Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Márciusi-mini-p iXem

Amber...
Létrehozva: 2006. január 16. 12:14

Sziasztok !

Lányok , itt a kért topic  Rajtunk kivul szivesen látunk mindenkit , lehet nyugodtan nézelodni , hozzaszolni , elemezni , javitani , panaszkodni , viccelodni , lebontani és ujra kezdeni !

Hajrá !

 

  1. 2006. január 17. 20:27101.
    Szerintem kuldd a mintat, majd odaadodom Suzinak.

    Oh ez a pasid, mindig csak az a jatek. Las Vegasban orult meg, vagy mar elotte is orult volt ?

    Gina, tok jo a tigrincs!
    Gina, de szerintem en anno mondtam neked priviben, hogy fontos hogy egy iranyba menjen mindig az also szara az x-nek, es a felso is mindig ugyanabba, ahogy kriske is irta... bizti en nem voltam eleg egyertelmu

    Norci szerintem fenykepen ha a teljes himzes van rajta, akkor nemnagyon latszik az x-ek iranya, de eloben jol latszik, valahogy mashogy esik ra a feny. Szerencsere en ezt meg az elso alkalommal tudtam, hogy hogyan kell csinalni.
    előzmény:
    ha-nocri (99)
    2006-01-17  19:57
  2. 2006. január 17. 20:20100.
    Konturral szerintem szabad nagyot ugrani, marmint van hogy muszaj, mert a minta olyan. Nekem volt olyan, hogy egy 1x9es teglalap atlojat kellett meghuzni konturkent, es hat sajnos, ott ugratni kell, mert ugyan szurhatom 0,5 es 4,5nel, de szerintem tobbet artok vele mint hasznalok Szoval szerintem ott nyugodtan szurd oda ahova a minta mutatja...
    Gina, de miert erzed, hogy nem szep a kontur? Szerintem nem nagyon lehet elrontani...

    Remelem nem valaszolta meg ezt meg senki, mert egesz nap nem voltam... Babalatogatoba mentunk. Kolos 2 orat aludt a vendegsegben is, de a vegen nagyon nyugos volt mar.
    előzmény:
    dzsincsill (86)
    2006-01-17  11:44
  3. 2006. január 17. 19:5799.

    Oszinten szolva en nem nagyon latom mit kene latnom

    de lehet hogy csak a fenykep teszi, es eloben kiszurnam (vagy nem

    suzi35: hihi, en is csak ezt csinaltam jol, meg a szal befejezeset neha bujtatta  (hubbub tavoktatasa nyoman)) sajnos tul keson kezdtem el erdeklodni a tema irant. Telleg, akkor holnap kuldjek neked fenymasolt cicakat?(Dorahoz)

     

    mar megint a pasi megorulok, versenye lesz, utalom((

     

    előzmény:
    dzsincsill (98)
    2006-01-17  17:32
  4. 2006. január 17. 17:3298.
    Nahát Amber nem is gondoltam volna, hogy ennyit számít hogy nem össze-vissza öltögetek. A micimacison ugye van ilyen is olyan is és nagyon látszik a különbség mármint az én "profi" szemeimnek.
    előzmény:
    Amber... (96)
    2006-01-17  14:00
  5. 2006. január 17. 14:5997.

    Ahogy ígétem a már kész munka eleje hátulja, és a micimacis meagasságmérő. Tudom hogy csak pénteken kell mutogatni, de ezt ezer éve kezdtem és ezer éve nem folytattam majd ma fogom. 

    Várom a kritikákat Amber, mert ugye az építő jelleggel van.

    Mentségemre legyen mondva, hogy már majdnem kész voltam ezzel is, mikor a mikulásnál mondta hogy ne húzzam meg annyira a szálat és ez sajna ezezn is látszik. 

    előzmény:
    Amber... (96)
    2006-01-17  14:00
  6. 2006. január 17. 14:0096.

    Ja és azt még elfelejtettem mondani , valaki kérdezte , hogy akkor maradjon-e a péntek , mint "mutogatos" nap ? szerintem maradjon , mert egy hét az nem is sok de nem is kevés az alatt bizti halad mindenki valamicskét !     jo ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. január 17. 13:5895.

     nyuszis-meggyes az a Nyulka meggyes-suti receptje !   

