Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2022. június 16. 10:56288251.

    Szép napot Mindenkinek!


    Régen voltam, de a hét rwlw van eseményekkel....


    Lili hétfőn szóbelizett angolból, kösz a drukot....nagyon jól sikerült.   Igy most 3 előrehozott érettségije vav, ennyivel könnyebb lesz a 4. év


    Kedden a Misinek volt búcsú bulija a suliban...megható volt at elköszönés....hihetetlen milyen gyorsan eltelt a 8 év....a családi mösszejövetel vasárnap lesz..


    Tegnap kerteztem....levágtam a gyöngyvirágokat....medvehagymát, újra kapirgáltam, mert az előző után nagyon ráázott....átrendeztük a dézsás növényeket, a leanderok mindegyike virágzásnak indult, az enciánok és a mexikói petúnia is.....a levendulás csodás, illattal, méhecskékkel....


    Ma főzés....maradékból alakítva egy spenótos tészta, csalamádé szelés nagy adagban, délután talán elkezdem a ribizke feldolgozást, nagyon sok van...


    Holnap labor, ki tudja mennyi várakozással


     Szombaton szomorú semény....temetés a falumban....szinte gyermekkorig visszamenő barátság vége...Barátnőmmel éltük át fiatalságunk legszebb szakaszát, később családilag is megmaradtunk egymásnak, sokat votunk együtt.....ismét lezárult egy korszak, sajnos nagyon fájdalmasan.


    Azt hiszem bőven beszámoltam.....várom a tiéteket is...


    Boldinak jó tételeket, sikert, ...Virágnak kicsit késve gratulálok a nyelvvizsgájához..és Borsikáék lánykájának is sikere érettségit, ha ma vn, ha nem későbbre is érvénys....Alinának a magyar van hátra 20.-án kerülrá sor...


    Jó egészséget, kellemes pihenést vagy munkálkodást.. 


     


     


     

  2. 2022. június 14. 11:24288250.

    Szervusztok kedves játszótársaim!


    Olyan jó volt megpihenni a gép előtt és veletek találkozni. Van mit kipihenjek. A kis raktárat pakoltam át mert a régi szőnyegeket felajánlottam a a megyeri adok veszek oldalon. nehezen váltam meg tőlük, mert ezt még apukám vette amikor még képzős voltam, otthon voltam nyáron. Leárazás volt, elment szőnyeget venni, haza hozta, 2x3 m és olyan kicsinek bizonyult a hatalmas szobában. Én iskolában laktam, tanteremből volt átalakítva szolgálati lakás. Gyorsan vissza ment és volt még egy ugyan olyan. A régi szőnyeget aztán megkaptam és amikor kiköltöztünk Megyerre. Aztán amikor felszámoltuk a lakásukat itt landolt nálunk. nagyon szerettem, olyan szép volt, de kezdte megadni már magát az időnek, alatta több szemét volt mint maga a szőnyeg. Most ingyen felkínáltam medence alá. Nem hiszitek milyen sokan keresnek erre szőnyeget. Sokan, sokfélét ajánlanak fel, csokit, mosóport...meg ilyesmit kérnek cserébe. Én nem kértem semmit. Örültem hogy örülnek és hogy nekem hárommal kevesebb lomom lett. Már a lomtalanításkor tettem ki nagy szivacs matracot, már nem kell és nagyon régi volt. Szeretném hogy majd utánam ne legyen sok limlom, ne adjak sok munkát a gyerekeknek.


    Itt volt a fűnyíró és rendbe tette a füvet. Szörnyen nézett ki. Volt aj


    hol semmi nem volt, kiszáradás szélén állt de persze a gyomok szép magasra törtek a nap felé. Már a fű szigeteken magba ment a fű, még ha megvárjuk hogy megérjem elvette volna a magot de ki a csuda nézi azt a kopár udvart? Most szép, egyenletes, locsolom, hogy ne égjen ki. A muskátlit is bevettem az ablakból mert nagyon égette a nap, most talán még jobb helyen van, szem előtt, jobban tudok gyönyörködni bennük. 


    Nekem Kriszti hozott cukrot és olajat. Mondtam, hogy nem nagyon fogok befőzni, csak lekvárt és ha elfogadható áron lesz, lecsót. Tavaly sem tettem cukrot a lekvárba és nagyon finom volt . Le is álltam a fogyasztásával mert jön haza Melinda aki nagy lekvár kedvelő. Mi bizony ki is kanalazzuk , csak úgy. 


    Boldizsár csütörtökön vagy pénteken érettségizik. A matematikával már készen van. Most már a ponthatárt várjuk majd. Elméletben megvan a tavalyihoz képest, sőt több is..az angol felsőfokú jól besegít. 


    Megyek behozom az ebédet. Tavaszi zöldség leves marhapörkölt sós burgonyával. Mindenkinek jó étvágyat kívánok! 


    Borsika! Remélem eszel rendesen? 


