Sztárok

Megszerezte 400. érmét Hosszú Katinka

Begyűjtötte 400. egyéni érmét Hosszú Katinka a Duna Arénában az úszóvilágkupa-sorozat budapesti állomásán. A háromszoros olimpiai bajnok aranyérmet nyert 100 méter vegyesen.

Nagyszerű versenyzéssel szerezte meg 400. egyéni érmét Hosszú Katinka az úszóvilágkupa-sorozat budapesti állomásán. Hosszú Katinka a csütörtök délelőtti előfutamokból két számban is a legjobb idővel lett finalista. A sportoló először 100 méter vegyesen jutott be a döntőbe, majd 200 méter pillangón Jakabos Zsuzsannát, Kapás Boglárkát és Szilágyi Liliánát is maga mögé utasította.

Az 100 méter vegyesúszás esti döntőjében egy jó rajt után Hosszú Katinka másodiknak fordult, majd újabb ötven méter után elsőként csapott célba 57:64-es idővel, megszerezve 400. érmét, ami arany lett. A háromszoros olimpiai bajnoknak ez lett a 268. aranyérme. A klasszis azt is elárulta, hogy éremkollekcióját nem másutt, hanem egy bőröndben tartja.

Begyűjtötte 400. érmét Hosszú Katinka, amely a 268. aranyérme a sportolónak – forrás: MTI/EPA/Patrick B. Krämer

Frissítés:

Nem sokkal később 400 méter pillangón is győzni tudott Hosszú Katinka, de a verseny első felében még Jakabos Zsuzsanna állt jobban. Az utolsó 50 méterért nagyon meg kellett küzdenie Hosszúnak, de végül ő csapott elsőként a célba 2:03:14-es idővel, megszerezve 401. érmét, a 269. aranyat.  Jakabos Zsuzsanna 2:06.68-cal 5. lett, Szilágyi 2:07.19-cel a hatodik, Kapás 2:09.61-gyel pedig a hetedik helyen végzett.