nlc-logo

Engedélyezi, hogy az nlcafe.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.

Vizes VB
Vizes vb: három érmet szerezhetnek ma a magyarok

Vizes vb: három érmet szerezhetnek ma a magyarok

Szerdán magyar résztvevőkkel folytatódnak az úszóversenyek a vizes világbajnokságon, és a női vízilabda-válogatott is játszik. Hosszú Katinka, Cseh László és Kenderesi Tamás szerezhet ma érmet.
NLCafé/MTI
f Ajánlom

A reggeli előfutamokban női 50 háton Joó Sára áll rajthoz, majd a férfi 100 méteres gyorsúszásban indul a vébé magyar meglepetésembere, Kozma Dominik. Ugyanebben a számban bizonyíthat a 4×100-as gyorsváltó másik tagja, Bohus Richárd is.

A női 200 méteres pillangó előfutamában is kettős magyar érdekeltség lesz a medencében, ugyanis Hosszú Katinka mellett Szilágyi Liliána is rajtkőre áll.

200 méteres vegyesúszásban a szám ifjúsági világbajnoki ezüstérmese, a 18 éves Sós Dániel indulhat.

Az igazi izgalmak délutánra maradnak, a 200 méteres gyors döntőjében Hosszú Katinka csap össze az amerikai Katie Ledeckyvel, és a magyar úszó akár érmet is nyerhet.

Vizes vb: három érmet szerezhetnek ma a magyarok

Kenderesi Tamás és Cseh László a 200 méteres pillangó elődöntője után. MTI Fotó: Kovács Tamás

A második és harmadik eredménnyel került be a 200 méteres pillangó döntőjébe Cseh László és Kenderesi Tamás, és akár mindkettőjük éremmel fejezheti be a versenyt.

A Margitszigeten a női pólósok Görögország ellen játszanak az 5-8. helyért.

Úszás

előfutamok 9.30:

9.30: női 50 m hát (Joó Sára)
9.45: férfi 100 m gyors (Bohus Richárd, Kozma Dominik)
10.17: női 200 m pillangó (Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána)
10.34: férfi 200 m vegyes (Sós Dániel)
10.52: 4×100 m vegyes csapatok vegyesváltója (Magyarország: Balog Gábor, Gyurta Dániel, Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna)

elődöntők, döntők 17.30:

17.32: női 200 m gyors (döntő, Hosszú Katinka)
17.41: férfi 100 m gyors, elődöntő
17.51: női 50 m hát, elődöntő
18.01: férfi 200 m pillangó, döntő (Cseh László, Kenderesi Tamás)
18.17: férfi 50 mell, döntő
18.25: női 200 m pillangó, elődöntő
18.45: férfi 200 m vegyes, elődöntő
19.05: férfi 800 m gyors, döntő
19.19: vegyes csapatok 4×100 m vegyes váltója, döntő

Női vízilabda

15.00: Magyarország–Görögország (az 5-8. helyért)

Megosztás Facebookon