Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2022. Április 23. 13:06288201.

     


    Sziasztok  , írtam egy gondolatot , de nem engedte át az nlc ,   --hasonló jókat kívánok nekik is.

    előzmény:
    franci47 (288197)
    2022-04-16  16:46
  2. 2022. Április 20. 10:05288200.

    Szervusztok!


    Szervusz Marika! Köszönjük a köszöntést! Jelenthetem, mindenkinél nagyon kellemes volt az ünnep, de majd ők beszámolnak róla, hogy is volt? Nálunk úgy volt, hogy Timiék szombaton jöttek. Köszöntöttek, hoztam mindenféle kozmetikumot a születés napomra, konzerválni szeretnének, meg gyógyteát, gyógycukrot. Mondtam is, így vagy 100 évig eléleg, vagy még tovább is, vagy ennyi szertől még halhatatlan is lehetekVasárnap Krisztiék jöttek. Ő hozott minden ládába nagyon szép muskátlit, és fürtös hortenzia tövet. Sikerült mindenki igényének megfelelő ebédet tálalni. Nem könnyű, kettő vegetáriánus, egy válogatós. Kriszti minden evő. 


    Az idő sajnos nem volt igazán kegyes hozzánk, tombolt a szél, rázta az előtetőt amit Krisztiék nem szokták meg és attól féltek még letépi szélúrfi. De én már átéltem nagy szeleket és nem féltem. De valami újat kell csináltassak mert a hullámpala, sárga, már nagyon vízköves és nem illik a szépen kifestett házhoz. Csak mester és pénz kell hozzá. Őrületesen felmentek az építő anyagok árai. 


    A kert most nagyon szép, a fű olyan mint egy szép szőnyeg , de szinte hallom, látom percről percre nő. Majd úgy ütemezem a vágást hogy elsejére legyen a legszebb a kert amikor itt lesz Boldizsár ballagási ebédje. Aztán másnap már kezdődik az érettségi. 


    Most egy kicsit lusta vagyok, várom hogy még egy kicsit nőjön a járda között a gyom és glialkázni kell. Ki kell fogni, hogy ne essen az eső, még a hétre esőket jósolnak. 


    Olyan jó, hogy néha házhoz jön az informatikus, a vőm, aki mindig rendbe hozza azt amit és félre ütök, Most a fülhallgató nem működött és a netfixen nagyon gyenge volt a hang. Rájött, hogy azt másik böngészőn kell hallgatni. Most már semmi nem akadályoz az élvezetes filmezésben. Legyen végre szép idő, szabaduljunk ki a szabadba: Ahogy Kányádi Sándor óvódás verse is  mondja: "zöld fűre, napra , ki a szabadba vágyik az ólak apraja, nagyja".

    előzmény:
    margaret3711 (288198)
    2022-04-16  18:21
  3. 2022. Április 20. 10:05288199.

    Szervusztok!


    Szervusz Marika! Köszönjük a köszöntést! Jelenthetem, mindenkinél nagyon kellemes volt az ünnep, de majd ők beszámolnak róla, hogy is volt? Nálunk úgy volt, hogy Timiék szombaton jöttek. Köszöntöttek, hoztam mindenféle kozmetikumot a születés napomra, konzerválni szeretnének, meg gyógyteát, gyógycukrot. Mondtam is, így vagy 100 évig eléleg, vagy még tovább is, vagy ennyi szertől még halhatatlan is lehetekVasárnap Krisztiék jöttek. Ő hozott minden ládába nagyon szép muskátlit, és fürtös hortenzia tövet. Sikerült mindenki igényének megfelelő ebédet tálalni. Nem könnyű, kettő vegetáriánus, egy válogatós. Kriszti minden evő. 


    Az idő sajnos nem volt igazán kegyes hozzánk, tombolt a szél, rázta az előtetőt amit Krisztiék nem szokták meg és attól féltek még letépi szélúrfi. De én már átéltem nagy szeleket és nem féltem. De valami újat kell csináltassak mert a hullámpala, sárga, már nagyon vízköves és nem illik a szépen kifestett házhoz. Csak mester és pénz kell hozzá. Őrületesen felmentek az építő anyagok árai. 


    A kert most nagyon szép, a fű olyan mint egy szép szőnyeg , de szinte hallom, látom percről percre nő. Majd úgy ütemezem a vágást hogy elsejére legyen a legszebb a kert amikor itt lesz Boldizsár ballagási ebédje. Aztán másnap már kezdődik az érettségi. 


