Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészeti tanácsadás

sophi
Létrehozva: 2002. Április 15. 20:10
Kedves Attila! Van a kertemben egy új virágágyás, ahová tavaly ősszel hagymásokat ültettem. Most nyílnak, gyönyörűek. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet csinálni az ágyással, ha május végére az összes hagymás elvirágzott? Ültessek egynyárit az ágyásba? Vagy inkább évelőt? Egyáltalán, nem zavarja a hagymákat, (nem akarom kiszedni őket) ha mellette más növény gyökeret ereszt? Köszi a választ!!
  1. 2002. május 16. 19:32151.
    Kedves Attila! Vásároltunk egy házat, amit gyönyörűen befut a vadszőlő. A szakemberek szerint az épületet hőszigetelni kellene, ehhez nyilván előzetesen a növényt le kell szedni. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt a vadszőlőt óvatos leszedegetés után ismét kapaszkodásra lehet-e bírni, avagy szegény halálra van ítélve? Természetesen nem arra gondoltam, hogy a gyökereit/hajtásait meghagyjuk és jópár év múlva ugyanide eljutunk, hanem hogy a mostani, avagy a közel mostani állapotot helyre tudjuk-e állítani. Köszi előre is bármilyen ötletet! -:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. május 16. 14:54150.
    Kedves Attila! Azt hallottam, hogy a sövényrózsáról nem szabad rózsát levágni és ősszel sem kell metszeni ezt a 30-40 cm magas rózsabokrakat. Légyszíves válaszolj. Köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. május 15. 15:13149.
    Köszönöm válaszát! Nem, valójában nem városban lakom, és pont ezért csodálkozom a "madárhiányon".
    előzmény:
    pállattila (132)
     
  4. 2002. május 15. 13:14148.
    Kedves Attila! Kérdésem a következő: milyen növényeket ültessek a kerítés mellé, ha csak 30-60cm széles sávot lehet beültetni, és elég árnyékos?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. május 15. 13:11147.
    Szia Attila! két kérdésem lenne: van egy japánsomunk, elég kicsi még, olyan 40 centi magas, cserépben van. Nyárra mindig kitesszük az erkélyre. Most virágzott, nagyon aprócska kis virágai voltak, de ezek tavaly sem lettek bogyóvá. Tudok valamit csinálni vele jövőre, hogy bogyója is legyen? Vagy ahhoz kéne még egy növény? A másik kérdésem: a visszametszett tavalyi muskátlijaim gyönyörűek, hajtanak ezerrel és már mindegyik bimbós. Tavaly olyan június körül, amikor már nyíltak, találtam rajtuk kukacokat (zöld színűek és jó nagyok voltak, valószínűleg lepkehernyók vagy ilyesmi), amik kirágták a szirmokat és a bimbókat is. Nem volt más ötletem mint egyesével leszedegetni őket, de ez igen gusztustalan meló, minden áldott este találtam újabbakat. Van valami ötleted, hogy idén hogyan előzzem ezt meg??? Most még nincs rajta. Köszi a segítséget előre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. május 14. 19:06146.
    Kedves Attila! Ma lemetszettem az összes száraz ágat a megyfáról és elégettem, kőzben azt vettem észre hogy ilyen mézes dolgok is találhatók az ágakon. Szakkönyvekben is utánna néztem ennek a moliniának, de az inkább a gyümölcs megbetegedéséről ír. Nem messze a lakóhelyünktől is láttam a megyfákat csont szárazak voltak már. És mi a különbség a tűzelhalálozás és a molinia között? Mondjunk le erről a kis fáról? Menthetettlen szerinted is? Nagyon köszönöm a válaszodat , Zsuzsyyy
    előzmény:
    pállattila (138)
     
  7. 2002. május 14. 13:55145.
    Kedves Attila! Korábbi válaszaid alapján választottam a japán babérsomot (már megvettem) és a Viburnum bodnatense, kikeleti bangitát (még nem kaptam) a ház előkertjébe ami északi fekvésű tehát árnyékos. A kikeleti bangita árnyékban is szépen fog virágozni? Talán hajnalban éri nap de nem vagyok benne biztos mert akkor én még alszom. És még arra gondoltam hogy veszek egy tuját is és ezt a három növényt egymás mellé ültetem háromszögben. Szerinted jól fognak mutatni együtt? És milyen tuját javasolnál ebbe az árnyékba, ami nem igényel túl sok területet. Próbáltam ilyet keresgélni. Mit szólsz az oszlopborókához vagy az oszlopos nyugati tujához (bár az eléggé szélesnek, helyigényesnek néz ki a képen). Két, egymástól cc. 3 méterre lévő ablak közé szeretném őket ültetni, hogy ne árnéykolják az északi fekvésű szobákat, de feldobják a "csupasz" virágos előkertet. Utolsó: a rózsalonc mekkorára nő meg? Köszi szépen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. május 14. 13:37144.
    kedves Attila, köszi a tippet és ezzel kapcsolatban az lenne még a kérdésem hogy ez a zolone és mospilan keverék jó e esetleg más növényekre is nemcsak a citromfára. (elsösorban szobanövényekre gondolok) köszi D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. május 14. 13:36143.
    Kedves Attila! A lilaakácomat nem tudom, hogy milyen talajba ültetem, de a rózsa, a fenyő, az orgona a gingko kedveli. Minden másnap öntöztem, délelőtt árnyékban volt, délután sütötte a nap. Milyen igényei vannak?
    előzmény:
    pállattila (134)
     
