Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kaják-képpel!!! !

sunday
Létrehozva: 2006. március 13. 09:24

Kedves lányok-asszonyok!

Először is szeretném nektek megköszönni hogy ilyen nagy sikere van a sütis topicomnak!(ja meg persze a jó kis recepteket)Ezért gondoltam a következőt: mit szólnátok ha gyűjtögetnénk fincsi kajákat is természetesen képpel együtt?Láttam már 1-2 elő is fordult a sütis topicban (pizza, samosa stb)ezt most át kellene tegyétek ide!Szerintem ti nagyon jól is főzhettek,ha ilyen csodás sütiket tudtok gyártani!Szóval benne vagytok?Tehát várom a recepteiteket,ezuttal a jobbnál-jobb kajákat és képeiket!Mégegyszer mindenkinek köszi!

Üdv: Sunday!

  1. 2006. március 13. 19:0851.

    Nem tudom miről beszélsz,amit az előbb felraktam azt ha jól tudom még csak én főztem itt az NLC-n,és raktam fel a Mitfőzzekre is és most ide is!

    Igazából nem értem miért kell kötözködni!

    Amit délután raktam fel receptet az mellé meg oda írtam,hogy nem a sajátom a recept.De a kép az enyém !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797250 (50)
    2006-03-13  19:02
  2. Torolt_felhasznalo_797250
    Torolt_felhasznalo_797250
    2006. március 13. 19:0250.

    Sziasztok Lányok! Eddig csak egyszerűen műélvező voltam, gondolom leszek is, és mindig nagy örömmel olvasgattam a "Mit főzzek holnap" ill mostanában a "Sütik képpel" topikokat. Igazából csak azért szólnék hozzá, hogy ezt a topikot is valószínüleg azok fogják olvasgatni, vagy akár hozzászólni, akik az előzőeket is. Gondolom nem az a cél, hogy onnan átmentegessetek recepteket képekkel, hanem tényleg azokat hozzátok és osszátok meg velünk amit ti saját magatok alkottatok. Ezért jó lenne, ha Snöcy és Erika10 ne ugyanazokat a recepteket pakolnátok ide, ami nem a sajátotok, hanem a magatokét. Köszi: L.

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  3. 2006. március 13. 18:4749.

    Tejfölös-borsos csirketokány

    80 dkg csirkemell
    1 tasak borsos-mustáros fűszer keverék ( 1 dl olaj kell hozzá )
    25 dkg gomba
    1 csokor petrezselyem
    1 pohár tejföl
    1dl tejszín
    1 evőkanál keményítő

    A csirkemellet ujjnyi vastag csíkokra vágjuk,a tasakon leírtak szerint bepácoljuk 20 percre.A gombát szeleteljeük,a petrezselymet apróra vágjuk.Egy serpenyőt olaj nélkül felforrósítunk,majd beletesszük a pepácolt husokat és aranybarnára pirítjuk.Hozzáadjuk a gombát és a petrezselymet.Amikor a levét elfőtte ,hozáadjuk a tejfölt és a tejszínt,és kevés vízben elkevert keményítőt.Röviden forraljuk.

    Rizzsel tálaljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. március 13. 16:3948.

    4 személyre:

    25 dkg száraz fehérbab,30 dkg füstölt com, 1 hagyma, 2 gerezd fokhagyma,30 dkg répa, 10 dkg zeller+zöldje, 80 dkg oldalas, olaj, 1 dl vörösbor, 1 kanál parad. püré, babérlevél, borsikafű


    Előző este átválogatjuk, és beáztatjuk hideg vízbe a babot, egy másik tálban pedig a füstölt húst. Másnap fél órára beáztatunk hideg vízbe egy 3,5-4 l űrtartalmú római tálat fedelével együtt. A zöldségeket megtisztítjuk, a hagymát és a sárgarépát felkarikázzuk, a zellergumót kisebb kockákra vágjuk, szárát-zöldjét finomra felaprózzuk. Az oldalast alaposan megmossuk, hogy az esetleges csontszilánkok „távozzanak”, majd szárazra törölgetjük, és ahogyan a csontok engedik, 2 ujjnyi darabokra vágjuk. A babot és a füstölt húst leszűrjük.
    Elkészítés: A római tálat kiemeljük a vízből, és lecsepegtetjük. Nagyobb serpenyőben felforrósítjuk az olajat, majd mindkét oldalukon hirtelen megkapatjuk benne az oldalas darabokat, és egyenesen áttesszük őket a római tálba. A serpenyőben lévő zsiradékban megfonnyasztjuk a hagymát és az áttört fokhagymát, rádobjuk a sárgarépát, a zellert, a zellerszárat és a zellerzöld felét, sózzuk, borsozzuk, és 2-3 percig erős tűzön pirítjuk. A római tál közepére fektetjük a füstölt húst, tetejére szórjuk a babot, majd betakarjuk a pirított zöldséggel, és lazán összekeverjük. A serpenyőbe, a pirult pecsenye-zöldségaljhoz adjuk a bort, a paradicsompürét, a babérlevelet, a borsikafüvet, ízlés szerint sót és borsot, végül 1 dl vizet, jól összeforraljuk, és a zöldség tetejére öntjük. Lefedjük a tálat, betesszük a hideg sütőbe, és 180 °C-ra (gázsütő 2. fokozat) kapcsolva kb. 1 1/2 órán át, puhára pároljuk benne a finomságokat. A füstölt húst deszkára emeljük, kisebb darabokra vágjuk, és visszatesszük az ételbe, amelyet mélyebb tálba szedve vagy magában a római tálban, a maradék zeller zölddel díszítve kínálunk.

