Utazás

Leszállították a családot a repülőről, kártérítést kapnak

Kárpótlást ajánlott fel egy kaliforniai családnak az amerikai Delta Air Lines légitársaság, mert börtönnel fenyegette és leszállásra kényszerítette őket egy járatukról, miután nem adták át az egyik helyet, amelyet lefoglaltak és kifizettek.

Az április 23-i incidensről szerdán töltött fel egy videót a YouTube-ra a kaliforniai Huntington Beachben lakó Grian és Brittany Schear, akik a Los Angeles-i KABC tévécsatornán elmondták, hogy Hawaiiról tértek volna vissza Amerikába két kicsi gyerekükkel, akik közül az egyiket abba az ülésbe szerették volna ültetni, amelyet 18 éves fiuk számára foglaltak, aki egy korábbi járattal már hazament.

A Delta honlapja szerint a jegyek nem ruházhatók át, névátírás nem lehetséges, a Szövetségi Közlekedésbiztonsági Hivatal szóvivője szerint azonban a névátírás nem tilos, ha az indulás előtt az új utas nevét át lehet futtatni az adatbázison. A Delta szóvivője szerint a járat nem volt túlfoglalva.

A videofelvételen hallani, amint Brian Schear vitatkozik valakivel, aki nem jelenik meg a képen, ám azt nem tudni, a Delta alkalmazottjával, biztonsági őrrel vagy másvalakivel beszél. Miután Schear kijelentette, hogy nem hagyja el a gépet, és a Deltának kell eltávolítania őket, a nem látható beszélő azt mondta, hogy a férfi és felesége börtönbe kerülnek, mert “szövetségi vétség, ha nem engedelmeskednek a légi személyzet parancsának”.

Schear ez ellen tiltakozott, mondván, ő megvásárolta a jegyet. Azt javasolta, hogy a felszállás idején a felesége ölébe veszi a kicsit, ezután egy autós biztonsági ülésben a lefoglalt helyen folytatja a repülést. Egy harmadik beszélő, aki a Delta alkalmazottjának tűnt, közbeszólt, hogy a szövetségi törvények alapján a kétévesnél fiatalabb gyereknek egész úton a szülő ölében kell tartózkodnia. Ezzel szemben azonban a szövetségi szabályozás “erősen ajánlja”, hogy a kisgyerekek autós ülésben utazzanak, de a két éven aluliak esetében megengedi, hogy a szülő tartsa a kicsit az ölében. A Delta a honlapján azt javasolja, hogy a szülők foglaljanak helyet a gépen két év alatti gyerekünknek, és utaztassák őket autós biztonsági ülésbe csatolva.

Végül csütörtök este adott ki az atlantai székhelyű légitársaság egy bocsánatkérő közleményt, melyben a jegyek árának visszafizetését és kártérítést ajánlott a járatról lezavart utasoknak. Szóvivőjük nem pontosította az összeget.

Az utóbbi időben több hír is a címlapokra került olyan esetekről, amikor a fedélzeti személyzet és az utasok között vita robbant ki.

Egy hete egy brit légitársaság gépe megszakította Londonból Jamaicára tartó útját Portugáliában, hogy leszállíttasson a fedélzetről egy párt, amelyik vitába keveredett a személyzettel. A British Airways Boeing 777-es járatának pilótája a portugál légierő támaszpontján landolt a géppel, hogy kitegye azt a párt, amely nem akarta abbahagyni a vitát arról, hogy cseréljék első osztályra turistaosztályú helyüket.

Az amerikai United Airlines járatán három hete az keltett felháborodást, hogy egy utast erőszakkal dobtak ki a gépből. A 69 éves férfi megtagadta, hogy kifizetett ülőhelyét átadja a túlfoglalt repülőgépen. A chicagói rendőrség ezért erőszakkal távolította el a fedélzetről, védőügyvédje szerint eltört az orrcsontja is.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top