Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Laktózmentes ételek

Lylyom
Létrehozva: 2003. március 1. 13:17
Sziasztok!
Laktóz érzékeny vagyok! Nagyon szeretek sütögetni és főzőcskézni! Főleg olyan süti receptekre és tésztához való szószok receptjére lenne szükségem amiben nincs laktóz( főleg tejszín, mert a tejet még tudom pótolni a laktóz mentes Magic Milkkel)!
Előre is köszönöm a segítségeteket:
Lylyom
  1. 2003. december 7. 01:4676.
    Jó karácsonyvárást minden topikolvasónak!
    előzmény:
    viagiulia1 (74)
     
  2. 2003. december 7. 01:4575.
    Jó karácsonyvárást minden topikolvasónak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. október 20. 22:1974.
    Szia! Az előző topikot sajnos nem sikerült megmenteni.
    Nekem az a tapasztalatom a laktózmentes tejföllel, hogy nem bírja a melegítést - azaz én nem bírom, ha melegen eszem (sütőben és tűzhelyen melegítve se).
    A Lactase-zal még nincs tapasztalatom, mert még kitart a külföldön beszerzett gyógyszerem. De előbb-utóbb elfogy, úgyhogy én is kíváncsi vagyok a válaszra! Amit én szedek (Yes to Dairy a neve), azt lehet tejevés előtt és után is enni. Egyszer nagy társaságban elfelejtettem bevenni, csak a pizza után 1 órával vettem be, és így is hatott.
    előzmény:
    panga11 (73)
     
  4. 2003. október 19. 16:5373.
    Végigolvastam a fórumot, kár, hogy nincs benne még több gyakorlati tanács a laktózérzékenyeknek. Azt az előző topikot nem sikerült megmenteni? Kérdeznélek benneteket, hogy a laktózmentes tejfölt ugyanúgy használjátok pl. habarásra is mint a tejből készültet? És a Lactrase-t közvetlenül a tejes étel fogyasztása előtt, vagy korábban kell bevenni, és ha igen, mennyivel? Előre is kösz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. október 17. 19:1672.
    Benéztem bár nálunk tejfehérje allergia van.
    Amiért viszont irok van egy tartositoszer ami tojásfehérjét tartalmaz, de nem tudom hányas számu. Influenza oltás is tojásfehérjés, meg azt hiszem valamelyik kötelezö oltás is.
    Magyarországon majd minden harmadik ember nem birja a tejcukrot, skandinávoknál csak néhány % afrikában meg csak néhány % birja. De ott is szoptatnak.
    Eljetek tovább!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_543116
    Torolt_felhasznalo_543116
    2003. október 11. 17:5371.
    Itt is nagyon köszönöm. :))) Már elkezdtem sütögetni, a lányom nagyon értékeli. :)))
    előzmény:
    scenica (70)
     
  7. 2003. október 1. 23:0070.
    A Malomipari boltokban tudtommal.
    A recepteket elküldtem:-))
    Ja és pl a sima dr Oetker vaniliapudingban sincsen tojás, az is édesség. -)) Háztartási kekszben sincsen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543116 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_543116
    Torolt_felhasznalo_543116
    2003. október 1. 22:4769.
    ja, és a tojásport bioboltokban lehet kapni?
    előzmény:
    scenica (67)
     
  9. Torolt_felhasznalo_543116
    Torolt_felhasznalo_543116
    2003. október 1. 22:4568.
    jaj, de jó.
    harmatcsepp@freemail. hu
    köszi.
    előzmény:
    scenica (67)
     
  10. 2003. szeptember 28. 22:3167.
    Igen, sokáig azzal csináltam pl palacsintát. Femini a neve. Arra az egyre kell vigáyzni, hogy igazándiból csak olyan dolgokhoz jó, amibe nem kell csak max 1-2 tojás. Színezni egy kis sáfránnyal, kurkumával, vagy ételszínezékkel lehet.
    Ha küldesz emailcímet, akkor átküldök neked néhány tojásmentes sütireceptet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543116 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_543116
    Torolt_felhasznalo_543116
    2003. szeptember 28. 21:5766.
    igen, már én is átálltam. Ha veszek véletlenül egy 10-es tojást, a felét már kidobom, mert félek, hogy már nem jó. Már nem is veszek. Csak a lányom nagyon szeretné a sütiket, néha veszek fagyasztott leveles tésztát, abban nincs tojás, de jó lenne saját gyártásút is adni neki. Próbáltad már a tojáspótló port?
    előzmény:
    scenica (65)
     
