Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészeti tanácsadás

sophi
Létrehozva: 2002. Április 15. 20:10
Kedves Attila! Van a kertemben egy új virágágyás, ahová tavaly ősszel hagymásokat ültettem. Most nyílnak, gyönyörűek. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet csinálni az ágyással, ha május végére az összes hagymás elvirágzott? Ültessek egynyárit az ágyásba? Vagy inkább évelőt? Egyáltalán, nem zavarja a hagymákat, (nem akarom kiszedni őket) ha mellette más növény gyökeret ereszt? Köszi a választ!!
  1. 2002. május 29. 11:36176.
    Kedves Mindenki!Ismet noveny maghat arozasi gonddal kuzdok. Ismeri vki a HONEYSUCKLE nevu futo bokrot?Illato s, sarga es feher viragai formara az akacra emlekeztetnek. Kerdesem arra vonatkozna, hogy mi lehet a baja ha reszeiben meg a telen elbarnult ind ai vannak csak es ugy tunik nem aka r kizoldulni. Megmetszem?Vagy tan po nt az a baj, hogy osszel 1kicsit faz onra igazitottam?Kedves Attila, csak konnyiteni probaltam a dolgod azzal hogy pontosan kideruljon melyik nov enyrol is beszelek. De ha esetleg ig y is raismersz halas lennek a tanac sodert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. május 29. 11:27175.
    Szep jo reggelt Mindenkinek!Levelte tvekre vonatkozo kerdesem lenne. (El nezest, ha esetleg e tema mar targya lva volt)A szoba fuchsiamat kiteve a teraszra-az elso sokk utan-ugyan elboritottak a viragbimbok, de sajno s a leveltetvek is. Azonban ugy tuni k 2fele, mert feher meg zold. Mit teh etnek vele?Nem erdekes, hogy 1etlen mas kozeleben tartott novenyemet se m tamadtak meg, csak ezt a"szegenyt" ?Masik kerdesem futonovenyekre vona tkozna. Felfuggesztett viragladaban nevelek futo-muskatlit meg -fuchsia t egyutt. Azonban jobban erosodtek, m int vartam es mostanra mar teljesse n egymasra nottek. Erdemes szetultet ve bolygatni oket nyar elott?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. május 29. 11:17174.
    Szoval az en"esernyo-fa"novenyem a Schefflera-ra hasonlit leginkabb, de 1kicsit nagyobb. 2fele agazo, nagy bokros tove van. Kerdesem az lenne, h ogy visszalehetne-e vagni, hogy 1pic it megallitsam a novesben. Sajnalom elore, hogy ily drasztikus csonkitas ra torekszem, de tartok tole, hogy a szarak 1ebkent sem birnak tovabb ta rtani a"lombokat". Merthogy kb. 2m sz eles es ezt is csak ugy tudtam eler ni, hogy kikotottem oket egymashoz(felfuggesztes)
    előzmény:
    pállattila (106)
     
  4. 2002. május 29. 11:10173.
    Kedves Attila!Yucca temaban megfoga va tanacsod fotozas utan levagtam a z egyik nagy hajtasat(1. 2szx1. 5m)7e ket vartam, de csaknem eresztett gy okeret, mint ahogy kisebb tarsai te ttek elozoleg. Igy csak ugy beultet tem a cserepbe(tan meggondolatlanul Most sajnos az egesz elkezdett meg hajolni, mert ugye nincs ami megtar tsa. Lehet, hogy elobb-utobb kifordul a cserepbol?Segitseg. .
    előzmény:
    pállattila (55)
     
  5. 2002. május 28. 08:46172.
    Az udvarunkon több kicsi fenyő van, illetve lassan már elfogynak. Kb. 4 éve ültettem őket, és eddig szépen fejlődtek. Nemrég - egy nagy vihar és hirtelen lezúduló nagy eső után két kis fenyő egyik napról a másikra elsárgult, lehullatta a tűleveleit. Ki kellett vágni mindkettőt. Most egy harmadik is kezd sárgulni. Kártevőt nem láttunk sem a levelén, sem a kivágott fák gyökerén. Lehet, hogy a nagy eső kimosta a talajból a tápanyagokat, vagy mi lehet az oka a növénypusztulásnak? A fenyők gyepbe vannak ültetve, de gondolom, ez nem számít. Mit tegyek, hogy a maradék fákat megmenthessem? A beteg fán lehet még segíteni? Lehet, hogy valami betegség, fertőzés ütötte fel a fejét az udvarunkon? Választát köszönöm. Magdi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. május 28. 07:16171.
    Kedves Attila, füvesítés előtt szeretném a gyomot kiírtani, de úgy, hogy közben a már szétterjed ibolyák megmaradjanak. várom válaszod üdvözlettel Sheila
    előzmény:
    pállattila (167)
     
