Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészeti tanácsadás

sophi
Létrehozva: 2002. Április 15. 20:10
Kedves Attila! Van a kertemben egy új virágágyás, ahová tavaly ősszel hagymásokat ültettem. Most nyílnak, gyönyörűek. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet csinálni az ágyással, ha május végére az összes hagymás elvirágzott? Ültessek egynyárit az ágyásba? Vagy inkább évelőt? Egyáltalán, nem zavarja a hagymákat, (nem akarom kiszedni őket) ha mellette más növény gyökeret ereszt? Köszi a választ!!
  1. 2002. Április 26. 05:5151.
    A gyermekláncfüvet csak kézzel lehet kihuzogatni, és GYÖKERESTŐL, mert különben semmit sem ér!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952479 (36)
     
  2. 2002. Április 26. 05:5050.
    Kedves Kata8! Ha már egy-két nyíráson túl vagy, akkor érdemes rávetned az első vetésre. Persze a fűmag olyan legyen mint az első! Így teljesen helyreáll a rend.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952479 (35)
     
  3. 2002. Április 26. 05:4549.
    Kedves Pedrera! Sajnos nem ismerem a növényt és könyvekben sem találom. TE honnan tudod a nevét? Kis jeltábla volt rajta? Hogy néz ki? A mostani tőzeges cucc maradhat. Azért teszik mostanában ilyen anyagba mert sokkal jobban kezelhető, olcsóbb és a hozzáadott tápanyagok révén sokkal jobban ellenőrizhető a tápanyagellátás. Ez igazán csak ültetőKÖZEG. A hozzáadott tőzeg visszatartja a vizet és a tápanyagokat a felesleg pedig átfolyik rajta. Ha kiszárad akkor nehéz újra benedvesíteni, ezért kell ilyenkor vízzel teli edénybe állítani és 'felszivatni' a növényt. Mivel maga az ültetőközeg nem tartalmaz tápanyagot nagyon fontos a rendszeres tápoldatozás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428887 (23)
     
  4. 2002. Április 26. 05:3848.
    Kedves Nikoletta! Szerintem hangyás földet szórtatok szét. Így egyenletes populációeloszlást sikerült elérni. . . Nincs más hátra mint hangyaírtó porral végigszórni a bolyokat. Elég brutális megoldás, de működik.
    előzmény:
    Nikoletta (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_946468
    Torolt_felhasznalo_946468
    2002. Április 26. 04:0947.
    Nem tudom, sikerult=e mar megoldast talalnod a vakondra ? Sajnos amit kaptam fogot nem sokat er, mert a vakondnak is van esze es ugylatszik, elkerulik. Elutazom Europaban hosszabb idore, talan valamelyik orszagban kapok hasznos tanacsokat. Bizom benne. Itt a kornyekunkon vannak boven allatok. Tegnap nyitva felejtettem az ajtot es amikor mentem be, egy aranyos mokus ott ult az eloszobaba. Udv. Sorrento
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821160 (0)
     
  6. 2002. Április 25. 12:3946.
    Krampuszi, még itt-ott hézagos. Attila, vagy bárki aki segíteni tud. Mit csináljak, hogy írtsam ki a lótetüt és a hangyákat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937581 (44)
     
  7. 2002. Április 25. 09:3345.
    Kedves Attila! Sajnos túl korán ültettem ki az angyaltrombitámat és elfagyott. Tegnap kihúztam az elszáradt ágaknak tűnő növényt és észrevettem, mintha a tövénél hajtana. Mit tegyek vele? Most visszaültetem cserépbe és egészen visszavágom. Szerinted megmarad? Üdv:Carol
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_937581
    Torolt_felhasznalo_937581
    2002. Április 24. 11:0344.
    Kata8 hogy áll a füved? A miénk azóta mondhatni pázsittá változott. -------- Attila, mikor kell lenyírni? Rá lehet lépni? És a kis kezemmel húzkodjam ki a sok gazt (már nekiláttam, de csak a szélén, mert bemenni nem mertem), vagy van egyszerűbb módszer is (bár a vegyszerekért nem lelkesedem). Már visszanyírhatom a kis aranyvesszőt (még mindig sárga). ---------- Bocsánat, hogy ennyit nyaggatlak. Szólj, ha már eleged van. Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937581 (40)
     
