Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2022. május 23. 11:11288226.

    Sz S ép napot Mindenkinek!


    Talán nkem is sikerül ide írni, nagyon hibásan írok és itt könnyebb legalább egy részét havítani.


    Az időjárásról csak annyit, hogy irtózatos szárazság van, ami eddig nemégett ki az a napokban ki fog.


    A cserepeseim nekem is szépek, sokan vannak....a kert egy része is,virágba borult az óriás virágú pipacs, kb harminc virággal....bármeddig elnézném ahogy dolgoznak a szorgos méhecskék a kelyhében. Virágzik a fehér, rózsaszín, lilás pünkösdi is és a túzliliomok mellett a csillagfürt, törökszegfú.  Sajnos kis tévedése isvolt a papának...az ablak alatti soromat legyomírtózta......a sokféla törpe krizanténjaim nem élték túl, a bokorrózsák talán őszig kiheverik, az ősgyep egy része is áldozat és a kikelt egynyári virágaim is......nem bántom érte, vannak ennél nagyobb bajok is..


    Alina első álmának a pályaválasztással kapcsolatban vége......Ahogy számolt a pontjai meglennének, szombaton volt alkalmasságin Pesten  és az éneknem sikerült, kiemelték, hogy szép hangja van, de......és itt jöttek a megalázó észrevételek, ami miatt  azt mondta itt soha nem próbálkozna újra.....Most újratervezés van.....majd keresgél pótfelvételikor, esetleg keresztfélévs képzés....ha az sem jön össze akkor jogs és felsőfokú nyelvvizsga szerzés és jövőre újra próbálkozás máshol..


    Láttam milyen szép nagyok már a fügéitek, nem tudom a miénk milyen , talán itthon kellene ültetni, a veteményest ugyis felafdom jövőre...


    A "dzsumbujos" virágost szeretem én is, bár a látszólagos össze-visszasággal több munka van, mint a szép sorokkal


    Hogy vannak a gyengélkedők?


     

  2. 2022. május 23. 10:02288225.

    Szervusztok!


    Mint az angolok, az időjárással kezdem. Szeszélyes....alig lehet kifogni szélmentes időszakot amikor permetezni lehet, Most már nagyon esedékes a szőlő megóvása a gomba ellen. megtörtént. Amint észleltem, hogy éppen most nincs szél "rohantam". Most már csak kötözni kell.


    Magdi végre majdnem vissza zökkentél a régi kerék vágásodba. Te voltál közöttünk a legaktívabb a járvány előtt, talán téged érintett a legjobban a bezártság. Mindig nagyon aktív voltál, jártál előadásokra, klubba...és ez akkor kimaradt. Ezek hiányát szóvá is tetted és határozottan érezni lehetett a hangulatodon. Annyira elvoltunk szigetelve, hogy nehezen ment a vissza állás, a kapcsolat felvétel az emberekkel. Hiába volt buszon utazás, bolti bevásárlás, a maszk nagy gátja volt a kapcsolatra. Engem még a rossz fülem is sújtott, a maszkban nem értettem a beszédet és nem mondhattam mindenkinek kiabáljon. Még szoknom kell, hogy a fülemre mutatok, ott hiba van.


    Szóval öröm nézni a gyönyörű virágokat Tómalomról. végre Boscoval is "nyaralhattok" , Milyen jó neki, hogy ilyen szerető "nagymamája " van. 


    Jó olvasni, hogy Erika is lassan vissza nyeri a lelki nyugalmát, megtalálta a helyét ahol gyógyul a lelke. Amit nagymértékben segít a kis dédunoka aki már olyan sebesen kúszik hogy bizony lehagyja a dédit. Borsika sokat szenved a lábfájása miatt, de nem akar panaszkodni, igyekszik még mindig hasznos lenni, kimegy a kertbe és ahogy a kis ereje bírja szorgoskodik. Nagy öröme a dédunoka, aki majd egyidős Erikáéval és az együtt töltött idő vele feltölti a lelkét.


    Én minden nap várom a híreket a gyerekekről. Valamelyik nap korán keltem, nem léptem be a messengerbe és Timi ettől kétségbe esett, Mi az, hogy 12 órája nem voltam bent? Riasztotta a nővérit, és majdnem hívta Zsuzsikát, hogy nézze meg mi van velem. Még jó hogy bejöttem, megláttam a sok hívást, bejelentkeztem. Most minden reggel be kell jelentkezni akár egy emociós jellel is. 


    Jönnek a hírek az unokákról, szombaton Virág nyelvvizsgázott angolból, nem tudja megmondani milyen lett. Nehéz, ennyit tudunk, két és félórán át írta az írásbelit, valamit csak produkált.


    Boldizsárnak 80 lett az emelt szintű matematika írásbelije, sok múlik a szóbelin, a felvételi tárgya a matemetika. Ez a pont számít a felvételinél. Jún.2. lesz a szóbeli.