    Erika! Kíváncsi vagyok hogy tetszik majd a dedikált könyved? Anno én is kimentem minden könyvhétre, a férjemet úgy kellett vissza fogni, ilyenkor vásárolt be egy évre. meg is van az eredménye, nem férünk el a sok könyvtől. Már kint vannak bőröndben, ládában, várnak a jobb sorsukra. 

  3. 2022. június 14. 10:18288249.

    Sziasztok!


    Szép napot Mindenkinek!


    Ildikém ....mennyire igaz ez a történet!!!és mennyire aktuális pont most.


    Itt is peregnek az események , hol a napos oldalon , hol a borúson..


    Nekem ma lebukással kezdődött a nap.A lelkemre kötötték ha valami kell szóljak ....ne cipekedjek.Ma nem bírtam magammal ....reggel korán elmentem a Lidlbe.A buszon találkoztam a rég látott ismerőseimmel.Kölcsönösen örültünk egymásnak, még barackot is tudtam rendelni.A Lidl volt a nagy pofára esés.Minden át van pakolva ...nem találtam semmit.Koreai  árukat hirdettek ...alig volt kedvemre való.Kimcsi arany áron .....na annyit nem ér. Vettem tésztát ....oszt jó napot.Nem volt cukor ....nekem nem kellett....de még sehol se láttam ilyen üres polcot....nagyon foghíjas volt az egész.Álltam a buszmegállóban ....mikor megállt egy ismerős autó ....hááát J-ék voltak. Jöttek Boscóval az erdőből.Haza hoztak ....megdorgáltak ....de aztán belátták .Még szerencse, hogy nem voltak szakadásig nehezek a szatyraim...mondtam nekik ez semmiség. Ilyen az én formám.


    Most pakolászok.Megyünk Boscóval Tómalomra ...pénteken váltjuk egymást.Kitelepülnek...én majd alkalomszerűen megyek ki.


    Vigyázzatok magatokra !


     

    előzmény:
    franci47 (288248)
    2022-06-14  08:13
  4. 2022. június 14. 08:13288248.

    Jó reggelt!



    Egy rövidke kínai történet


    Élt egy kis faluban egy nagyon szegény öreg özvegy ember az egyetlen fiával. Volt egy piciny földjük és egyetlen sovány lovuk, így meg tudták művelni a földecskéjüket annyira, hogy éppen hogy meg tudjanak élni.
    Egy napon a ló megszökött és elkóborolt. A szomszédok szánakozva mondogatták:
    – Ó, micsoda balszerencse!
    Az öreg ember azonban csak ennyit mondott:
    – Várjuk meg a holnapot!
    A következő napon az elbitangolt jószág visszatért, és hozott magával még tíz gyönyörű erős vadlovat. A szomszédok most ezt mondták:
    – Milyen nagy szerencse!
    Az öreg ember azonban most is azt mondta:
    – Várjuk meg a holnapot!
    Eltelt egy-két nap és az öreg ember fia igyekezett betörni a vadlovakat. Az egyik ló azonban ledobta a hátáról és a fiú eltörte a lábát. A szomszédok nagyon sajnálkoztak és azt mondogatták:
    – Milyen borzasztó baleset!
    Az öreg azonban csendesen csak így szólt:
    – Várjuk meg a holnapot!
    Ismét eltelt egy-két nap. Katonák érkeztek a faluba és újoncokat toboroztak, nem éppen szelíd módszerekkel. Így azután minden fiatal embert besoroztak katonának, kivéve a törött lábú fiút.
    A szomszédok akkor azt mondták az öregnek:
    – Milyen szerencsések vagytok!
    Az öreg ember azonban most is csak ezt válaszolta:
    – Várjuk meg a holnapot!
    Nem létezhet olyan világ, amelyben csak öröm van szenvedés nélkül, csak egészség van betegség nélkül, csak jó és szép van rossz és csúnya nélkül.
  5. 2022. június 11. 11:31288247.

    Szervusztok!


    Magdi azt írja, hogy borongós idő van, lóg az eső lába. De ott legalább le is esett. Itt a Viharsarokban csak szélviharok vannak, de azok olyanok, hogy repülnak a kukák, dőlnek a cserepek. A leánder cserepeket le fogom ásni, a nagy cserép jukkát kikötöttem a kúthoz mert percenként felborult. Tegnap előtt és tegnap nagyon jelezték, hogy esni fog, sűrű fekete felhők keringtek felettünk, Siettem a palántázással, a pillangó virágot szedtem szét. Esett is pár csepp eső, éppen akkor amikor dolgoztam, annyi hogy a hajam vizes lett és ennyi. Ez tegnap is megismátlődött. 31 fok meleg volt. 


    Most kelemes idő de a szél még dolgozik. Nem olyan erősen mint tegnap de lengeti a bokrokat, virágokat. És tovább szárítja a földet. Már az eső vizet régen kilocsoltam, várom a következő adagot. 


