Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyitva marad egy bevásárlóközpont csak a mozi miatt?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 17. 15:42
Eldőlt: zöld utat kapott a vasárnapi munka tilalma. De mi lesz most a bevásárlóközpontokkal? És a kereskedelemben dolgozókkal? Lesznek elbocsátások? És kiskapuk? A kérdés rengeteg, elmondjuk a válaszokat.

Nők Lapja Café: Vasárnapi zárva tartás: felfordul az életünk?
  1. 2015. január 30. 13:30303.

    Nem egészen így értettem, de OK.


     


    A lényeget itt is abban látom a hozzászólásodban, hogy "összefogással". Sajnos ezt itt Mo-n nem tapasztalom szinte soha, szinte sehol, semmilyen területen.


     


     

    előzmény:
    *Diorella* (302)
    2015-01-30  12:35
  2. 2015. január 30. 12:35302.

    Igen, az én hozzászólásomra írtad. Csakhogy az én korábbi hozzászólásom arról szólt, hogy talán azért zavarja az embereket, hogy zárva lesz vasárnap az üzlet -függetlenül attól, hogy az ő falujukban nincs sok üzlet, pláza- mert lehet, hogy a rokonuk meg olyan helyen és plázában/üzletben dolgozik, ahol érinteni fogja, ill. azt írtam, hogy attól, hogy valakit egyáltalán nem érint azért kell vele foglalkozni, mert holnap lehet olyan intézkedés, ami meg őt fogja érinteni. Gondolom erre írtad, hogy holnap meg majd a tégla a fejedre esik. A téglát valóban nem tudhatod, de itt időről időre vannak olyan intézkedések, melyek mindig érintenek egy csoportot, előbb -utóbb mindenki (kivéve a gazdagok) sorra kerülnek valamiért. Összefogással lehetne megállítani az agyament intézkedéseket, amihez mindig jól jön azok támogatása is, akiket éppen nem érint. Úgyhogy nem értem, hogy mi az a kijelentésed erre, hogy a meglévő problémákkal kell foglalkozni. Ez meglévő, ezért is foglalkozik vele sok emberek, függetlenül attól, hogy érinti őket vagy sem. Gondolom ezért foglalkozol vele te is.

    előzmény:
    trebaci (299)
    2015-01-30  09:41
  3. 2015. január 30. 10:28301.

    szerintem nem a fizikai munkával van baj, hanem a fizetéssel... mindenre van vállalkozó, csak fizetés kérdése... ezért vannak diplomás mosogatók Angliában..


     


    a magyar tulajdon nem garancia semmire, sőt... ha bárkit megkérdezel, hogy hol dolgozna szívesebben, magyar tulajdonú cégnél vagy egy multinál, 100 ból 95 az utóbbit mondja: mert be vagy jelentve, normálisak a körülmények, világos a munkakör.. magyar cégnél a fizud egy részét kézbe kapod és elég kiszolgáltatott helyzett, hogy minden hó végén gatzsuálnod kell a kialkudott béredért


    uez vonatkozik a nemzetgazdasági hasznosságra: a külföldi cégek több hozzáéadott értéket termelnek, többet adóznak... akkor mire is jó a magyar tulajdont isteníteni?

    előzmény:
    fiona2 (300)
    2015-01-30  10:16
  4. 2015. január 30. 10:16300.

    Én sem lennék ellenére az érettségizett szakmunkásoknak,


    a baj az, hogy érettségi után már nem akarnak fizikai munkát


    végezni.Igen gyárakra lenne szükség,amik piacképes cikkeket


    gyártanak és magyar tulajdonban vannak. Gondolom ezt az is


    tudja, aki ezért tenni is tud. Vagy legalább is remélem.

    előzmény:
    maszi (298)
    2015-01-30  07:46
  5. 2015. január 30. 09:41299.

    Az idézett hozzászólást a Te hozzászólásodra írtam, nem az alapproblémára.


     


    Mo-n élek, úgyhogy érint.


     

    előzmény:
    *Diorella* (295)
    2015-01-29  18:12
  6. 2015. január 30. 07:46298.

