Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2022. március 15. 16:33288176.

    Úgy látszik a Menedékház,már nem ad menedéket. Nekem sem, pedig csak pár sort írtam. 


    Nem mentettem, és megbüntetett, "nem adok neked lehetőséget"! Ez én vagyok. 


    Két idézetet hoztam, mivel a mondandóm valahol annyira mélyen van, hogy nem tudom szavakba önteni. 


    Újra írva, már egy másik igazsága van mindennek:


    Az élet túl rövid ahhoz, hogy egyszer csak felébredj és megbánd. Szeresd azokat, akik jók hozzád. Felejtsd el azokat, akik nem. Hidd, hogy minden valamilyen okból történik. Amikor új esély adódik két kézzel kapj érte. Ha ez gyökeresen megváltoztatja az életed ne ellenkezz. Soha senki nem mondta, hogy könnyű az élet, csak azt, hogy érdemes élni.
    Ismeretlen



    Ha a könnyek záporként mossák el lépteid és hited, akkor se feledd : Örökké mégsem eshet...

    Ezt kizárólag nekem dobta a gép.


    Az életünk tele van szeméttel. De legnehezebben eltakarítható szemét az, amit magunk csinálunk.


    Az Óz című filmből


     


     


     

  2. 2022. március 9. 18:48288175.

    Kedves Margaret, köszönjük az együttérzést. 


     


    Lányok, nálunk olyan hideg lett. Egész nap  fűtünk, méghozzá fával, mert a gáz kutyát sem ér.


    Ami kicsi meleget a nap adna, azt elviszi a szél. A szép kis hagymások  nőnek, bár a krókusz igen óvatos. 


    Sacikám, a levágott meggyfa és barackfa ágak már szépen  híznak, örülök, hogy szóltál, hozzak be belőle.


    Most estefele főztem tökfőzeléket, találtam még lefagyasztott sütőtököt, azt is megsütötte, mivel nem lett tele vele a tepsi, így tettem mellé krumplit egészben együtt megsültek, ha előbb eszembe jut, van két céklám, azt is megsüthettem volna. 


    Nem nagy újság de elég kellemetlen jól megfájdult a derekam, végig a medencecsontom. Van még gyógyszerem, beszedem, mert nem szeretném ha jobban fájna. A gyűrüs ujjam meggyógyult, mármint a fájdalomból, de még kicsit duzzadt. de már bírja a munkát.


    Mai bölcsesség: Bármit tanulsz, magadnak tanulod.


    Petronius


    :)


     

    előzmény:
    margaret3711 (288174)
    2022-03-08  02:13
  3. 2022. március 8. 02:13288174.

    Oszinte reszvetemet kuldom.

  4. 2022. március 7. 11:42288173.

    Kedves Bibione!


    Köszönjük az együttérzést. 

    előzmény:
    Bibione (288172)
    2022-03-07  10:59
  5. 2022. március 7. 10:59288172.

    Kedves Mindenki  !    Veszteség ért benneteket ,  Anikó halála miatt  fogadjátok részvétemet .   A legnagyobb veszteség Ildikóé  , így azt hiszem elmondhatja az alábbiakat  :   " már nem vagy ott , ahol voltál , de mindenhol ott vagy , ahol én vagyok  " / Victor Hugo  /    -Megnyugvást kívánok .

    előzmény:
    franci47 (288169)
    2022-03-05  22:37
  6. 2022. március 6. 07:31288171.

    Szervusztok!


    Amilyen csendben csuktam be magam mögött az ajtót most ugyan csöndben nyitok be. Szomorú eseményre jöttem ebbe a nagyon szeretett Menedékházba. Itt van előttem Ildi levele amihez már nincs mit hozzá tenni. Minden úgy történt, ahogy leírta. Csak ülök itt magamban és emlékezem. Mert már ez maradt Anikóból. De annyi szép emlék és kép őrzi az emlékét, hogy biztos nem felejtjük el. Már az égi Menedékházban találkozik korábban eltávozott barátnőinkkel: Marikával, Julcsival, Iluskával, Verával, másik Marikával, Pötyivel. Emléküket mindörökké megőrizzük. Szerettelek Anikó, hiányozni fogsz. Búcsúzom: Picivirág

  7. 2022. március 6. 00:16288170.

    Drága Anikó !