    Most egy kicsit lusta vagyok, várom hogy még egy kicsit nőjön a járda között a gyom és glialkázni kell. Ki kell fogni, hogy ne essen az eső, még a hétre esőket jósolnak. 


    Olyan jó, hogy néha házhoz jön az informatikus, a vőm, aki mindig rendbe hozza azt amit és félre ütök, Most a fülhallgató nem működött és a netfixen nagyon gyenge volt a hang. Rájött, hogy azt másik böngészőn kell hallgatni. Most már semmi nem akadályoz az élvezetes filmezésben. Legyen végre szép idő, szabaduljunk ki a szabadba: Ahogy Kányádi Sándor óvódás verse is  mondja: "zöld fűre, napra , ki a szabadba vágyik az ólak apraja, nagyja".

    előzmény:
    margaret3711 (288198)
    2022-04-16  18:21
  4. 2022. Április 16. 18:21288198.

    Kellemes husveti unnepeket kivanok!

  5. 2022. Április 16. 16:46288197.

    Lássuk mire megyek másodjára!!!!


    Kedves Menedékház lakó, és ide látogató jó szándékú emberek!


     


    Kívánok nektek szép békés, boldog húsvéti ünnepeket. 


    Legyen mindenből elég, és finom, és ilyenkor gondoljunk azokra akiknek az ünnep, hogy eddig sikerült megmenteni saját életüket, akár élelemmel, lakhatási lehetőséggel, vagy megmenekülve a halál torkából, sok órás vándorlással. 


    Hoznék szép húsvéti képeslapot is, DE.... tudjátok, tiltva vagyon.


    Húsvéti jelkép  a többi karácsonyi sajnos.


    A húsvéti tojásokhoz senki se lehet túl öreg.


    Antonia Fraser

  6. 2022. Április 13. 20:26288196.

    Jó estét. 


    Kicsit megkésve de itt vagyok. Olvastalak benneteket, ez ugyan nem ment fel az alól, hogy egy szót sem írtam. 


    Magdi a dobozod sok kincset őriz, és  a hozzá tartozó  emlékek pedig  mindig előhozzák azt az érzést, hogy valaki, valakik hiányoznak és már soha nem lesz olyan mint akkor.  Lehet szép lesz így is, de mégis, mondjuk akkor így vagy úgy volt, ezt ettünk, vagy ezt készítettünk, ezt-vagy azt mondtuk. 


    Szokások, amik boldoggá tettek bennünket.  Jó ha a fiatal megpróbálja  követni a régit, de már új emberekkel, akiket mi nagyon szeretünk,de egyszer majd nélkülünk fog  továbbmenni az egész ünneplés. 


    Én ma megint nagyon elfáradtam, le kell állni, minden nagy fáradtság után megfogadom, aztán még ezt- vagy azt, aztán tovább nem csinálom, legalábbis ma befejezem. 


    Holnap még el kell mennem  a boltba, - tudjátok nem egyszerű -  semmi kedvem hozzá, annyira talán nem is  kell ellennénk nélküle, de mégis nagyon fog hiányozni. Hát felejtős az ember egy kicsit. 


    Néha eszembe jut, hogy most már mennyire elfáradok a főzésben, és a takarításban, hozzá még a kert,  hogy fogom én ezt megcsinálni később.  Itt a válasz SEHOGY. 


    Nekem már semmi sem olyan mint szokott. 


    Na előadtam a kesergőt, akárhogyan szépíteném, mindenképpen benne van hogy most már nehezen csinálom.  


    Azért csak nyúzzuk magunkat azért a kis örömért, szeretetért, jó szóért, amit kaphatunk, és örülhetünk, ha valakinek adhatunk. 


    Annyi szép verset olvastam a FB-on van amelyikkel soha nem találkoztam még. 


    Mi lesz a menü, a süti,  húsvétkor? 


    Szép estét. 

    előzmény:
    harangvirag08 (288195)
    2022-04-13  13:58
  7. 2022. Április 13. 13:58288195.

    A hajam megmaradt....igaz másodszorra ment el.

    előzmény:
    harangvirag08 (288194)
    2022-04-13  13:57
  8. 2022. Április 13. 13:57288194.

    Sziasztok!


    Tartok egy kis szünetet a mai munkában .....és írok.


    Előszedtem a húsvéti dobozomat ...és olyan fájdalmasan nosztalgikus hangulatba kerültem. Persze tudom , tudom előre kell nézni és nem hátra.Bár úgy gondolom, lehet sokak szerint nincs igazam...csak az tud hátra is nézni akinek van /volt... miért. Soha semmilyen szín alatt nem tagadnám meg a múltamat ...hiszen az életem része.


