Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Laktózmentes ételek

Lylyom
Létrehozva: 2003. március 1. 13:17
Sziasztok!
Laktóz érzékeny vagyok! Nagyon szeretek sütögetni és főzőcskézni! Főleg olyan süti receptekre és tésztához való szószok receptjére lenne szükségem amiben nincs laktóz( főleg tejszín, mert a tejet még tudom pótolni a laktóz mentes Magic Milkkel)!
Előre is köszönöm a segítségeteket:
Lylyom
  1. 2003. július 30. 00:4351.
    Olvasd Fünfi kettővel ezelőtti beírását!
    előzmény:
    Lavendel (47)
     
  2. 2003. július 30. 00:4250.
    Tényleg, rémlik valami. Sajnos most rossz a gépünk, amiben az emilcímek vannak, és egy régebbi papírról néztem meg. Köszi!
    előzmény:
    Fünfi (49)
     
  3. 2003. július 29. 20:3849.
    Próbáld ezen a címen:
    lactose. bardos@index. hu.
    úgy tudom, erre változott.
    előzmény:
    viagiulia1 (48)
     
  4. 2003. július 28. 20:3448.
    Kár. Mindkettőt sajnálom. :((
    Próbálkozz hagyományos postai úton, az talán biztonságosabb.
    előzmény:
    Lavendel (47)
     
  5. 2003. július 28. 15:3047.
    Én nem használok laktózmentes tejfölt -nálunk nem lehet kapni -.

    Képzeld, küldtem e-mailt a laktózérzékenyek társaságának, de visszajött azzal hogy címzett ismeretlen.
    előzmény:
    viagiulia1 (46)
     
  6. 2003. július 26. 00:4746.
    A sült LAKTÓZMENTES tejföllel néha nekem is van gondom. Azt tudom, hogy a hozzáadott laktózbontó enzim melegben elveszti a hatóerejét. Ezért kellett pl. a régi gyógyszert, a Galantase port hűtőben tartani. Lehet, hogy a sütőben is kipurcan a laktázenzim, mintha nem is lett volna benne.
    Túró: ha belegondolsz, hogyan készül, elég könnyen rá lehet jönni, miért van benne olyan sok laktóz. A tejsavóban kevés laktóz van, tehát a maradék a zsíros, cukros rész: a túró. :((( Pedig régen nagyon szerettem.
    előzmény:
    Lavendel (45)
     
  7. 2003. július 25. 15:1145.
    Sziasztok!

    én sem tudom, hogy hogyan lehet ezt kiszámolni.
    Az szerinted miért van, hogy pl. az almás pitétől nincs semmi bajom, pedig annak a tésztájában van tejföl, de mondjuk a rakott krumplit / kelt meg nem tudom megemészteni, pedig az is meg van sütve. . . plusz sem a túrót, sem a sajtot nem bírom, még sütve sem. éppen ezért annyira kiszámíthatatlan számomra ez az egész!
    előzmény:
    viagiulia1 (43)
     
  8. 2003. július 25. 01:3044.
    Igen, megdöbbentően keveset /kevesen tudnak róla. Pedig azt mondják az okosok, hogy a lakosság 15%-a érintett benne kisebb-nagyobb mértékben. Pl. öregkorban is gyakori probléma, hogy leáll/csökken az enzimtermelés. De sok öreg - és az orvosuk is!!! :((( - elintézi azzal, hogy ez a korral jár, és nem tudják/mondják, hogy van rá megoldás.
    előzmény:
    Lavendel (40)
     
  9. 2003. július 25. 01:2643.
    És pl. az is baj, hogy nem lehet tudni, hogy mondjuk a túróban, krémsajtban, tejszínben, tejfölben mennyi laktóz van. Ti ki tudjátok ezt "számolni" valahogy? Én mindig saccolok, pl. a túróról már kitapasztaltam :(((, hogy nagyon sok tejcukrot tartalmaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. július 25. 01:2042.
    Sajnos tényleg sok téves infó is van. Pl. a kefír sem teljesen laktózmentes, de van, aki minimális mértékben fel tudja dolgozni a laktózt, így ő nem érez bajt. (Én sajnos igen. )
    A Lactase-hoz: persze, nekem is egyszerűbb lenne mindig bevenni 1 tablettát. De ha tudom, hogy pl. csak 1 gombóc fagyit eszem, vagy süteményt, aminek az egész tepsijében van összesen 1 dl. tej, akkor fáj a szívem egész gyogyót bevenni, mikor tudom, hogy milyen drága. Így inkább méricskélek, és haripdálok a tablettából. A tengerentúlon talán nem is értik ezt a problémát.
    előzmény:
    klotild (38)
     