    Csillagok kísérjék utadat az égi MENEDÉKHÁZBAN !

    előzmény:
    franci47 (288169)
    2022-03-05  22:37
  8. 2022. március 5. 22:37288169.



    „Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam.”


    2.Timótheus 4:7.
     
    Az élet olyan mint egy kanyargós út, elérsz egy kereszteződéshez a szélén fogsz járni. Néhányan veled mennek, néhányan másik utat választanak. Mindenkinek a saját útját kell járni. Talán ezért történik az, hogy ki előbb ki utóbb indul végső útjára. Van aki hosszú harcot vív, hogy még kicsit maradjon itt a földön, és ne a csillagok között világítson. Aggódunk is rendesen. Ha az aggódás megszabaditana az aggodalomtól, akkor egyáltalán nem lennének aggodalmaink. Az élet illanó, nem egyéb mint játékos változatok sora, megtűzdelve örömmel, bánattal, fájdalommal, betegséggel.
    Bizony nehéz küzdelem betegágyban fekve, várni a segítséget, a csodát, amit néha az orvosok ígérnek, vagy csak egyszerűen a szemedbe mondják van egy éved, vagy esetleg több, ha megpróbáljuk ezt- vagy azt a módszert. Belemész persze. Ez az egy választásod van. Mit ad Isten, ráddob az élet még egy vírust is,és védekezésül még egy-két mást is, ami felemészti az erődet. Szóval kemény harcok vannak. Nincs kard, ami ezt átvágná, bomba, ami szétrobbantaná, lehámozná rólad, mint egy szakadt ruhát. Viseled, viszed, vitaminok, és ételek, amik máskor mindig kihúztak a bajból. NEM, ez rádragadt, és eljön a nap, amikor csak fekszel, folyik az infúzió, vért és gyógyszert kapsz, de már semmit sem fogadsz be, akaratodon kívül utasítod el. Aztán megkönyörülve rajtad, véged lesz. Azt mondják jót tett veled az Isten. Igen akkor már ez a jóság, de évekkel ezelőtt adott neked időt, hogy éld az életed, igaz mindig ott lebegett, hogy majd újra harcba kell szállnod, szóval nem végleges felmentést kaptál.
     
    Szóval elvesztettünk megint valakit, akiért rengeteget izgultunk, akinek módja volt segített. Találkoztunk személyesen, napi levelezésben voltunk, és sok jó tanáccsal segítettük egymást, festettünk, rajzoltunk, kirándultunk.
    Most Ő más utat jár, remélem az angyalok befogadják, és fájdalom nélküli lélek lett belőle, talán éppen egy fényes csillag.
    Légy boldog barátnőm ott, ha már menned kellett, bár a remény mindig élt bennem, hogy még bírod egy kicsit.
     



  9. 2022. március 2. 18:21288168.

    Sziasztok!


    Most találtam a Nők Lapjában  egy nagyon szép gondolatot.Sajnos akitől ered már nem él ....az egyik kedvencem volt : Sok-sok éven át.


    "Nagyon sok a jó ember,jelentősen több mint feltételezzük,És a közéjük tartozók sokkal boldogabbak , mint azok akik elvesztették a lelküket  útközben " / Soltész Ágnes /.


    Azt hiszem nagyon aktuális ....most is.

    előzmény:
    franci47 (288167)
    2022-03-02  09:47
  10. 2022. március 2. 09:47288167.

    Szépséges napot, gyönyörűen süt a nap, de a levegő hideg. 


    Annyiféle esemény zajlik, lehetetlen mindre figyelni, de talán nekem nem is kell, semmit sem tudok tenni az ellen, ami történik. Csak a lelkemet kell kicsit kényeztetni, hogy ne rohanjak világgá. Ez sem segítene, mindenhol ott van a gondolataimban. Segítek is mindenkinek gondolatban, és várom a világ jobbá válását. 


    Az emberek is átalakultak ki  jobbra, ki rosszabbra, legfontosabb lenne az emberi szeretet, azért az emberi, mert az állati megvan. Most a valós állatokra gondolok, AKIK /mert ugye eddig az állatok "amik" voltak/  még mindig feltétel nélkül szeretnek. Persze nem szerethetem azokat, akik  azt teszik, amivel rombolják a világunkat. 


    Remélem minden ismerősöm, barátom jól van, az is jobban, aki most harcban van, és háború van a testében. Győzzél. Megérdemled a győzelmet, már annyit kibírtál, most ne hagyd magad. 