    ... most oltogetek egy kicsit bar szivem szerint aludnék  

    előzmény:
    suzi35 (94)
    2006-01-17  13:50
  8. 2006. január 17. 13:5094.
    Na ezt az egyet jól csinálom akkor, mert pont úgy öltök ahogy leírtad! Persze a gyorstalpalón is elmondtad, azt még vettem agyilag.
    Komolyan nem is tudom írtam tegnap, hogy annyira aranyos vagy, hogy öltögetés helyett itt fotózgatsz nekünk!!


    Kár, hogy nem jössz velünk csavarogni, de majd gondolunk rád sokat!!

    Mi az a nyuszis meggyes?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. január 17. 13:4193.

    Dzsin , ez valoban igy van : minél tobbszor csinalod , annal jobb és szebb lesz ! Nem feladni és elkeseredni ! csak ügyesen !   

    Iszit , nekem amugy is megvolt ez a nickem és mivel ezen csak a munkaim vannak ezért gondoltam , hogy ezzel inditom a topicot ! Ha tudnad , hogy mar hanyan nézték meg akiket nem is ismerek ! de sebaj , ezt lehet nézegetni a masikon meg jelszo van , nem véletlenul ! Gyere nyugodtan te is de ne csak sasolni tessék , hanem aktivan belekotyogni is kéretik !   

    Norci , nem volt egészen vilagos a kérdés - ugyanis kicsit tompa vagyok (Tompika vagyok ) , mert épp az elobb tettem el zacskokba kb 25 kilo hust - elosztva - becimkézve - megirva stb - az anyos segitségével , egyedul nem ment volna ! de megprobalok valaszolni arra , amit kihamoztam belole , szoval : ha igy kezded / , akkor az osszes tobbit is igy / kezdd ... az mar mellékes , hogy bizonyos esetekben egy ilyet / ugye lehet : bal alulrol - jobb felsobe vagy jobb felsobol - bal alsoba szurni ... ahogy az adott helyzetben jobban kijön a lépés   Viszont amit ugye nem ajanlatos az az , hogy az egyik sort igy kezded / és két sorral vagy két szemmel arrébb egy masik x-et igy kezdessz el

    Bujtatas : ha csak par x van és van a kozelben olyan rész ahova el lehet bujtatni , akkor lehet nyugodtan egy masik szin ala is bujtatni ! ha pl tényleg csak 2 x-ed van akkor annak a hatoldalara lehet egy szerény csomot kotni , ne gordiuszit hanem egy hagyomanyosat de mondjuk 2szer ! De pl 3 x hatoldalara mar lehet bujtatni : elso vizszintesre a csomot és a masik két vizszintes alá bujtatsz .

    Csajok , szoljatok ha valamit nem érthetoen mondok el és szivesen készitek rola képet  mert az okés hogy szeretem koptatni a szamat de hogy mennyire érteheto az mar mas tészta !  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. január 17. 12:4892.

    Ja meg megvalami...

    Szoval tegnap este elkezdtem ugy csinalni egy himzest h az elejet es a veget is bujtatom, de kicsit fonal-pazarlasnak ereztem azokon a reszeken ahol 1 szinbol csak par X-et kellett oltenem... Te ilyenkor is bujtatsz, vagy a kezdetet azert megcsomozod?

    pussz:

    /norci

    előzmény:
    Amber... (87)
    2006-01-17  11:44
  11. 2006. január 17. 12:4691.

    :-)))

    persze h nem banom. Es ertem mar h hogyan kell csinalni, szoval a kedvemert nem kell plusz fotokat feltenni a masik ugyanolyan szalrol:-))) De ez a fotozos otlet nagyon jo volt. Es mint emlitettem kiralyul magyarazol   

    Most csak a tisztazas vegett (tudom h szoke a kerdes de muszaj feltennem szoval a "mindig ugyanolyan irany" csak arra vonatkozik hogy eloszor /-t vagy -t teszek egy X-be, de az mar ugye mindegy hogy a jobb felso-bal also vagy bal also-jobb felso a sorrend? Csak mert ezt a kettot azert valtogatni szoktam attol fuggoen h melyikre jon ki jobban a minta...