    Elza is nagyon jól tanul, a fogadóórán csak jót hallott Melinda róla, Csak ez a művészeti iskola igen nagyot változtatott a külsején. Itt lehet akár szélsőségesen is kinézni, úgy festeni magát ahogy a szülőknek nem tetszik, de itt "lázadhat" és a szülők türelmesen várják hogy lecsengjen ez a korszak. Egy vigasztalja Melindát, mindenki így néz ki. Melinda világéletében konzervatív volt, öltözködésben, véleményben, most a gyermek érdekében megalkuszik. 


    A hétre hívtam a fűnyíró emberemet, legalább már ez nem az én gondom. Megyek locsolni az előkertbe, ott vannak a leánderek. Azok nagyon iszósak, sokat kell locsolni és a gyönyörű muskátli az ablakban is nagyon igényli hogy foglalkozzak velük. 


    Legyen szép az új hét

    előzmény:
    harangvirag08 (288224)
    2022-05-19  14:09
  3. 2022. május 19. 14:09288224.

    Szép napot Mindenkinek !


    Rég jártam erre....történtek dolgok ...meg nem is ....de most itt vagyok.


    A napjaim csak peregnek ....nem mindig tudnék számot adni mit is csináltam ...na, de ez a világ rendje  amikor már nincsenek elvárások az emberrel szemben .Néha  dühítő ....néha meg felszabadító.


    Most " végre" van esemény ....ne tudjátok meg....kémény korszerűsítés , bélelés   stb. mert az új kazánokhoz már nem jó a régi kémény.Mára végeznek szerintem a kéményekkel ....holnap kerülök sorra a rácsatlakozással.Kicsit " szerencsés" is vagyok , mert az én kazánom a lépcsőházban van ...így nálam be sem kell jönniük a lakásba. Végülis nem változik semmi ...mert a régi kazánok tovább működnek,az enyém kifogástalanul,de van akinek már cserélni kell..Erősen bízom , "kiszolgál" engem.Ma elutaltam a rám eső költség második részét ...mélyen bele kellett nyúlni a bukszába.Azért majd valahogy túlélem .


    Este könyvbemutatóra megyek.Dávid  jön megcsinálni a konyhaszekrény ajtaját...de mondta menjek nyugodtan ...elboldogul ő egyedül is.Elkészítettem neki a " vinni valót "...virágokat , meg cserepes csili paprikát.Szépen alakul a kiskertjük.


    Sacikám ....a Tómalomból sose lesz mintakert....kicsit olyan mint én vagyok.Csak annyit csinálok amennyi jólesik ....már nem görcsölök semmin. A veteményem elég szép ... az aranyáron vett bab már a másodszori vetésre sem kelt rendesen.Paprika palántám kevés lett.Tegnap a piacon 200-250 Ft volt 1 db.Igaz nagyon nagyok ....amit a mai szél úgy tört volna ketté ...mint a parancsolat. Remélem szombaton találok olyan " régimódit" arasznyit .Ha nem akkor annyi marad amennyi van.Bazsalikomot vetettem magról ...nagyon szép.Nekem is van kétféle mentám ....de már ott is jön ahol nem kellene.A rebarbara hatalmas lett.Majd elfelejtettem : a fűnyíró úgy nézem megadta magát.Zs majd megnézi ....eddig mindig meg tudta javítani.


    Ildikém ....nagy "túrán " voltál ma.Vigyázz nagyon ebben a melegben.Elkezdtem a sorozatot...olyan ismerős...lehet, hogy az elején megnéztem pár részt?Majd egy évig fordították.Sok az "ismerős" benne.A "kedvencem " nagyon jó !


    Szépek a virágok....aranyosak a dédunokák.


    Az érettségire készülők gondolom tanulnak " ezerrel ". Olyan hamar hozzá lehet szokni, hogy nincs " tanuló " gyerekünk.Persze valami mindig van ....de az már egészen más.


    Összevissza csapongok : voltam délelőtt a könyvtárban .Megjött az új Náray könyv ...Volt egyszer egy varrodám. Utána elmentem  egy nagy multi " kisboltjába"....ahol semmi sem volt amit akartam / nem szerettem!!!/pl: káposzta meg egyéb zöldség.Olaj cukor volt ...2 db-ot lehet venni.Olajom van ....de visszatértem a zsírra.Van egy hentes megbízható ....nála vásárol J. Keveset használok.Valahol úgy érzem és vessen rám követ a kereskedelem....kicsit generálva is van az egész.Mert haza felé jövet a "kisboltban "ahol aranyárak vannak ....volt és van minden.Én ott csak pék árút szoktam venni ....mert az finom és kb. normális árú.


    Befejezem ...vigyázzatok magatokra!


     


     

    előzmény:
    Rolta (288223)
    2022-05-19  09:45
  4. 2022. május 19. 09:45288223.

    Szép napot Mindenkinek! 


    Annyira el voltam foglalva magammal, hogy meg sem kérdeztem ki hogy van? Most pótlom javultok , erősödtök e?


    Jildikó ugye nem terhelted túl magad? Minden várhat!


    Julika könnyebb e a menés, javulsz e?


    Magdi merre jársz? Biztos már mintakert a Tómalom...