    Kellenek a napi séták, a beszélgetések-


    Az idő rohan, mi lassítanánk, de a lassítás csak a dolgok későbbi elvégzését késlelteti, az idő viszont, vagy mint a szekér halad. Futunk az összes erőből, amink van,  a sebesség néhol alacsony, de  volt már, és néha ma is  gyorsabb lesz. A gondolat száll, ott korlátlanok lehetünk. 


    Nagy kár, hogy ide nem lehet hozni semmi szépséges fotót, vagy magunkról egyet, virágokról, nagyon szerettük mutogatni mi is nyílt ki nálunk. Most pl. a japárbirs  mutatja kis bimbóit. Máshol már ki is nyílt, nálam mindig később jön, hideg a táj. aztán meg is hálálja, mert kicsit tovább marad nálam. A kis hagymások is  növekednek, és nemsokára a hóvirág és a  tőzike, primula mellett kinyílnak a szépséges tulikák. 


    Még sajnos beszorolunk a lakásba fűteni kell, lassan talán még nyáron is. Kattog a gázóra rendesen. 


    Festegettem még egy-egy képet, a tanulást mára abba hagytam.  Ehhez is kedv, szorgalom, és akarat kell. Majd megjön. 


    Sok   sorozatot is megnéztem, többet nem lehet, mert a szemem bánja.


    Kis fametszegetés is volt, hogy mennyire sikerült,  azt majd a termés megmutatja. Tavaly rosszul csináltam.


    Írjatok, mi van veletek, párotokkal /akinek van/ és az unokákkal. 


    Az enyémnek, mármint az unokának, ma sok pozitív energiát kívánok, és annak is akivel beszél. Így lesz teljes  energia.


    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok. 


    Álmokban és szeretetben semmi sem lehetetlen.


    Arany János

  11. 2022. február 24. 13:53288166.

    Hali vagy hahó ,  mizu ?        Igen, én is kapok ilyen belépőket telefonon utódaimtól  --mint Bors - de már a nagyját rég megszoktam , csak ha valami új jön elő ,akkor kérek fordítást  , aztán az is beépül a beszélgetésbe.      A vége ez : "  jó , akkor eltolom a bringát . "----Persze tudnak szabályosan is beszélni  , mielőtt valaki azt hiszi  , hogy nálunk csak a szleng járja. -----Reggel , mielőtt  laborba mentem volna  , cihelődés közben hallgattam a híreket .   Arra ,hogy Oroszország megtámadta Ukrajnát ideges lettem ,mert ez megint nagyon közel van hozzánk  ,és ki tudja előre mi lesz  ?       Minket   is  érint , és ha csak a szerencsétlen onnan menekülőkre gondolok , már az is épp elég érintettség nekünk  , és még ha csak ennyivel megúsznánk....... Nem dughatjuk homokba a fejünket , szerintem.----------------------Itt ragyogó tavaszias napsütés van   ,  kifakadás előtt álló rügyeket láttam , és mandulafa virágait  . ---A csarnokban már biztos árulják a medvehagymát , majd holnap megyek vásárolni.------------& "  Az élet legszorongatóbb helyzeteiben is a kezünkben van a döntés arról , hogy arra figyelünk -e amink még megvan  , vagy amit már elveszítettünk ....... mondta Kádár A.  és  én igyekszem észben tartani ---nem  mindig sikerül .   ----Na , most én   is eltolom a bringát .   ------


    Adjatok hírt magatokról.......

    előzmény:
    harangvirag08 (288165)
    2022-02-21  16:57
  12. 2022. február 21. 16:57288165.

    Szia Bibione!


    Köszönöm az ajánlatot. Megnéztem ....és kicsit megint otthon jártam.


    Nekem van két ilyen fonású kisszékem ...őrzöm mint a kincset.


    Olvastam , hogy Pécsen élsz . Életem egyik legszebb időszakát éltem ott/1965-1977/ aztán az élet "tovább sodort.

    előzmény:
    Bibione (288164)
    2022-02-21  16:21
  13. 2022. február 21. 16:21288164.