    Jelentem a bajok megszüntetve, fűnyírók megjavítva. Zsuzsi barátja, János még továbbra is esályes az "Aranyember" kitüntetésre. Már le is nyírtam kint a füvet, amennyi az erőmből tellt megtettem. 20. jön Virág 3 batátnőjével Szanazugba, addig még van tenni való. Remélem Virág addig meggyógyul. Vírusos torok gyulladása van, nem tudott elmenni az osztálykirándulásra a Dunakanyarba. Sanyi vőn tesztje még enyhe pirosat jelez. Sajnos a covid még itt van a sarkon, az óvodában is covodosak a gyerekek és vitték haza a ferőzést. Először a gyerekek lettek betegek, onnan gondolják, hogy az oviból indult körútra. 


    Mélységesen megrendít a buszban életét vesztett kislány esete. Mint volt óvónő és mint 3 gyermek anyja átérzem ennek a borzalomnak a súlyát. Biztos lesznek tanilságai amikkel megelőzhetőek lesznek a további ilyen balesetek. 


    Kicsit megrettentem, hogy más iskolák is "engedetlenek" lesznek és Boldizsár a jövőhéten nem tud leérettségizni. de erről nincs szó, alig várom, hogy túl legyen rajta. Az emelt szintű matemetikát már megtette. Virágnak sikerült az angol középfokű nyelvvizsga. Most másodikos volt. 


    Szóval esőre várva szeretettel gondolk rátok!


     

    előzmény:
    harangvirag08 (288246)
    2022-06-10  09:01
  6. 2022. június 10. 09:01288246.

    Szép napot Mindenkinek !


    Itt hideg, borongós idő van . Lóg az eső lába ....pedig el kellene indulnom a városba. Lassan kifogyok mindenből. J. tegnap megkérdezte kell e valami a boltból ....mire én nagyvonalúan ...köszönöm ....úgyis megyek holnap. Háát a jelenlegi állás szerint nem nagyon.Olyan "lekvárfőző " idő van.....csak nincs anyagom.Igaz a mélyhűtőben még punnyad tavalyi ribiszke ...de olyan kevés ....nem érdemes belefogni.


    Tegnap voltam a reumatológusnál.Teljesen kiment a fejemből a maszk.Szerencsére volt egy "tartalék" a táskámban.Hamar sorra kerültem ...J. még oda sem ért....de sikerült az ő fürdőbeutalóját is elintéznem. Igaz 3 hónapot vártunk az időpontra.Semmit se értek ....mert hárman voltunk egész idő alatt..a váróban.


    Ildikém ...bizony jó lenne találkozni ,de már olyan nehezen mozdulok/ mozdulunk ki.Én aki azért sokat mentem ....nem ismerek magamra.Annyira imádom Ófalut, szeretek az unokatesómékkal lenni ....igazából most is ott kellene lennem, nem tudom rávenni magam az utazásra.


    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    Bibione (288244)
    2022-06-05  18:16
  7. 2022. június 7. 12:38288245.

    Már harmadszor küldöm el.


    sziasztok. 


    "Bizony a bajok nem itt kezdődnek"


    Sokféle baj lehet, de legfőképpen ami egyáltalán aggaszthat bennünket az az egészségünk, a szívűnk, a lelkünk. 


    Utána jöhet a Murphy  féle bajok, pl. " ami elromolhat, az el is romlik".  Sajnos ez a szervezetünkre is kihat, mert nálunk is elhasználódnak különböző szervek, és akkor a működés más lesz.  


    Tegnapi nap gondoltam elmegyek a városrész napjára, de annyira meleg volt, hogy inkább lemondtam róla. Akkor egy sétát terveztem, majd este fele. 


    Délután megfestettem a 3. impasszó képet. Itt nem kell annyira kidolgozni a dolgokat, és festőkést kell alkalmazni, nekem tetszett/szik. Nem lett éppen rossz. 


    Mégis a temetőjáratot választottam a sétaútvonalra. Vittem virágot, bár  azt hiszem nem sokáig fog tartani. Anikó vázájába is vittem, kidobtam a régen otthagyottat, és egy kisméretű üveg pont jó volt a vázába, ami majd kicsit késlelteti a  hervadást. 


    Ma reggel  kicsit levertem a karókat,  mert pár centit még engedett a nedves föld. Most még szép minden a fű is nő, ahogy más növényzet is. A paradicsomot is fel kellett kötözni, legalábbis a nagyobb méretűeket. 


    Már megebédeltem, másodszor mos a gép, most éppen fehéreket.


    Közben néha felhősödik, és újra kisüt a napocska. 


    Jó lenne találkozni veletek, de hát a mai  világban már majdnem megszoktuk, hogy sehova sem megyünk, vagy éppen nem tudunk. Még engem is nyomaszt a saját helyzetem,  segíts magadon az Isten is megsegít, hogy hű maradjak a kezdő sorokhoz. Ki kell találnom, hogy  hogyan is csináljam. Pedig már annyi szó, mondat bennem rekedt, ki kellene beszélni. 


    Gondoltam hozok egy bölcsességet. Ez jött elő:  Az igaz szerelem osztatlan, magától támad, s nem lehet kényszeríteni.


    Cervantes

    előzmény:
    BiriBiri (288243)
    2022-06-05  16:49
  8. 2022. június 5. 18:16288244.