    Gondolkozni kéne, ebben igazad van.


    Például azon, hogy hol helyezkednek majd el a szakmunkások. Mert ugye nincs gyár, üzem, műhely. Ha van műhely, akkor azt úgy megadóztatják, hogy egy-két éven belül vagy beledöglik a tulaj, vagy svarcban kell alkalmazni az alkalmazottakat. És ha svarcban alkalmazzák őket, akkor maximális a kiszolgáltatottságuk az alkalmazottaknak.


    Az elmúlt húsz évben megszüntek a gyárak, üzemek, nem hoztak létra újakat, nem kerestek új piacot. A mezőgazdasági szakmunkásoknál ugyanez a helyzet. A külföldi áru sokkal olcsóbb még a szállítással is, mint a magyar.


    A termelő szektor elkorcsosult és átvette helyét a szolgáltató szektor Magyarországon.


    Egyébként az én saját maszek véleményem a szakmunkásokról az, hogy mindenképp elsősorban érettségit kellene mindenkinek szerezni, és utána kéne menni szakmai képzésre. 


    Tekintettel arra, hogy a világ sokkal gyorsabban változik, mint régen, ezért olyan munkásokra, dolgozókra van szükség, akik bármikor bármilyen átképzést is meg tudnak csinálni. Ez elsősorban a saját érdekük, hogy több "lábon álljanak". Több szakmát tudjanak megszerezni, akár átképzéssel is.


    Arról már nem beszélek, hogy ma Magyarországon a szakmunkásképzés enyhén szólva is gyatra. Az meg a másik, hogy nincs megfelelő gyakorlati hely a szakmunkásképzésre. Mert ugye, ha nincs gyár, üzem, akkor hol tanulják meg a szakma gyakorlati részét.


    Szóval szerintem a mai magyar szakképzés is megérne egy misét!

    előzmény:
    fiona2 (293)
    2015-01-29  15:51
  7. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 30. 07:40297.

    Épp most olvastam....


     


    ('Lőrinckém, mondanék én neked valamit. Nemsokára eltakarodik ez a sok köcsög multi innen. Rajta vagyunk az ügyön. Te meg addig kezdjél el gondolkodni, hogyan lehetne a mi jó magyar üzletláncunkat megcsinálni. Nem fogod megbánni és persze én is járjak jól.')

    előzmény:
    Ardian05 (296)
    2015-01-30  07:16
  8. 2015. január 29. 18:12295.

    Holnap meg lehet, hogy a fejemre esik egy tégla.


    Egyelőre csak a meglévő "problémákkal" érdemes foglalkozni. Ami nincs, azzal nem.


     


    A vasárnapi zárvatartást jó ötletnek találom, de nem olyan áron, hogy tömeget bocsássanak el miatta. Ezt a részét jó lenne átgondolni.


     

    idézet:
    trebaci (238)
    2015-01-27 13:17:11

    ??? Jaj de vicces vagy. És ha ez szerinted nem probléma, akkor ezek szerint decemberben ez csak egy előrehozott áprilisi tréfa volt? Ó, hogy bevette mindenki...


    Komolyra fordítva, téged érint a dolog? Ha nem, akkor miért vagy itt,  minek foglalkozol vele, főleg ha szerinted nem is létező? Azzal meg igenis előre kell foglalkozni, hogy valaminek a véghezvitele milyen következményekkel, milyen problémákkal járhat. A problémákkal nemcsak utána kell foglalkozni, mert ha ésszerűen mérlegelnek, akkor sokszor ki sem alakul vagy jóval kevesebb veszteséggel, hisz időben elhárítható, megváltoztatható.

    előzmény:
    trebaci (238)
    2015-01-27  13:17
  9. 2015. január 29. 16:39294.