    Keresgélek a dobozban .....kezembe kerülnek a kőtojások...egész évben gyűjtöttem a tojás alakú köveket, hogy aztán D és B  kifessék őket.A gipszből öntött húsvéti figurák ...és a gyönyörű erdélyi fatojásaim .A kaposvári vásárban vettem őket ...régen ...ma már filléresnek tűnik az áruk.A húsvéti nyúl ajtódísz amit J. vett mikor az első húsvétunkat töltöttük a soproni lakásban.A pici nyuszik és tojások ....amik a húsvétot mindig a temetőben töltik a húsvéti csokron.....és még sorolhatnám sokáig.


    Nálunk a Húsvét mindig különleges ünnep volt.A Nővérem aki összetartotta a családot ragaszkodott hozzá, hogy a nagyszombatot mindig Ófaluban töltse a " nagy család". Mikor J-nak már saját családja lett .s a gyerekek már nagyobbacskák lettek ez úgy zajlott, hogy mi  előtte egy héttel elhoztuk a gyereket , majd szombaton elmentünk Ófaluba ...ők egyenesen oda jöttek.Késő délután elmentünk a Feltámadásra.Nálunk ez körmenettel zajlik.Találkoztunk a régi barátainkkal.Akik  ahogy múlik az idő ...egyre jobban kötődnek a falujukhoz ...mint én is. A "fiuk"közben megterítettek / mert őket elvonszolni sem lehetett volna templomba...de azért a kapuból lesték a körmenetet/ felszelték a sonkát.Vacsoráztunk , beszélgettünk ....majd különböző irányokba elindultunk haza.Az évek múltak ...előbb a Nővérem , majd a Férjem költözött el abba a távoli világba.A hagyomány megszakadt.Éva próbálta még ....én is elmentem minden évben igaz Pécsre ...de az ófalui feltámadásra kimentünk...aztán jött a pandémia....majd Éva is felköltözött a többiekhez.Most abban reménykedem, hogy senki sem lesz beteg ....azok akik számomra a legfontosabbak a hét végén itthon lesznek.Kialakul a húsvétok új rendje.J próbálja koordinálni a családot.


    Jó hosszú  lett az én húsvéti történetem.Persze még oldalakat tudnék írni.Remélem nem száll el mert akkorkopasz leszek.


    Legyen békés meghitt az ünnep Menedékház lakónak és erre tévedő kirándulónak!


     

    előzmény:
    BiriBiri (288193)
    2022-04-10  16:26
  9. 2022. Április 10. 16:26288193.

    Szervusztok!


    Fúúúújjj...idegen szagot érzek! Kiszellőztetek. Hoztam virágot, nárciszt, nagyon szép, narancssárga a közepe és illatos. Mindjárt otthonosabb lesz. Meg ha begyújtok a kandallóba, mert bizony hideg van. Akkora szél fúj, hogy a bambusz földig hajlik. A tavaszi virágok nem ijedtek meg, bíznak az előre jelzésben, szépen nyílnak, bimbóznak. Azon gondolkodtam,  milyen jó lenne ha a tavaszi virágok egész évben nyílnának, de akkor mi lenne a többivel ? Csak jól rendezte el a természet, csak rajtunk múlik, hogy folyamatosan legyen virágzó virágunk. Akinek meg nincsen éppen gyönyörködik a máséban, fényképről. Én mióta Timi elment nem foglalkozom paradicsommal. Akkor nagyon jó volt, együtt figyeltük hogy nő, aztán a nyakamon maradt a rengeteg palánta de szívesen ültettem el, gondoztam és büszke voltam a sok ivólére. De már sok lenne nekem, elég ez a majd futball pálya méretű fű nyírása. Ez persze enyhe túlzás, de nyírás közben úgy érzem. 


    Tegnap felkerekedtem, kihasználtam a pillanatnyi jó időt és elmentem a húsboltba ami 2412 lépésnyire van a lakásomtól. KInt van a vágóhíd a falu végén és annak van egy remekül ellátott boltja. Egyben volt egy karaj rúd, mondtam azt szeletelje le nekem, 10 darab mangolica rántott szelet lesz majd a "dísz" ebéden. Megvettem a pörköltnek valót is, meg sütni való kolbászt, és nagyon finom savanyúságuk van. Én a céklát imádom. 