    Szióka neked....igen , át tudom élni, hogy milyen bosszantó is volt ez    ....mégis mi jutott eszembe ?   ...van nekem egy Béla nevű vízszerelőm , aki  hasonló esetekben ezt mondja  mindig  :       "  a bajok nem itt kezdődnek,  engedelmével  " .  ....... Majd még jövök......

    előzmény:
    BiriBiri (288243)
    2022-06-05  16:49
  9. 2022. június 5. 16:49288243.

    Szervusztok! Már megint én jövök. De el kell mondanom milyen rémálom volt a mai nap. Jól kezdődött, már fél 5 kor fent voltam, előkészítettem az ebédet, mindent kipaníroztam, becsomagoltam. Megjöttek Krisztiék, irány Szanazug. Sanyi veszi elő a fűnyírót, kiesik a kereke, kikopott a fém, nem tudjuk megcsinálni. Irány haza, az otthoni nyíróért. 50 km oda vissza....Visszük a gépet, Sanyi nyírni kezd. Elveszti a tolókar csavarját...keressük, de nem találjuk, dróttal rögzítjük...egy kicsit nyír, elmegy az áram. A fűnyíró zárlatos lett. Sanyi neki ment egy darab fának, ami a lapát közé szorult. Nincs mit tenni, ebédeljünk...feltettem sütni a krumplit, kifogy a gáz. Hol van a kupakja? Mindent felforgatunk, sehol. Sem a kulcsa sem a kupak, sem a csavarja..együtt van valahol. A szomszéd ad egy kupakot, irány Doboz, ott mindig nyitva van a bolt ahol gázt is árulnak....a gáz elfogyott. Mindent vissza pakolok és indulunk haza, dolgunk végezetlenül. Itthon aztán befejeztem az ebédet, jóízűen megettük, és haza mentek. Most itthon van 2 rossz fűnyíró, kint a fű meg csak nő, csak nő...Azért valahogy csak megoldjuk mire Virág jön a barátnőivel. Olyanok voltunk mint a szeleburdi család.

  10. 2022. június 4. 19:33288242.

    Szervusztok!


    Magdi jönni akart de sajnos rá kellett jönnie, hogy mióta valamit feltelepítettek a gépére nem tud egyenlóre belépni. De jól van, kint nyaral Boscóval a gyönyörű virágai között. Ildi a festéssel van elfoglalva közben kertezik. Ünnep van, 3 napos. Már akinen 3 napos. A kereskedelemben, a gyógyszertárbán nincs megállás csak hétfőn, Ezt onnan tudom, hogy Timi ma dolgozott volna, ha nem lett volna covidos. Még lábadozik a férjével, mert mind a kettem meg lettek "koronázva", így nem tudnak jönni Szanazugba, pedig a fű nincs tekintettel a betegségre, Egyre csak nő. Ezért holnap Krisztiék jönnek Deszkról, füvet nyírni, és takarítani fogunk, a tél utáni takarítás lesz. Csak jönnek mennek, programjuk van, de igyekszünk mindent megcsinálni. Az ebédet én adom, a fagyóban van még a buliból finom húsleves, van filézett ponty, Kriszti és én nagy hal rajongók vagyunk. Sanyi nem eszik húst,ő cukkinit kap rántva, sült batáta lesz mellé. Megsütöttem a szokásos sütiket, jó meleget csináltam a konyhában. Még mindig 27 fok meleg van , szerencsére nem jeleznek esőt holnapra sem. 


    Végre elhatároztam, hogy új előtetőt csináltatok. Ma voltak a mesterek, felmérték a terepet, szép lesz, fából lesz. Árat nem tudtak mondani mert naponta változik a fa ára. Majd ha mennek venni szólnak...Már jártak úgy, hogy mondtak árat, felment a fa ára, nem kérték a munkát. Én most elhatároztam, hogy kerül amibe a kerül,megcsináltatom. Kérdezték, milyen fából legyen? Olyanból ami soha az életben nem reped mag? Milyen van még? nekem olyan jó lesz ami addig kitart amíg élet. Azt mondták olyan lesz ami 50 évet biztos kibír. Én biztos hogy nem élem meg, de meggyugtat, hogy mire majd eladásra kerül utánam a ház még szép lesz.  Nincs mire várjak, olyan ronda vízköves az ezer éves műanyag hullám tető, hogy rossz ránézni. nem is olyan fog rá kerülni, olyan ami nem ereszti át a meleg, nem melegszik annyira fel a terasz. Ez most olyan zsákban macska, de ugye jön a kiegészítés, és ez kiegészíti majd amit gyújtögettem. Ez az utolsó munka amit a házon csináltatni fogok. Már mindent megcsináltattam, majd az örökösök élvezik az ezzel járó hasznot. / most én vagyok a haszonélvező. Élvezem, hogy jó állapotban fogják örökölni/ Nem készülök ám elgyúrok arra, hogy kezembe vehessem az unokák diplomáját, lássam, hogy boldogulnak az életben. 


