Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Válok-Belehalok ...

a.csaba
Létrehozva: 2005. június 7. 11:24
Hogy éljem túl? Még mindíg szeretem...
Öt éve ismerkedtünk meg. Tudjátok mikor az ember a "másik felét" keresi egész életében. Mindketten úgy éreztük, megtaláltuk. "Olyan mint én csak ellenkező neműben"! 1,5 év múlva esküvő. Fény pompa ragyogás. Jól éltünk, kerestem normálisan, minden héten kétszer mulatozás. 2, 5 évvel ezelőtt szilikon ciciket kért karácsonyra, megkapta.
Akkor valami elkezdődött... Szerinte depresszió. Sanax szedése egyre sűrűbben. Gyakorlatilag 2, 5 éve kis megszakításokkal nem dolgozott. Amit tellet megadtam neki. Nekem egyre kevesebb kedvem volt a discókhoz. Ő azt mondta, hogy azt hitte mikor hozzám jött, hogy miníg így marad, áttáncolunk az életen. Csalódott. Egy éve elkezdett egyedül is eljárkálni. Közben a hétköznapok Sanax- mámorban teltek egy kis sörrel megbolondítva. Rengetegszer arra mentem haza, hogy alszik. Depresszióra hivatkozott: értéktelennek érzi magát, nincs állása, céltalan az élete. Gyereket akartam, ő mindíg kitolta a határidőt. Sűrűsödtek a balhék. Nem tudtuk megbeszélni a dolgokat. Szeptembertől elkezdett szökdösni éjjel a szórakozóhelyekre, "nem bírta a bezártságot".
Április elején nem bírtam tovább elköltöztem.
Meg akartam ijjeszteni, talán észhez tér. Feltételeket szabtam : nincs Sanax, nincs pia, nincs egyedül disco, legyen gyerek, nyugodt családi élet.
Megbeszéltük nem szakítunk addig csak külön lakunk, "járunk".
Szerintem rácsesztem. Igaz,hogy én léptem, de úgy tűnik ő inkább fellélegzett. Nincs kontroll azt csinál amit akar. Azóta 3 alkalmi pasival szűrte össze a levet, megtudtam. Ha telefonon beszélünk. hideg már csak arról van szó, hogy mi marad neki anyagiakból.
Nem tudom elhinni hogy ez a hatalmas szerelem ide jutott.
Úgy volt, hogy elmegyünk együtt pszichológushoz. Utolsó pillanatban visszakozott, elmentem egyedül. Elmondtam a dokinak mindent. Piszkosul meglepett mikor a doki felállította a személyiségrajzot!
NEM DEPRESSZIÓS! Nárcisztikus személyiségzavar.Ezek az emberek ideálokat gyártanak(ez voltam az elején én) és ha kiderül, hogy mégsem tökéletes, mert tökéletes nincs, degradálni kezdenek és új ideál után néznek.A legfontosabb életükben? hogy szépek legyenek és erről állandó visszaigazolást várnak a környezetükből. Manipulatív viselkedésüek mindent azért tesznek, hogy a partner tökéletesnek "istennőnek" lássa őket. Nagyon rosszul viselik az idő múlását, elszakadt a valóságtol, álomvilágba menekült agyógyszerek segítségével. Ebből kialakult a egy súlyos gyógyszerfüggés, amit szereinte már csak bentfeküdve, zárt körülmények között lehet kezelni.
Ő nem fog befeküdni, azt hiszi, én voltam minden gond oka, majd most leszokik, hogy már nem vagyok. Az elmúlt 2 hónapban 4 munkahelye volt, megpróbál megállni a saját lábán. A doki azt mondta nem fog sikerülni, mindenhol előjönnek az elvonási tünetek.
Mindketten 37 évesek vagyunk, ebben a hónapban lesz a házassági évfordulónk.
Én szeretem...
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 7. 14:26176.
    Nezd ha azt mondtad volna hogy depresszios , panikbeteg, befordult , viselkedesi zavarai vannak es lehetetlen Vele egyutt elni akkor sajnalnalak. de olyan betegseg nincs amitol az embernek surgos felre- kefelesi kenyszere tamad. Lasd be hogy mellenyultal es probalj a legkevesebb serulessel kiszallni belole
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. június 7. 14:25175.
    bingo!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731363 (171)
     