    ???? 

    előzmény:
    Amber... (87)
    2006-01-17  11:44
  12. 2006. január 17. 12:0890.

    sziasztok!

    án nem váltok nicket, de jövök egy kicsit ide is!! 

    Szóval Amber tényleg jó hogy ilyen részletesen lefotózod a dolgokat, nekem is sokat segítettél!!!

    Majd teszek fel én is képet hogy miket csinálok, megint van egy csomó félkész munkám

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. január 17. 11:5689.
    NEM IS HINNÉ AZ EMBERRE MENNYI MINDERE KELL ODAFIGYELNI, HOGY SZÉP LEGYEN ÉS NE LEGYEN ÖSSZECSAPVA.
    előzmény:
    dzsincsill (88)
    2006-01-17  11:55
  14. 2006. január 17. 11:5588.

    de jó hogy ezt is mondod, mostmár majd én is így csinálom, eddig összevissza csináltam 

    nemsoká teszek fel képet arról ami nemrég lett kész és hát nem a legjobb, de gyakorlásnak jó volt és persze aki nem ért hozzá (hugom) az ámul-bámul és nagyon örül neki, nem látja hogy lehetne sokkal szebb is. 

    előzmény:
    Amber... (87)
    2006-01-17  11:44
  15. 2006. január 17. 11:4487.

    Sziasztok !

    Rosszalkodni mentek ???  na akkor mostmar végképp faj a szivem , hogy nem lehetek ott !  

    Kedves Nocri ! Nekem valahogy a Norci jobban fekszik , ezért ha nem banod , akkor én maradok a Norcinal az egyébként is olyan csibészes névnek tunik hogy Norci , pont illik a bemen lathato leányzohoz !   

    Amikor kezded a himzést és ugye irtam , hogy kell hagyni egy "farkincat" , annak az elcsomozasa is ugyanugy torténhet mint a fonal masik végének az elcsomozasa ... arrol is készitettem tegnap fotokat csak azok kicsit homalyosak lettek de ha kéri valaki akkor azokat is szivesen csatolom a tegnapiakhoz hasonloan !

    Zsuzsi , szerintem mindegy hogy merrol merre haladsz , ahogyan jobban kijon a lépés ! Viszont az angyon fontos , hogy az x-eket mindig ugyanabban az iranyban kell ölteni vagyis : ha bal also sarokban kezded és a jobb felsobe szurod a tut majd a bal felson kis és a jobb alsoba be , akkor mindig mindegyiknél igy csinald és ne az egyiknél igy a masiknal meg forditott sorrendben !!!         csatoljak errol is képet ?    egy volt munkatarsam csinat igy egy mintat egy torolkozore , hat mit ne mondjak : nagyon ronda volt  

    Mingyá mennem kell a husiért , jon az anyos és eltesszuk a mélyhutobe ... marmint a hust  délutan meg szeretném elkésziteni Nyuszi meggyesét ... szal ma sem tudok egy x-et sem vetni  talan este !

     

    előzmény:
    hubbub (81)
    2006-01-17  10:28
  16. 2006. január 17. 11:4486.
    Még egy kérdés: a kontúrt hogy csináljátok, mert én van hogy 3 kockán át és persze nem a legszebb. szóval kontúros tanácsot is szivesen vennék.
    előzmény:
    hubbub (83)
    2006-01-17  10:30
  17. 2006. január 17. 11:0685.

    Aidaval meg nem probalkoztam... Majd megmutatod hogy azt hogy kell?))

    előzmény:
    hubbub (83)
    2006-01-17  10:30
  18. 2006. január 17. 10:3284.
    Ugy erted, hogy erdemes-e az oszlopokkal haladni valamelyik iranyba, marmint jobbra vagy balra? Szerintem tok mindegy... En oszinten szolva legtobbszor nem is a kozepen kezdem, ez a festmenyekre vonatkozik, hanem a jobb also sarkaban, es akkor egyertelmu, hogy balra haladok
    előzmény:
    suzi35 (82)
    2006-01-17  10:29
  19. 2006. január 17. 10:3083.
    Nem vagyok Amber, de azert mondom, hogy igen a fotokon Aida anyag, vagy mas neven kongre anyag szerepel. Ha meg akarod csinalni valamelyik festmenyt, amit tegnap kuldtem, akkor szerintm azt kongrera erdemes, es nem himzovaszonra, mert ugyis minden x-et kitoltessz, es konnyebb vele dolgozni hogy nagyon sok a szin rajta...
    előzmény:
    ha-nocri (80)
    2006-01-16  23:17
  20. 2006. január 17. 10:2982.
    Sziasztok,jó reggelt!!