    Töltsétek kellemesen az ünnepeket!

  11. 2022. május 30. 10:56288241.

    Szervusztok!


    Először Bibionnak válaszolok, Azért kellett a bot, mert dolgozott a gerincemben a  a majdnem sérvem. A sérvemet 17 évvel ezelőtt megműtötték és a röntgen már akkor kimutatta, van egy erős "jegecesedés" a csigolyán, de az nem kíván még műtétet. Most a sok emelgetés, fűnyírás aktivizálta, nagyon nagy fájdalom volt, sugárzott a csípőmbe, a lábamba, alig tudtam elindulni, aztán már bottal elkocogtam. Még ülni sem nagyon tudtam, a fenekembe, forgómban nagyon fájt. Fekve szerencsére nem fájt mint anno. Akkor nem tudtam aludni tőle, volt hogy térdelve az ágyra borulva aludtam. Most már csillapodott, már tudok bot nélkül is járni a lépcsőnél használom, A BiriBiri név 'adomány". Pötyi volt a keresztanyám. Kezdetben vala Picivirág voltam, nagyon szerettem azt a nevet, akkor született Virág és mivel a saját nevemmel Júlia , minden formáció foglat volt, így ezt választottam. Elkezdtek Picinek hívni, egészen addig amíg nem volt egy "ránc felvarrás" . Attól fogva kizáródtam. Hiába próbáltam új névvel vissza jönni azt mondta a nlc ilyen emaillal már be vagyok jelentkezve. És akkor Pötyi a saját email címén csinált egy új belépést és kaptam a BiriBirit amit nem nagyon tudok megszokni. De hálás vagyok érte, különben kint rekedtem volna. És lettem Julika. 


    Végre elszántam magam, hogy a ronda, vízköves elő tetőmet megcsináltatom. A Szuper infóban találtam mestert, szimpatikus volt, hogy számla képes /nekem nem kell/ és garanciásan dolgoznak. Szombaton jön ki megnézni mit is lehet kezdeni vele, felújítani, vagy újat csinálni. Már nagyon régen hezitáltam, de olyan ronda a szépen kifestett házon, hogy nincs további várakozás. Mert nincs kire várjak. A bádogos bejött a Szuperból bízom benne hogy ez is úgy lesz. 


    Saci! Olyan örömmel olvastam, hogy Misivel együtt nézel focit. Misi egy nagyon helyes kiskamasz. Mi még kisfiúnak ismertük meg de akkor már nagyon szórakoztató, jópofa srác volt. Látod, ezért "irigylem" a közeli nagymamákat. Bár Boldival biztos nem néznék meccset nem szereti a focit, a ZTE meccset megnézi, de ennyi. Pedig már születésekor valami külföldi csapat logós ágyneműt kapott a papától, a zalai papától, meg mezt, amit soha nem vett fel. Vele társasozni lehetett. A Monopoliig lépést tudtam vele tartani, de aztán csak ámulva bámulom micsoda társasjátékot játszanak. Én ehhez butuska vagyok, de te Saci még ebben is nagyon jó vagy. 


    Köszönöm, hogy próbálsz magot szedni a fehér virágodból. Az évelő és én már ezeket szeretem. A pillangó virágok már mindenhol bújnak, ott fog virítani ahol kikelt. Mindenhol a kertben van belőle. 


    Már megint fújdogál a szél. Ennyi szél már régen volt, szinte nincs nap szél nélkül. Megyek, behozom az ételhordót. Tavaszi zöldségleves székely káposzta a menü.

  12. 2022. május 29. 19:38288240.

    Szép estét Mindenkinek!


    Utt egész nap szemerkélt az eső ma is....holnap biztos nem lehet kerteznu, igaz akad benti munka is...és semmi nem sürgős.


    Tegnap szép estém volt...Misi jelentkezett, hogy eljön alvósra, nézzük együtt a BL döntőt...rajtam kívül senkivel nem tud focista képeket nézegetni, meccset nézni  Igaz én sem szeretem, de miatta  érdeklődöm, szeretetből iránta.  Beöltözött a kedvenc mezébe és szerencsére ők gyóztek..


    Ma jött a család...Lili kivételével, ő osztálykiránduláson volt a Duna kanyarban. Annyi maradékunk van, hogy napokig csak alakítgatni kell..


    Legyen szép az estétek és a jövő hetetek is...


     

  13. 2022. május 29. 19:36288239.

    Igen , farmerre fel , én  is szeretem nadrágokat , szoknyákat . Vicc csak az volt , hogy ez olyan fontos lenne  ........Miért kell a bot neked Biribi?

    előzmény:
    harangvirag08 (288238)
    2022-05-29  17:32
  14. 2022. május 29. 17:32288238.

    Szép napot Mindenkinek !


    Nálunk szemerkél az eső. Már itthon vagyok ...délben jöttek értünk.Úgy volt, hogy eszünk a halasnál ....de éppen csepergett akkor is ...így elhoztunk mindent haza.A holnapi ebédem is megoldott.


