Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Scrapbook-Emlék könyv?

borostyan
Létrehozva: 2006. január 4. 12:53

Sziasztok  

Azért nyitottam ezt a topikot, mert nagyon örülnék ha tudna nekem segíteni. A Scrapbookról van szó (a magyar megfelelőjét nem tudom sajnos, de olyan emlékkönyv féle fényképekkel). Nem tudom pontosan hogyan készülnek, de találtam egy angol nyelvű oldalt ahol rengeteg minta munkát raknak ki.

http://www.creativexpress.com/community/xpressions/forumdisplay.php?s=fda1c3d0dd1c24aa133bcdbd80a7eb89&f=2&page=1&sort=lastpost&order=&pp=20&daysprune=30

De én is mellékelek pár képet erről az oldalról.

Szóval tudja valaki hogy pontosan hogyan készül? Nézegettem Kreatív boltban is, de ott nem találtam róla könyvet segíteni meg nem tudtak   Annyit magam is tudok hogy az alapanyagoknk csak a képzelet szabhat határt, de hogy hogyan kötik össze a lapokat azt nem tudom sajnos   Ilyet szeretnék ajándékba készíteni!

Tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

  1. 2006. február 16. 17:18101.

    Sziasztok!

    Nekem is sikerült megnyitni a képeket. Ezek a cimkék tényleg nagyon klasszak, külön művészet az elkészítésük! Én sem láttam még itthon előre gyártott sima cimkéket, de nem lehet olyan bonyolult csinálni párat, inkább a kidíszítésük! :-)

    Nekem viszont akkor is ezek a page bubbles-ök a kedvenceim! Jövő héten végre itthon leszek, akkor felmegyek Pestre és körbejárom a hobby-boltokat meg a Krea-tipp-et, begyűjtök sok-sok anyagot, és végre nekiállok a nagy családi albumnak! Ha esetleg valaki vásárolt már Pesten album-hozzávalókat, akkor adhatna ötleteket, hogy a két fenti bolton kívül hol érdemes még körülnézni.

    Daricserke nagyon tetszik az új albumod is! Iszonyat összetett lett, nagyon sokat foglalkozhattál vele. Irigyellek, hogy ilyen sok ötletet ilyen ízlésesen el tudsz helyezni egy oldalon!

    Kathy, kösz a kiállítás ötletét! Ha haza tudok szabadulni, akkor biztos ott leszek!

    Vargica, tegyél fel minél hamarabb valamit a kész oldalaid közül. Kíváncsivá tettél!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. február 16. 16:26100.
    Sziasztok! Nekem sikerült megnéznem a képeket, és nagyon köszi a hasznos infókat. Sajna  nálunk nem lehet ilyen cimkét kapni, ami sima fehér, és sok van egy csomagban, ezért valszínűleg nekem kell csinálni, de ma kerestem hozzá vmiféle szegecset a lyukhoz, de nem találtam ilyen sima kör alakút, csak mintásat. További jó ragasztgatást:  Vargica 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969604 (98)
    2006-02-16  12:12
  3. Torolt_felhasznalo_187639
    Torolt_felhasznalo_187639
    2006. február 16. 15:3499.

    szia Daicserke!

    Sajna nem tudom megnyitni a csatolt képet! csak egy piros X jelenik meg! nem tudom, mások látják-e. nekem már más fórumon is volt vele problémám!

    Talán próbáld meg újra feltölteni! Nagyon kiváncsi lennék , mindig olyan szép munkáid és jó ötleteid vannak!  

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969604 (95)
    2006-02-15  15:37
  4. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. február 16. 12:1298.