  3. Torolt_felhasznalo_568881
    Torolt_felhasznalo_568881
    2005. június 7. 14:25174.
    Igen csak aki tisztességgel szoptatott 1-2 gyereket az megérdemli a cicit, mert egy nő az 50 éves koráig igebis legyen nő. De ne azért kelljen már a cici könyörgöm, hogy villogtassa más pasiknak az ura szép autójából. Gusztustalan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731363 (171)
     
  4. 2005. június 7. 14:23173.
    o. k.
    előzmény:
    snoek (170)
     
  5. 2005. június 7. 14:23172.
    Szerintem is bezavar a józan ítélőképességbe. Én ugyanezt írtam, ezek a kritikák csak rontanak a helyzeten. te élted át ezt a pár évet, úgysem tudod átadni a dolgokat úgy, ahogy azok valójában történtek, ráadásul nem ismerjük a feleséged verzióját. . . .
    Akárki akármit mond, te magad hozod meg a döntéseidet
    előzmény:
    szőkenő (169)
     
  6. Torolt_felhasznalo_731363
    Torolt_felhasznalo_731363
    2005. június 7. 14:23171.
    mint kivülálló én csak azt tanácsolom, hogy mérlegelj. . . mi a fontosabb?
    mi fontos neked? szerelmes vagy-e még? szereted-e annyira ezt a nőt, hogy képes legyél eltűrni esetleg a jövőben is a "nárcisztikus személyiségzavarát". eltűrni esetleg azt, hogy megcsaljon. . (aki már egyszer megtette. . . . . . . ) , jó anya vállhat-e belőle, el tudod-e képzelni gyermekeid anyjaként?. .
    őszintén szólva ha én hasonló cipőben járnék, nem lennék ennyire türelmes és talán már korábban elválltam volna. . de ha Te szereted annyira, hogy kitartasz mellette, az is tiszteletre méltó és sikert kívánok hozzá, mert szükséged van rá. .
    a szilikon cicikhez való hozzászólásokat pedig nem értem, egy rakás nőnek van ilyen cicije már és nem mindnek személyiség zavarból kifolyólag lettek ilyen cicijei, szerintem kár ezt megemlíteni.
    előzmény:
    a.csaba (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 7. 14:21170.
    Senki nem ismeri itt. velemenyeket kertel amiket egyeb hijan csak az altalad adott storybol tudunk felallitani
    na ez is egy velemeny volt
    előzmény:
    a.csaba (166)
     
  8. 2005. június 7. 14:19169.
    Mindenesetre az ilyen topikok nem viszik előbbre az ügyeket, megbánod, hogy feldobtad. Gondold végig még egyszer, és dönts saját józan eszedre hallgatva.
    előzmény:
    a.csaba (166)
     
  9. Torolt_felhasznalo_568881
    Torolt_felhasznalo_568881
    2005. június 7. 14:18168.
    Hát én se tudom sajnálni a csajt. De ez a csaba se kellene. Biztos bennünk van a hiba.
    előzmény:
    snoek (163)
     
  10. 2005. június 7. 14:07167.
    off: most látom kedvenced a volt egyszer egy amerika!! húúúúúú rosszembernemlehecccc -legalábbis a szememben:))))))))))))))))))))))

    on: elnézést, nem bírtam ki:(
    előzmény:
    a.csaba (166)
     
  11. 2005. június 7. 14:04166.
    Nem ismered, ne itélkezz
    előzmény:
    snoek (163)
     