    Húsvétkor újítani fogok a sütiben. Nem vagyok egy nagy sütögető, az egyszerű de nagyszerű dolgokat szeretem. Pl. a Nők Lapjában olvastam a Fekete erdő golyót. 


    Hozzávalók :25-30 darabhoz. 30 deka darált keksz,5 dg porcukor,10 dk puha vaj vagy margarin, 2 dl habtejszín, 25-30 lecsöpögtetett megy, 10 dk kakaós tortadara beforgatáshoz. 


    A kekszet, a porcukrot a puha vajat alaposan összedolgozzuk. Tejszínnel fokozatosan adagolva addig puhítjuk amíg jól formázható masszát kapunk. Diónyi golyókat formázunk a közepébe egy megy megy tortadarába forgatjuk, hűtőben dermesztjük meg.


    Remélem lesz akkora sikere mint a sport szeletnek de azért azt is csinálok, tudjanak vinni. 


    Vigyázzatok magatokra, én is "félre" léptem" és egy nagy guga van a bokámon. 


     


     

  10. 2022. Április 9. 23:10288192.

    Az idézet és az ajánlat hogy kapcsolható össze?????????????????????????????????Ezt a hosszú hsz-t idézted a te másfél soros ajánlatoddal szemben. 


    Nem kérem! Nem is kértem. 


    "Az esőben szaladni, amit nem tudsz megállítani egyenlő azzal, hogy vizes leszel"


    Tehát vizes leszek mindenképpen, igazolványokkal és nélküle is. 


    "Nem térhetsz ki a szakadó eső elöl, de egyszer el fog állni majd." Itt kell abbahagyni!


    Végigolvasva a saját hsz-emet, nem tudom mit,miért főleg milyen célból akarsz eladni. Ha nem idéztél volna  tőlem, hagynám a fenébe.Gondolod Amerikába mennék?  


    Mondd el nekem minek nekem ennyi igazolványféleség? Rossz helyen kopogtatsz.  


    Legyen szép  estéd, éjszakád, és Ne ajánlgass ezután, főleg ne idézgess tőlem. 


     


     

    előzmény:
    Loyalty (288191)
    2022-04-09  20:15
  11. 2022. Április 9. 20:15288191.

    Szépséges napot, gyönyörűen süt a nap, de a levegő hideg. 


    Annyiféle esemény zajlik, lehetetlen mindre figyelni, de talán nekem nem is kell, semmit sem tudok tenni az ellen, ami történik. Csak a lelkemet kell kicsit kényeztetni, hogy ne rohanjak világgá. Ez sem segítene, mindenhol ott van a gondolataimban. Segítek is mindenkinek gondolatban, és várom a világ jobbá válását. 


    Az emberek is átalakultak ki  jobbra, ki rosszabbra, legfontosabb lenne az emberi szeretet, azért az emberi, mert az állati megvan. Most a valós állatokra gondolok, AKIK /mert ugye eddig az állatok "amik" voltak/  még mindig feltétel nélkül szeretnek. Persze nem szerethetem azokat, akik  azt teszik, amivel rombolják a világunkat. 


    Remélem minden ismerősöm, barátom jól van, az is jobban, aki most harcban van, és háború van a testében. Győzzél. Megérdemled a győzelmet, már annyit kibírtál, most ne hagyd magad. 


    Kellenek a napi séták, a beszélgetések-


    Az idő rohan, mi lassítanánk, de a lassítás csak a dolgok későbbi elvégzését késlelteti, az idő viszont, vagy mint a szekér halad. Futunk az összes erőből, amink van,  a sebesség néhol alacsony, de  volt már, és néha ma is  gyorsabb lesz. A gondolat száll, ott korlátlanok lehetünk. 


    Nagy kár, hogy ide nem lehet hozni semmi szépséges fotót, vagy magunkról egyet, virágokról, nagyon szerettük mutogatni mi is nyílt ki nálunk. Most pl. a japárbirs  mutatja kis bimbóit. Máshol már ki is nyílt, nálam mindig később jön, hideg a táj. aztán meg is hálálja, mert kicsit tovább marad nálam. A kis hagymások is  növekednek, és nemsokára a hóvirág és a  tőzike, primula mellett kinyílnak a szépséges tulikák. 


    Még sajnos beszorolunk a lakásba fűteni kell, lassan talán még nyáron is. Kattog a gázóra rendesen. 


    Festegettem még egy-egy képet, a tanulást mára abba hagytam.  Ehhez is kedv, szorgalom, és akarat kell. Majd megjön. 


