Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munka GYES után

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. november 22. 11:48
Munkajog, munkaszerződések, álláskeresési technikák, önéletrajz, állásinterjú, kisgyermekes szülőknek járó juttatások és kedvezmények – ezekben a témákban kaphatnak elméleti és gyakorlati útmutatót a kisgyermekes szülők...

Tovább a cikkre...
  1. 2010. november 22. 21:1512.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen a választ. De ezek szerint lesz olyan törvény, hogy gyes alatt is ki lehet rúgni? Nemár! De én úgy tudom, hogy ha visszamegyek dolgozni, akkor le kell mondanom a gyesről, mert csak otthonról lehet gyes mellett dolgozni. Illetve itt nem is az ellátás számít, hanem a gyerek 3 éves kora. Tehát mindegy, hogy milyen ellátás jár, vagy nem jár nekem, a gyerek 3 éves koráig kötelesek visszavenni és nem rúghatnak ki.

     

    Igen, azt tudom, hogy van állásidő, de hát én dolgozni szeretnék, nem itthon ücsörészni 3 évet. Másik munkát kellene keresni, de azt megy hogyan? Egy féléves (meg egy ötéves) mellett. Hm.

     

    Mindenesetre én nagyon bizakodó vagyok és remélem, hogy visszavesznek a munkahelyemre, ha nem is ebbe a munkakörbe.

    előzmény:
    sabanka (10)
    2010-11-22  14:15
  2. 2010. november 22. 18:3211.
    Szép és jó az állásidőre járó bér, csak az a baj, hogy maguktól nem fogják megadni. Sajnos tapasztalatból beszélek. Keresni kell másik munkahelyet, ami egyáltalán nem könnyű, mert nem szeretnek kisgyerekest felvenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  3. 2010. november 22. 14:1510.

    bocs, nem te voltál az államigazgatásban:-))

     

    A lényeg a lényeg, olvassatok jól utána, nehogy valakivel kiszúrjanak.

    előzmény:
    sabanka (9)
    2010-11-22  14:13
  4. 2010. november 22. 14:139.

    http://www.anyabarat.hu/2010/02/gyes-folyositasa-melletti -munkaba-visszateres-a-versenyszferaban/

     

    ez pont idevágó, bár most látom, hogy versenyszféra, nem hiszem, hogy egyenlőre lenne különbség az államigazgatásban

    előzmény:
    Amicimalacka (4)
    2010-11-22  12:35
  5. 2010. november 22. 13:307.

    úgy gondolnám, hogy nem küldhetnek át másik üzletbe. A munka törvénykönyvében ez is benne van, de most nem tudom megnézni, hogy melyik paragrafusban. Van egy olyan rész, hogy ha más munkakört (gondolom ez vonatkozik a munkavégzés helyére is) ajánlanak fel, és te nem fogadod el, téged ezért hátrányos megkülönböztetés nem érhet.

     

    Ha beírjátok a google keresőbe, hogy munka gyes után, munka gyes mellett, stb, akkor kidob egy csomó oldalt, amiben ezeket taglalják és azokból mindent ki lehet silabizálni, és még a munka törvénykönyve is fenn van a neten, hát nem mondom, értelmezni azt kell, meg tudni kell, hogy hol keressen az ember, de azért sok mindent meg lehet tudni a netről.

    előzmény:
    Amicimalacka (4)
    2010-11-22  12:35
  6. 2010. november 22. 13:256.
    ha te a munkaerő közvetítő cégnél rendesen be voltál jelentve, tehát az volt a munkáltatód, akkor bizony rá is vonatkozik.
    előzmény:
    Gazocska (5)
    2010-11-22  12:55
  7. 2010. november 22. 12:555.
    Ez az állásidő amit ki kell fizetnie a munkáltatónak ez a munkaerő közvetitő cégekre is vonatkozik? Mert én egy ilyen cégen keresztül dolgoztam, és most nem találnak nekem olyan melót ami nekem is megfelelő lenne, és én is megfelelő lennék a cégnek.
    előzmény:
    sabanka (3)
    2010-11-22  11:57
  8. 2010. november 22. 12:354.

    Sziasztok!

     

    Próbáltam topikot indítani, de nem jelent meg, ezért itt kérdezem, hátha tud valaki válaszolni, hogy ha a munkahelyemre ugyan visszavesznek, de a munkavégzés helyét máshol határozzák meg, tehetek e ellene valamit?

    A szerződésemben ugyan benne van, hogy az áruházlánc bármely üzletébe áthelyezhetnek, de már több kismamát is szó nélkül visszavettek ugyan abba az üzletbe, ahonnan elment szülni, velem meg közölték, hogy valószínűleg másik üzletbe vesznek vissza. Ami csak azért kellemetlen, mert ahol dolgoztam tíz percre volt gyalog, ha meg máshová kell utazni, az meg legalább egy óra oda, egy vissza és reggel a gyerekeket nekem kéne majd vinni oviba-bölcsibe. Tudtok valami erre vonatkozó törvényt, vagy valamit, amire hivatkozhatnék? Köszönöm! 

    előzmény:
    sabanka (3)
    2010-11-22  11:57
  9. 2010. november 22. 11:573.
    Szia, elvileg vissza kell, hogy vegyenek, a Munka Törvénykönyve szerint gyes alatt a gyerek 3 éves koráig nem lehet felmondani, ha nem tudnak munkát adni, akkor a fizetést kell adniuk az "állásidőre". Úgy tudom, hogy még nem fogadták el az új törvényt, miszerint az államigazgatásban a gyes alatt is fel lehet mondani, ha meg nem fogadták el, akkor meg kötelező, hogy visszavegyenek!
    előzmény:
    sztikécske (2)
    2010-11-22  11:48
  10. 2010. november 22. 11:482.
    Ja, 7.500 meg 9.000 Ft-ért, hát marha jó, így karácsony előtt ennyit legombolni kismamákról? Nem épeszűek, az biztos. Pedig nekem nagy szükségem lenne okításra, mert én tavasszal szeretnék visszamenni dolgozni (nem jár le még a gyed-em sem), viszont a főnököm nem akar visszavenni (államigazgatásban dolgozom) és nem igazán vagyok tisztában a jogaimmal. Pontosan a rossz anyagi helyzetünk miatt mennék vissza dolgozni, szóval sajna én nem tudok ennyit kifizetni egy ilyen dologért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     

Címlap

top