    Erika láttam  ám a kis tündéreteket...na ezaz igazi öröm...annak is örülök, hogy jól érzed magad az új környezetedben, sok a jó program és  tudom veled könnyű jó kapcsolatban lenni


    Borsikát nem láttam, remélem csak elfoglaltság miatt nem jelentkezett


    Julika....nagyon szépek a rózsáid...az enyémek még csak bimbósak, remélem hamarosan kipattannak...


    Nálam most az íriszek vannak teljes pompában és sorban nyílnak a pünkösdirózsák, most éppen egyik kedvencem a fehér örvendeztet, aminek az illata is csodálatos...ja és a haranglábok....nem tudom hány féle színben csilingelnek és a természet minden évben meglep új színnel is.. csak ismételni tudom..kár, hogy ide nem lehet képet rakni...


    Mit terveztek mára? Én nem sokat...talán a fűszer kertecskémet bővítem bazsalikommal, és egy új fajta mentával, a régiek szépek, a kakukkfú és zsály már virágzik...egyedül a curry pusztult ki a télen...igaz azt nem is használtam, de látványnak szép volt. Valamit főzni kellene egyszerűt, gyorsat..


    Talán a jövőben többször írok ide....amig meglátom....itt kicsit könnyebb..


     

  5. 2022. május 18. 12:07288222.

    Ember szagot érzek!


    Na, nem a mesebeli óriás vagyok aki éktelen haragra gerjedt amikor már messziről megérezte hogy idegen jár a barlangban. Nos, én nem idegen szagot éreztem, én Julika vagyok, akit Saci piros ponttal jutalmazott mert őriztem a lángot. Tettem én azért mert biztos voltam abban, hogy jönni fognak. Csak megvárták legyen miről beszámolni. Ki jobb, ki rosszabb eseményről. Saci nagyon szép kort ért meg a párjával, 60 év jóba rosszan együtt. Még so boldog együtt töltött éveket kívántunk boldogságban, egészségben és néztük a képeket amiről sugárzott a szeretet.


    Ildi már bajról számolt be. A "végzetes" rosszulléte előtt sem érezte jól magát de nagyon sokára kapott időpontot, a szíve nem bírta kivárni, jelzett, félre húzta alaposan a harangot, Láttuk a sürgősségin készült monitoron milyen eszeveszett száguldásba fogott a szive. Szerencsére mint egy jó órás műhelyben felhúzták, beállították, most jól ketyeg. És most azért vigyázz rá Ildi, ez az amit megtehetsz magadért. Tudom, ha az ember jól érzi magát hajlamos hogy túlvállalja magát de ez intő jel volt, lassítani kell.


    Nálunk most nem lehet olajat kapni, zsírt vettem. Erről jutott eszembe, hogy azt a szép nagyméretű , békési mintával díszített tányért anyukám 75 évvel ezelőtt egy kiló zsírért cserélte el. Melinda viccesen azt írta: Anya ha haza megyek viszek 2 liter olajat, annyit nekem is megér az a tányér. Persze tudják, hogy nincs az a zsír vagy olaj mennyiség amennyiért elcserélném...remélem az a korszak soha nem jön vissza. A parázs izzik, lehet jönni de sapka szél dzsekit ajánlatos felvenni mert viharos erejű s

  6. 2022. május 18. 06:39288221.

    Jó egészséget kívánok.Vigyázz nagyon magadra

    előzmény:
    franci47 (288220)
    2022-05-17  21:51
  7. 2022. május 17. 21:51288220.

    Jó estét. Köszönöm a szépséges beszámolót Julikának és Sacinak, Magdinak, és aki még írt ide. 


    Mai napomon beteglátogatót fogadtam unokatesóm személyében.  Minden tiltakozásom ellenére hozott nekem  finom kelt tésztákat. 


    Tudjátok a múlt héten történt velem  már sokadszorra éjszakai  rosszullét. Reggelre kicsit jobban lettem de péntek estére ujra kezdődött a szívbéli panasz. Már azt hittem infarktust kaptam, de egy-két  "hozzávaló" hiányzott, így reménykedtem. Már jó régóta szívritmus zavarom van/volt.  Ez nagyon legyengített, a kerti munka már igen nehezemre esett pillanatok alatt  kivert a víz, és az erő, jaj hova lett. 


    Sürgősségi látogatás estére, kb 3 óra mulva rá is kerültem, mehettem a vizsgálóba.  Azonnal EKG, és már mondta is az orvos, hogy a szívműködés problémás, itt kell maradnom éjszakára, monitorra tétel, mérés ez az. Ott aztán volt nagy kavarc egész reggelig, nem javult semmit sem. Reggel irány a kardiológia, nem jöhettem haza, gyógyszerek,mindjárt 16 db. közben vérvétel stb. Másik nap garaton keresztül  megnézték nincs-e vérrög a szív egy részében, mert azt a kis csúcsot itt tudták ellenőrizni. Nem volt. De olyan hülye pózban kellett gubbasztani, hogy a csípőm annyira megfájdult, hogy nem tudtam járni,csak sántikáltam. Másnap a szívsebészet, ott  elektromos  kiütés,hogy helyrebillentsék a ritmust. /altatásban/ .  Másnap az osztályon is monitor és a ritmus rendben volt, csak a vérnyomás nem akart helyrejönni.  A kardiológus nagyon örült, hogy jó lett a kiütés, és másnap haza jöhettem. Még gyenge vagyok, de bízom benne, hogy erőre kapok. Ja a régi már biztos nem leszek. 


