Vizes VB

Vizes VB: Gyurta Dániel kiesett 200 mellen

Nem jutott be a középdöntőbe Gyurta Dániel 200 méter mellen, a budapesti vizes világbajnokságon.

Csak a 17. helyre volt elég Gyurta Dániel ideje, amit a 200 méteres férfi mellúszás selejtezőjében úszott. Gyurta a harmadik selejtezőfutamban indult, a második pályán állhatott fel a rajtkockára a budapesti vizes világbajnokságon.

Az első ötven méteren már a negyedikként fordult, féltávnál már a hatodik helyen volt, és a távot is ebben a pozícióban fejezte be. 2:11,28 perces ideje négy másodperccel rosszabb, mint egyéni legjobbja, pár tizeddel több, mint amivel tovább juthatott volna a középdöntőbe.

Gyurta Dániel, a 200 méteres mellúszás háromszoros világbajnoka végül a 17. helyen búcsúzott a számtól.

Gyurta nem kezdte jól a hazai világbajnokságot, hiszen 100 méter mellen az előfutamok után a 26. helyen zárt, majd a 4×100 méteres vegyes vegyesváltó tagjaként elkapkodta a beugrást – 11 századdal -, ami miatt kizárták a magyar stafétát.