    SZiasztok

    Vargica, ami a cimkeket illeti, en csinaltam oket kezzel. Az albumkeszitesben nagyon elterjedt technika egyreszt a kulonbozo szovegek stilusos elhelyezesere, vagy diszitesre. Az otlet szerintem az un. luggage-tag-ből ered. (nem tudok jobbat kitalálni rá, mint csomag-címke, de ha  van ra megfelelo szo, akkor mondjatok meg... nem tudom, hogy ez otthon is elterjedt-e, itt a mezei feher valtozatot minden papirboltban be lehet szerezni, 50-es meg 100-as csomagban, es feltetelezem, hogy eredeti funkcioja szerint a borondokre kell kotozni, nevvel, cimmel...(lasd foto)

    Alakjuk is valtozo lehet, de a lenyeg az, hogy legyen egy lyuk rajta, es valami madzaggal legyen felerositve, vagy legalabbis logjon egy belole, mintha... Az albumboritomon az utobbi ervenyes, de egy elozo osszeallitasomon (vintage 1) lathatsz egy masik felhasznalasat. A cimke meretetol fuggoen lehet szinte egy onallo osszeallitas fotoval, diszekkel, szalaggal, de lehet rajta siman csak egy betu, vagy gomb, stb.

    GYakorlatilag bármilyen képeslapkészítő vagy papírtechnikát fel lehet használni, én találtam olyan cikkeket, ahol külön címkékből állítottak össze egy könyvet.

    Kathy, én nem hiszek abban, hogy ugymond a kezdok csak "egyszeru" oldalakat tudnak csinalni (lasd morningris albumjat!). Inkább arrol van szo, hogy technikarol technikara kell haladni, es minden egyes lap elkeszitesekor egy-egy ujabb trukkot, anyagot, technikat, otletet kell kiprobalni. En tovabbra is azt mondom, minel tobb anyagot, otletet, elmeletet halmozol fel mielott nekikezdenel, annal jobban elveszel majd a reszletekben.

    Otthoni könyv hianyaban, remélem ezzel a "címkés" illusztracioval mindenkinek segitettem.

    előzmény:
    vargica99 (96)
    2006-02-15  19:24
  5. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. február 15. 22:4397.
    sziasztok lányok!

    végre müködik megint az nlc

    @ Morningris
    eddig csak ez az egy könyvem van, erre is véletlenül bukkantam rá a hobbyboltomban... de éppen pár napja láttam az itteni nagy könyves webáruházban (amazon.de) még párat, majd megvásárolgatom öket lassacskán
    az egyik újságom úgy lett franciából leforditva, várok a 2.számra már január óta remélem lesz folytatás...
    de kártyakészitös és bélyegzö technikás újságokban is elöfordul egy-két kép és leirás a scrapbook-ról is, tehát nézegess nyugodtan bele az újságokba.
    kérdezz rá a hobbiboltosodra, nekik van katalógusuk és könnyebben megkapják az infókat, hol lehetne ilyen könyveket magyarul is beszerezni.

    tipp az otthoniaknak: http://www.officexpo.hu/,
    itt biztos könnyebben megtudni mit, hol, stb...

    @ daricserke
    már itt is láttam komolyabb, túl diszitett oldalakat
    de ez a könyv kezdöknek szól, szerintem ezért is egyszerübbek
    na meg persze azért is lehet ez igy, mert ez a hobby még itt sem igen elterjedt, igy megpróbáljak egyik lépésröl a másikra "lekopirozni" az amerikaiakat
    amúgy az egyik német oldalon olvastam, hogy ha nincs kréta kéznél, akkor lehet szemhéjfestékkel (igy hivják ezt otthon??) is öregiteni

    hmm, én még mindig nem tudok képeket feltölteni
    söt daricserke alkotásait sem tudtam megnézni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. február 15. 19:2496.
    Szia, Daricserke!  Nagyon tetszik amit felraktál, én is haladok, már több oldal is kész, de feliratok és idézetek nélkül, és így félkészen nem merem még megmutatni Nektek.  Érdekelne, hogy a cimkéket Te csináltad, vagy készen vetted? Ha a Te műved, írd le hogyan csináltad, mert B.pesten én még nem láttam ilyent, és sztem nagyon szép. Üdv Mindenkinek:  Vargica  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. február 15. 15:3795.

    Sziasztok!

    Jól eltűnt mindenki! Igaz, én is főként a cikkírással voltam elfoglalva, de azért egy kissebbfajta projektre jutott idom valamelyik este.