  12. 2003. szeptember 28. 19:3565.
    A tojásallergia is lassú hatású:-(. És sok olyan dolog van, amiről nem is gondolnánk, hogy tojást tartalmaz. Az enyimek kb 3 éves korukra nőtték ki. De én nagyon hozzászoktam a tojásmentes főzéshez. Mind a mai napig nem használok túl sokat, átálltam. Viszont létezik pl. tojáspótló por. Aztán a durumtésztákban sincsen tojás:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543116 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_543116
    Torolt_felhasznalo_543116
    2003. szeptember 27. 13:4664.
    Az az igazság, hogy már korábban is ekcémás volt, csak nem annyira, mint később. De valószínű, hogy nem tejallergiás, de jobb félni, mint megijedni. Most megint ekcémás, pedig ugyanazt eszi, mint nyáron, amikor nem volt neki.

    Scenica!
    A gyerekeid mikor nőtték ki a tojásallergiát? Nekünk arra azt állapították meg, hogy kétes, de eddig 2X adtam neki tojássárgáját, és mindkétszer kiütéses lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. szeptember 25. 23:1663.
    Lid:

    A tejallergia jelentkezik a HA tápszertől IS!!!!
    "Én annyit tudok, hogy a tejallergia úgymond lassú hatású, tehát ha pár nappal a HA tápszerről való áttérés után jelentkezett, a kkor nem az. "
    HA figyelmesen olvasol, akkor látod, hoyg pont azt írtam a tejallergia NEM pár nap múlva jelentkezik. Hanem kb 1-1, 5 hónap múlva.
    A nem megbízhatóságról. . . . hát nem tudom kinek mit és hogyan csináltak, az én gyerekeimnél egyértelműen kimutatható volt.
    Az információim pedig a barátnőmtől származnak, aki gyerekgasztroenterológus, tehát ez a szakterülete.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613728 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_613728
    Torolt_felhasznalo_613728
    2003. szeptember 25. 14:3062.
    Ez azért ennél bonyolultabb. Mert pl. HA tápszernél nem mindenkinél jön ki az allergia, továbbá, ha nem fogyasztott addig tejféleséget, honnan tudnánk, hogy allergiás, csak az első fogyasztások után fog kijönni. S mivel két éves kor alatt nem megbízható az allergiavizsgálat, próba-szerencse elven működik a dolog. Ha valaki bizonyítottan tejallergiás, akkor jön csak az, hogy tejmentes tápszert kap.
    Ráadásul a tejallergiára a reakció nem csak pár nap, de még hosszabb idő után is előjöhet.
    előzmény:
    scenica (61)
     
  16. 2003. szeptember 21. 22:4961.
    Én annyit tudok, hogy a tejallergia úgymond lassú hatású, tehát ha pár nappal a HA tápszerről való áttérés után jelentkezett, a kkor nem az.
    MEg amúgy ha tejallergiás lenne, akkor HA tápszert sem kaphatott volna. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543116 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_543116
    Torolt_felhasznalo_543116
    2003. szeptember 21. 21:4760.
    Szegeden lakunk, így ide járunk a gyerekkórházba.
    Azért félek, mert először akkor jött elő az ekcéma, amikor HA tápról áttértünk 3as jelzésűre. És azt mondták, hogy a negatív eredmény ilyen korban még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem is allergiás. Te nem így tudod?
    Igaz, nem figyeltem meg más összefüggést, de eddig csak sajtot mertem neki adni.
    előzmény:
    scenica (59)
     
  18. 2003. szeptember 21. 12:2159.
    Na de ha a tejet nem mutatták ki, akkor mitől félsz?
    Nekem mindkét gyerekem tojásallergiás volt, azt nem is kaptak, de tejet minden további nélkül. Hová jártok orvoshoz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543116 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_543116
    Torolt_felhasznalo_543116
    2003. szeptember 20. 22:2058.
    Nagyon szépen köszönöm.
    A lányom október végén lesz 2 éves. Egyre nehezebben tűri a diétát, főleg, hogy látja, hogy más gyerekek esznek olyat, amit ő nem ehet.
    Végülis csak a tojást mutatták ki, a tejet nem. Volt már, hogy kapott olyan kekszet, vagy felvágottat, amiben volt tejpor, attól nem volt baja.
    Egyébként ekcémás, de úgy vettem észre, nincs összefüggésben azzal, hogy mit eszik. Igaz, tojást nem kap egyáltalán.
    Azt mondták, be kellene feküdni 2 napra a kórházba, és úgy bevezetni a tejtermékeket, de ez most egy 3 hónapos kistesó mellett kicsit körülményes lenne. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613728 (57)
     