  11. 2003. július 24. 12:3541.
    Ezt a honlapot én sem ismerem. Korábban már rákerestem a tejcukor érzékenység-re, de olyan dolgokat találtam, amelyeken teljesen lepadlóztam. . . Pl. hogy a trapista laktózmentes, nyugodtan ehetjük. . .
    Hát én nem úgy vettem észre. . .
    De ez a Laktózérzékenyek Társasága jól hangzik, ide be fogok lépni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. július 24. 12:3140.
    Sajnos nem mindenhol lehet kapni laktózmentes termékeket, pl. ahol én lakom SEMMI! Pedig nem egy eldugott kis falucska, hanem a "Bakony központja" állítólag. Van 3 nagyobb élelmiszerüzlet is (pl. Spar), és egyikben sem lehet kapni. A Sparban egyszer láttam laktózmentes joghurtot - vettem is - de azóta sem. És az emberek többsége nem is hallott erről a betegségről! Itt a kollégáim pl. előttem nem is ismertek olyan embert aki az lett volna, sőt volt aki még a betegségről sem hallott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. július 24. 10:4939.
    és azt sem értem, hogy miért nincs komolyabb felvilágosítás a témában, hiszen rengeteg embert érint. annak nagyon örülök, hogy lehet végre kapni laktózmentes joghurtot. kefírt azt eleve lehet enni, mert elbomlik benne a laktóz, ugye?
    mi annak a honlapnak a címe, ami felsorolja az ételeket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. július 24. 10:4738.
    nagyon örülök ennek a fórumnak! nagyon hasznos. én úgy érzem a Magyarországon kapható tabletták őskoriak, de az utóbbi időben nem érdeklődtem, most egy gyógyszerész ismerősöm utánanéz. az USA-ban minden sarkon levö drug store-ban lehet kapni lactase-t. csak egyet be kell kapni tejtermék fogyasztása előtt. semmi rágcsálás és nincs mennyiségi előírás, hogy 2 dl tej, meg ilyenek. azt hiszem nem is drága, de az utóbbi időben ismerősök hozzák nekem, mert nem jártam kint régóta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. július 24. 00:2837.
    Dehogy probléma! A posta elvisz Neked minden levelet. Úgy emlékszem, 1000 Ft az éves tagsági díj. Igen, tag vagyok, és tényleg sok hasznos infót köszönhetek nekik.
    Gyerek-téma: nekem azt mondták, a hajlam öröklődhet. Ez nem túl jó. És az sem, hogy akkor szoptatni se lehet a babát, mert az anyatej igen gazdag laktózban. :(((
    előzmény:
    Lavendel (36)
     
  16. 2003. július 23. 09:0136.
    Köszönöm a címet, azt hiszem fel fogom venni velük a kapcsolatot. Az nem probléma, hogy én nem budapesti vagyok, ugye? (Kisalföld)
    Te is tag vagy?
    előzmény:
    viagiulia1 (34)
     
  17. 2003. július 23. 08:5835.
    Szia Fünfi,

    nekem még (sajnos) nincs gyerekem, de elraktározom az infót mert nemsokára már szeretnénk a párommal. Gondoljátok hogy a kisbaba is érzékeny lesz? Olyan ez is mint az allergia? Hogy ha csak az egyik szülő akkor 30% ha mind a kettő akkor 60-70% esély van arra hogy az utód is allergiás lesz? Remélem hogy nem így van! Bár nálunk csak én vagyok az. Úgyhogy ennyivel is kevesebb az esély rá, nem?
    előzmény:
    Fünfi (31)
     
  18. 2003. július 23. 00:3134.
    LAKTÓZÉRZÉKENYEK TÁRSASÁGA: 1047 Budapest, Bródy Imre u. 13. ; e-mail: lactose. bardos@ drotposta. hu - inkább beírtam ide, másnak is jól jöhet, csak nem titkos a cím.
    előzmény:
    Lavendel (30)
     
  19. 2003. július 23. 00:2433.
    Hoppá, megtaláltam a papírt, amin a rendelet száma is magvan: "15/1990. (IV. 23. ) SZEM rendelet a súlyos fogyatékosság minősítéséről és igazolásáról: 1. és 2. §. Ez 1500 Ft-ról szól, de idén módosították 2000-re. De gondolom az eredeti számít, a módosítás csak a havi összegre vonatkozik.
    előzmény:
    Lavendel (30)
     