    Végre kidekoráltam az új albumomat. Több idézetet is ráraktam, kivarrtam az "emlék" szót, kivágtam az "ALBUM" szót, 2csináltam egy fehér címkét 3 bélyeggel, aminek a szélét krétával öregítettem meg, a barna címkékre meg kiraktam az IDŐ betűit. Nyomtattam órát, meg mini-képeslapokat, ragasztottam fátyollevelet, háncsot, mindenféle érmét...és íme az eredmény.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. február 11. 21:1294.

    Sziasztok!

    Morningris, a page-bubbles elore kivagott matrica formaban kaphato.

    Kathy, a kepek tok jok. Engem nagyon meglepett, hogy mennyire jol lathato a kulonbseg a nemet meg az angol iranyzatok kozott. Az angolok mindent tuldiszitenek, az altalad feltoltott oldalak meg inkabb egyszeruek es celratoroek. Azert az altalad keszitett oldalakra sokkal kivancsibb vagyok! Szerintem vagj(atok) bele, ugyis munka kozben jon az ihlet, es ha tul sok otletet gyujtogettek, a munka megkezdesekor belevesztek a reszletekbe. Az en taktikam az, hogy kigondolok egy technikat, vagy kivalasztok egy anyagot, es az egesz osszeallitast akore epitem fel.

    A mostani egy ujabb "heritage" oldal a nagy csaladi albumba. Itt nekem a fo anyag a csipke volt. A mintas hatteret meg a fuggonyt a http://www.scrapbookscrapbook.com/ oldalrol toltottem le. A szamokat Black Rose betutipussal nyomtattam, kezzel vagtam es barna kretaval oregitettem. Sokat kuzdottem a pausz/vellum boritekkal, amiben a nagyszuleim adatai vannak, meg nehany ures lap, amira regi torteneteket akarok irni. A viragokat multkor rendeltem az e-bayen, sajnos kalapaccsal meg kellett oket utogetni, mert nagyon magasak voltak. A csipke meg evek ota hevert a dobozomban, de ugy gondolom, most megtalalta melto helyet. En imadom ezt a lapot, es alig varom, hogy a csalad is lathassa!

    Udv, es jo ragasztgatast

    Erika

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. február 11. 13:1093.

    Kathy, honnan szereztél ilyen scrapbook könyveket és újságokat? Látom, hogy németek, de vajon Magyarországon is lehet ilyeneket kapni?

    Egyébként jók az ötletek... most én is a gyűjtögetés stádiumában vagyok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. február 10. 23:5992.
    na még egy pár

    hátha valaki el tud belöle egy-két ötetet csipni

    Ma kaptam egy újságot, abban is van pár jó ötlet. Majd holnap délután lesz egy kis idöm, akkor bescannelhetem.
    Persze ha valakit zavar, hogy nem a saját munkámat teszem fel, az szóljon!

    További szép estét kivánok mindenkinek és jó éjt!

    Kati
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. február 10. 23:4891.
    Sziasztok Lányok!

    Hoztam pár egyszerübb ötletet kezdöknek, úgy másoltam könyvböl.

    Sajnos én még mindig nem kezdtem el a scrapbook-ozást, mert jelenleg nem sok idöm van, de örömmel nézem, hogy Ti annál ügyesebbek vagytok

    Szebbnél szebb alkotásokat csináltok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. február 10. 17:4590.
    Ez a lap is marha jó lett :-)
    Klassz, retro hangulata van! Szerintem innen is merítek ötleteket, mert most egy nagy családi albumra készülök, dédszülőktől indulva... szóval az archív képektól, a retrón át, az esküvő és a babás oldalak is aktuálisak :-)
    Daricserke, a Kunstlert nem felejtem el, de amint látom, tévedtem, mégsem alaptartozéka a Wordnek, mert a pécsi gépemen nincs meg. Szóval biztos húgom telepítette fel otthon mindegyik gépre... jövő hétvégén megyek haza, akkor elküldöm e-mailben. Majd priviben adj meg egy címet, ahova mehet.
    Ezt a page-bubbles-t készen lehet venni, vagy ez is csak egy alapanyag, és olyan matricát csinálsz belőle, amilyet akarsz? Mármint úgy képzelem, mint a matricafestéket...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. február 10. 15:2589.

    SZiasztok

    Elkészült végre a lap, amivel mar 2 hete küszködtem!