  20. Torolt_felhasznalo_613728
    Torolt_felhasznalo_613728
    2003. szeptember 20. 15:0357.
    Halász Katalin: Tej nélkül egészségesen / Receptötletek tejallergiásoknak, Anonymus Kiadó, 1999 (tel+fax: 222 3742, Anonymus. kft@mail. datanet. hu)

    T. Fodor Zsuzsanna - dr. Tokodi István: Tej- és tojásallergia, tejcukor-érzékenység / Diétás receptkönyv, Tóth Könyvkereskedés és Kiadó Kft, kiadás évét nem találtam (tel: 06 52 450 861, 06 30 9358 569, e-mail: tothbook@mail. matav. hu)

    Két-három éve vettem ezeket a könyveket, mostanában láttam egy könyvesboltban egy harmadikat is, de annak nem emlékszem a címére. Remélem, sikerül beszerezned valamelyiket.
    Mennyi idős a kislányod? Hogy tűri a diétát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543116 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_543116
    Torolt_felhasznalo_543116
    2003. szeptember 19. 22:3656.
    Az én kislányom tojásallergiás, a tej még nem biztos, de ő sem ehet se tejet, se tojást. Tudsz ajánlani konkrét receptkönyvet. Több helyen kerestem már, de semmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613728 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_613728
    Torolt_felhasznalo_613728
    2003. szeptember 19. 21:5655.
    Szia Allisc!
    Az én kislányom is tejfehérje-allergiás, de a tojás, és a szója nem okozott/okoz gondot neki. Igaz, egy éves kora előtt nem is adtam neki. Ezek egymástól független dolgok, persze lehet valaki allergiás mindháromra.
    A diétás főzésbe nagyon bele lehet jönni, van egy-két receptkönyv is, de a saját tapasztalatok a legjobbak. Én már több mint három éve csinálom, és nagyon megszoktam.
    előzmény:
    allisc (53)
     
  23. 2003. szeptember 18. 22:3654.
    Topikszeretgető hozzászólás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. augusztus 25. 01:3953.
    Sziasztok!
    Nem olvastalak végig benneteket, csak bele-bele olvastam a topicba. Azért vagyok érdekelt a témában, mert a 10 hónapos kisfiam tejérzékeny.

    Úgy vettem észre, hogy nincs mindenki tisztában azzal, hogy a tejérzékenység nem egyenlő a tejcukor érzékenységgel. (Bocs előre is mindazoktól, akik ezt tudják!)
    Szóval kétféle tejérzékenység van:
    1. Tejcukor érzékenység, ez a lakosság kb felét érinti kisebb nagyobb mértékben. Ebben ez esetben hiányzik egy enzim a szervezetből. A tejcukor érzékenyek ehetnek laktózmentes tejterméket, illetve érzékenységtől függően kisebb nagyobb mértékben savanyított tejtermékeket.
    2. Tejfehérje érzékenység, sokkal kevesebb embert érint, és főleg gyermekeket, akik helyes diéta mellett általában kinövik. A tejfehérje érzékenyek semmilyen formában nem fogyaszthatnak tejtermékeket, tejszármazékot. Ez nagyon szigorú diéta, mert a legtöbb ember nem is gondolná, mi mindenbe beleteszik a gyártók pl a tejport.

    Az én kisfiam tejfehérje érzékeny, neki is szigorú diétát kell tartania, és nekem is, mivel még szoptatom. Ui az anyatejen keresztül is átmegy a tejfehérje. Ráadásul az ilyen érzékeny babák szóját és tojást sem ehetnek, így nagyon nehezen tudok főzni. Kíváncsi lennék, hogy aki hasonló cipőben jár, hogyan oldja meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. augusztus 25. 00:5952.
    Hol vagytok? Gyertek vissza! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top