    Jó volt ez a két és fél nap Tómalmon.Sok mindent megcsináltam .Volt amit terven felül . A borsó szedést a jövő héten akartam ....de elnézve ...jobbnak láttam neki állni. Persze az egész nem volt sok , de felszedni , kifejteni , mély hűteni  ....azért vitte az időt.Jövő héten majd elrendezem a területet. Van még paradicsom palántám , babot és céklát is akarok még vetni.Szépek a rózsáim...lassan elvirágoznak az évelők.Elvetettem az utolsó pillangó virág magomat...keveslem ami kikelt.


    Én szeretem a farmert.Valamikor nagyon fiatalon hordtam ....aztán később csak szoknyám volt .Majd hosszú szünet után kezdtem újra nadrágot , blézert hordani. Szeretem ....azt szoktam mondani : összefog . Pár éve vettem a turkálóban egy jó szoknyát ....de csak lapul a szekrényben ....tán elő kéne venni.


    Vigyázzatok magatokra !Legyen szép a jövő hetetek.


     

    előzmény:
    BiriBiri (288237)
    2022-05-29  15:09
  15. 2022. május 29. 15:09288237.

    Javítás: Ildi ha a pincébe megy ...akart lenni

  16. 2022. május 29. 15:07288236.

    Szervusztok!


    Ebéd után "Álom manó" elcsábított, olyan mélységekre vitt, hogy alig bírtam vissza keveredni a való világba. Mindenféle hülyeséget álmodtatott velem, örültem, hogy felébredtem.


    Látom hogy látogatónk volt. Bibióne, nem tudom a kereszt nevét, elfelejtettem. Talán Éva?  Bocsánat, figyelmetlen voltam. A fogorvosi kezelés kellemetlen. Gyerekkoromban ordítottam, toporzékoltam, annyira féltem. Aztán egyszer csak belenőttem, bele törődtem, a minőségi élethez elengedhetetlen a jó fog. Ildinél nehéz megvalósítani a sík terepen való járást, ha a pinvábe megy akkor is fel kell mászni a lejtőn. 


    Gondolkodnom kell mi is történt velem ebben a "zárdámban". Nagyon érdekes dolgok nem történtek, de apró örömeim voltak. 


    A botomról már nagyon régen lesett a gumi, 17 éve nem használtam, nem volt szükség rá. Most bizony kellett és gumi nélkül csúszott. Hosszan töprengtem, hogyan oldjam meg a problémát. ? Úgy szoktam gondolkodni, hogy csak ülök, és nézek magam elé, közben az agyam sebesen jár..különféle alternatívák merültek fel amiket elvetettem, használhatatlannak tűnt. És egyszer csak beugrott!!! Régen, amikor még hajó padlónk volt a fotel lába nyomot hagyott benne és gumi tappancsokat vett a férjem. De már nagyon régen  volt, szépen elfogytak a tappancsok, a parketta  lett, kemény fa, nem is volt már szükség rá. De hol a csudában lehet? Hogy tudtam morogni, hogy a férjem minden görbe szeget felszedett, kiegyenesített, eltett. Bíztam benne, hogy ezt is eltette valahova. Álltam a műhelyben és pásztáztam a szemem a különböző dobozokon...és egyszer csak oda nyúltam egy fa dobozhoz, és láss csodát, egy gumi tappancs volt benne. Már csak a bot végét kellett kicsit megfaragni és beleszorítani a gumit a bot végére. 


    Dolgozgattam a kertben. A jukkák hatalmasak lettek, az alsó levelek elszáradtak, azt tisztítottam meg,,,na nem az egészet, azt hiszem csak 3 bokor van kész, a többi várat magára. nagyon nagyot kell lehajolni, beosztom. Gyönyörűek a bimbói napok kérdése és virágba borul. 


    Vettem olyan vissza ugró locsoló csövet csak nem passzolt a kerti csaphoz. Szerencsére János megoldotta, vett szűkítőt. Az a kis vacak 800 ft volt..de nélküle nem tudtam volna használni. Ez praktikus mert könnyű bár nem tudom meddig fog tartani. Már volt ilyen, 2 évig tartott, de most úgy vigyázok rá mint a hímes tojásra. Semmi földön való húzgálás,  Marika jól kinyújtotta, aztán elszakad. Ilyet nem teszek vele. Tiszteletben tartom a tulajdonságait, egy lépéssel sem próbálok továbblépni, mint ahogy a hossza engedi. 


    Most szép a kertem, gyönyörködöm benne de látom már megint bambusz lándzsák állnak ki a fűből, jövet menet mindig csavarom ami az utamba esik..meg ahol látom. 


    Holnap új hát kezdődik, legyen szép idő, legyetek vidámak, egészségesek.


     


     

  17. 2022. május 29. 13:31288235.

    Elfelejtettem helyzetjelentést adni , miszerint időnkénti özönvíz után itt nálunk  hűvös októberi szürkeség van  , most is lóg az eső lába , de tudom , hogy kell a víz  , ezért nem háborgok miatta, ----- a kánikulát úgy sem bírom pár éve már . .............Na puszi , pacsi nektek.

    előzmény:
    Bibione (288234)
    2022-05-29  13:22
  18. 2022. május 29. 13:22288234.