    Sok   sorozatot is megnéztem, többet nem lehet, mert a szemem bánja.


    Kis fametszegetés is volt, hogy mennyire sikerült,  azt majd a termés megmutatja. Tavaly rosszul csináltam.


    Írjatok, mi van veletek, párotokkal /akinek van/ és az unokákkal. 


    Az enyémnek, mármint az unokának, ma sok pozitív energiát kívánok, és annak is akivel beszél. Így lesz teljes  energia.


    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok. 


    Álmokban és szeretetben semmi sem lehetetlen.


    Arany János

    idézet:
    franci47 (288167)
    2022-03-02 09:47:31

    Vásároljon ellenőrzött európai / amerikai / egyesült királyságbeli útlevelet, személyi igazolványt, vízumot, jogosítványt (whatsapp: +237673528224)

    előzmény:
    franci47 (288167)
    2022-03-02  09:47
  12. 2022. Április 9. 15:22288190.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ildikém ...jövök utánad a kitaposott úton ....sikerült bejönnöm.


    Itt a nyugati végeken kimondottan hideg van.A mai mozgásom : reggel elmentem a kisboltba, majd elsétáltam a fodrászhoz időpontot kérni ...ennyi ...most meg szövöm a gubót .


    Szétültettem a paradicsom palántáimat ...a paprika olyan ritkán kelt, hogy marad az edényben ahogy van.


    Holnap kiállítás megnyitóra megyek. Egy klubos társam mutatja be a festményeit.Már láttam fotón előzetest ....nagyon szép munkái vannak.


    Kicsit olvasgatok, filmezek ....és " ragozom" a semmit .

    előzmény:
    franci47 (288189)
    2022-04-09  09:48
  13. 2022. Április 9. 09:48288189.

    Kidobott a nyűves nlc. 


    Sziasztok. 


    Szakad az eső, pedig mentem volna köszönteni a tavaszt, egy nagyon szép programra. 


    Kézművesek háza a célpont, ahova most nem érdemes elindulni,mert kinti program lesz. Húgom is ott lesz, nem tudom most hogy csinálja, hova mentette be a mézeskalácsait. Igaz van egy bérleménye itt, de azt hiszem most a szabadban lett volna. 


    Tegnap mindenbe belekaptam,  semmi sem volt igazán jó, én magam sem voltam jól. Annak ellenére, hogy pihenni kellett volna nem ez történt. 


    Megkapáltam kis gyomos sóskámat, ami hajt, de újat szerettem volna vetni, boltban nem találtam magot, így a mai piaci napra számítottam.  


    Tegnap kaptam kipróbálásra pontozó szerszámot, de nem tudok vele dolgozni az én festékeimmel, igaz még a mandalás sem tudja, mert neki sem jó. Vissza kell adnom, amúgy szép mutatós az összes  "szerszám" ami  hozzávaló.  


    Főznöm ma nem kell tegnap főztem,mostanában többször csinálok  zöldségeket, mindenféle egészséges dologgal együtt. Igaz kell használnom egy ki olajat, de így is jó. Üvegtésztát még nem főztem, most az volt hozzá. Ebből lesz az ebédem is.


    Tegnap előtt vettem a kutyának köptetőt, mintha most nem is kerregne annyit, gyógynövényes, mert a patikában való  megbeszélésen nem sokra jutottunk.  Úgy néz ki jó lesz.  Igaz még csak 2 napja kapja. Este már nem, nehogy éjjel  hasson.


    Tegnap nálunk is megtörtént a fűnyírás, igaz csak néhol helyen volt nagyobb. 


    Festettem is egyet a Tavaszi pillanat 1. Csak úgy  hirtelen meggondolásból. /képeslap méret/   Ma majd egy világosabbat is festek.


    Szép szombati napot kívánok,  én már eldöntöttem, hogy nem megyek sehova sem, maradok itthon. 

  14. 2022. Április 7. 16:47288188.

    Szervusztok! 


