Vizes VB

Vizes VB: Hosszú Katinka a legjobb idővel jelentkezett be az esti aranyéremért

400 vegyesen a címvédő Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott az esti döntőbe, Jakabos Zsuzsanna pedig a 12. helyen végzett.

Elég egyértelmű üzenetet küldött idejével Hosszú Katinka az ellenfeleinek, miután a legjobb idővel jutott a 400 vegyes esti döntőjébe a vizes világbajnokságon. A címvédő, háromszoros olimpiai bajnok 4:33.90-el – ez csak két tizeddel rosszabb idei legjobb idejénél – ért célba.

Hosszú Katinka. Fotó: MTI

Jakabos Zsuzsa egy másik előfutamban lépett rajtkőre, a 28 éves úszó végül a hatodik helyen csapott célba 4:41.40-es idővel, amely elmaradt idei legjobbjától. Összesítésben a 12. időt érte el, így nem jutott döntőbe.

“Az volt a célom, hogy a mellettem lévőt megelőzzem, ez sikerült, ennek örülök, de így is sokan előttem végeztek. Nagyon kemény volt, de kiúsztam magam. Este szurkoljunk nagyon Katinkának!” – mondta rendkívül sportszerűen Jakabos.