    Sziasztok.......Láttam  egy videót,  és  neked valónak gondolom  Magdi . ---" Sváb székkötés -Négyes Tímea "-ez a címe , ha így beírod a keresőbe , feljön . Ófalusi sváb kötés  a téma ,--- bár én nem arra gyerekeskedtem , de nekem is felhozott egy emléket  .------------- Régen , boldogult kiskoromban pár évig volt szomszédunk   egy öreg házaspár , Örzse néni és Jóska bácsi  , náluk voltak ilyen székek . Akkor azt hittem ,hogy  az Örzse csak egyedül az ő neve lehet ,mert más ilyen nevűt nem ismertem  .    Náluk volt almárium is.   Szeretettel gondoltam rájuk a székek láttán .


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (288163)
    2022-02-21  11:25
  14. 2022. február 21. 11:25288163.

    Szép napot Mindenkinek !


    Kicsit nehéz a lelkem ....meggyötör ez a február.Elindulok ....talán a Menedék felé vezető úton kifújja belőlem a szél a nehéz gondolatokat.


    A napjaim kissé egyhangúan telnek ....ez az én hibám is ....mert nem sokat teszek azért, hogy másképpen legyen.Na ...tegnap Kiléptem a csigaházamból. Már egy hete olvastam ,hogy vasárnap délután lesz "gyorstalpaló"/gyalogos/ séta,és a téma Bánfalva templomai.Nekem nagyon kedves emlékem Juditék esküvője a "hegyi templomban ". Eldöntöttem, hogy elmegyek.Végre felöltözöm rendesen /egyébként sem vagyok rendetlen ...de ez mégis más/. Már a buszmegállóban találkoztam egy kedves ismerősömmel , a helyszínen meg többekkel.. Sokan voltunk. Nagyon jó ismertetést kaptunk.Megnéztük a Mária Magdolna kápolnát , majd a barokk lépcsőn felmentünk a templomhoz. Gyönyörű panoráma tárult elénk. Alig kaptam levegőt a 83 lépcső  után. Azon gondolkoztam , hogy tudtam én ezeken  30 évvel ezelőtt tűsarkú cipőben felmenni?Fent még sétáltunk egy kicsit , majd a Pálos pincénél  forralt borral vártak bennünket.Amit sikerült menet közben úgy meginnom, hogy kivételesen nem öntöttem le a dzsekimet.Sajnos fotózni kedvem sem volt , meg mivel nagyon sokan voltunk..valaki mindig "belelógott" a képbe.


    Közben abbahagytam az írást ...kiteregettem.Bent kell szárítani , mert most éppen besötétedik ....szerintem jön az eső.


    Elvetettem a paprika magot.A paradicsomot is ilyenkor szoktam ....most úgy döntöttem várok vele egy kicsit.


    Családtagjaim  meggyógyultak ....a tesztek negatívak..Talán holnap találkozunk.


    Vigyázzatok magatokra.. Raktam a tűzre....még hűvösek a nappalok .

    előzmény:
    franci47 (288162)
    2022-02-20  18:02
  15. 2022. február 20. 18:02288162.

    Egy bölcsesség, amit az előzőbe nem tudtam beletenni, mert  nagyra váltott a képernyő, és kimentünk a sorból, mondhatnám a vinkliből: 


    Mai dobás számomra, de nekem tetszik is.


    Légy őszinte és csak a becsületedre adj, ne mondj ki szót, mely nem a szívedből fakad.


    Moliére

    előzmény:
    franci47 (288161)
    2022-02-20  17:58
  16. 2022. február 20. 17:58288161.

    Sziasztok. 


     


    Öreg este lett. Jó szeles is, délelőtt még láttam a napot, de már akkor sem volt az igazi. A szél mindig rontott rajta. 


    Délelőtt a bolhapiacon jártam. Már sokszor el szerettem volna menni, de mindig valami miatt csúszott. Ma aztán indulás, már nagyon ki akartam törni a ketrecemből. Azért vad nem lettem, azt is el kell mondjam, hogy nem igazán láttam meg azokat amikre gondoltam, inkább csak néztem, és nem láttam. Szokni kell. 