  7. 2002. május 28. 06:39170.
    Kedves fukszia! Levendula, zsálya, cipruska, liliomok, díszfüvek, nyuszifül. . .
    előzmény:
    fukszia (155)
     
  8. 2002. május 28. 06:36169.
    Kedves jakmar! Igen! Szinte az összes virágzó ilyen. Rengeteg van. A legközelebbi kertészetet kérdezd meg, mert én a fél rendszertant felsorolhatnám, de célszerű lenne olyanokat amiket meg is tudsz venni.
    előzmény:
    jakmar (154)
     
  9. 2002. május 28. 06:33168.
    Kedves Aqvarius! A tavasszal virágzókat majd virágzás után ültesd át! Nem tudom, hogy milyen kaktuszod van, de ha napra teszed akkor öntözni is kell! Árnyékban hogy érzi magát? Volt egy kaktuszokkal foglalkozó témánk is, abból többet megtudhatsz.
    előzmény:
    Aqvarius (153)
     
  10. 2002. május 28. 06:28167.
    Kedves sheila1! Füvesítés előtt szeretnéd kiírtani a gyomot, vagy már a gyepből?
    előzmény:
    sheila1 (152)
     
  11. 2002. május 28. 06:25166.
    Kedves lauster! Sajnos vissza kell vágni. Tövig. A leszedett tapadókorongokat nem lehet visszatenni. Sajnos. De azzal vígasztalódj, hogy a vadszőlő gyorsan fut.
    előzmény:
    lauster (151)
     
  12. 2002. május 28. 06:22165.
    Kedves gyululu! Nem KELL metszeni, de le lehet vágni róla a virágokat, (csak a bokron mutatnak igazán jól).
    előzmény:
    gyululu (150)
     
  13. 2002. május 28. 06:20164.
    Kedves szdg! Cotoneaster-ek (madárbirsek), Lonivera-k (loncok alacsony változatai), Mahonia, Symphoricarpos chenaultii 'Hancock' (Hankok hóbogyó. Lehet sok-sok évelő is: Hosta-k (Árnyék liliomok), Pachysandra terminalis (?), Geranium macrorrchizum (illatos gólyaorr), Páfrányok. . .
    előzmény:
    szdg (148)
     
  14. 2002. május 28. 06:15163.
    Kedves Pedrera! Az igazat megmondva nem tudom, hogy miért nem érleli be a bogyóit. Igazán a páradús és félárnyékos klímát kedveli és lehet, hogy az erkélyetek nem ilyen. . . ? Felszívódó rovarölővel 3 hetente permetezd le. Mospilan vagy Zolone.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428887 (147)
     
  15. 2002. május 28. 06:10162.
    Kedves Zsuzsyyy! Nem kell lemondani! A metszés után permetezd le ez fontos! Ha mézes dolgok vannak rajta akkor valami disznó szívogatja a leveleit. Arra Zolone, vagy Mospilan jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218573 (146)
     
  16. 2002. május 28. 06:06161.
    Kedves jakmar! A bangita árnyékban: O. K. A három növény jól fog kinézni, csak ültetéskor vedd figyelembe a végleges méreteiket! A borókát nem, az oszlopos nyugati thuját inkább tudnám javallani. Árnyékban kb. 2 m-re.
    előzmény:
    jakmar (145)
     
  17. 2002. május 28. 06:03160.
    Kedves Diamantina! Jó az mindenre. Ilyenkor a szobanövényeket célszerű kivinni a szabadba és ott lefújni őket. Lehetőség szerint a permetlé felszívódásáig kint lehetne hagyni a növénykéket és csak utána bevinni, így nem lesz büdös a lakásban.
    előzmény:
    Diamantina (144)
     
