Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészeti tanácsadás

sophi
Létrehozva: 2002. Április 15. 20:10
Kedves Attila! Van a kertemben egy új virágágyás, ahová tavaly ősszel hagymásokat ültettem. Most nyílnak, gyönyörűek. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet csinálni az ágyással, ha május végére az összes hagymás elvirágzott? Ültessek egynyárit az ágyásba? Vagy inkább évelőt? Egyáltalán, nem zavarja a hagymákat, (nem akarom kiszedni őket) ha mellette más növény gyökeret ereszt? Köszi a választ!!
  1. 2002. május 7. 05:22101.
    Kedves györgyi100! Szabad persze, de ILYENKOR? Ha nem érzel feltétlen késztetést, akkor ne tedd!
    előzmény:
    györgyi100 (80)
     
  2. 2002. május 7. 05:20100.
    Kedves miszisz! Dologidőben csak ilyenkor lehet. Másrészt meg ilyenkor sokkal gyorsabb az internet is mert, minden netező a tegnap éjjeli bambulást piheni. . .
    előzmény:
    miszisz (89)
     
  3. 2002. május 7. 05:1899.
    Kedves Polly! Sajnos már elkéstél! A rettenet neve monília. Ez a kórság a virágbibén keresztül fertőz, tehát virégzáskor kellett volna permetezni (pl: Topáz nevű szerrel). Most annyit tehetsz, hogy levagdosod az elszáradt ágakat és elégeted. Jövőre midenképpen permetezni kellene, még a tünetek megjelenése előtt. (Talán megpróbálnám most is lefujni?!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800553 (90)
     
  4. 2002. május 7. 05:1498.
    Tulipán: 9. vajszínű 10. halvány lila 11. narancssárga
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. május 7. 05:1197.
    Kedves Kata8! Nyugi, tudod, hogy nem felejtelek el! Sajnos csak olyan szert sikerült találnom, amit a földbe kell bedolgozni. Ez gondolom nem nyújt mogoldást, mivel a friss gyepet nem szeretnéd felkapálni. A szert ugyanis a földbe kell forgatni, hogy ott nedvesség hatására elgázosodjon és kiölje a dögöket. A hangyákra kapható porokat a bolyokra is szórhatod és ott célzottan fejtik ki hatásukat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952479 (92)
     
  6. 2002. május 7. 05:0596.
    Kedves bilonka! A Leylandi ciprus jól összenő és nyírható, elég 1 m -80 cm-ként ültetni. Sok víz kell neki, főleg a begyökeresedéskor.
    előzmény:
    bilonka (93)
     
  7. 2002. május 7. 05:0395.
    Kedves emzéperix! Ha adnál valamilyen közvetlen elérhetőséget, akkor bővebb információval tudnék szolgálni (rajz, tanácsok, esetleg terv). A privát válszokhoz címezd!!
    előzmény:
    emzéperix (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_463767
    Torolt_felhasznalo_463767
    2002. május 6. 18:1194.
    Kedves Attila! Olvastam a különböző cikkeket a kerti tavakról, merthogy most készülök ilyesmit létesíteni, de az egyik cikk betette a bogarat a fülembe. Most már olyat szeretnék, amely medence helyett is funkcionál, volt egy kis cikk róla (tavaly júliusi keltezéssel)itt a rovatban. Tudsz nekem tippet adni, hol találok erről bővebb anyagot? Pl. hogy kell a fóliát hegeszteni, illetve hova kell az a fazsaluzat, amiról a cikk szól és hogyan készül, milyen növények azok, melyek biológiai szűrőnek alkalmasak, stb. Előre is köszönöm!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. május 6. 11:2193.
    Kedves Attila! A kicsi kertünk végébe a kerítés mellé sövényt szeretnénk. Egy ismerős a Leylandi ciprust ajánlotta. Szerinted jó választás lenne? A hely sok napot kap, a talaj eléggé agyagos. Hány növényt ültessünk a 7, 5 méter hosszú helyre? A válaszodat előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. május 6. 09:3092.
    Újra próbálkozom( ez volt a hozzászólásom): Attila! Köszi az eddigi tanácsokat. A következő kérdésem (ha nem baj) :-)) Mit tegyek a lótücsökkel? Vettem valamilyen vegyszert, de mivel rá volt írva, hogy háziállatokra is veszélyes, ezért nem mertem szétszórni a fűben, mert attól féltem, hogy Marci kutyánk is háziállat lévén elöbb elpusztul mint a lótücsök. Elkezdtem a lyukakba beleszórni, de rengeteg kisebb nagyobb lyuk van. Biztos, hogy csak a töredékét sikerült megszórnom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. május 6. 09:2091.
    Az én kérdésen is kimaradt :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. május 6. 08:3390.
    Bocsi. . . én kimaradtam a hajnali levélszórásból. Mi legyen a meggyfákkal?? szia: tóthE
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. május 6. 07:3789.
    Kedves Attila én csak olvasgatok itt és gratulálok neked hogy ilyen kora hajnalban képes vagy felkelni és válaszolgatni a kiváncsi és tudatlan kertészkedők leveleire. További sok sikert!És jó kertészkedést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. május 6. 05:4988.
    Kedves MacCat! És ha feltörnétek a betont? Növényládákat ajánlanék inkább, ha máshogy nem megy. Inkább évelőkkel próbálkozzatok azok olcsók. Pl: Anemone, Hosta-k (árnyélkliliomok), (rengeteg féle), Bergenia (bőrlevél), Ajuga, Physalis alkekengi (lampionvirág), Primulák. . .
    előzmény:
    MacCat (77)
     