  12. 2005. június 7. 14:04165.
    Azt nem tudom, hogy ilyen sebek után hogyan lehet folytatni egy kapcsolatot, bár vannak még szép történetek. Más kérdés, hogy segíteni akarsz neki, de ha sikerül, hogyan fogsz megbízni benne? A gyerekvállalás már szerintem kockázatos, mire "kitisztulna" a szervezete, mind lelkileg, mind a gyógyszerektől. . . . .
    előzmény:
    a.csaba (157)
     
  13. 2005. június 7. 14:02164.
    Nem akar talizni
    előzmény:
    kismac2 (159)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 7. 14:01163.
    Akkor ez nem betegseg hanem csaladi vonas! Ha a csaladnak is akkor vagy jo ha nyomod a csajt penzzel akkor szoo sincs semmilyen psziches mittudomenmirol. Penzehes ribi a draga nejed!
    előzmény:
    a.csaba (157)
     
  15. 2005. június 7. 14:01162.
    Velem előfordult, hogy miközben írtam, sokmindenre rájötte. saját hibáimra, különböző visszaidézett események ráébresztettek mennyire rosszul láttam dolgokat. Vagy mindent úgy láttam, ahogy én akartam és nem ahogy igazából volt. sokat segített, hogy "könnyítettem" magamon és a másikhoz is biztosan, átgondoltan eljutottak a gondolataim.
    előzmény:
    csippi*** (160)
     
  16. 2005. június 7. 13:59161.
    maximalisan egyetertek.
    előzmény:
    kismac2 (159)
     
  17. 2005. június 7. 13:56160.
    ez jó ötlet!!!
    előzmény:
    kismac2 (159)
     
  18. 2005. június 7. 13:55159.
    Próbáltál vele igazán mélyen elbeszélgetni? vagy már egyáltalán nem tudsz a közelébe kerülni lelkileg? én, amikor valamit nem tudtam megbeszélni azzal, akit szerettem ( vagy azt hittem, hogy szeretem), levelet írtam, amiben mindent elmondtam. Lehet, hogy ez már nem divat, de abban mindent el lehet mondani, a másiknak pedig van lehetősége átgondolni, talán még hatással is lehet rá. . .
    előzmény:
    a.csaba (157)
     
  19. 2005. június 7. 13:54158.
    talán más módja is van, udvarolni teee vagy nem?
    tényleg milyen a családja?
    előzmény:
    a.csaba (157)
     
  20. 2005. június 7. 13:50157.
    Nem akar találkozni. A családja is ellenem van mióta visszavettem a verdát. Addig nagyon komáztak.
    Hogy legyek vele, ha nem akarja?
    Mondjam: Nem számít, hogy megcsalsz, csak veled lehessek. ?!
    Nem mintha rettenetesen büszke lennék, hisz az enyém sincs aranyból, de ha ő elzárkózik, rugjam rá az ajtót?!
    előzmény:
    csippi*** (155)
     
  21. 2005. június 7. 13:47156.
    igen
    előzmény:
    misstick (153)
     
  22. 2005. június 7. 13:46155.
    nem a múltban! most! :) most kellene, hogy ne otthon legyen - már ha még érvényes az indító hsz-ed- és főleg ne egyedül, hanem veled.
    előzmény:
    a.csaba (151)
     
  23. 2005. június 7. 13:45154.
    nos, akkor a helyedben elbeszélgetnék a dokikkal is, mint közvetlen hozzátartozó. kötelesek felvilágosítást adni neked, hogy mi alapján írták fel neki és mennyire ellenőrizték az állapotát.
    előzmény:
    a.csaba (150)
     
  24. 2005. június 7. 13:44153.
    es a pszichodoki siman kiirta receptre??? mireföl????
    előzmény:
    a.csaba (150)
     
  25. Torolt_felhasznalo_736207
    Torolt_felhasznalo_736207
    2005. június 7. 13:42152.
    Ekkora mennyiségtől nem is nagyon lehet egyebet csinálni, mint aludni. . .
    előzmény:
    a.csaba (150)
     

Címlap

top