Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészeti tanácsadás

sophi
Létrehozva: 2002. Április 15. 20:10
Kedves Attila! Van a kertemben egy új virágágyás, ahová tavaly ősszel hagymásokat ültettem. Most nyílnak, gyönyörűek. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet csinálni az ágyással, ha május végére az összes hagymás elvirágzott? Ültessek egynyárit az ágyásba? Vagy inkább évelőt? Egyáltalán, nem zavarja a hagymákat, (nem akarom kiszedni őket) ha mellette más növény gyökeret ereszt? Köszi a választ!!
  1. 2002. május 14. 06:14126.
    Kedves boren! Nagyon háklis növény. . . Virágozni 18 C körül szeret és nagyon rühelli, ha a földje hideg. Annak is hasonló hőfokúnak kellene lenni. Júliustól szeptemberig a szabadban is lehet tartani. Mészérzékeny, így csak esővízzel öntözd és spriccelgetsd a leveleit. A szép virágzáshoz a párás környezet elengedhetetlen. Kéthetente kell tápoldatozni és ha átülteted, akkor azt "A" típusú földbe tedd.
    előzmény:
    boren (107)
     
  2. 2002. május 13. 16:54125.
    Kedves Attila, van egy virágzásnak indult 8 éves citromfám. De sajnos megtámadták a pajzstetvek és sehogysem tudom kiirtani öket. . . . esetleg tudnál e nekem valami tanácsot adni? köszi D.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. május 13. 14:27124.
    Beteg a fa. A betegség neve:monília. Metszőollóval vágd vissza az egészséges részig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218573 (121)
     
  4. Torolt_felhasznalo_602975
    Torolt_felhasznalo_602975
    2002. május 13. 13:28123.
    Kedves Attila! Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet tisztítani az afrikai ibolya levelét? Ugyanis felújítás közben rengeteg port kaptak az ibolyák és most szeretném régi "fényükben" látni őket. Köszönettel Eszter
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. május 12. 14:38122.
    Kedves Attila! SOS hangyaügyben! Valószínűleg virágfölddel "sikerült" betelepíteni a kertbe valamilyen óriáshangyákat. Fekete színűek, úgy néznek ki, mintha erdei hangyák lennének, és nagyon strapabíróak. A szokványos hangyaporra fütyülnek. Egy darabig ugyan visszahúzódnak, de egy hét múlva vígan sétálgatnak újra. Egyre nagyobb területet uralnak a kertben, s úgy látom, a normál, apró kerti hangyákat megtámadják. Van valamilyen hangyacsalétek, amit bevisznek a bolyba, s megetetik vele a királynőt? Így talán elpusztulnának. Ez a harmadik év, hogy hadakozunk velük, s egyelőre úgy tűnik, hiába.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. május 12. 10:57121.
    Sziasztok! Tudjátok-e, hogy mi történt a négyéves meggyfánkkal, ugyanis az egyes ágvégek kezdenek száradni? Eddig semmi baja nem volt. (érdi bőtermő) Válaszotokat előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. május 11. 23:14120.
    Elore koszonom a valaszt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. május 11. 23:13119.
    Sziasztok! Nekem is kaktuszokkal vannak problemaim: mar egy ideje egyre nepesedu tetukoloniak jottek letre a kaktuszfoldben: van atlatszo is, de foleg fekete antennas fajta. Mar kiprobaltam spriccnis irtoszereket, de egyikkel sem sikerult nagy hatast elernem. Hol lehet venni vmi jobb irtoszert es van vmilyen modja, hogy megszabaduljak ezektol es az esetleges mas kartevoktol? kulonben a novenyek szepen fejlodnek, de szeretnem, ha nem maszkalnanak bennuk tetvek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. május 11. 19:49118.
    Kedves Attila! Van egy mesterséges halastavam a kertben. Aranyhalal és vizinövénnyel, de sajnos az a baj , hogy zöldül a viz szine. Mit tegyek? Viztisztito és algátlanitó szert is tettem a vizbe. Elöre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. május 10. 14:26117.
    Kedves Attila! A ház egyik sarkához szeretnék kialakítani egy olyan bokros övezetet, ami nem igényel túl sok gondozást, de jól mutat. Mivel allergiás vagyok, figyelembe kellene azt is venni, hogy ne legyenek erős illatúak. Mit javasolsz telepíteni erre a napos sarokba ? Köszönettel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. május 10. 12:46116.
    Kedves Attila! Miért pusztul ki minden évben a lilaakácom? Nem ugyanarra a helyre ültetem, hanem mindig máshová, és akármit csinálok vele sosem marad meg. Másik kérdésem: honnan tudnám beszerezni a Solandra nevű növényt. Nyíregyháza környékén sehol, erről meggyőződtem. Még csak nem is hallottak róla, úgyhogy kezdtem azt képzelni, hogy csak az álmaimban létezik. És akkor! Megláttam a Nők lapjában! Viszont azóta is üres kézzel térek haza a kertészetekből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. május 10. 08:48115.
    Kedves Attila! Köszi a tippeket az árnyéktűrő növényekre vonatkozóan, vasárnap beszerzem őket. Most azt szeretném megtudni tőled, hogy a rosa rugosa, abból is dupla szirmú rózsaszín bokor hány méterre nő meg, ui. jó lenne ha eltakarná a szomszédot kb. 2-2, 5m-ig
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. május 9. 23:29114.
    Sziasztok! Miért van az, hogy a kertemben csak verebek vannak, meg néha néha egy-egy rigó? Miért nem jönnek a másfajta madarak is a kirakott tápokra? A kirakott házba miért nem költöznek bele?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2002. május 9. 14:42113.
    Nem örökzöld! Ez a hagyományos apró zöldlevelű! Őket, átültethetjük?
    előzmény:
    pállattila (87)
     
