Sztárok

Berlinben is tarol Hosszú Katinka

Hosszú Katinkát nem lehet megverni. A háromszoros olimpiai bajnok úszónő a berlini rövid pályás úszóvilágkupa-sorozat nyitónapján máris háromszor állhatott a dobogó legfelső fokán.

A Vasas háromszoros olimpiai, többszörös világ- és Európa-bajnoknője, Hosszú Katinka a németországi verseny első napján aranyérmet szerzett 200 méter gyorson (1:52.08 p), 200 méter vegyesen (2:05.57) és a 200 méteres hátúszás (2:00.52) döntőjében is. Emellett 50 méter háton másodikként (26.45 mp), 100 méter pillangón harmadikként (56.75), 800 méter gyorson pedig – afféle levezető edzésnek tekintve utolsó fináléját – ötödikként (8:37.51) csapott a célba.

Hosszú Katinka 2012 óta eddig minden évben megnyerte a világkupa összesített pontversenyét, a sorozat első állomásán, a franciaországi Chartres-ban hét számban diadalmaskodott, emellett három ezüstöt és egy bronzot is szerzett.

A berlini világkupa másik magyar résztvevője, Jakabos Zsuzsanna másodikként zárt 200 méter vegyesen (2:06.29) és 800 méter gyorson (8:22.91), harmadik lett 200 méter gyorson (1:55.40), míg 50 méter gyorson ötödikként csapott célba (24.65). Szerdán mindketten tovább gyarapíthatják sikereiket.