    A képeket is elég jól helyrehoztam (tele voltak apró fehér pöttyökkel). Az összeállításon először használtam varrást, és bár elég hosszadalmas a procedúra, szertinem a végeredmény fantasztikus!

    Ha van varrógépetek, azzal is fantasztikus diszitéseket lehet csinalni, körbevarrni a képet, vagy éppen rávarrni díszeket. Én kézzel csináltam, de ahhoz előbb ki kell lyukasztgatni a papirt. Állítólag van egy spéci ár-szerű szerszám, de én egy vékony szöget meg kalapácsot használtam. Utána varrni már gyerekjáték. A fonal végét meg egyszerű ragasztószalaggal rögzítettem a lap hátulján.

    A három kör meg a sarokdíszek ún. page-bubbles, 3 dimenziós műanyag matricák. (Azon gondolkoztam, hogy a decoupage-ban használt 3D lakkal is lehet hasonló díszeket csinálni.)

    A fotó sajnos nem túl előnyös, a színek nagyon tompák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. február 9. 11:1888.

    Igen, kérem a Kunstlerscriptet! Sehonnan sem tudtam letölteni...

    Ugy nez ki, hogy a hugocskam megy Pestre, ugyhogy kuldom is a Kreativ Hobbyba. Remelem marciusban mar gazdagabb leszek par fem disszel!

    Meg mindig kuzdok a 70-es évekbeli fotokkal...meg egy surgos konferenciaanyaggal, szoval egy ideig tilos ragasztgatnom... Jo lenne, ha addig nezegethetnem a ti munkaitokat! 

    előzmény:
    Morningris (87)
    2006-02-08  19:31
  15. 2006. február 8. 19:3187.

    Először is: köszönöm a dicséretet Borostyán! Te hogy állsz a baba-albummal?

    Daricserke, a Kunstlerben hosszú ő és ű valóban nincs, a többi ékezet viszont megvan... meg tulajdonképpen nekem nem is kellett, mert úgyis átmásoltam tussal, és ráírtam a hiányzó ékezeteket. Persze, ha nyomtatsz, akkor ez nem működik :-(

    Valójában nem is tudom, milyennek képzeltelek ám. Csak nem ilyennek, mindenképp vörösnek és őszintén szólva idősebbnek :-)

    A vellum vs. pausz kérdésnek én is utánanéztem a neten. A vellumot tényleg speciálisabbnak írják, de pauszból is lehet kapni szép mintásakat és színeseket.

    Vargica, remélem, azért még megcsinálod az albumot, hiszen így is ugyanolyan hatalmas érték lesz, csak nem meglepetés.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. február 8. 12:5586.
    Sziaszok!  Köszönöm a papírral kapcsolatos válaszokat, olyan jó, hogy Ti ilyen remek tanácsokat tudtok adni! Képzeljétek,  a lányom megtudta, hogy mi készül neki ajándékba. Megtalálta a Wordbe a vágólapon az utolsó dokumentum kezdő sorát, és ez pont a születéséhez kapcsolódó felirat volt. Az éles eszével rögtön rájött mindenre.Pech!!!!!!   Sírtunk  mindketten. Üdv :  Vargica 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. február 6. 22:5185.

    Sziasztok

    Kedves Morningris, koszi a tippet, a fontnak utananezek, s ha nem talalok magyar betukeszletet, akkor szolok. Az en wordomben tuti nincs benne. Dde ha jol emlekszem, minden handwriting-font gyujtemenyben benne van, csak nekem a magyar mellekjelek is kellenek. A www.ukscrappers.co.uk oldalon van egy csomo klassz ingyenes font, persze íüóöőúűáé nelkul...

    es mit jelent, a "nem ilyennek kepzeltelek"? Mert milyennek?

    Vargica, a vellum talan tenyleg pausz. A kulonbseg talan annyi, hogy a specko vellumok tobb szinben kaphatok, es talan (egyaltalan nem vagyok biztos benne) vastagabbak is, mint a pausz. Ami a ragasztast illeti: kar. A ragaszto atlatszik, es nyomot hagy rajta, nem? En probalkoztam ketoldalu celluxszal, de ugyanaz az eredmeny. Nekem a megoldas az odakotozes (mint a valentin-napi lapon), vagy odakapcsolas, odaszegecseles, stb. En imadom, de tenyleg nagyon nehez hasznalni. Meg ami azt illeti, aranyaron merik...