    Amúgy a háziorvos által írt kardiológia beutalást  junius   16-ra fogadták el március végén. 


    Köszönöm lányok a biztatásokat, hogy  erőt adtatok. 


    A kertet kicsit jobban megnéztem most már, szépen nő a füge, a paradicsompalánták nőnek, a kórházbamenetel előtt vetett búzavirág szépen kikelt, igaz még kicsi, de talán még lesz belőle valami. 


    Lassan majd boltba kell menni. Mert kifogyok mindenből. 


    Jó éjszakát kívánok nektek. 

  8. 2022. május 17. 12:11288219.

     


    Szép napot Mindenkinek!


    Először is egy nagy piros pont Julikának amiért őrzi a tűzet a házban...Sajnos nehéz bejönni, pedig hosszabb szöveget  könnyebb ide írni..


    Adós vagyok még az ünnepi beszámolónkkal, ha még érdekel benneteket.. A nagy  napunk szombaton volt, a megünnepléséhez főleg a férjem és a gyerekek ragaszkodtak...én már félek mindentől ami kizökkent a napi forgásból.


    Szép számmal voltunk, igaz a saját családunk is nagy., rajtuk kívűl 2 unokatesóm volt az én részemről, papa részéről a két húga gyermekeikkel, unokáikkal, így lettünk 32-en /egy hiányzó osztálykirándulás miatt/


    Az ebéd a Medgyaszay étteremben volt, finomra sikerült...sütiket tortát vittünk. béd után már felbomlott a rend sokat beszélgettünk, emlékeztünk....Aztán délután jött a meglepetés egy tangóharmonikás személyében, nagyon ügyesen tele nosztalgia számokkal a fiatalságunk idejéből.


    Aztán estefelé elszéledtünk....Sok szép virágot kaptunk és főleg "élményre" szánt pénzt különleges italok , édességek kíséretében


    .Nagyon sok fénykép készült....akkor és most stílusú is...kár, hogy itt nem lehet megmutatni.


    Jó volt találkozni azokkal akiket szeretek, jó csomót pityeregtem is... ha sokszor rögösnek tűnt is az út csak együtt jártuk eddig és talán már járjuk az út végéig......Azért az eltelt  60 év talán garancia...


    Még egy szép esemény estére...a az iskolai bálon Misi  is táncolt, a Szépség és szörnyeteg zenéjére adtak elő egy összeállítást...A kislányok hosszú ruhában, fiúk feketében fehér nyakkendővel....Na ezen is sírni kellett, ahogy ezek a kis hirtelen nőtt kamaszok járták...bár én csak felvételről láttam.


    Kicsit hosszúra sikerült a beszámolóm, de még mindig a hatása alatt vagyok

  9. 2022. május 14. 18:24288218.

    Szervusztok!


    Nagyon nehezen tudtam feljönni....most nem a nlc okozta, hanem a lábaim. A gerincemből sugárzik a csípőmbe a bokámba a fájdalom és csak bottal tudok járni. Illetve elindulni aztán lassan elkocogok. El is mentem a pedikűrhöz, nagyon jólesett, hogy rendbe tette a karmaimat. Hiába, no, segítségre szorulok. Ez már a második segítség, már nem nyírok füvet és és ápolom úgy le a körmeimet ahogy kell. De szerencsére megoldható a probléma. 


    Az ördög nem alszik! Sanyi vőm Zalaegerszegre ment érettségi osztály találkozóra. Szombati napon, hétfőn jött a hír, 5 osztálytárs covidos. Gyors teszt , Sanyi is pozitív. Igaz, hogy csak náthásnak gondolta magát, ha nem jelzik mi van nem is tesztel, úgy nem tudta volna meg hogy mi van. Én aggódni kezdtem, hogy Boldizsár el ne kapjon valami nyavalyát, június másodikán van a az emelt szintű matematika érettségi a többi 15-16. Valószínű befér az F betűs az első csoportba.


    Mivel pihenésre ítéltem magam megnéztem a Köztársasági Elnök beiktatását. Nem tudom, hogy a többi elnököt hogyan, milyen módon iktatták be, de ez szép, felemelő ünnep volt. Mivel nem ismertem Novák Katalint nem tudtam elképzelni, hogy milyen elnök lesz. Szép volt a mise, utána egy nagyon szép kisfilm készült róla, egészen a gyökerekig ismertették az életét. Nagyon szépen beszélt a családjáról. a szülőfalujáról, Szegedről....Aztán a Parlament előtt a szokásos hivatalos program ami nagyon színvonalas volt. A beszéde alapján azt hiszem a megfelelő ember került ebbe a magas pozícióba. Úgy legyen. !


