Sztárok

Babos Tímeáék nem tudták megvédeni a címüket

A második helyen kiemelt magyar–francia páros vereséget szenvedett az Australian Open döntőjében.

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic címvédő kettőse kikapott az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének pénteki döntőjében. A ausztrál Samantha Stosur és a kínai Csang Suaj 6:3, 6:4 arányban győzött ellenük.

A második helyen kiemelt magyar–francia duó 3:1-re elhúzott, ám ezután kétszer is elvesztette az adogatását, ami 50 perc alatt az első szettbe került.

Babos Tímea (j) és a francia Kristina Mladenovic az ausztrál Samantha Stosur és a kínai Csang Suaj elleni játszma közben a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének döntőjében 2019. január 25-én (MTI/AP/Mark Schiefelbein)

A folytatásban 3:3-ig fej fej mellett haladt a két duó, ekkor Mladenovic elvesztette a szerváját, és ez elégnek bizonyult az ellenfélnek a győzelemhez. A mérkőzés 1 óra 35 percig tartott.

A 25 éves, 2017-ben WTA-világbajnok Babos ötödik felnőtt Grand Slam-döntőjében negyedszer maradt alul.