Olimpia 2016

Olimpia 2016: négy között a női vízilabda-válogatottunk

A magyar női vízilabda-válogatott reménytelen helyzetből felállva verte Ausztráliát, így a torna elődöntőjébe került.

A magyar női vízilabda-válogatott hétfő este csodát tett. A négy közé jutásért úgy vertük meg büntetőkkel az erős ausztrál válogatottat, hogy a rendes játékidő során egyszer sem vezetett a csapat. A viszonyokra jellemző, hogy az első magyar akciógól kevéssel a második negyed vége előtt esett. Egy Gangl Edina-Kasó Orsolya kapuscsere után, négygólos hátrányunkat apránként az utolsó negyedre sikerült ledolgozni.

Olimpia 2016: Négy között a női vízilabda válogatottunk

Az ötmétereseknél az ausztrálok csapatkapitánya a harmadik párban kapufát dobott, befejező emberünk, Antal Dóra viszont nem hibázott, így végül 13-11 arányban a magyar női válogatott játszhat a döntőért a favorit, az Egyesült Államok válogatottja ellen.