    Szerintem te meg probalkozz meg nemi szovegertessel. Amit irtam azt a kereskedelmi szakmunkasokkal kapcsolatban irtam,szo nem volt az altalad felemlitett szakmakrol. Sot meg a kereskedelmi szakagakra se mondtam hogy hulyeseg tanitani csak epp egymassal ellentetesnek latom a kepzesuknek a tamogatasat mikozben pont szukitik le a munkaeropiacnak azt az agat,ami felszippanthatna oket ha vegeztek,ja es pont most nyirbaljak meg a tanulok lehetosegeit abban is,hogy teljesiteni tudjak a bizonyitvanyuk megszerzesenek felteteleit. Remelem a habzo szajad ellenere igy mar ertheto,hogy en a KERESKEDELMI AGAZATHOZ KOTHETO szakmunkasokrol beszelek,nem pedig a tobbi x szakmarol. Ha nem akkor habositsd meg a szadat legysziiii.


     

    előzmény:
    fiona2 (293)
    2015-01-29  15:51
  10. 2015. január 29. 15:51293.

    Gondolkozz egy kicsit mielőtt ennyi marhaságot


    összeírsz!Ha nem mennének rá a szakmunkás


    képzésre te is nagy bajban lennél. Érettségivel


    nem tudnak sem vízvezetéket szerelni,sem a gáz-


    bojlert javítani.Meg a házadat is ki építené fel?

    előzmény:
    lady1986 (281)
    2015-01-28  17:03
  11. 2015. január 29. 15:32292.

    Rossz gombra klikkeltem


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (291)
    2015-01-29  15:07
  12. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 29. 15:07291.

    Nem tudom, miért nekem írod, de azért értem:)


     


    Szerintem is nagyon gáz a vasárnapi zárás, minden szempontból.

    előzmény:
    Raistlin* (288)
    2015-01-29  13:07
  13. 2015. január 29. 14:44290.

    Ennyi és nem több. Ezen felül kár a szócséplésért.


    Ha a gazdaság egyik szereplőjének sem jó a döntés, akkor megette a fene az egészet. Márpedig jelen esetben erről van szó és ezt még a hülye is látja. Illetve látnia kellene.

    előzmény:
    asztanaviszta (259)
    2015-01-28  10:59
  14. 2015. január 29. 14:41289.

    Gondolom úgy érted, hogy a 10 nap és a törvény szerint járó szabit a munkáltató pénzben megváltja...


    Mert, ha nem így van, az akkor eléggé szabálytalan. :)


     

    előzmény:
    maszi (258)
    2015-01-28  10:42
  15. 2015. január 29. 13:07288.

    Nekem 20000 Ft a hétvégi pótlék... Két hétvégét dolgoztam igaz, de akkor négy napot voltam otthon hétköznap.


    A németországi nyitvatartási rend majd akkor érdekel, ha a fizetésem,  az orvosi ellátás és a többi legalább megközelíti az ottani viszonyokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (248)
    2015-01-27  14:56
  16. 2015. január 29. 09:13287.

    egyetértünk.

    előzmény:
    trebaci (285)
    2015-01-29  09:06
  17. 2015. január 29. 09:09286.

    Azt tudom példának hozni, amit ismerek. Skandináviáról nem sokat tudok, így ha zárva lennének, sem tudnám őket példának hozni.


     


    Egyébként egyetértek, az igazi baj, hogy a CBA-t akarják előnybe hozni.


     

    előzmény:
    Ardian05 (276)
    2015-01-28  15:52
  18. 2015. január 29. 09:06285.

    Ilyen is van, de olyat is ismerek. Mindenesetre szerintem egyik sem normális.

    előzmény:
    asztanaviszta (280)
    2015-01-28  16:43
  19. 2015. január 29. 06:13284.

    Az egyértelmű, hogy valahogy meg kell hálálni a  "fogathajtó" fivéreknek a támogatást.


    Ha valaki elkezd harácsolni, sosem tudja abbahagyni. Telhetetlen.