  15. 2002. május 7. 21:54112.
    Köszönöm.
    előzmény:
    pállattila (99)
     
  16. 2002. május 7. 21:50111.
    Kedves Attila! Nagyon szeretném, ha valamiféle tanácsot adnál abban, hogy a zellert hogy lehet gumósítani. Próbálkoztam már a levelek lecsípkedésével, de igazából az sem járt sok eredménnyel, inkább csak annál több lett a szerte ágazó gyökere. Lehet hogy szép szavakkal többre mennék?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. május 7. 21:32110.
    Kedves Attila! Nekem van egy Gumifa, amin egy ideje eszrevettem, hogy olyan muslinca szerü bogarak vannak. Nem is igazan a fat, inkabb a földjen, es persze 1-2 a fan is talalhato. Mi lehet a baja? Amugy sewmmifele elvaltozas nincsen, csak a bogarak vannak. Kicsereltem a földet, de akkor is vannak meg a bogarak. Valaszodat elöre is köszönöm!
    előzmény:
    pállattila (102)
     
  18. 2002. május 7. 14:48109.
    Kedves Attila!Olyan családi házban élek a párommal, ahol a hatalmas, fedetlen teraszt állandó napsütés éri, emiatt szinte az összes növény, melyet balkonládába ültetek előbb-utóbb az erős fény hatására kiég. Bárkit kérdeztem e témával kapcsolatban, mindenki csak a muskátlit és a petúniát javasolta. A gond az, hogy e két növény nagyon nem tetszik és különlegesebb növényekre gondoltam balkonládába ültetni, mely bírja a tűző napot és az állandó nyári meleget. A tanácsodat kérem ebben a témában!Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. május 7. 13:27108.
    Kedves Attila! A tavasszal, március tájékán vásároltam egy konténeres Ilexet, amit rögtön el is ültettem félárnyékos helyre. Áprilisban egyszer csak azt vettem észre, hogy elszáradt az összes levele (nem volt rajta sok, mert elég kicsi még), a szára még nem száraz, de félek, nehogy elpusztuljon. Mi lehet ennek az oka? Rossz helyre ültettem? Vagy nem bírja a talajt? Úgy tudom, a magyal nem kényes fajta, bár egy kivágott akácfa mellé ültettem, s talán azért nem tud fejlődni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. május 7. 10:29107.
    Kedves pállattila. Kaptam tavaly egy gyönyörű gardéniát. Azóta most virágzott, de nem olyan szép nagy, kövér virágokat hozott, mint amilyenek voltak rajta, amikor kaptam. Nem nagyon találok sehol gondozási tanácsot vele kapcsolatban: kell-e metszeni és mikor, mit kell tenni ahhoz, hogy sok és szép virágja legyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. május 7. 05:40106.
    Kedves ERIQ és Bagoly! Köszönöm a segítséget! Cyperus szerintem nem lehet, mert annak nincs "fő szára". A Brassaia - Schefflera - már inkább passzol. Ősszel kellene visszavágni. Ez erősíti és elágazásra serkenti.
    előzmény:
    Bagoly (63)
     
  22. 2002. május 7. 05:34105.
    Kedves sazsu! Fundazol a segítség neve.
    előzmény:
    sazsu (0)
     
  23. 2002. május 7. 05:32104.
    Kedves phedi! Dimilin a kegyszer neve. Azt nagyon szeretik.
    előzmény:
    phedi (18)
     
  24. 2002. május 7. 05:26103.
    Szia icamal! Csak néznek rám, mint valami marslakóra!
    előzmény:
    icamal (66)
     
  25. 2002. május 7. 05:24102.
    Kedves @ncsi! Fundazol, vagy Ditán. A tájékoztatót figyelmesen tanulmányozd!!!
    előzmény:
    @ncsi (71)
     

Címlap

top