    Tavaszi virágok gyümölcsök voltak. Sárga almát vettem, azt szeretem,  és hagymát, virágok is érdekeltek volna, de  mégsem vettem, vigyázni kell rá. Egy képkeretet vettem, valami benne lévő fotóval,  a fotó szép, ha meg tudnám festeni, akkor beletenném. Majd eldől...... valamikor mi lesz. Irány a buszhoz, kihagytam azt az ismertetőt, hogy ma vasárnap van, és nem szombat, így a buszok ritkán járnak.  Volt időm keresztrejtvényt fejteni. Itthon elvágtam magam az ágyon és egyet pihentem, mert  azért üldögélni akárhol nem nagyon lehetett, mert minden  hideg volt, és a szél is körbenyaldosott. 


    Ettem, és  a tegnap elkezdett fantáziaképemen próbáltam  dolgozni. Nem lesz egy  "mestermű" nem mintha a többi is  az lenne, de próbálgatom, ami eszembe jut, és még nem alkalmaztam, milyen képet lehet belőle kihozni. Most egy körzőre lenne szükségem, talán az unokám majd előveszi az övét. Életvirágokat kellene felrajzolnom vele egy álomfogóhoz. 


    A kétfarkú kutyapárt megpróbált  elcsábítani egy aláírásra, de hát én nem írok alá semmit, majd ha odakerülök ahol el kell dönteni akkor majd tudom mit akarok.  Elintéztem egy jó egészséget kívánokkal. 


    Ennyi történt velem ma, most keresek egy  ütős délkoreai sorozatot, és  nézem,  még nem tudom melyik legyen az a  legalább 300-as gyűjteményemből. 


    Ha valakinek kérdése van tegye fel...... ha tudom elmondom,megmondom, megválaszolom, ...... vagy talán csak hallgatok. A témától függ. 

  17. 2022. február 20. 17:42288160.

    Addig nyomkodtam, hogy vegre beengedett. 


    Sziasztok, hogy vagytok, ..csak bekoszonok, aztan rohanok tovább.


    Jaj, csak poenkodni próbáltam, dehogy is tudok én már rohanni. Azt mondom, hogy ha nem volna rossz a labam, akkor is jó szolgalatot tenne a mindennapjaimban a Rollerem. Tényleg nagyon jó fej, szorgos cimbora. Tenyleg, még nem is dontottem el, hogy milyen nemű és ehhez kepest milyen nevet kapjon. Ha belegondolok inkabb a lányos munkakban segit. Végtelenul turelmes, vár, amig leszedem a szárítómat, bepárosítom a zoknikat, elballagunk a fonott kosárig és beledobaljuk. Az ulőkéjén pont elfer a  laptopom. a kosárban meg a szemuvegem. Van egy kulonalló két fulu fonott kosaram is, abban tartom a kulonboző micsodakat, .pl.:.szemuge, lupé, hallóka doboz, zsepi tartó két részes, térdkenőcs, na, mi még? koromvagó és a fajdalomcsill.-óm.


    Persze, ha nem faj sehol,  az a legjobb.Ma reggel nem fajtam, viszont ugy zsibbadtak az ujjacskaim, hogy felháborító. Jaj, szinte éreztem, ahogy luktet a verem, es hozzáképzelem, hogy el fog akadni, eldugulok, és nekem annyi. Tiszta krimi, ugye?   ..Jól kidorzsolgetem, hideg-meleg viz alá rakom, eddig még mindig visszaálltam. Itt vagyok.


    Na, mit meseljek.Nem tortenik velem semmi nagy dolog.De mégis: pénteken voltam látogatóban a pici dedunokámnál, aki hat hónapos kislány, tunderi, kiegyensulyozott jókedvű baba.Már simán átfordul, sőt, szeretne elkezdeni kúszni is. Na már nem sok kell hozzá. Édes, jól eszik, szereti a hasát.Kis huncut, kis mosolygós.Imadom. Buszken meseltem róla.


    Ma nasasszony voltam, Ildi lánykám itt lent nálam főzott, zoldborsófozit, fasirttal és volt még lekváros táska is utána. Pár szem gyumolcs.Alma is van, majd kesőbb egyet eszem.Mondjak, hogy minden nap egy alma, az  félegészség.


    Remelem kellemes vasarnapotok volt, tudtatok én-időzni is. Azt olvastam a Nők Lapjaban, hogy az nagyon fontos a jó energiák megszerzésében és megtartásában is.Hű, azannya, nagyon tudományos  próbáltam lenni,bocsi. Na , eleget buzogtam, mar magamnak is sok vagyok. Kaptam a minap egy szep azeleát. Meg kell neznem, hogyan locsoljam, mekkora fényt akar és kell-e spriccelgetni, beszelgetni neki, meg ilyesmik.Szóval kényes-e vagy csak úgy el van.   