    Kellemetlen hónapom volt  és lesz.  Tervezett fogászati renoválás  felül  ,  kihúztak 5 fogamat és 5-t lecsiszoltak  , egy ülésben , ez nagyon legyengített . Még van vissza....... Most az ilyen esetekkel járó nyűgöket élem, nem evés stb. ..... Közben  a héten mellkas CT  / szintén tervezett / , a vele járó izgalmakkal .  ......És nem elég ez a mizéria  , még a mosógépem is lehalt. Kicsit durcás voltam rá , még csak hét éves volt , hogy volt képe feldobni a talpát - mondtam neki  , és vettem egy másikat  , kedden hozzák. -----------------Na de egy vendégművész ne rontsa itt a hangulatot , így hát abba hagyom keserveim  vázolását ,  és inkább elmesélem ,hogy egyik menyem felvilágosított , hogy újra divat a farmerszoknya , hordjam bátran a régit / és most újra bele is férek....... megfelelő felsőkkel .  Remélem  hasznát veszitek ti is ennek az infónak , én  örültem a törődésnek .........szeretem a farmerokat  ........ ez irtó klassz  és elengedhetetlen. / vicc vót /........  Magdi , ha valami gönc szembe jön veled ,   tetszik és belefér a keretedbe , ne ugorj félre , vedd meg ....... A kis öröm is öröm.---- Idősebb barátaimtól tanultam .

    előzmény:
    Bibione (288233)
    2022-05-29  12:55
  19. 2022. május 29. 12:55288233.

     Mégis volt baj ....Ildi , ha jelez a szív , hogy  " van "  , akkor én már takarékra állítom magam azonnal , eldobok kapát , kaszát és várok . A kardiológus szerint ilyenkor ez a legjobb , és hát már a többi dolog várhat . ---------- Sok évvel ezelőtt  egyik nászasszonyomnak volt ilyen beavatkozás , mint neked . Ő utána a fizikai terhelést kis sétával kezdte  - egyenes terepen - , melyet apránként növelt  .  Remélem te is helyre jössz  , bár mindig marad valami  nem kívánt az ilyen esetekből.  

    előzmény:
    Bibione (288232)
    2022-05-29  08:04
  20. 2022. május 29. 08:04288232.

    Jó napot Mind !    Rég jártam itt , de látom,  ti írtatok . Elolvasom  ---- remélem senkivel sincs nagyobb baj.........Addig is  legyetek egészségesek és rosszak.......

    előzmény:
    Bibione (288231)
    2022-05-29  07:59
  21. 2022. május 29. 07:59288231.

    előzmény:
    Rolta (288230)
    2022-05-25  11:13
  22. 2022. május 25. 11:13288230.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nagyon irigy vagyok, hogy nálatok esett a frissítő eső....itt minden kiég..Mdi nem jó irányba küldted tőletek..


    Julila..szívből örülök Boldi sikerének......Alinának nem ez volt az útja, hiszek abban, hgy a sors másképp akarta


    A virágok nálam is emlékezetnek azokra akiktől kaptam....Jócskán megkésve most pattant ki két mariliszem, a többiek z idén pihennek. A cserepes hibiszkusz gyüjteményem is sajnos áldozatúl esett a   gyomírtónak, köztük az Iluskától kapott is...


    Nagyon szépen virágzik a tüskenélküli szeder és a kiwi és végre járják a méhecskék is...Az egyik k kíwi bokorba befészkelt egy fekete rigó és lehet, hogy egy rozdafarkú is.....tavaly is ott költöttek és órákig lehetett gyönyörködni mikor röptetőse lettek és tanultak a szüleiktől


    Ildikém...hogy birod a meleget? Gyönyörűek az orchideáid, azt jelenti  szeretnek téged


    Erika....nagyon jó programokon veszel részt......és a fő csoda a kis Klaudia


    Borsika....remélem jól vagy és jól vigyáznak rád a fiuk....


    Nálunk ma terápiás főzés van, papa főzi a paprikáskrumplit úgy, ahogy régen a bográcsban szokta....persze mindent kézre kell adni, egyedül töredéknyi idő alatt megcsináltam volna, de most olyan lelkes..


     

  23. 2022. május 25. 10:24288229.

    Szervusztok!


    Fél 5 kor arra ébredtem hogy hatalmas villámlás van és sötét. Már ilyenkor azért világosodni szokott itt keleten, hiszen itt kel fel a legkorábban a nap. Mentem is a cicákért, amíg nem esik az eső. Esett is de nem sok, de sűrű felhők voltak amiről azt gondoltam ma nem lesz fűnyírás. De bizony kisütött a nap, kis szél is fújt és jött az Imre nyírni. 


