Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Laktózmentes ételek

Lylyom
Létrehozva: 2003. március 1. 13:17
Sziasztok!
Laktóz érzékeny vagyok! Nagyon szeretek sütögetni és főzőcskézni! Főleg olyan süti receptekre és tésztához való szószok receptjére lenne szükségem amiben nincs laktóz( főleg tejszín, mert a tejet még tudom pótolni a laktóz mentes Magic Milkkel)!
Előre is köszönöm a segítségeteket:
Lylyom
  1. ngm
    ngm
    2004. június 1. 14:23126.
    Nem szóltak, hogy ne szoptassak. . . Jó bukik így is, de azért a napi 2szeri átöltözés szerintem már jó a kezdeti 6-8/naphoz képest. És a hasa sem megy már.
    előzmény:
    Lavendel (125)
     
  2. 2004. június 1. 14:21125.
    Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de az anyatejtől nincs baja a Kisbabának? Nálunk most van folymatban a babaproject, és már eszembe jutott, hogy mi lesz ha a baba is örökli majd ezt a bajomat, és mondjuk nem szoptathatom, pedig mindenképpen szeretném.
    előzmény:
    ngm (124)
     
  3. ngm
    ngm
    2004. május 28. 15:09124.
    Szomorú vagyok, mert a család nagy sajt fogyasztó! Kb fél kiló hetente. És a többi tejterméket is imádják. Nehéz lesz a kicsinek, most nekem is nehéz.
    előzmény:
    viagiulia1 (123)
     
  4. 2004. május 28. 14:45123.
    Hát persze. Lehet, hogy én írtam? Nagyon sok laktóz van a túróban, mert a tejből éppen a savó nincs benne, vagyis marad a zsír és a cukor. Én pl. még gyógyszerrel sem tudok túrót enni.
    előzmény:
    ngm (122)
     
  5. ngm
    ngm
    2004. május 28. 14:40122.
    Semmilyen tej és semmilyen sajt, rágcsa, ropi, csoki stb Annyit olvasok már a boltokban, mintha könyvtárban lennék:((
    Igazából engem az zavart meg először, hogy kicsit javult a gyerek amikor a tejet elhagytam, de rögötn bukott, amikor vargabélest (túró+tejföl) ettem. De itt írta valaki, hogy a túróban is van tejcukor, nem is kevés:(
    előzmény:
    viagiulia1 (120)
     
  6. 2004. május 28. 14:37121.
    Ja, és még egy fontos! Bár gondolom, erre különösen figyelsz a szopi miatt: sok gyógyszerben a laktóz a vivőanyag, hagyományosban és homeopátiásban is. Az OEP honlapján van lista a gyógyszerek összetevőiről.
    előzmény:
    ngm (119)
     
  7. 2004. május 28. 14:35120.
    Vigyázz arra, hogy nagyon sok termékben van laktóz, amiről nem is gondolnád! Pl. leveskocka, levesporok, chipsek, csokik, felvágottak stb. Mindig böngészd ki az összetételeket.
    Azért laktózmentes tejet iszol? Meg joghurtot? A Pannónia sajt is laktózmentes (bár volt, aki épp itt panaszkodott, hogy nem tett jót neki).
    előzmény:
    ngm (119)
     
  8. ngm
    ngm
    2004. május 28. 14:03119.
    Sajnos nem tudok elmenni:((( A középsőm is beteg (csak náthás). A dokinénin egyébként mondta, hogy ő személyszerint nem akarná a manót alávetni a vizsgálatnak. . . Igazából ezért is nem tudjuk, hogy mire is allergiás tulajdonképpen. Nála a tünetek a sok bukás és a hasmenés volt. Volt olyan, hogy 3 hétig egy grammot sem hízott. Mióta semmilyen tejeset nem eszem és a tejcukorra is figyelek, kevesebbet is bukik és a hasa sem megy. Majd szólok, hogy mire jutottunk. A tejcukorérzékenység akkor merült fel, amikor olyan növényi alapú sajtot ettem amiben volt laktóz és a manó megint bukni kezdett. Szerencsére a szójára nem allergiás.
    előzmény:
    viagiulia1 (118)
     
  9. 2004. május 28. 13:51118.
    Biztos segítenek, nagyon rendesek. Egyébként épp holnap lesz az egyesület közgyűlése, az OEP székházában. Ha nem lesznek ott elegen, és nem tudnak szavazni, akkor meg fog szűnni az egyesület. :((
    előzmény:
    ngm (116)
     
  10. 2004. május 28. 13:49117.
    Elvileg igen. Korrekt és szörnyű vizsgálatnak. Remélem, a babádat nem teszik ki ennek. (Laktózt itatnak vele, aztán vizsgálják a kilégzett levegőjét - mindeközben folyamatos hasmenés+görcsök kínozzák. :((( )
    előzmény:
    ngm (116)
     
  11. ngm
    ngm
    2004. május 28. 13:40116.
    De gondolom korrekt vizsgálatnak kell a háttérben lenni ahhoz, hogy a laktózérzékenységet kimondják! Vagy elég az, ha a szakorvos mondja és kész? Mit tudsz erről? Megtaláltam az emilcímet is most fogok írni az egyesületnek, remélem segítenek.
    előzmény:
    viagiulia1 (115)
     