    Azért amikor elállt a szél kimentem és lepermeteztem a bokrokat, már tetvesek voltak. Nem olyan régen vettem az Aldiban olyan "molnár talicskát" kétkerekű, rakodó lapos. Arra rögzítettem a 10 literes tartályt és gurítottam magam utána. A férjem az ilyesmire azt mondta, többet ésszel, mint anélkül. Most ha lát, elégedett lehet velem, nem az erőmet használtam.


    Még egy szomorú hír,. a japán juhar elpusztult. A lányom már az első leveleknél mondta, ez beteg, de én vitatkoztam vele, még csak most bontogatja a leveleit. Bizony neki lett igaza, hiába néztük meg, hogy talán atákás, hiába vettem 1800 forintért permet szert, oda van. A barátnőm azzal vigasztalt, hogy neki tavaly egy 1600 forintos kanadai juhar pusztult  el.  Nem vigasztal. Legyen kellemes a hétvége, üdvözlök mindenkit!

  10. 2022. május 8. 17:47288217.

    Szervusztok!


    Megint vacakol a net, megint Boston jött be....ilyenkor ez a beírás jelenik meg még az őskorból. Nem tudom, hogy mi lesz az én írásommal, vegyem rövidre, hogy ne menjen kárba? Szóval megint eltelt egy hét, hihetetlenül rohan az idő ..a gyerekek már túl vannak az írásbeli érettségin. Kellemes az idő, szép pitypangos, százszorszép úton baktattam fel a Menedékházba. 


    Könnyű volt elképzelni mert ha kinézek itt az ablakon a füvem megérett a nyírásra, telis teli van pitypanggal, ibolyával, százszorszéppel. De így szép, szeretem. Én meg sem kísérlem a vegyszeres gyomirtást. Először is szinte nem maradna fű, másodszor még úgy járnék m int Krisztina lányom. A terasz építése után szépen rendbe hozták a terepet, begyepesítették de volt benne is gyom növény és annak nem szabad lenni mert a szomszéd füve olyan mint a billiárd asztal, nem mehet innen át gyom mag. Le is permetezte 10 litert kiszórt mikor észre vette nem jó permetszert vett, mindent kiirtott azon a területen. Sanyi aztán újra rotált, vetettek füvet, most várják, hogy megint olyan legyen mint a bársony, mint a "régi" volt. Nagyon szomorú lettem tegnap mert a kedvenc új bokrom az indiai szil elkezdett hervadozni a friss hajtás megszáradt. Így bőgtem a látványtól. De Zsuzsika megnézte a könyvben és valószínű atka fertőzést kapott ami olyan pici hogy csak mikroszkóppal lehet meglátni. Kedden lesz a napja hogy kapok olyan permetszert ami arra való. Nagyon bízom benne hogy sikerül megmenteni.


    Kedden jön a fűnyíró "fiú" aki volt óvodásunk, Nem ismertem meg mert majdnem teljesen kopasz én ugye még "hajas" baba korukban ismertem a fiúkat. Már nem bírom ezt a nagy területet nyírni..a többit csinálom, szőlő, bokrok, virágok...


    Azt hiszem ennyi történt. Kezdődjön holnap egy új, betegség nélküli , mert nagyon ránk jár a rúd megint. 

  11. 2022. május 4. 18:10288216.

    Marika! Köszönöm a virŕgot az együtt érző moit a szívet. Ezek kifejezted a köszöntést az együtt érzést. A gyerek jól vesz az akadályokat az írásbelin. A szóbéltől nem féltem, nagy dumás a gyerek. 

    előzmény:
    margaret3711 (288215)
    2022-05-04  17:17
  12. 2022. május 4. 17:17288215.

    előzmény:
    BiriBiri (288214)
    2022-05-04  06:23
  13. 2022. május 4. 06:23288214.

    Szervusz!…Köszönöm a tulipánt. Nagyon “szűkszavú”voltál!..Én most érettségi “lázban” égek. 3 unoka érettségizik, érdeklődve várjuk a tételeket, próbáljuk kitalálni mit választhatott a gyermek. Eddig mindenki simán veszi az akadályokat.3

    előzmény:
    Bibione (288213)
    2022-05-02  20:57
  14. 2022. május 2. 20:57288213.

    előzmény:
    BiriBiri (288212)
    2022-05-02  17:36
  15. 2022. május 2. 17:36288212.

    Szervusztok! 


    Ildi! Nagyon szépen emlékeztél édesanyádra és Bibione verse igazán szívbe markoló. Ebben az évben az én "ünneplésemet"  túlragyogta Boldizsár ünneplése. Megjött a család szombaton mindenki megölelt, megcsókolt kaptam egy szép hortenzia virágot és megkezdődött a másnapi ebédre való készülődés. Már napok óta figyeltem a nap járását, hol lehetne kint tartani az ebédet. Szépen lenyírtam a kertben a füvet, gyomláltam,  a tulipánok és a bokrok még virágoznak, szép a környezet egy kinti bulihoz. Amire meghívtuk a maroknyi rokonságot, Marikát Zsuzsit és Jánost és a barátnőmet Nórit és Lacit. Tizen voltunk. Végül a ház mögött volt abban az időben hűvös, ott a mászókát át kellett tenni, Szerencsére nem volt leásva mint amikor kicsik voltak mert akkor nekik magas volt. Persze először neki estem Boldi albumának amit a gondos anyukája készített . Azért is gondos mert még meg van minden füzete az alsóból és abból mazsolázott. 