    Az április nem hazudtolta meg magát. Az eső után adott két nap eső mentes napot. Az elsőt jó nagy széllel küldte, az felszárította a füvet, a tegnapi nap meg ragyogott a nap, gyönyörű tavasz volt. Mondta a hírek, mutatta a telefon, hogy ma eső lesz. A bütyköm is jelzett így fel kellett támadnom, és nagy elhatározással nekifogtam a fűnyírásnak. Az esőtől úgy megbokrosodott, hogy váltott fűnyírót kellett használjak. Van egy kicsi, könnyű, ami nem bírta, így a nagyobbat kellett elővenni amit én alig bírtam. Nagyon elfáradtam, két ütemben csináltam, délben aludtam egy kicsit. Ilyenkor nézem, már nem sokáig mert mindjárt vége van a Jóban rosszban sorozatot. Ebbe bele is aludtam, de aztán folytattam. Alkudoztam magammal, nem viszem hátra a gépeket, fáradt vagyok, majd holnap....hátra vittem,,,aztán a nemszeretem munkán gondolkodtam, a gépek megtisztításán. Lehajolva lenni nagyon nehéz, de csak megcsináltam. És mit ad ég? Ma esőt!!! Na , gondoltam ma pihenő nap lesz....de aztán eszembe jutott én mára a fokföldi ibolyák átültetését terveztem. Szegények megérdemlik a gondoskodást. Egész nyáron, egész télen virítottak. Ha lehetne megmutatnám...de tegnap felemeltem az egyiket és pille könnyű. Alig volt már földje, feléltek mindent. Így felkeltem és átültettem. Közben "lenke" voltam, ügyetlenke", eltörtem egy szép díszcserepet. Ez sajnos nálam fogyó eszköz, szoktam ilyet csinálni. 


    Van egy szép fehér edény készletem de csak 6 darab és itt lesz Boldizsár ballagási ebédje. Kinéztem a netem, lehet ugyan olyat kapni, rendeltem. akciós, nincs fuvar költség. 9999 Ft. Pillanat alatt meg is jött de egy tányér törött volt. Reklamáltam és másnap már vissza is vitték az egészet. Darabra nem küldenek csak készletet pedig láttam lehet darabra is rendelni. Most várom hogy jöjjön és mind ép legyen.


    A családba beütött a covid. Melinda és Elza betegek lettek. Elza már mehetett volna iskolába két negatív teszttel de addig ugrált örömébe hogy szokás szerint kifordult a bokája. Most nem kellett a klinikára menni, Melinda nem is mehetett volna vele mert ő még pozitív. Ez volt a hír innen a Viharsarokból. 

  15. 2022. Április 4. 11:05288187.

    Szervusztok!


    Szomorú idővel köszöntött be az április. Azt tudtuk róla, hogy szeszélyes, na de hogy ennyire? Havat hozott ránk és hideget, szelet. Volt és még van is minden. Már kitettem a gyönyörűen áttelelt leándereket de vissza hoztam a teraszra. Tudom, gyenge fagyot kibír de ha egész télen védett helyen teleltettem most nem akartam kitenni akkora sokknak szeretett virágaimat, hogy havasak legyenek. Bár lehet, hogy edzésnek jó lett volna?. Vannak kint telelő leánderek, nem tudom, azok más fajták lennének? Most éppen kisütött a nap de fúj a szél és még nedves a föld a sok esőtől, ami bizony nagyon kellett. Ősszel kopár szik sarja lett a kertem "ős gyepe". Azért ős gyep mert van abban minden, 3 féle ibolya, százszorszép, pettyegett tüdőfű és isten tudja milyen gyomnövény, de szép zöld tőle. És szép virágos...az angolok, amerikaiak elhűlnének a füvem láttán, de ha meg van nyírva nagyon szép. Ha ma így fúj a szél és süt a nap holnap neki is állok nyírni.


    Sajnos a húsvéti terveink füstbe mentek..illetve beleköpött a covid. Először Elza majd Melinda lett pozitív. Most karanténban vannak, Elza nem mehet iskolába, Melinda dolgozni. H. még jól van, ellátja a lányokat. De sajnos nem utazhatnak pedig annyira számítottunk rájuk. Na, majd nyáron, remélem akkor már nem lesz ilyen akadály. 


    Csendesen, magamban telnek a napjaim, egy héten egyszer átmegyek a boltba, az ebédet hordják. A lányokkal forró dróton mindent megbeszélünk, én mindent lefényképezek mi virág kinyílt, a cicákról is gyakran kell küldeni képeket, főleg Elza és Timi igényli de Sanyi vőm is nagy cicás. Remélem lasan vége lesz ennek az áprilisi tréfának és kiszabadulok a kertbe. 


     


     


     


     

  16. 2022. Április 1. 14:50288186.

    Szia Margaret!


    Én nem Pesterzsébeten élek.Dávid unokám és a felesége laknak ott.Biztos jó szívvel gondolsz a régi időkre.Még most ebben a zűrzavaros  időben ...is élhető környék.