    Ildi szólt a versről, ami végül a mi szállóigénk lett. Iluska tette azzá, minden pénteken feltette. Meg minden reggel reggelit hozott különböző szép helyeken "terített" meg. Azok voltak a boldog béke idők...sok mókával, kacagással, találkozásokkal. És "fiatalak" voltunk


    Olyan jót mosolyogtam a nyári kollekción.Olyan nekem kis van de egy sem jön rám. De azért őrzöm még, ki tudja? Most olyan vagyok mint a régi Ikarus buszok, "faros". 


    Sacikám!


    Úgy együtt érzek veletek. Hogyan viselkedhet úgy egy pedagógus? Milyen példát mutatnak a leendő pedagógusoknak? Örüljenek, hogy egyáltalán valaki még választja ezt a szép hivatást a jelenlegi helyzetben.Csúnyák


    De azért vannak kivételek is. Tegnap Kriszti írta megy már dolgozni és viszi Boldit matematika órára. Mielőtt még csodálkoztam volna, hogy külön órára jár, írta, hogy a tanárok ingyen foglalkoznak az érettségi előtt álló diákokkal. 


     Magdi! 


    Krisztinek elküldtem a rózsáról küldött fényképet. Egészen meghatódott hogy így tartod számon. Ez csak természetes, Nekem is van Iluska rózsája, Saci vad citrom és japán akác fája. Ildinek Marika rózsái, mindenkinek Marika kardvirágai...fel sem tudom sorolni kiktől milyen virágok származnak. Saci olyan profi módon csomagolta be a saját magvait és küldte el, hogy csodájára jártunk.


    Borzasztó fülledt a levegő, dől rólam a víz. Ebből még lesz valami.mert ugye valami mindig van


    Ma pl krumpli leves és zöldbab főzelék marha pogácsával. Ami olyan fasírt féle, nagyon finom.  Ma kell fizetni a jövő havi ebédet, már betettem az ételhordóba. Lehetőleg ki kell számolni pontosan hogy ne kellejen vissza adni.Egyszer nekem vissza adtak, többet tettem a borítékba....elhűltem amikor másnap csengetett, azt hittem keveset adtam. Kiderült, sokkal többet. Rendesek. Én meg butuska vagyokMegyek és élvezem a szép kertet

  24. 2022. május 25. 07:36288228.

    Jó reggelt Mindenkinek !


    Nálunk tegnap délután leszakadt az ég .Megjött a hőn áhított eső....csak kicsit furcsán.Éppen haza értem a másik házból.Írtam Zsófinak, hogy megyünk e sétálni ....mikor besötétedett...kivilágosodott....majd egyszer csak ömleni kezdett az eső.Sok évvel ezelőtt belekeveredtem egy ilyenbe ....akkor a városban két ház takarásában vártam ki a végét .....nem volt kellemes.Szerencsére mire elkezdődött J-ék is haza értek.Keresett....merre vagyok ....megnyugtattam ...otthon.Nem tudom Tómalmon mi lehet .....majd holnap megyek ki.


    Ma délelőttre városba menést terveztem ....az előbb esett, így át írtama programot.Fürdőszoba takarítás lesz .Majd délután elintézem a dolgaimat.


    Tegnap eljutottam a fodrászhoz ....jól "lekopaszított" ....jöhet a nyár.Az előbb előszedtem a " nyári kollekciómat" ....átnézve úgy döntöttem ....nem veszek semmit ./ csak ha valami éppen szembejön velem ....de majd kikerülöm/.


    Megyek ...mert a végén még lebeszélem magam a munkáról.

    előzmény:
    franci47 (288227)
    2022-05-24  07:30
  25. 2022. május 24. 07:30288227.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Az éjjel hatalmas záporeső volt. Kicsit dörgött, villámlott. Most olyan szép világos, tiszta idő van. 


    Jól aludtam azt hiszem a fentiek ellenére is. 


    Szeretettel köszöntöm az Eszter nevűeket.  


    Ma szembejött velem egyik kedvenc versem. Valamikor egy időre az első két sorát reggeli beköszöntőnek szántam, de valaki másnak annyira megtetszett, hogy az egész vers mottóvá vált minden pénteken. 


     


    Garai Gábor: Jókedvet adj 

    Jókedvet adj, és semmi mást, Uram!


    A többivel megbirkózom magam.


    Akkor a többi nem is érdekel,


    szerencse, balsors, kudarc vagy siker.


    Hadd mosolyogjak gondon és bajon,


    nem kell más, csak ez az egy oltalom,


    még magányom kiváltsága se kell,


    sorsot cserélek, bárhol, bárkivel,


    ha jókedvemből, önként tehetem;


    s fölszabadít újra a fegyelem,


    ha értelmét tudom és vállalom,


    s nem páncélzat, de szárny a vállamon.


    S hogy a holnap se legyen csupa gond,


    de kezdődő és folytatódó bolond


    kaland, mi egyszer véget ér ugyan –

    ahhoz is csak jókedvet adj, Uram.


    1978


     


    Egy kapcsolat igazi próbája, hogy bár nem értünk egyet, nem eresztjük el egymás kezét.


    Alexandra Penney


5 6 7 8 9

Címlap

top