  15. 2002. május 6. 05:4487.
    Kedves ezsuzsi! Örökzöld sövény? Thuja, vagy valami hasonló?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (76)
     
  16. 2002. május 6. 05:4386.
    Kedces jakmar! A következő cserjéket tudnám ajánlani: Aucuba japonica (sárga foltos levél, örökzöld, látványos, pisor bogyókkal), Deutzia (gyöngyvirágcserje) fajok (zöld, vagy tarka levelűek és virágosak, nem örökzöld, de nyírható), Hortenziák (sok, eltérő virágszínű, lombhullató fajok), Bodza (kissé elfeledett de annál szebb és értékesebb növény), Mahonia ( sárgán virágzó, vörösesbarnás, változó levélszínű örökzöld), Viburnum fajok (bangiták) (lehetnek örökzöldek, vagy lombhullatók, feltűnő, fehér virágúak, vagy nagyon illatosak). Futók: Klemátiszok, Japán lonc. Ha fehér virágszínű akkor semmivel. Egyébként kapható pontosan nekik kifejlesztett tápanyag , ami megváltoztatja egy kicsit a pH-t és ezzel éri el a virágszín megváltoztatását. JA!, és NEM haragszom!!!
    előzmény:
    jakmar (75)
     
  17. 2002. május 6. 05:3085.
    Kedves wernerke! Ettől függetlenül, ha van még kérdésed, akkor ne fogd vissza magad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598691 (74)
     
  18. 2002. május 6. 05:2784.
    Kedves Molnarka22! Nem emlékszem, hogy milyen idő volt, mert mostanában kissé összefolynak a napjaim, de én inkább arra gyanakszom, hogy a nap sütötte meg őket és ezt nem bírták. Edzeni kell őket előtte. A hidegre nem gyanakodnék. A földjük nem ázott át túlságosan?
    előzmény:
    Molnarka22 (72)
     
  19. 2002. május 6. 05:2483.
    Kedves Nebáncs! Mint egy embernél. . . Ha sápadt és rozzant, akkor vérszegény, tehát ennie kell nem csak inni. Próbáld meg hetente tápszerezni!
    előzmény:
    Nebáncs (70)
     
  20. 2002. május 6. 05:2182.
    Kedves furikjulis! Nem szív el senkitől semmit, de nem szerencsés fára futtatni. Mivel körbeöleli az ágakat, úgy működik mint egy óriáskígyó, amelyik szépen lassan kinyszorítja a szuszt az áldozatából.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821160 (68)
     
  21. 2002. május 6. 05:1881.
    Kedves jakmar! Nem KELL, de időnként nem árt neki, pontosan az említett felkopaszodás miatt. A pimpót inkább napra ültetném, de világos helyen is szépen eléldegél, csak legfeljebb nem fog folyamatosan virágozni. A rhododendron elég macerás ügy. . . A verbénát napra tedd, ha van rá lehetőséged!
    előzmény:
    jakmar (65)
     
  22. 2002. május 5. 18:2480.
    Engem érdekelne hogy szabad-e a futórózsát metszeni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. május 5. 18:1979.
    Több éve van tavunk. Épitésének menete:ásás/lépcsőzetes/ homok, fólia, geotextilia/nagyon fontos/kő, kulékavics, iszap és jöhet a viz és a növények. Ha kell még segitünk. Válaszolj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598691 (73)
     
  24. 2002. május 3. 21:1478.
    Kedves Attila! A mamáméknak gondjaik vannak a meggyfákkal. Gondosan ápolják, permetezik. . stb. Eddig nem is volt gond. Azonban tavaly is és idén is betegek. Minden ág végén száradnak el a levelek. Baromi látványos a dolog. Ha messziről nézzük a fát olyan mintha totál száraz lenne de közelről látszik, hogy szinte kivétel nélkül minden ág végén összezsugorodnak és elszáradnak a levelek. Ha tudod mi lehet a baj és hogyan lehetne segíteni írd meg kérlek. üdv: TóthE.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. május 3. 17:1277.
    Kedves Attila! Budapest, belvárosi körfolyosós ház udvara. . . elég lehangoló. Szeretnénk kicsit feldobni, de azt sem tudjuk, hol kezdjük. Nincs közvetlen napfény, de a falakról bevilágítja a nap az udvart. Nem nagy befektetéssel telepítenénk néhány "kupacba" növényeket, fa vagy kő vagy beton szegéllyel. Nem értek hozzá, hogy milyen növények élnek meg jól ilyen környezetben - amik nem igényelnek túl sok ápolást és könnyen beszerezhetők. A legszebb persze az lenne, ha virágzók is lennének közöttük, ha van ilyen árnyéktűrőben. Köszönöm a segítségedet!! Még egy kérdés: a borostyánnak vannak hátrányai?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top