  18. 2002. május 28. 06:00159.
    Kedves szdg! Semmi különös: napos, félárnyékos fekvés; laza, tápdús talaj. Igaz, hogy az első egy-két évben egy kicsit fagyérzékeny. Tényleg, azt nem írtad meg, hogy hogyan pusztul ki? Elszárad, nem hajt ki, elhullik az összes levele. . . ?
    előzmény:
    szdg (143)
     
  19. 2002. május 28. 05:55158.
    Kedves Rubiri! Az icipici csomócskák bíztatóak! Remélem mára már többet mutatnak. . .
    előzmény:
    Rubiri (142)
     
  20. 2002. május 28. 05:54157.
    Kedves Nikoletta! A következő növényeket tudom ajánlani: Amygdalus nana (törpemandula), Chaenomeles superba (japánbirs), Potentilla fruticosa (pimpó), Cotoneaster-ek (madárbirsek), Deutzia, Laurocerasus officinalis 'Otto Luyken' (babérmeggy), Salix rosmarinifolia (bokorfűz), Caryopteris incana (kékszakáll).
    előzmény:
    Nikoletta (141)
     
  21. 2002. május 25. 10:14156.
    Kedves Pedrera, nem akarok Attila helyébe lépni (hisz én is választ várok tőle), de a "kukacok" az én muskátlivirágaimat is felzabálták tavaly előtt, tavaly már óvatos voltam és "vártam az érkezésüket", kb jun-jul. és rovarölővel fujtam le a növényeimet, az első kukacok megjelenése után rögtön. Ez itt a reklám helye. . . de már nem elmlékszem vagy Actara-t vagy Mospilan-t használtam. (Gazdaboltunk van. )Szerintem megelőzni nemigen lehet, bár ezek felszívódó vegyszerek, és a növényben maradnak, tehát elvileg előre is lefújható és hat ha baj van, de feleslegesen kár terhelni a növényt, ha az idén mégse lennének. Öntözéskor úgyis figyeled a virágaidat, tehát észre veszed amint megjelennek és akkor hajrá! Sok szép virágot kívánok! (az Alföldön laksz?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428887 (147)
     
  22. 2002. május 23. 18:47155.
    Kedves Attila, füvesített előkertembe egy köralaku, kiemelt ágyást szeretnék építtetni, kb. 35 cm magasat (4 sor bontott tégla+fuga), a füvet kiemelkedő szorófejekkel locsoljuk, tehát az ágyás földje is tulajdonképpen állandóan nedves lenne. Melyek azok az évelők, amik bírják ezt? Jó lenne kb. 1-1, 5 m-nél nem magasabbra növő növényt találni, legalább 3-4 különböző fajtát. Ja és esetleg olyat, ami lecsüngene az agyás szélére. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. május 22. 15:46154.
    Kedve Attila! A geránium egy olyan talajtakaró virágocska amely ha elterjed nem engedi a gyomokat kinőni? Ismersz még ilyen virágot, mert a gyomlálásban nem jeleskedem, de nem bánnám ha virág öntené el a kertemet a gyom helyett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. május 20. 12:13153.
    Kedves Attila! A kaktuszom most virágzik és nem tudom, hogy mi ilyenkor a teendő, kell-e gondosabban ápolni, mint korábban? Pár hónapja azt tanácsoltad, hogy ha fokozatosan szoktatom hozzá a szabad levegőhöz és a nyári naphoz, akkor bírni fogja. Így is tettem, viszont azt tapasztaltam, hogy az erős napsugarak hatására a virágja összezáródik, ezért behoztam a szobába egy kicsit árnyékosabb helyre. Lehet, hogy ez a kaktusz nem kedveli a nagy meleget? Kell ilyenkor virágzás alatt átültetni? Válaszodat előre is köszönöm!
    előzmény:
    sheila1 (152)
     
  25. 2002. május 17. 10:50152.
    Kedves Attila, azt szeretném kérdezni, hogy hogy tudnám úgy kiírtani a gyomot, hogy a kertemben egyre szaporodó ibolyát ne írtsam ki ? Végre én is szeretném, ha szép gyep lenne a kertemben, de ehhez, ki kellene írtani a gyomot, és a különböző összevissza növő fűcsomókat, ugye ? válaszodat előre is köszönöm üdvözlettel Sheila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top