     Ezt a receptet én a mindmegettéről halásztam és a kisfiam 2. szülinapjára készítettem el már több mint 1 éve. Nagy sikere volt!        

     

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  5. 2006. március 13. 14:3747.

    Hát lehet, hogy nem ö találta ki, de még az sem biztos , mert az is lehet, hogy igen , de mégis ö volt az aki elöször beírta a topikra és egyáltalán az ö nevéhez füzödik.

    Ezalatt a pár év alatt sok nagyon jó, különleges, egyéni  recept került fel a topikra és mindegyik egy-egy nickhez tartozik. Szinte fogalommá váltak ezek a finomságok és ha meghalljuk a nevüket, azonnal beugrik, hogy aha, ez Kira receptje, vagy Izmirié ,Mikkoé vagy Latsiáé, stb.

    Szerintem ezek után illik hozzáírni az illetö nickjét. Ezek nem egyszerü Mindmegettéröl kimásolt receptek, hanem valamilyen specialitások, vagy már jól bevált, kipróbált ételek.

    előzmény:
    sunday (45)
    2006-03-13  14:20
  6. 2006. március 13. 14:3746.
    Ezt kimondottan Svédországból kaptam a receptet. Sütőben még nem próbáltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762355 (32)
    2006-03-13  11:34
  7. 2006. március 13. 14:2045.
    de mi az hogy kié lányok????? Ne ő találta ki ezért nem is az övé.......................
    előzmény:
    Snöcy (42)
    2006-03-13  13:38
  8. 2006. március 13. 14:1144.

    Semmi baj, velem is elöfordult régebben, aztán megtanultam, hogy lementem a neveket is a receptek mellé.

    Így sok kellemetlen szituációtol menekülök  meg  !

    előzmény:
    Snöcy (42)
    2006-03-13  13:38
  9. 2006. március 13. 13:5243.

    Katka34!
    Nem tudom hol van Tök község, de különböző fesztiválokon is szokták árulni (én Bp-en egy borfesztiválon ettem).  /"Egyébként a pompos egy szlovák eredetű szó, amely a kenyér sütésekor leszakított tésztát jelenti, amit kinyújtva és felszeletelve vagy mákos gubának csináltak meg, vagy lepényt készítettek belőle kenyérsütés előtt" részlet a PKM-ből/
    Szerintem nagyon finom és pl. gulyás leves után kitűnő fogás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283473 (33)
    2006-03-13  11:44
  10. 2006. március 13. 13:3842.

    Köszi! 

    Azt tudtam hogy a mit főzzek holnapos topicról van csak én Mikkóra emlékeztem! 

    Sajnos olyan trehány vagyok,hogy sosem írom oda a recept mellé hogy kié! 

    előzmény:
    alchri (40)
    2006-03-13  13:00
  11. 2006. március 13. 13:2641.
    Most kapcsolódtam be a topikba, szerintem is nagyon jó (finom) ötlet.

    ...Juditta, akkor a bemeden található finomságok receptjei ilyen sorrendben jöhetnek is! A gyerkőc receptek az esetleges korhatárra való tekintettel kimaradhatnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762355 (13)
    2006-03-13  10:09
  12. 2006. március 13. 13:0040.

    Szia Snöcy

    Mielött balhé lenne belöle,gyorsan megsúgom, hogy  ez Kira21, igen régóta terjengö isteni  receptje !

    Puszi

    előzmény:
    Snöcy (30)
    2006-03-13  11:26
  13. Torolt_felhasznalo_278057
    Torolt_felhasznalo_278057
    2006. március 13. 12:4939.