    Ami az oldalakat illeti, en nem ragasztom sehova, hanem belecsusztatom az albumban levo tasakokba. Hogy milyen alkalomra csinalok...? elmeny- es fotofuggo. Most a nagy tervem a csalad regi fotoinak felujitasa, es egy igazi "heritage" album. Ez mellett azokrol az alkalmakrol csinalok, amihez szep elmenyek fuznek, vagy jo kepek keszultek. A legtobb kirandulasokrol keszult (a mellekelt foton pl. egy repulout). A kovetkezo projekt par nagyon vad foto a hetvenes evekbol boho szuleimmel a foszerepben.

    Mindenkinek jo tanulast/munkat es par nyugodt percet a papirfecnik es fotok tarsasagaban!

    Erika

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. február 6. 14:5584.

    Ne haragudj meg előre is, én nem szoktam ilyen kifejezéseket használni, de ez k... JÓ!!!!    

    Ez volt az első gondolatom! Iszonyatosan tetszik.

     

    előzmény:
    Morningris (78)
    2006-02-05  10:06
  19. 2006. február 6. 10:5183.

    Szép hétfőt mindenkinek! Nekem sajnos újra elkezdődött az egyetem, de a napsütés nem hagyja letörni a kedvem  

    Köszönöm a dicséretet mindenkinek, aranyosak vagytok!

    Vargica, az idézeteim tulajdonképpen hagyományos pauszpapírra vannak írva, amit viszont nagyon nehéz volt ragasztani. Talán a Daricserke által említett vellum papírt könnyebb, nem tudom. Daricserke? Te hogy szoktál ilyeneket rögzíteni? A betűtípus sajnos nem az én kézírásom, Kunstlerscript a Font neve, nekem alapon volt a Word-ben. De ha nem sikerül megszerezned, akkor szívesen elküldöm neked.

    A te Valentinos oldalad is nagyon aranyos, roppant kellemes a színe, jók a képek, de egyébként nagyon nem ilyennek képzeltelek, bár ennek nincs köze a lap ötletességéhez  

    Egyébként egy-egy ilyen alkalomra mindig csinálsz egy oldalt, és azt beragasztod a nagy albumba? Vagy hogyan megy ez?

    A londoni dolog tényleg elég kellemetlen volt, de ettől függetlenül csak a szépre emlékezem   Meg tudom, hogy ez bárhol megtörténhetett volna, tehát semmi köze ahhoz, hogy hol van az ember. Sajnos a lopás egyidős az emberiséggel, mindig is lesznek rosszindulatú, erkölcstelen emberek. Azért jó pár képünk így is maradt, hiszen a barátom is készített fotókat, csak jóval kevesebbet, mint én, meg nem is nagyon szeretem, ahogyan ő fényképez. De ez is több, mint a semmi!

    Ja, és idézetek. Hát én egyrészt beírtam Googleba, hogy idézet és kiadott jó pár oldalt. Ami nekem a legjobban bejött, az a http://www.netorian.hu/ itt témák szerint van rengeteg idézet csoportosítva. Aztán ha itt, a Nők Lapja Cafén beírod a fórum keresőbe, hogy "idézet", akkor is kapsz több, mint elég találatot. Angol scrapbook-idézeteket pedig itt: http://scrapbooking.about.com/od/poemsandquotes/index.htm  és itt: http://www.forbetterlife.org/values/main.asp?utm_source=googleaw&utm_medium=ppc&utm_term=ag19+quotations&gclid=CKTgltzSg4MCFRRbMAod2BD5dA gyűjtöttem.

    Nagyon sok gyönyörű gondolat van köztük. Ja, érdemes még a Reader's Digest archívumát is megnézni. (http://hun.rd.hu/idezet/)

    Jó munkát mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. február 6. 09:5182.

    Sziasztok, Lányok!