    De látod...vannak sokan olyanok akik szeretik a rohadtalmát és rohadtmandarint.   Az itteni CBA úgy trükközik a rothadtáru eladással, hogy becsomagolnak mindent és elrejtik a normális  közé a rothadtat...   Sajnálom szegény eladókat, mert azt tudom, hogy ez nem az ő ötletük.
    Eddig azt hittem ez itteni specialitás, aztán rádöbbentem, mivel sok ilyet láttam a neten - hogy ez  országos gyakorlat a CBA-nal.

    előzmény:
    Ardian05 (283)
    2015-01-29  05:55
  20. 2015. január 29. 05:55283.

    biztos lesz ilyen is, de szerintem az a hosszútávú cél, mint a bankoknál


     


    ugyanaz a recept: teremts elviselhetetlen körülményeket a számukra, sújtsd őket extra adókkalm és amikor veszteséges és kénytelen elhagyni az országot vásárold fel olcsón


    a CBA szeretne piacvezető lánc lenni Maon. akkor lesz jaj nekünk, ehetjük a rohadt almát és mandarint jó drágán :-(

    előzmény:
    Lillaréka (282)
    2015-01-28  17:27
  21. 2015. január 28. 17:27282.

    Tudod  min gondolkodom..


    Hogy  maga a nagyvezir mondta ki azt a mondatot, hogy a  céljuk,  hogy vasárnap senkit se lehessen dolgoztatni,
    Akkor ezek szerint a vendéglátósok a "senkik" mert az ő dolgoztatásuk nem zavarja  a királyunkat.


     


    Teljesen egyértelmű, hogy ez az egész csak a CBA- nak kedvez. Szinte biztos vagyok benne, hogy találnak majd egy kiskaput, miért nyithatnak ki a CBA-k vasárnap.

    előzmény:
    Ardian05 (254)
    2015-01-28  09:42
  22. 2015. január 28. 17:03281.

    Igy is sok olyan dolgozik hetvegen,aki direkt akkor akar es tud. Viszont most jo parnak lesz boven ideje elmelkedni es csaladozni...nem csak vasarnap...heti het napban...jobb esetben ures huto mellett,rosszabb esetben a hid alatt. Ugyanis ennyi felszabadult kereskedelmis nem fog egykonnyen masik szakmajaba vago allast talalni,tehat vagy kozmunkas lesz ( lassan mar majd ez is protekciohoz lesz kotve,ja,vagy ahhoz hogy eleg kormanypartian szavaznak e valasztaskor ), vagy pl elmegy feketen ide-oda alkalmizni ( jo kis kieses lesz az allamkasszabol,lehet majd az uj adoknak orulni. Gyari betanitott munkat direkt nem irom mert abba is bele akarnak barmolni,ha tenyleg belenyulnak ilyen munka se lesz. )


    Masik:a kereskedelmis diakoknak adott egy kotelezo gyakorlati oraszam,amit le kell dolgozniuk,kulonben se vizsga se bizonyitvany. Ezeknek a gyakorlatosoknak a nagy reszet a multik szippantottak fel eddig elsosorban hetvegi munkavegzesre. Nekik most ugrik a gyakorlati helyuk majd es utolso eves tanulokent nagy szivas lesz nekik,ha ev vegen nem vizsgazhatnak hanem voltakeppen eddig foloslegesen koptattak az iskolapadot. ( Majd lehet a szuloknek perkalni a cba fele hogy alkalmazzak a gyereket gyakorlatoskent.... ) Tehat ha innen van nezve erinti ez a mizeria az oktatast is. Foleg hogy kozben az oktatast is meg akarja a kormany piszkalni hogy a szakmunkas kepzes keruljon eloterbe a gimnaziumokkal szemben. Ez a ketto dolog szepen uti egymast...nevelj szakmunkast de gyakorlati hely, kesobbiekben munkahely nelkul. 


     


     

    előzmény:
    trebaci (270)
    2015-01-28  13:09
  23. 2015. január 28. 16:43280.

    A legtöbben nem a kirúgás miatt nem mennek betegállományba.


    Hanem azért, mert a táppénz olyan kevés, hogy a hónapról- hónapra élők ezt a csökkenést nem tudják bevállalni.

    előzmény:
    trebaci (275)
    2015-01-28  13:59

Címlap

top