    "Drága Boldi


    Fogadd tőlünk ezt a kis gyűjteményt, a kicsi Boldiról. Ez is mutatja milyen jópofa, szerethető, fantázia dús kisfiú voltál és maradjon ez így egész életedben!Nagyon szeretünk, minden jót kívánunk ballagásod alkalmából /is/. Anya Apa Virág "


    És következtek a rajzok, a nagyon vicces, jópofa fogalmazások . A szülőkről, önmagáról, nagyszülőkről a mi lesz ha nagy lesz, milyen korban élne?  és még sok más témából. Amikor valaki beteg volt az osztályban rövid levelet kellett írni a beteg társnak. Könnyesre nevettem magam a helyesíráson, a fogalmazáson, a humorán és meghatott az a kedvesség ahogy anyukáját köszöntötte anyák napján. Aztán átnéztük a fénykép albumot ami a szülők esküvői képével kezdődött majd az újszülött Boldi és így tovább ..tovább napjainkig. Érdekes volt így egyben végig kísérni a felnőtté válását. 


    Másnap korán keltünk és csak főztünk, főztünk készültünk, és fél 12 re jöttek a vendégek, a "söntés" elkezdett üzemelni és fél egyre mindenki éhes volt. Minden nagyon ízlett de nagyon sokat főztünk, mindenki megrakodva távozott 5 kor a maradékkal ami annyi volt hogy ma nem kellett főzniük. De így volt jó...Kriszti viccesen azt mondta azért főztünk ennyit mert Boldinak csak egy ballagása bolt, 12 osztályos iskolába járt, most kipótoltuk. Gyönyörű nap volt, a vendégek csak azért mentek el illemből ilyen korán mert tudták még Szegedre utaznak Boldiék és ma már érettségi. Ami úgy néz ki nem okozott gondot neki, bizakodva tekint az értékelésre. Holnap emelt szintű matematika lesz. Attól azért egy kicsit tart, de reméljük sikerrel veszi az akadályt. Azzal riogatja az anyját ha nem lesz ötös majd jövőre újból érettségezik addig majd otthon marad és kialussza magát.


     


     


     


     


     


     

  16. 2022. május 1. 20:37288211.

    Kosztolányi  : Anya


    Megláncoltál a karjaiddal,


    anyám, anyám.


    Reám raktad a


    gyöngeséged mázsás 


    bilincseit.


    Most hordalak fájó lelkemben téged,


    amint te hordtál.


    Rád gondolok, kávédra, könnyeidre,


    özvegyi fődre.


    Veszekszem én veled és gondjaiddal,


    foggal-körömmel.


    Ha vidáman ballagnék egymagamban,


    mellettem lépkedsz.


    Első nő rég-elvesztett édenemből,


    Éva leánya.


    Gyötörsz te is, áldott s én mint gavallér 


    sírva szeretlek.


     

    előzmény:
    Bibione (288210)
    2022-05-01  20:28
  17. 2022. május 1. 20:28288210.

    előzmény:
    franci47 (288209)
    2022-05-01  14:53
  18. 2022. május 1. 14:53288209.


    Ma Anyák napja van. 


    Nekem nagyon szép ünnep. Ilyenkor gondolok erősen ÉdesAnyámra.


    Emlékszem, amikor mind a négyen betegek voltuk, és ő énekelt nekem, /éjszaka orvoshoz vittek/ Öcsém kórházban, Húgom szintén akinek vakbélműtétje volt. Ó de régen volt. Hogy is bírta.


    Régen millió kis szívecskét rajzoltam és vágtam, az orgonacsokorba tettem, mire átadtam  szétfújta a szél, úgy kellett összevadászni. 


    Aztán Csernobili robbanás után megváltozott az életünk.  Amúgy is volt éppen elég baj, de meghozta azt az állapotot, ami mindig csak romlott, kórház, vizsgálatok, és a kórisme megállapítás, ami végleges volt. Nem is nagyon hittük, nem mondtuk el neki.  


    Mennyi mindent átélt velem és 3 testvéremmel, akikből kettőt elvesztett még nagyon korán, és menni kellett tovább az útján.


    Soha nem felejtem el az utolsó alkalmat, amikor kikísért a kapun. Amikor visszanéztem, tudtam, hogy ez már nem történik meg a következő alkalommal.


    A fényképezőgép szerepét a szemem töltötte be, és élesen bevésődött az emlékeim közé. 


    Minden Édesanyának boldog létet kívánok ott ahol van. Szerencséje van annak, akinek még sikerül virágot adni, és nem a temetőbe kell vinni. 