    Szia!
    Ezt a változatát általában a karácsonyi svédasztalra készítik a svédek, szegfűbors+fahéj van a fűszerkeverékben. 
    Egyébként hétköznapokra úgy készül, ahogy Erika10 beírta.

    Nyugodtan sütheted tepsiben is, de serpenyőben is csak kevés zsiradékkal szoktuk sütni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762355 (32)
    2006-03-13  11:34
  14. 2006. március 13. 12:2738.
    Rizseshús:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. március 13. 12:2137.
    Piment = szegfűbors
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762355 (32)
    2006-03-13  11:34
  16. Torolt_felhasznalo_283473
    Torolt_felhasznalo_283473
    2006. március 13. 11:5436.

    Tündérkék! Én most megyek főzni - pedig úgy maradnék - de visszatérek fotóval! Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_283473
    Torolt_felhasznalo_283473
    2006. március 13. 11:4635.

     Tavaszi rakott csirke/Katka34 

    Hozzávalók: csirkecomb (amennyit gondoltok), 15-20 dkg bármilyen sajt, 1-1,5kg burgonya, 1 bögre rizs (2dl), 2-3 fej hagyma, 3 paradicsom, 2 zöldpaprika, 1 bögre mirelit zöldborsó, só, bors, majoranna, ételízesítő, esetleg zöldpetrezselyem (szárított v. mirelit).

    Elkészítés: a burgonyát meghámozzuk, karikákra vágjuk. Egy nagy tálba tesszük, rászórjuk a rizst, a mirelit borsót, rákarikázzuk a paradicsomot, paprikát, hagymát, megszórjuk a fűszerekkel. Az egészet lazán, óvatosan összekeverjük. Kiolajozunk egy tepsit beletesszük a fenti köretet, majd ráhelyezzük a csirkecombokat, sózzuk, borsozzuk (fűszerezzük ízlésünk szerint), majd ráreszeljük a sajtot. Alufóliával letakarjuk és előmelegített sütőben puhára sütjük. Nekem gáztűzhelyem van, nem tudom hány fokon kell sütni, de szép lassan szoktam, hogy minden hozzávaló megpuhuljon. Nagyon ízletes étel, természetesen, ha füstölt sajtot reszelünk rá, akkor még különlegesebb. Jó étvágyat! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. március 13. 11:4634.

    Pármai szelet

    4 szelet karaj(de lehet csirkemellből is)
    20 dkg rizs
    10 dkg mxikói töldség keverék
    4 tojás
    reszelt sajt

    A rizst megpirítjuk,sózzuk,beleöntjük a zöldség keveréket,felöntjük forró vízzel,és puhára főzzük.Közben a húst kicsit kiklpfoljuk,sózzuk,borsozzuk,mindkét oldalát világosra sütjük.
    Egy tepsit ki olajozunk,bele tesszük a hús szeleteket,a rizst fészekszerűen köré rakjuk,bele ütjük az egész tojást,úgy hogy a sárgája egyben maradjon,és megszórjuk reszelt sattal,de a tojásra lehetőleg ne kerüljön sajt.

    Közepesen meleg sütőben megsütjük,amíg a tojás fehérje megszilárdul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_283473
    Torolt_felhasznalo_283473
    2006. március 13. 11:4433.

    Sunday: nagyon örülünk az új topicnak!!    Gratula!!!    

    nemnap: köszönjük a Töki-pompos receptjét, én ma már ki is próbálom! Ez melyik tájegységre jell. recept?

    Kiwi55: mexikói csirkemellnek a receptjét kérem szépen, nagyon gusztusos, biztos az íze is isteni! 

    Én eddig nem nagyon fotóztam, de úgy meghoztátok a kedvemet! Így még nagyobb kedvvel főzök!!!  Hajrá fényképezőgépek és tündérek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_762355
    Torolt_felhasznalo_762355
    2006. március 13. 11:3432.

    Szia, a kötbullar-hoz lenne egy kérdésem:

    Régen az IKEA-ban dolgoztam, van is egy szakacskönyvem tölük, meg par svéddel is volt szerencsém megismerkedni...

    Na, a lényeg, hogy a masszaba tesznek valamilyen mézeskalacs füszert is. Németül: piment   Allitolag attol van az a jellegzetes istenifinom ize!

    Nem probaltam még, pedig sokat szemeztem vele, de ha valaki probalta mar, kiabaljon!!  

    Sütöben probaltad mar sütni?

     

     

     

    előzmény:
    Erika10 (22)
    2006-03-13  10:54
  21. Torolt_felhasznalo_762355
    Torolt_felhasznalo_762355
    2006. március 13. 11:3031.

    Na, megvan a holnapi ebéd, 5 szelet sertéshus mar hetek ota figyel a mélyhütöben, de mar kifogytam az ötletekböl!