    Nálunk ma borongós idő van. Hosszú idő után esett végre az eső....de még nem eleget.

    előzmény:
    margaret3711 (288185)
    2022-03-31  19:05
  17. 2022. március 31. 19:05288185.

    Szervusz Magdika.


    Vegre , Pesterzsebeti vagyok!Voltam?

    előzmény:
    harangvirag08 (288182)
    2022-03-31  08:47
  18. 2022. március 31. 18:26288184.

    Szervusztok,


    Remelem neha gondoltok ram .Nem tuntem el. Szabad idomben keso este olvasgatom irasaitokat. Neha osszekeverem a szomszedotokkal. Paran Ti is szomszedoltok, tudjatok kik vagytok.


    Sok bajjal kuzkodunk.


    Ferjem mar 10 eve betegeskedik.


    Nagyon keves konnyu napjaim vannak.Jovo heten toltom a 85.evemet,hala Istennek eleg jo allapotban vagyok,csak idohianyban


    szenvedek.


    Sok mident ujra atelek,mivel jol emlekszem a masokik vilaghaborura.


    Zarom soraimat mielott elunik.Bekukkolok a szomszedba.


    Udvozlettel,Marika

    előzmény:
    BiriBiri (288183)
    2022-03-31  12:13
  19. 2022. március 31. 12:13288183.

    Szervusztok!


    Azért mert nem írtam,  begurultan a nehéz bejutástól , nyomasztott a sok bánat ami minket ért, még időnként feljöttem ű Menedékházba. A szívem ide húzott. És most látom Magdi az eső, a síkosság ellenére feljött, én is bekopogok.


    Máris felháborodásomnak adok hangot a tegnapi sorozatos bombariadók miatt . Érintette a lányomat is Szegeden aki nem tudott este a zeneiskolából, órái után a kocsijához jutni. Lezárták az Árkád egész területét, parkolót is. Ott szokott parkolni. Persze haza lehet menni Deszkre busszal is...elmenni a messze buszállomásra, megvárni egy buszt, aztán késő este haza gyalogolni. Szerencsére a férje éppen sakkozott Szegeden és haza jöttek együtt, a kocsi Szegeden aludt. Ez egy úgymond egyszerű történet, de mennyi gyerek, felnőtt élte át a "kitelepítést" bombariadó van!!!Még ha eddig soha nem találtak bombát azért az emberben ott van a félsz...háború van a szomszédban!!! És hátha most nem vaklárma? Remélem megtalálják ezeket az elvetemült embereket és olyan példát statuálnak, hogy mindörökre elmegy a kedvük az ilyen "tréfától".


    Itt esett egy kis esőke, több is kellene de ígérik, szomjas a föld nagyon. Végre van esőcsatorna a melléképületen, tudok esővizet gyűjteni, jó lesz a virágoknak. Ültettem bokrokat, szépen megfakadtak. Japán juhar, indiai szentfa, tarka levelű japán fűz. Remélem így fejlődnek tovább is és majd tudok képet küldeni róluk.....ja, itt nem lehet. Pedig milyen jó volt. Majd elmesélem milyen szépek!!!


    Szép napot mindenkinek!


     

  20. 2022. március 31. 08:47288182.

    Szép napot Mindenkinek!


    A nyugati végekre még nem érkezett meg a várva várt eső, bár olyan borult az idő, hogy szinte sötét van. Nagyon kellene. A veteményem mozdulatlan ...nem tudom lesz e belőle valami.


    Tegnap ügyintéző napom volt. Sikerült könnyítenem a bankszámlámon ...befizettem a kémény korszerűsítés felét....a többit majd a munkálatok végén.Találtam egy suszter ...otthagytam a cipőmet ....ebben a városban szolgáltatót találni már kész csoda.Mindenki a határ másik oldalán keresi a szerencséjét.


    Gondoltam , ha már bent vagyok a városban ...keresek magamnak egy nadrágot ....a többi mellé.Mert meg érdemlem.Elegem van, hogy minden szűk, szorít.Ildikém ...találtam a kedvenc márkánkból.Persze a szárából jócskán le kell vágni...megyek össze.


    Most látom kezd cseperészni az eső.


    Remélem majd Pesterzsébeten is esik.Dávidnak hoztak tegnap 3 m3 termőföldet.Szerencséje volt , az apja éppen Bp-en dolgozott ...késő délután segített neki be talicskázni.Gondolom füvesítettek is.