  20. 2003. július 23. 00:2032.
    Szia! Biztos az adókedvezmény, nekem a (két hétig tartó :))) volt munkahelyemen elfogadták. A háziorvosod lehet, hogy nem fog tudni róla (az enyémből kiindulva. . . ), de a Laktózérzékenyek Egyesületétől kérdezz nyugodtan. Priviben küldöm a címüket.
    előzmény:
    Lavendel (30)
     
  21. 2003. július 22. 18:2431.
    Szia Lavendel !
    A szakorvosnál kell lenni nyomtatványnak, amivel igényelheted az emelt családi pótlékot. Az én munkahelyem nem TB kifizetőhely, így Cegléden igényeltem, kb. 1 hónap alatt elintézték, visszamenőleg 60 napra adtak. Egy gyerekre 12600. -Ft kapok havonta.
    előzmény:
    Lavendel (30)
     
  22. 2003. július 22. 16:2330.
    Biztos ez az adókedvezmény dolog? Utánanéztem a magyar közlönyben, de én csak 18 éven aluliakra vonatkozóan találtam erről. az is a családi pótlékra vonatkozott. nekem kell utána járnom, mert a bérszámfejtésünk nem is hallott ilyenről. . . Holnap rendel a dokim, majd megkérdezem őt is.
    előzmény:
    viagiulia1 (29)
     
  23. 2003. július 21. 21:3829.
    Ugyan már! :))) Én kérdezem ki tüzetesen az illetékest a fagyizóban is, hogy de ugye biztos nincs benne tejtermék? A legjobban azt a választ szeretem, hogy "szerintem nincs. . . ". Ilyenkor mindig azt gondolom magamban, hogy várjon 1 órát, visszajövök, és tutira megmondom, volt-e benne. . .
    Étterembe nem járok túl gyakran.
    Egyébként mindenkinek javaslom, aki még nem tette, hogy lépjen be a Laktózérzékenyek Egyesületébe. Most csak az emilt tudom megadni annak, aki kéri, de biztos rá lehet keresni a neten is. Nagyon rendes, segítőkész az elnöke-titkára, szerintem mindent összegyűjtenek, ami fontos. Van pl. gyógyszerlistájuk is, mert egy csomó gyógyszerben a laktóz a vivőanyag, pl. a Bilagitban, Polyvitaplexben is.
    előzmény:
    Lavendel (26)
     
  24. Torolt_felhasznalo_803255
    Torolt_felhasznalo_803255
    2003. július 21. 18:5528.
    Sziasztok
    Én teljesen új vagyok a neten és most olvasom ezt a topicot. Nekem a fiam tejérzékeny. Sajna akinek ez a baja annak 90%-a szója érzékeny is. ezért tulajdonképpen mindent tüzetesen meg kell nézni mielőtt megvennéd. Hisz az összes felvágottban és húsáruban szója van. Előttem már felsoroltátok, hogy van tej és tejföl, de létezik gyümölcsjoghurt is. Minden nagyobb áruházban lehet kapni, felismerni a kék pillangóról lehet. De a vizsgálatot mindenképp érdemes végig csinálni. újszülötteknél is végzik. Kis gyereknél ha nem tartják be a diétát a fejlődése sokkal lassabb az átlagnál. A keresztfiamnál 13 éves volt amikor megállapították, és most 16 évesen akkora mint egy 12 éves és a csontozata is ennek megfelelő. ezért mindenféleképpen vidd el a gyermeked. én is nagyon sok helyen jártam mire eljutottam erre a vizsgálatra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. július 21. 18:3127.
    Sziasztok,

    Lavendel helyett mondom a 100 db tabletta, ha jól tudom 5000. -Ft körül van, mert csak a 18 éven aluli gyerekek kapnak rá támogatást.
    Még mindig olcsóbb, ha Németországból tudsz hozatni Lactrase-t, az 12 Euro a 100 db.
    Most látom, hogy közben válaszolt Lavendel is.
    Nem tudom, melyikőtöknek van laktózérzékeny gyereke, mert arra emelt összegű családi pótlékot adnak, közgyógy. igazolványt és ingyen tankönyvet is.
    előzmény:
    viagiulia1 (25)
     

Címlap

top