    Köszi!

    előzmény:
    Erika10 (25)
    2006-03-13  10:59
  22. 2006. március 13. 11:2630.

    Én ilyet nagyon sokszor szoktam csinálni,mert gyorsan meg van és nagyon fini!

    OLIVABOGYOS-ROZMARINGOS CSIRKE(Mitfőzzek holnap,Mikko)

    Egy csirket darabokra vagok, besozom, borsozom. Olivaolajos tepsibe rakosgatom, (nehany nagy kockara vagott krumpli is mehet kozze), 4-5 gerezd fokhagymat dobok bele, 1-2 friss rozmaring agat fektetek a tetejere, es meghintem 1-1 jo mareknyi olivabogyoval.(zölddel is és feketével is.)

    csak csirke combból szoktam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. március 13. 11:1829.
    Sajtos-gombás halszeletek
    Hozzávalók: tonhal 60 dkg, liszt 5 dkg, zsír 8 dkg, vaj 8 dkg, vöröshagyma 10 dkg, gomba 15 dkg, fokhagyma 2 gerezd, paradicsompüré 2 dkg, zöldpetrezselyem 1/2 csomó, sajt 30 dkg, só, fehér bors
    Elkészítése: 8 szelet tonhalfilét sóval, fehérborssal beszórunk, lisztbe mártva, kevés forró zsírban mindkét oldalát elősütjük és megvajazott tűzálló tálon, egymás mellé rakjuk. 5 dkg vajban kis fej reszelt hagymát és 15 dkg gombát pirítunk. Sóval, fehérborssal, fokhagymával ízesítjük, majd paradicsompürével, apróra vágott petrezselyemmel gazdagítjuk. Ráöntjük a halszeletekre, és  reszelt  sajttal bőven megszórjuk. Ropogósra sütjük
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. március 13. 11:1528.

    Snidlinges krémleves húsgombóckákkal

     

    Hozzávalók (4 főre):

    2 fej vöröshagyma, 20 dkg darált hús, 1 tojás sárgálya,

    5 dl zöldséges erőleves (kockából), 1 evők. zsemlemorzsa, 2 evők. liszt, 1 dl tejszín, 2 evők. vaj v. főzőmargarin, 1 csokor petrezselyemzöld, 1 csomó snidling, 1 teáskanál közepesen csípos mustár,

    só, őrölt bors, édesnemes paprika

    Elkészítés:

    A vöröshagymát megtisztítjuk, és apró kockákra vágjuk. A darált húst, a tojássárgáját, a fele hagymakockát, a mustárt és a zsemlemorzsát simára keverjük, sóval, borssal, pirospaprikával fűszerezzük. A masszából gombócokat formázunk, és forrásban lévő sós vízbe 8-10 percig főzzük. A petrezselyem zöldet és a snidlinget finomra vágjuk. A húsgombócokat kiszedjük és lecsöpögtetjük. A vajat felhevítjük, és a maradék hagymát üvegesre pároljuk. Rászórjuk a lisztet, kissé megpirítjuk, majd felengedjük a levessel és a tejszínnel. Összeforraljuk kb. 3 percig főzzük, sózzuk, borsozzuk, hozzákeverjük a zöld fűszereket. Végül beletesszük a húsgombócokat, és még egyszer felforraljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. március 13. 11:1227.

    PÓRÉHAGYMÁS-ALMÁS SERTÉSSZELET

    Hozzávalók: 4 szelet kicsontozott sertésborda, 2 szál póréhagyma, 2 kisebb alma, 10 dkg túró, 2 dl tejföl, 2 dkg vaj vagy margarin, 2 evőkanál liszt, 2 gerezd fokhagyma, só, bors, ízlés szerint
    A bordákat kiklopfolom, és széleit bevagdosom, hogy sülés közben ne ugorhasson össze. Mindkét oldalát megsózom, majd lisztbe mártom. Egy kis tepsit vajjal kikenek, ezután a megtisztított és vékony karikákra vágott hagymával kibélelem az alját. Sorban, egymás mellé ráfektetem a lisztezett hússzeleteket. A megmosott, héjas, kicsumázott almát, vastag karikákra vágom, és a hússzeleteket megrakom vele. A túrót simára keverem a tejföllel, a megtisztított és összezúzott fokhagymával és kevés törött borssal. Végül ezt a krémet jó vastagon rákenem az almás hússzeletekre.
    A tepsit szorosan befedem alufóliával, és az előmelegített forró sütőbe tolom. Közepes lángon 30 percig párolom, végül a fedőt levéve, szép sárgásbarnára pirítom a tetejét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top