    Lehet a Menedékházba vezető út  az eső után  kicsit csúszós lesz ....de azért próbáljátok ki.


    Vigyázzatok magatokra !Nyugalmas napokat kívánok Mindenkinek !


    Az "idézetes füzetem itt nyílt ki :


    " Az emberek folyton azzal teszik tönkre az életüket,hogy jövőbeli esélyeiket latolgatják meg,hogy "mi lett volna ha"kezdetű mondatokat elemezgetik újra meg újra.A volna annyit jelent, hogy nincsen.Akár ki akarjuk fürkészni a jövőt,akár nem ,más úgysem történik csak ami a Sors könyvében számunkra meg van írva."Náray Tamás: Utolsó reggel Párizsban.


    Nagyon várom az új könyvét : Volt egyszer egy varrodám.Előjegyeztem a könyvtárban  ...4-en vannak előttem.

    előzmény:
    franci47 (288181)
    2022-03-27  08:49
  21. 2022. március 27. 08:49288181.

    "Az emlékezet csodás ajándék. Segítségével a múlt sosem válik múlttá." 


     
    Agatha Christie 
     
    Az idelátogatóknak csodaszép vasárnapot kívánok. 
    Ugye nem felejtettétek el az óraállítást.  Igaz, aki már itt olvas az már biztos rájött, ha eddig nem tette meg. Én még mindig csak hozzáadok egy órát, mert van egy vekkerem, amit nem állítottam át.
    Egy kávé? Talán kicsit feldobja a napodat. 
     
  22. 2022. március 25. 18:51288180.

    “Találkozás és búcsúzás
    az élet annyi csak,
    Valaki jön, valaki megy,
    S az emlék megmarad.” (Leonard Da Ung)

  23. 2022. március 25. 10:10288179.

    Csak élni, élni emberek!
    Időnk oly gyorsan elpereg,
    egy perc csupán az élet...
    de ez a perc lehet csodás
    teremtő munka, alkotás,
    amely megőriz téged.


    Várnai Zseni   


     

    előzmény:
    franci47 (288178)
    2022-03-25  06:48
  24. 2022. március 25. 06:48288178.
     

    Még alig, hogy játszánk apáink térdén, s már
    Maholnap ott alszunk nagyapáink mellett...
    Csak annyi az élet, mint futó felhőnek
    Árnya a folyón, mint tükrön a lehellet.
     
    Petőfi Sándor
  25. 2022. március 19. 19:17288177.

    Szép estét Mindenkinek !


    Kicsit körülményesen, de sikerült bejutnom.


    Nálunk ma szép napsütéses idő volt. A reggel a piacon kezdtem a "körutamat". Széles mosollyal köszöntött a tojásos fiatalember.Kizárólag csak tőlük veszek ....régi ismerősök. A magboltban nem jártam szerencsével...nem volt amit kerestem.Még tettem pár kört , majd haza jöttem.Tettem -vettem , kicsit bambultam, rendezkedtem a garázsban ...elment a nap.


    Tegnap este lakógyűlésen voltam. Jobban elfáradtam mint az egész napos kerti munka után.Hangzavar volt, egymás szavába vágtak.Túlságosan elszoktam ettől.Nagy beruházás előtt állunk .Több lakásban tönkremennek a kazánok .....újat meg már csak "bélelt" kéménybe kötnek be.Ezt meg kell csináltatni ....a működő régi kazánok is rá csatlakoznak . Az enyémnek semmi baja ...szerencsére.A nagy felfordulás is megúszom talán ....mert az enyém kint van a lépcsőházban. Zsebbe vágó beruházás lesz .....de szükséges.Senki sem lelkesedett, de meg kell csináltatni.


    Délelőtt átnéztem a " kertészetemet". Nagyon rosszul keltek a paprikáim ....pedig vett magom volt.Múlt hét elején vetettem még egy adagot .A paradicsom is gyenge ....bár ha ezek megmaradnak ...nekem bőven elég lesz.


    A héten nálunk savas eső esett ....némelyik kocsin még most is látható a nyoma. Holnap délután elmegyek a temetőbe ...nem is akarok rágondolni , hogy nézhet ki minden.


    A napjaim csendben telnek .J-ék is haza értek , Boscó is megjött a "nyaralásból". Már nagyon várom a jó időt....húzunk Tómalomra.


    Vigyázzatok magatokra!


     

    előzmény:
    franci47 (288176)
    2022-03-15  16:33
7 8 9 10 11

Címlap

top