Szép lábak

Óvd a lábaidat is a 9 hónap alatt!

Sokan az első baba idején szembesülnek a visszeresség problémájával, pedig valószínűleg addig is hordozták a hajlamot. Ez az időszak több okból is előhozhatja a lábat elcsúfító betegséget, de nem szükségszerű, hogy ebbe simán beletörődjünk.

Terhesség egyenlő nagyobb súly és sokaknál először ekkor jelentkező visszeresség – hogy miért? Elsősorban a hormonális változásoknak köszönhető a visszerek kialakulása, másodsorban pedig a testsúly többnyire hirtelen történő növekedésének, illetve a növekvő magzat fizikailag is összenyomja a hasi vénát, ami nehezíti a lábakból a vér kiürülését. A megnövekedett nyomás hatására a bőr alatt a felületi vénák kitágulnak, emiatt a vér nehezebben ürül ki a vénákból, az erekben pangani kezd.

„A második babánál már figyeltem” – LábStoryk a visszerekről

– Amíg tehetjük, mozogjunk! Nem megerőltető testmozgást kell végezni, a napi séta vagy akár az úszás is segít a megelőzésben

– Ülés közben ne tegyük keresztbe a lábunkat, és amikor csak tehetjük, polcoljuk fel végtagjainkat.

– Ha úgy érezzük, elfáradt a lábunk, álljunk be a zuhanyzóba: a hideg-meleg váltott zuhany kifejezetten jót tesz a visszereknek.

– Terhesség alatt vigyázni kell a különböző készítményekkel, de ma már helyi kezelésekkel is nagyszerűen orvosolhatók a visszeres tünetek. Minden esetben konzultálj az orvossal!

– Használj kompressziós harisnyát! A visszeresedésre hajlamos kismamák úgy védekezhetnek, hogy napi szinten használják az erre a célra kifejlesztett speciális szövésű elasztikus harisnyát

És végül egy jó hír: szülés után a visszerek többnyire visszhúzódnak.

Tudj meg többet a www.lioton.hu-n »

 

 

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top