valahogy nincs rend a fejükben, mert  normálisnak tartják ezt a vérengzést... mondván.. szegény- szegény moszlimokat hát megsértették...   egy olyan országban ahol Demokrácia van és szólás valamint sajtószabadság!


    jah.. hát mi magyarok a 3  közül egyiket sem ismerjük és soha nem is fogjuk megismerni.


     


    De kérdem én.. ha az arab országba utazva el kell fogadnunk az ottani szokásokat..   akkor itt európában is tényleg el kell  azokat fogadnunk?


    A következő tán az lesz,  hogy azok a szegény-szegény megsértett terroristák bemennek az iskolába és agyonlövik az összes kislányt, mert  megsértettük szegény- szegény moszlim terroristák szokásait és kulturáját-- mivel náluk ez tiltott dolog!? Majd az is biztos rendben lesz. Hiszen ha ott megtörténhet, akkor itt is rendben van.


     


    Elsősorban  azt kéne felfogni, hogy a terrorista  ürügyet keres, hogy gyilkolhasson! És meg is fogja találni ha akarja.  Hiszen neki ez az életcélja. Lehet éppen akkor kattan be, ha azt látja.. nincsen kendő a fejeden.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (28)
    2015-01-14  06:24
  22. 2015. január 14. 06:2428.

    Tovább kell provokálni az elmebeteg terroristákat és lehetőséget adni nekik, hogy még több ártatlan áldozat legyen.


     


    Ne készíts hóembert sem, mert van olyan vallási vezető, aki szerint az is provokáció. (emberábrázolás)


    Hol a határ?


    Egyébként jól fogalmaztál, "elmebetegek", ha nem azért, akkor találnak más indokot amiért ölhetnek.

    előzmény:
    *Diorella* (24)
    2015-01-13  22:50
  23. 2015. január 14. 06:0227.
    Jaj, hat ez szuper jo, igy legalabb nem volt ertelmetlen a halaluk, a lap tulajdonosai hulyere keresik magukat. Hurra! Aztan majd csodalkoznak ha esetleg ujra jo alaposan valagba lovi oket valaki. Utalom ezt a sok barom embert es ezeket a gusztustalan ujasagokat, akik a szolas szabadsag neveben megengednek maguknak barmit. A Hebdo hasabjain mar szerepelt nehany pikans foto, Jezus jo alaposan segbe bassza a Szentatyat, mikozben a valagabol kilog a Szentharomsag, vagy a nacikkal osszecsokolozo zsidok....gratulalok, hat valoban nagyon primitiv. Azt gondoljak ez a szolas szabadsag, a masok meggyalazasa? A muszlimokkal meg joval kezdtek, mert az o vallasuk szerint ez dicsoseges halal. Komolyan kell az, hogy ilyen mocsok szemet allatok miatt terror hullam induljon el????? A Hebdo emberei nem kulonbek a muszlimoknal, az egyik igy allat, a masik meg ugy allat.

Címlap

top