  9. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. Április 23. 18:4943.
    Kedves Attila! A kerdesem az lenne, hogy a szobaban kiteleltetett leander nagyon megcsunyult, vagyis tiszta kopasz, csak a szarak felso vegen kornyadozik egy par uj hajtas. Mit csinaljak, vagjam vissza, vagy tegyem ki a napra es helyre jon?Nagyon sajnalnam ha tonkremenne, mert mar tobb eves, es gyonyoru nagy (nyaron) viszont a telet mindig megsinyli. De ilyen ronda meg sosem volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. Április 23. 17:1742.
    Kedves Attila!(Igaz itt a technika ordoge nem hagyja, hogy folyamatossa n irjak, de erre ugye nem ezen a for umon kell tanacsot kerjek. . . ) Nos, a"sertodott"fuchsiam elhulladta a nagyobb leveleit, igy mostanra csa k a szarhegyeken maradt 1-1kezdemen y. Mig a lakasban 10-15viragot hozot t felarnyakban-az amugy kb. 30cm no veny-most hogy kitettem, meg jelet sem adta hasonlo mutatvanynak. Jelen leg csak 9-11ig eri a nap. A paratlan-Yuccam:Igaz 2m magas, de tan elfelejtettem megemliteni, hogy ui. szeles is, szoval ugy nez ki, mint 1lombos fa. A"lombjat"pedig a 4hajta s egy szarba valo oltasa eredmenye zte. Ugyanis az also(2. )tobe oltott akat mar leszaporitottam(4)Csupan attol tartok, hogy a terjedelmes ne hezeket a tetejen nem sokaig tudom ellensulyozni, valamint hogy az 1sz ar nem birja majd a tartast. Akkor a zt mondod celszerubb a tetejebol i a levalasztgatnom? Hogy egyebb"csaladtagjaim"-mal is megismertesselek, szeretnem megemlit eni kov. gondomat. A nagyobbik eserny ofa(most hirtelen meg nem mondom a hiv. nevet)koranal fogva(7ev)szelte ben terjeszkedik(-ne)de nem tudom pontossan meddig engedjem el. Mert tartok tole, ha nagyon szabadjara e resztem, letorik a foszarrol. Tanacsod elore is koszonom!
    előzmény:
    pállattila (29)
     
  11. 2002. Április 22. 12:2941.
    Kedves Attila, köszönöm a muskátlitápoldatos segítséget. Kérlek, válaszolj a szobanövényes kérdésemre is!!! 04-18 10:13. Hagyhatom a növényt a tőzeges cuccban, műanyag cserépben, vagy ültessem át??? Köszönöm!
    előzmény:
    pállattila (30)
     
  12. Torolt_felhasznalo_937581
    Torolt_felhasznalo_937581
    2002. Április 22. 11:3740.
    Kata8, egy cipőben járunk ;-) legyél Te is türelmes, látod, nálunk is már alakul. Milyen volt a füved? Golf/Sport? Mert a miénk igen. Lehet, hogy az Ő hibája is, vagy tényleg túl hidegben vetettük szegénykét. Amit most vettünk, az sokkal szaporább volt (nem tudom a nevét, a Silvánus-ban vettük és 5 kg-os nagy kék zsák). Majd értekezünk, hogy mi történt, jó?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952479 (17)
     
  13. Torolt_felhasznalo_937581
    Torolt_felhasznalo_937581
    2002. Április 22. 11:3239.
    Szia Pedrera :-) Én sem merem átültetni a Gardéniámat, met megint nekilátott virágozni (lukatlan, de csodaszép kaspóban van). Annyira gyönyörű, és ahogy belépek a lakásba, annyira fincsi illata van, nagyon erős.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428887 (23)
     