  12. 2004. május 28. 13:36115.
    Hát az tényleg nagyon jó! A mi háziorvosunk semmiről sem tudott. Ráadásul akihez én mentem gasztroenterológushoz (aki egyébként maga is laktózérzékeny), az meg az egyesületről nem tudott!!! Könyörgök, nem éppen neki kéne naprakésznek lennie, és a figyelmembe ajánlania az érdekvédelmi egyesületet?
    ***
    Csak halkan mondom, hátha addigra kinövi a kicsi az egész bajt: iskolában ingyen tankönyv, étkezés (ez oviban is) jár a "súlyosan fogyatékos"-oknak (szörnyen hangzik, de a lakt. érz. is ide tartozik mint enzimhiányos betegség), ha pedig majd adózik, adókedvezménye is lesz. (Ez most havi 2000 Ft. )
    előzmény:
    ngm (114)
     
  13. ngm
    ngm
    2004. május 28. 12:59114.
    Rá fogok kérdezni! Nekünk az a szerencsés helyzet állt elő, hogy a gyerekorvos egyben gasztroenterológus is. Legalább egyéb rendelésekre nem kell külön szaladozni a kicsivel.
    előzmény:
    viagiulia1 (113)
     
  14. 2004. május 28. 12:52113.
    Szia! Sajnos részleteket nem tudok, mert mire lakt. érz. lettem, már éppen kinőttem a családi pótlékból. . . A Lakt. érz. Egyesületnek van erről tájékoztatója, rendeletszámmal, nyomtatvánnyal. De elvileg a háziorvosnak is tudnia kellene.
    előzmény:
    ngm (112)
     
  15. ngm
    ngm
    2004. május 28. 10:16112.
    Nem tudtam, itt olvastam:) Hogy kell ennek utána járni? Tudsz valamit erről mondani? Köszi: Móni
    előzmény:
    viagiulia1 (111)
     
  16. 2004. május 28. 10:10111.
    Szia! Remélem, tudsz arról, hogy akkor nektek emelt összegű családi pótlék jár a pici miatt!
    előzmény:
    ngm (110)
     
  17. ngm
    ngm
    2004. május 27. 15:45110.
    Örülök, hogy megtaláltalak Titeket ! Sok jó ötletet találtam!
    Nálunk a kisfiam beteg, 4 és fél hónapos. Mivel van még másik kettő mellette, a dokinénink nem akar minket befektetni, és ezért úgy kezeljük a gyereket, mint tejallergiást. De most, hogy olvastam a hozzászólásokat, lehet, hogy csak laktóz érzékeny! Amikor teljesen elhagytam a tejet, tejtermékeket jobban volt, de rosszabbul lett, mikor túrót ettem. Na mindegy, most a tejnek és a tejből készült dolgoknak a közelébe sem megyek. Kis manó ráadásul a mogyoróra is allergiás (azt sem ehetem). Szerencsére a tojás nem okoz gondot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. május 27. 15:35109.
    Szerintem elmúlni nem fog, de van rá esély (lehet), hogy a tejcukrot bontó enzimek újra elkezdenek termelődni a bélben. Mondom: lehet !
    Próbálj hétvégére betervezni egy kísérletet :) Sok sikert!
    @ni
    előzmény:
    Lavendel (105)
     
  19. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. május 27. 15:32108.
    Ebben igazad van!
    Nekem egy korrekt kis ételmérgezés után alakult ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505480 (107)
     
  20. 2004. május 27. 14:56107.
    Nyugodtan próbáld ki. Tapasztalatból mondom. Olvastam annak idején, hogy a laktóz allergia sokszor egy másik "betegség" mellékhatása. Ha meggyógyítják, megszűnik az is.
    előzmény:
    Lavendel (105)
     
  21. 2004. május 27. 13:30106.
    Sziasztok!
    Én még csak 28 éves vagyok, de már 5 éve Colitis Ulcerosam van. Alapvetően nem ehetek nyers gyümölcsöket, fűszeres ételeket, nem ihatok bort, és tejet sem, csak laktózmenteset. Rettenetesen puffadok ezektől. Ezektől mind a doki tiltott el, az évek során azóta már ez a lista igencsak kibővült (saját tapasztalat alapján).
    Ha csak laktózmentes tejet ihatok, azt jelenti, hogy én is (ha csak kicsit is) laktózérzékeny vagyok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. május 27. 12:42105.
    Szerintetek a laktózérzékenység elmúlhat? Van esély rá? Apukám szerint most hogy kivették a mandulámat, biztosan elmúlt. De én meg nem merem kipróbálni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. május 17. 18:11104.
    Köszi, így most én is megtaláltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. május 17. 12:55103.
    Tényleg. Pedig isten bizony a múltkor is így kerestem. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. május 17. 12:21102.
    nekem sikerült. van egy "kereső" az oldalon és abba írtam be hogy tejcukor2004. rtf. és megtalálta.
    előzmény:
    Fünfi (100)
     

Címlap

top