Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így pusztít az ember

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. február 26. 14:36
És az ember megteremté a Földet, saját képmására formálta, addig nyűtte, használta és fosztogatta, amíg csak bírta. Edward Burtynsky fotográfus munkáiban az ember formálta földet mutatja be, ami több sebből talán már nem is vérezhet. Íme, a pusztítás képekben!

Nők Lapja Café: Így pusztít az ember - megdöbbentő fotósorozat
  1. 2014. február 27. 11:1212.
    Még annyit fűznék hozzá, hogy az atomerőmű helyett lehetne a szél, víz,és nap energiáját használni, de az a "fent" lévőknek nem érné meg, nem tudnának legombolni az emberekről még több pénzt...
    előzmény:
    rockcica (11)
    2014-02-27  11:09
  2. 2014. február 27. 11:0911.

    A kérdéseidre a válasz.: Igen, van mobilom, mert sajnos manapság nem lehet nélküle dolgozni sem... De ellennék nélküle, semmi másra nem használom csak telefonálni, nem cserélgetem, csak ha szó szerint már full tönkremegy....

    2.Sajnos van netem is, mert ez is a munkámhoz kell.(2009-ig azt sem tudtam mi az internet, nem kellett a melómhoz, ezért nem is hiányzott, )Ingatlanos révén csak így tudok hirdetni...De ez is kényszer, mert amúgy meg utálom...Ha most bejelentenék hogy megszűnik megkönnyebbülnék, mert akkor tudnám hogy visszatértünk a hagyományos hirdetésfeladáshoz, egy csomó kókler ingatlanos kiesne  a szakmából mert lusta lenne újságot böngészni...bejárkálni az Express udvarba hirdetéseket feladni)nem tudnának vadidegen emberek megtalálni különféle oldalakon, és sok egyéb dolog miatt is megnyugtatna.

    3.Nevetni fogsz, de van seprűm, és miután faparkettám van és nincs is szőnyegem,(ill olyan van amit ki tudok rázni) ezáltal  felmosni szoktam, vízzel!!!

     

    4: Mindent szelektíven gyűjtök, az utcán felszedem a szemetet , ha jártomban keltemben észreveszem,és nem vagyok tele mindenféle felesleges elektromos kütyüvel...(tablet, egy csomó mindenkinek van...minek vesznek amikor ott a net, a mobil, tök felesleges)E-book ?! ez a leghülyébb dolog amit valaha kitaláltak, egy igazi könyvnél, aminek illata is van,nincs jobb...morzsaporszívó..(letörlöm egy mozdulattal az asztalt)szárítógép..(a mosógép kicentriz, minek?).mosogatógép.(van két szép kis kezem, amin van műköröm igaz, de nem rohad le ha megfogom a mosogatószivacsot...)..mind mind felesleges dolgok.És igen a mosógép is fogyaszt kell az energia ahhoz is, és sajnos az ember hozzászokik persze bizonyos dolgokhoz, de pontosan a Föld védelmében nem kéne mindig újabb és újabb dolgokat kitalálni, meg új még több atomerőműt létrehozni, és nem tudom van e Discovery chaneled, a napokban láttam rajta hogy direkt úgy gyártanak mindent hogy az pár év múlva tönkremenjen..Akkor  nem ők a szemetek, akik mindezt csinálják???!!!Nekem ugyan nem kell semmi, én szívem szerint visszamennék 20 évvel ezelőttre, bőven jó volt úgy is.(és ezt mondom úgy hogy 37 vagyok) Ja és simán ha nem lenne lakáshitelem, akkor leköltöznék egy tanyára, és qrvára ellenék a párommal,net, mobil, és társai nélkül...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (8)
    2014-02-26  16:39
  3. 2014. február 26. 21:2410.

    Mindenki hozzátesz egy kicsit a FÖLD pusztulásához.

     

    Én...Te...és mindannyian. A technika fejlődésével felgyorsul a föld pusztulása.

     

    Azok akik a pénzt látják elsősorban a föld energia készletének  kiaknázásában, majd rájönnek, hogy a pénzük semmit sem ér. Akkor már késő lesz. 

     

    Én már akkor nem leszek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-26  14:36
  4. 2014. február 26. 18:289.

    Egyaltalan miert van szukseg atomeromure?

     

    Oh... igy mar ertem! (kozben utananeztem).

    előzmény:
    rockcica (7)
    2014-02-26  16:02
  5. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2014. február 26. 16:398.

    ?????????? Mi van a penzehes iparmagnassal ?

     

    Mi fogyasztjuk a Foldet . Te es En , mindannyian...

     

    Van mobiltelod ? Neted ? Hanyhavonta cserelgeted ?

    Butorod , konyhabutorod fabol van ? Futesz ?

    Villany van a hazadban ?

    Tudtad, hogy a Neted annyi energiat fogyaszt , mint a porszivod ?

    Es miert nincs seprud porszivo helyett ?

     

    Az a penzehesnek kikialtott azt ad , amit Te kersz....

    A menhelyeken  parkolt szegenyek keveset fogyasztanak a Foldbol , mert minimalisra szorult az igenyuk... Probald ki Te is kevessel beerni es akkor tettel valami a Foldert....

     

    Kigyot-bekat sopankodni , "okolni" , az tul konnyu/egyugyu ...es nem igaz

     

     

     

     

    előzmény:
    rockcica (7)
    2014-02-26  16:02
  6. 2014. február 26. 16:027.
    Szörnyű!!!! De az a baj hiába a figyelmeztetés, a sok pénzéhes  iparmágnás pont leszarja mi lesz a Földdel, csak nekik legyen jó...Továbbra is legyen még több atomerőmű, vágják az erdőket, ezáltal az állatokat is kipusztítsák...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-26  14:36
  7. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 26. 15:146.

    Na de ez volt a kérdés, a felvetés.

    És a fotós sem magyar, miért is kellett volna bele a vörösiszap? 

    Mindegy, nem érdekes. De nem is logikus:-) 

    előzmény:
    Maja Sager (5)
    2014-02-26  14:52
  8. 2014. február 26. 14:525.
    Azt hogy még a mai napig nem hordták el onnan az iszapot és sokhelyütt előjön és az egy ideig ott nem lesz semmire jó föld.......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (4)
    2014-02-26  14:49
  9. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 26. 14:494.
    Ezt hogy érted? Tele volt minden a képekkel akkoriban, meg még elég sokáig. Mit hallgattak el?
    előzmény:
    Maja Sager (3)
    2014-02-26  14:46
  10. 2014. február 26. 14:463.
    Nekem is elsőre ez jutott eszembe..........Ott úgy elhallgattak -s elhallgatnak mindent ....nemhogy  megmutatnák.....
    előzmény:
    vaszita (2)
    2014-02-26  14:36
  11. 2014. február 26. 14:362.
    A kepekhez nem kellene hozzatenni a magyar vorosiszap kiomlest is?

Címlap

top