  10. 2002. május 14. 12:57142.
    Kedves Attila! Köszönöm válaszodat, úgy látom, hogy az ilexem nem száradt el, ágai még hajlékonyak, és vannak rajta apró, icipici csomócskák. Lehet hogy ezek rügyek? Levelek még nincsenek. Egyébként ültetés után elég sokat öntöztem.
    előzmény:
    pállattila (127)
     
  11. 2002. május 14. 08:09141.
    Kérdéseidre a válaszok : Kb. 1, 70 x 80 cm (ez a mélysége) tudunk rendszeresen öntözni, a talaj termőfölddel töltött, egyébként inkább homokos. Olyan 80-100 cm-es magasságig nőhetnének a növények. Köszönöm !
    előzmény:
    pállattila (135)
     
  12. 2002. május 14. 07:02140.
    Kedves Diamantina! Zolone és Mospilan keverékével kellene befújni. Mindkét szert megkapod a gazdaboltokban.
    előzmény:
    Diamantina (125)
     
  13. 2002. május 14. 07:01139.
    Kedves *Eszti*! Csak valamilyen mechanikai módszert tudnék ajánlani, mivel a levél nem szereti ha vizes lesz. Esteleg fujdogálni kellene, vagy egy ecsettel óvatosan lesöprögetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_602975 (123)
     
  14. 2002. május 14. 06:57138.
    Kedves zsuzsyyy! Moníliás lett. . . Ajánlom még: Polly válasza, 2002-05-07 05:18. Sok sikert!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218573 (121)
     
  15. 2002. május 14. 06:55137.
    Kedves ugyjatekos! Kellene venni Zolone nevü szert, és a felhasználási utasítások figyeleme vételével a növényekre juttatni.
    előzmény:
    ugyjatekos (119)
     
  16. 2002. május 14. 06:53136.
    Kedves kkalmi! Lehet, hogy nagyon kevés a víz a tavacskában és hamar átmelegszik. Ezen gondolom nem tudsz változtatni, de megkérdezném, hogy az eddigiekben hogy működött? A lehetséges megoldás: egy jó nagy marék faszenet tekerj körbe gézzel és azt tedd a tóba.
    előzmény:
    kkalmi (118)
     
  17. 2002. május 14. 06:49135.
    Kedves Nikoletta! Mekkora ez a sarok? Milyen magas növények lehetnek? Milyen a talaj? Tudod rendszeresen öntözni?
    előzmény:
    Nikoletta (117)
     
  18. 2002. május 14. 06:47134.
    Kedves szdg! Milyen talajba ülteted? Mennyit öntözöd? Napra, vagy árnyékba teszed? Solanra-t nem hiszem, hogy találsz. Fagyérzékeny növény, 13-16 C alatt már nagyon fázik, tehát a mi teleink egy kissé hűvösek számára. Szobanövénynek meg nagyon nagy.
    előzmény:
    szdg (116)
     
  19. 2002. május 14. 06:42133.
    Kedves jakmar! Hát. . . ? Talán. Inkább csak 1, 5 m-es lesz. Egyébként mészérzékeny, ha lehet egy kis tőzeget, vagy "A" típusú földet tegyél a tövéhez.
    előzmény:
    jakmar (115)
     
  20. 2002. május 14. 06:36132.
    Kedves Kippa! Lehet, hogy városban laksz? Akkor sajnos normális. A fajeloszlás egy városban hasonló, mint a kertedben. . .
    előzmény:
    Kippa (114)
     
  21. 2002. május 14. 06:34131.
    Kedves ezsuzsi! Gondolom fagyalról lehet szó?! Ha lehet, akkor ezt az átültetést én őszre halasztanám. Most már egy kicsit késő van hozzá. A szaporítása is sokkal egyszerűbb ősszel. Az átültetés miatt amúgy is visszavágott hajtásokat kell eldugdosni a földbe, amik aztán a következő tavaszra begyökeresednek. Egy-egy dugvány, ne legyen vastagabb egy ceruzánál és a hossza 25-30 cm-nél. A felét-kétharmadát kell a földbe tenni. Ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (113)
     
  22. 2002. május 14. 06:28130.
    Kedves Nemán! Most vetted a palántákat és elültetted őket? Mert gondolom, hogy nem egy régi tőről beszélsz?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910259 (111)
     
  23. 2002. május 14. 06:27129.
    Kedves Cassandra! Egy kicsit furcsa. . . Tüzetesen át kéne nézni a növényt, hogy nincs-e más kártevő pl. a levelek fonákján. Ha csak magában ez a bogár van akkor hagyományos, bogarak elleni spray-t ajánlanék.
    előzmény:
    Cassandra. (110)
     
  24. 2002. május 14. 06:24128.
    Kedves Csincsa! Ha csak egynyáriakban gondolkozol, akkor: Verbéna, Gazania, Zinnia (zeknek a zöldségeknek a magyar és a latin neve megegyezik). Lehetne még évelőket is ültetni, azokkal kevesebb a gond, bár nem adnak olyan intenzív és hosszan tartó virágdíszt: Kőtörőfűvek (Saxifraga sp. ), Varjúhájak (Sedum sp. ), Kövirózsák (Sempervivum sp).
    előzmény:
    Csincsa (109)
     
  25. 2002. május 14. 06:19127.
    Kedves Rubiri! Sajnos az áprilisi fagy sok olyan növényt küldött a padlóra, amely a hosszan tartó hideget csak nagy szenvedések árán vészelték át. Lehet, hogy így történt az ilexeddel is. Nem tudom, hogy mennyit öntözted ültetés után?! Akácfa helyére-mellé nem szerencsés ültetni, de ez ennyi idő alatt nem okozhat hasonló panaszokat. Most milyen állapotban van? Még mindig levéltelen? Nem hajt?
    előzmény:
    Rubiri (108)
     

Címlap

top