    "Leülök hát, s emlékezem,


    összefonom a két kezem.


    Behunyt szemmel imádkozom,


    arcod szemem elé hozom,


    mert szíved szívemben lakik,


    ott hozza szép virágait.


    Köszöntelek e szép napon,


     csak itt hiányzol még nagyon!"


    /részl. Aranyosi E/.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  19. 2022. Április 27. 08:59288208.

    Jó reggelt. 


    Marikát így utólag is szeretettel köszöntöm szülinapja alkalmából. Isten éltessen sokáig, egészségben, boldogságban. 


    Magdikám, örülök a kimozdulásodnak, és nagy szerencse, hogy mindig találsz valamit, ami  örömöt okoz neked. Nagy élmény lehetett  a fúvós koncert, én is nagyon szeretem a  régi slágereket. Persze, hisz   akkorbéliek vagyunk  mindnyájan.  Mostanában igaz Sosztakovics zenéjét hallgattam, valahogy az hozta el azt a nyugalmat, ami nekem a legjobb. Majd tovább fogok lépni. 


    Mostanában beköszöntött az "esős évszak".  Már az este eleredt az eső. A sok eső elő szokta hozni a csigákat, amik minden megcsócsálnak. Még ma nem is néztem meg, hogy előbújtak-e. Megtehetik, mert nincs szél, és nincs napsütés.


    Tegnap festegettem, tananyag, ami még hátra van. Mi a fenének választom a legnehezebbet  /mert az tetszik éppen/  egy része kész van, más része nem sikerült ..... még ma megpróbálom a legnehezét. Nem kellett a kertben semmit sem csinálni, mert elvittem a kapákat a    "a kapák orvosához" meg voltak lazulva, életlenek voltak, nem tudtam velük dolgozni. Már visszakaptam őket, de most sár van megint. 


    Múlt szombati kis kiruccanásom a festészet világába vezetett, kicsit beszélgettünk a  vásár és kiállítás vezetőjével, már előre mondtam semmit sem fogok venni, csak  nézek, és talán látok is. Mondta talán maga is fest? Mondtam igen- egy bizonyos szinten.  Szépségeket, nekem magas áron lévő festményeket láttam. Vettem egy katalógust, abban látom a hölgy akivel beszéltem vezeti a  céget. Zsűrizett kép volt az összes, és oda eljutni igen nagy munka. Nekem nincs annyi időm, ezt csak az előzőek kapcsán említem, mert eszembe sem jutott, ha már nekem valamennyire tetszik, akkor  az megfelel a magam felé lévő elvárásnak.


    Benéztem a piacra is nagyon tetszett a megépült Kézművesek háza. 


    Talán holnap lesz egy utam, virágot vennék Anyák napjára. Az is  horror áron van, ma már minden. Lehet legközelebb majd mezeit fognak kapni  a temetőben lévők. Legszívesebben azt vinnék most is, mert nekem nagyon tetszik. Igaz egy napot élnek, de minden nap szoktam szedni frisset, mikor a kutyát portyára viszem az erdő alá. Tele van minden szépséggel.


    Julika, Saci szép ünneplést a ballagó diákoknak, és sikeres érettségit az unokáknak. 


      Drága Borsika, hiányoljuk a látogatásodat, sok élményt kapunk az általad írtakból.


    Erika biztos nagyon elfoglalt, mert nagyon ritkán jön. 


    Nekem még mindig nagyon hiányzik Anikó, szinte hihetetlen, hogy nincs, és a többiek is, nagyon megfogytunk. 


    Elénekelhetjük a "hatan vannak a mi ludaink". gyermekdalt.


                                                                                 


    "A tegnap már elmúlt, de a holnap még előtted áll. A mai nap minden egyes perce egy esély lehet, hogy megváltoztasd a jövődet"


    Bölcsesség számomra a mai napra:


    Nem kísérthetjük a sorsot anélkül, hogy végül meg ne perzseljen.


    Ana Veciana-Suarla


     

    előzmény:
    harangvirag08 (288207)
    2022-04-24  20:38
  20. 2022. Április 24. 20:38288207.

    Sziasztok!


    Eltelt ez a hét is ....én időnként nem tudtam éppen milyen nap van.


    A héten telefonált a Szomszédkata /tudjátok a régi tómalmi szomszéd/,hogy fúvószenei koncert lesz vasárnap ....nincs e kedvem menni?A dolgom felől ráértem.Mivel a helyi újságban sehol nem találtam semmit ...kissé bizonytalanul,de elmentem.Végre volt alkalom edzőcipő helyett  " rendes" cipőt húzni, a jobbik nadrágomnál ugyan hadakozni kellett a gombbal ,de csak összeért.