    Nagyon-nagyon tetszik, amit csináltatok,  szerintem is nagyon szép a felirat ,mindkettőtöké! Én is haladok az albummal, de nagyon lassan,  mert a lányom folyton otthon van, este későn fekszik le, így nehéz időt találni rá. Két oldallal már majdnem készvagyok: a születéséről és a kisbabakorról szól, de nem találok hozzá szép idézetet, vagy verset. Nem tudtok segíteni ebben? Mi az a  vellum papír, amiről írtatok ( még kezdő vagyok&nbsp ? Üdv: Vargica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. február 5. 16:2381.

    Nem birtam  kivarni az estet. 4 ora alatt, ime ilyen lett az en valentin-napi osszeallitasom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. február 5. 12:1580.

    Kedves Morningris!

    Fantasztikus, fantasztikus, fantasztikus!

    A digitalis anyagok annyira jok lettek, hogy tenyleg alaposan meg kellett neznem az oldalakat, hogy rajojjek, mi nem haromdimenzios, es mi igen...

    A vellumpapiros idezetek gyonyoruek, latszik rajtuk, hogy raszantad az idod es faradsagot, hogy kitalald a temakat!

    A dolt betus iras a te kezirasod vagy PC font? Ha font, mi a neve? ha a te kezirasod, nem akarsz belole fontot csinalni? Szerintem gyonyoru.

    A londoni elmenyed borzaszto, oszinten sajnalom, mert nekem meg soha nem volt rossz tapasztalatom itt (nem ugy mint pesten).  Remelem, egyszer visszajottok, es ujra vegigfotozzatok a varost!

    A bujtatott uzenet is nagyon otletes!

    Na, tok nagy kedvet csinaltal a ragasztgatashoz, ugyhogy igyekszem a munkammal, hogy este en is odaulhessek.

    Gratulalok az albumodhoz, es koszi, hogy megosztottad velunk!

    előzmény:
    Morningris (79)
    2006-02-05  10:12
  23. 2006. február 5. 10:1279.

    Van még, csak egyszerre hatnál többet nem tudtam feltölteni  

    A képeket is lézernyomtatóval nyomtattam, mert olyan méreteket használtam, amit nem hívtak volna elő nekem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. február 5. 10:0678.

    Sziasztok!

    Én végre elkészültem a Valentin-napi albumommal. Valójában nem az a "klasszikus Valentinos" lett, mert nem igazán szeretem ezt az "ünnepet", legalábbis itt, Magyarországon egy erőltetett, hagyományok nélküli marketingfogásnak látom. Bocsánat, ha ezzel valakit megsértettem  

    Szóval én inkább azért adom Valentin-napra ezt az albumot, mert hirtelen jött az ötlet, és kellett hozzá egy alkalom  

    Azért mini az album, mert egyrészt elsőre nem akartam 30*30asba kezdeni, féltem, hogy nem tudok kitölteni akkora helyet (bár azóta tudom, hogy ott sokkal ötletesebben meg lehet oldani a dolgokat), illetve a barátom, akinek készült, Franciaországban van, így postán kell neki elküldenem, tehát praktikusabb is a kis méret.

    Az albumban két év egyetemi élményeit szerettem volna megörökíteni. Tudom, hogy elég amatőr lett, főleg, hogy alapanyagot sem nagyon tudtam beszerezni, mert nem Pesten lakom, de nekem azért tetszik. Biztos azért is, mert a saját emlékeimről van szó.   Főleg digitális scrapbookinghoz való anyagokat szedtem hozzá netről, és azokat nyomtattam ki, ragasztgattam bele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. február 5. 08:1977.

    Nalam csak halmozodnak a kepek, halmozodnak a papirok, de ellopott fel orakban nem szeretek belekezdeni.

    Foleg, hogy most a fotoszerkeszto programmal is megkuzdottem, mert valami gond van a szinek beallitasaval: eppen nehany fekete feher kepet restauraltam, de kinyomtatas utan lilas arnyalatuak lettek. Szoval most kezdehetem az egeszet elolrol egy masik fotoszerkesztokben.

    Meg a valentin napi osszeallitassal sem haladtam, pedig nagyon kozeledik a nap. Ti mit terveztek valentin napra?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top