  14. Torolt_felhasznalo_937581
    Torolt_felhasznalo_937581
    2002. Április 22. 11:3038.
    Sok a 3 hét, de mit tegyek, fő hogy most esik nekik sok eső és süt a napocska is!!! Jelentem, már a jobb oldali új fűvetés is 1 cm-es, és a korábban vetett üres foltokban is már ugyanennyi! Sport fű szintén. Annyira csodaaranyos! --- Tulipán: nekem hétvégén kinyílt egy csokor óriási piros és egy csokor óriási sárga (amenyik eredetileg vegyes lett volna ;-) de még midig nem nyilik egy csokor várhatóan piros kisebb növésű. Lusták, csakúgy, mint a fdüvecske! És nyílik az őszibarack gyönyörű rózsaszín virága (szintén friss őszi ültetés). Szóval nagyon szépül a kertecske! Tehát boldog vagyok, csak már ott heverészhetnék a fűben. --- További tulipán színtévesztés: Hollandiából hoztunk fekete tulipánt, ami fehérré nőtt ki :-))) Anyósomnál létezik még sötétlila is.
    előzmény:
    pállattila (25)
     
  15. 2002. Április 22. 09:2637.
    Jelszó: Tulipán: fekete, rózsaszín, fehér
    előzmény:
    pállattila (27)
     
  16. 2002. Április 22. 09:2436.
    És még valamit elfelejtettem. Mit lehet kezdeni a fűben elszaporodó gyermekláncfűvel? Ez -egyelőre- nem az én gondom, hanem a szomszédé. Előre is köszönöm a választ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952479 (35)
     
  17. 2002. Április 22. 09:2235.
    Kedves Attila! Március közepén vetettem (Sport fűmagkeverék) és rendszeresen öntöztem is. Mi legyen?
    előzmény:
    pállattila (33)
     
  18. 2002. Április 21. 10:5734.
    Kedves Attila! Hát ha senki nem folytatja a tulipános listát, megteszem én: 3. FEKETE
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. Április 20. 07:1233.
    Kedves Kata8! Mikor vetetted? Öntözöd?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952479 (17)
     
  20. 2002. Április 20. 07:0932.
    Kedves Pedrera! Nincs. Ha nagyon olcsó és gagyi csomagolású akkor ne vedd meg, de ezen kívül mindenki saját szája íze szerint. . . Kinek mi válik be. Mindenki esküszik valamelyik szerre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428887 (15)
     
  21. 2002. Április 20. 07:0631.
    Kedves jakmar! Eső után az átázott földből nem tudod kihuzogatni? Én lehet, hogy egyszerüen lenyírnám. A folyamatos nyírást nem fogják elviselni és ki fognak pusztulni.
    előzmény:
    jakmar (19)
     
  22. 2002. Április 20. 07:0330.
    Kedves ERIQ! Az előző nyarakon kint tartottad? Miből látszik a "sértődés"? Nem lehet, hogy az árnyék után hirtelen, szoktatás nélkül tetted ki a napra?
    előzmény:
    ERIQ (20)
     
  23. 2002. Április 20. 07:0129.
    Kedves ERIQ! Örülnék ha gyakran szerepelnél! A yucca szárának erősítésére sajnos semmi javallatom nincs. Volt már, hogy egy háom méteres yucca-ból laza csuklómozdulattal három egy méterest csináltunk. Mindhárom kihajtott és összeültetve sokkal jobban nézett ki, mint a nyúlánk három méteres. Lehet, hogy rajtad is csak ez segít, ha nem akarod mindenféle karókkal támogatni szegény növénykédet.
    előzmény:
    ERIQ (21)
     
  24. 2002. Április 20. 06:5328.
    TULIPÁN: 1. piros, 2. sárga
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491959 (24)
     
  25. 2002. Április 20. 06:5227.
    Kedves varjucska! NONO!! Ennél sokkal érdekesebb, ha közösen szedjük össze. Mindenki írja le milyen tulipánt ismer. A végén én összesítem és közzé teszem az egész listát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491959 (24)
     

Címlap

top