    Végülis kiderült, hogy a Juventus fúvószenekarnak van a 60 évfordulója.Fájdalmasan kezdődött ..a múlt hónap közepén hunyt el a Karnagy úr 50 éves fia ...aki nagyon fiatalkora óta volt a zenekar tagja.Egy zenekari tag emlékezett meg róla ....nagyon megható volt.Majd elkezdődött a koncert...iszonyatos lelkierővel de végig vezényelte az édesapa.A koncert egy részében  :  60 év előtti slágereket játszották ...kicsit vissza mentünk a múltba.Befejezésként a zenekar régi tagjai felmentek a színpadra,az utánpótláskorúakkal együtt ---és fergeteges számokat adtak elő.Annyian voltak ...alig fértek el a színpadon.Nagy sikerük volt ...vörösre tapsoltuk a kezünket.Csináltam  fotót ...még nem is néztem meg milyenek lettek ...de ide úgysem lehet feltenni.


    Szerencsére  ...elég hamar jött a busz.Előtte még kicsit beszélgettünk Katával ....reménykedve ...Macron elnök megnyeri a választást ...Katának  van francia " érdekeltsége".


     

    előzmény:
    BiriBiri (288206)
    2022-04-24  13:27
  21. 2022. Április 24. 13:27288206.

    Marika!


    Csak most esett le, hogy te is ebben a hónapban születtél. Én is kívánok minden jót , erőt, egészséget, örömökben teli életet. Nem mindig bolond ez a hónap, csak néha megbolondul az időjárás. 


    Állítólag ilyenek vagyunk:A Kos csillagjegy jellemzése – türelmetlen, de a végsőkig kiáll másokért (vous.hu)

    előzmény:
    margaret3711 (288204)
    2022-04-23  21:03
  22. 2022. Április 24. 13:21288205.

    Szervusztok, szervusz Marika!


    Meglepett, és nagyon örültem a köszöntésednek. Gondolkodtam, honnan tudtad, hogy születésnapom volt? Aztán elolvastam mit írtam, és láttam, én szivárogtattam. Azt nem írtam, hogy betöltöttem a 76. életévemet. 


    Pénteken este megjött Timikém és nagy szerencséje volt. Szombat délelőtt jött hozzám a fodrász és őt is megnyírta. Timi Debrecenben lakik csak most szabadságon van és haza jött. Sokat segített, akaratom ellenére le kellett feküdjek, ne legyen útban és kitakarította a nagyszobát. Ami nem volt ám piszkos csak én nem érem el a könyvespolcot, a magasban lévő könyveket. Ezt ő szépen megcsinálta, bútorfénnyel leápolta a szekrényeket. Próbálom én szinten tartani a nagy 3 szobás lakást és a nagy kertet de együtt soha nem mondhatom, hogy mindenhol patent rend van, 


    Nagyon hiányzik Timi állandó karban tartása. Hetente masszírozott amikor itthon volt..már egy éve megint egyedül vagyok. De gyakran jön, és akkor kézbe vesz mint most is. Ma 10 re volt nála időpontom.Kászálódok fel az ágyra, mondom miért állítottad magasabbra? Azt mondja, ez mindig ilyen magas volt, csak te lettél kisebb.


    Ma délután jönnek a rokon "lányok" akiknek szintén nagyon hiányzik a heti "karbantartás." Most kitörő örömmel fogadták, hogy Timi meghívta őket egy "grátisz" nagy masszázsra. Ez 2 óra idő tartam, addig beszélgetünk, teázgatunk, morzsa parti lesz. Olyan jó volt amikor hetente volt ilyen program. most ennek kell örülni. 


    Remélem mindenkinek van örülni valója..ha nincs keressen magának. Valami csak akad??? 

    előzmény:
    margaret3711 (288204)
    2022-04-23  21:03
  23. 2022. Április 23. 21:03288204.

    Julika kicsit kesve sok sok boldog szuletesnapot kivanok jo egeszsegben!


    En is ebben a bolond honapban szulettem .

    előzmény:
    BiriBiri (288200)
    2022-04-20  10:05
  24. 2022. Április 23. 13:28288203.

    Délután járok egy jót  fent a hegyen , igazi tavasz -szag van : föld , fű, nyíló virágok  , ezt ilyenkor lehet élvezni , közben sétálni nagyot .......  Szerintem nem kell bent tespedni a lakásban , mint egy kotlós  , mert félő ,hogy elsorvadnak az izmok a lábunkban  ,és nem tudunk majd járni rajta.   Ez onnan jutott eszembe , hogy a harmadik ismerősöm járt így - tegnap hallottam. .....  A romlást nem kell siettetni  - mondta Eti , volt tanárom .  Egy éve ment el  , 87 évesen  az utolsó 3 nap kivételével  aktívan ., öltözködés közben érte a halál.  .  Jókat szoktunk beszélgetni , mindenről, irodalomról, közéletről, régi dolgokról és mai történésekről.  Hiányzik.


     

    előzmény:
    Bibione (288202)
    2022-04-23  13:10
  25. 2022. Április 23. 13:10288202.

    Csatlakoztam volna Ildi háborús témájához , mert nem tudok elvonatkoztatni tőle én sem . Érzéketlen nem tudok lenni  ilyen kártékony őrültség mellett. 


     

    előzmény:
    Bibione (288201)
    2022-04-23  13:06
6 7 8 9 10

Címlap

top