    Ha-nocri! Az nagyon jó lenne, ha elküldenéd a macskákat, én meg elküldöm Neked az enyémet, ok??

    Még egy kérdés. Ha csinálom az oszlopokat, merről-merre kell haladnom, mert attól tartok ezt sem csinálom jól.

    Ma nagyon álmos vagyok, pedig annyi de annyi dolgom van!!


    Mindenkinek szép napot!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. január 17. 10:2881.
    Csak a hazunk sarkaig jon, aztan megyunk rosszalkodni a varosba
    előzmény:
    Amber... (77)
    2006-01-16  22:22
  22. 2006. január 16. 23:1780.

    "az elejere meg karpotlaskepp mindig egy szep csomot applikaltam "

    marmint persze a fonal vegre, es a himzes kezdetekor applikaltam a csomot, es nem a vaszon szinere ... amilyen okosan ki sikerult fejeznem magam:-)))

    Na a pasikusz nyuz hogy miattam nem fer hozza a pokernethez ugyhogy mar csak egy gyors kerdes: Amber,az anyag amin bemutattal, az a bizonyos Aida???

    előzmény:
    ha-nocri (79)
    2006-01-16  23:13
  23. 2006. január 16. 23:1379.

    Angyal vagy   

    Es remekul magyarazol! A veget en eddig kb ugy csinaltam mint te a bujtatas legveget (belehuztam a sorocskaba, esetleg elotte egy szemre csinaltam egy csomot) de az nem kot ilyen fixre, izgulok is h majd mosasnal jol lebomlik... az elejere meg karpotlaskepp mindig egy szep csomot applikaltam (tudjatok, ahogy varrasnal tanultam:-))))

    Nademajd mostantol:-)))

    suzy: kell valamelyik macsek? Mert ha szkennert nem is talalok olyan gyorsan de csutortokig azert el tudom kuldeni a minta fenymasolatat hubbubnak, es ott atveheted... ha erdekel.

    norci/noci/nocri: ezt mar az ostopikomban elinteztek nekem, uis egy csomo ideig norciztak amig egyszer valaki vegig nem olvasta a nevemet)) Szoval eredetileg ha-nocri, de most mar a norcira is hallgatok, sot idonkent igy is szignozok... megteveszteskeppen 

    előzmény:
    Amber... (77)
    2006-01-16  22:22
  24. 2006. január 16. 22:5678.

    Iiigen, nagyon erdekel!

    Foleg mivel ehhez a cicohoz szerintem mar egy csomo fonalszin megvan az agon kapaszkodos macsek miatt (es igy legalabb tartja bennem valami a lelket amikor csak lassan araszolgatok elore hubbub monitornyi festmenyevel:-))))

    Amugy nagyon termekenyek vagytok, halljatok-e,  meg a felet sem olvastam vissza, pedig 1. en eleg gyors vagyok 2. kb ma otkor neztem ide utoljara

    mondjuk most egyfolytaban leragadok a kepeknel, mar nagyon varom azt a reszt ahol Amber megmutatja a bujtatast:-)))

    pussz:

    /norci

    előzmény:
    suzi35 (58)
    2006-01-16  20:59
  25. 2006. január 16. 22:2277.

    Suzi , te mész a Doriékhoz ? de jo neked !

    Mindenképpen vidd amit éppen készitessz ! Dori megmutatja mit hogyan !

     

    Teganp csinaltunk palacsintat és az uj kence-ecsetemmel kentuk az olajat !  

    előzmény:
    suzi35 (76)
    2006-01-16  21:58

Címlap

top