  18. 2022. február 18. 22:14288159.

    Szervusz!


    Ildi szólt, hogy köszöntöttél.  Nem járok erre  de köszönöm szépen. 


     

    előzmény:
    margaret3711 (288158)
    2022-02-17  16:42
  19. 2022. február 17. 16:42288158.

    Julika boldog nevnapot kivanok!

    előzmény:
    BiriBiri (288127)
    2022-02-04  09:48
  20. 2022. február 11. 14:24288157.

    Sziasztok,


    Magdikam,  nekem is átlagosak a napjaim, hol font, hol lent van a kedvem és az életenergiam. Mikor mennyit birok, elvegzem.Ha nem megy, akkor legyintek, majd holnap vagy maskor. Ma jobb volt ebredni, nem kohogtem. Ez biztató. Jó volt a torkomra a Mucopront szirup biztos.


    Igen, ez ismerős Bibione kedves,  a karácsonyi bejgli repedése valóban nagyon elkeserítő tud lenni. Én már nem sutok, a lanykám átvette egy-két éve,  jobban is tette, mert sokkal finomabbakat csinál, mint én regen. Sósan eszem, iszom is rá rendesen. Nem baj.Szeretem a vizet.


    Tényleg. Kedves Lányok, sehol sem vagytok.Felkiáltójel ide. szóval, én ma már felig rendbe tettem a furdőt, és kimostam a portorlő mappokat. Majd mikor száradnak meg, na, azt nem tudom. Kiültem napocskazni a teraszra a kutyákkal. Kozben megpróbáltam rávenni őket, hogy ne macerálják egymást. Játszanak, ..játszanak, aztán a teniszlabdán osszekapnak.Ha hármat vennék elő, akkor is csak az egy nyálas labda kellene mindnek.


    Fiiinom kései ebédem van: gulyás levest kaptam a gyerekemtől, puha nagyon barna élesztős kenyerkevel fogom mindjart megenni. Ja, még, .tegnap este hozták, a palacsintákat előre megettem. 


    Ildike, szia, meselem: kepzeld, lesz utcai tolo-...vagyis setáló szekem is. Az én Ildim rendeli meg. Ez lehet hogy még korai intezkedés, de ahogy én ezt az állandó santikalasomat elnezem, azt hiszem előbb-utóbb szukseges lesz. Ha felteszem, mondjuk ...de csak mondom, csatlakoznék jókora kutyasetáltatáshoz, vagy teszem azt, végre elmehetnék én is bevásárolni, már milyen király lenne. Na, eleg sokat fecsegtem elnezest, kellemes delutánt nektek.


     

  21. 2022. február 11. 11:16288156.

    Sziasztok ...Szóval  Bors hatalmas kudarcnak élnéd meg , ha nem jönne össze a háló szövése  , nem akarsz pókasszony lenni?---- Én már felhagytam azzal , hogy minden elrontott dolgon drámázzak  , fiatalon képes voltam sírni a megrepedt bejgli  miatt  pl .      Ma már sokszor megvonom a vállam , és azt mondom , hogy ez legyen a legnagyobb bajom az életben.  Ez  tegnap csak félig sikerült , amikor menthetetlenül szétégettem a kedvenc serpenyőmet........  Ha nagyon sósan eszel ,nem kell állandóan vizet innod?  ----- Az este néztem egy beszélgetést Galambos Erzsivel , aki 90 éves volt decemberben .  Nagyon tetszett és egyetértek a riporterekkel    hogy ezt az állapotot kéne megcélozni nekünk is  . / Rangos Kati és Szegvári Kati   , Libazsír a nevük , és sok ,  nekünk ismerőssel készítenek interjút . Lazán , de  persze nem a bulvár legalja azért.     Ha valakit érdekel a youTubon van.   

    előzmény:
    BORS (288152)
    2022-02-10  11:29
  22. 2022. február 11. 08:13288155.

    Jó reggelt Mindenkinek !


    Jó,hogy Borsika tegnap megszórta humor morzsákkal az utat ,így könnyen feltaláltam.Én meg kavicsokat hoztam .....a következő erre járónak útjelzőül .


    Korán ébredtem...kávéztam ..Boscó elkunyerálta a fél reggelimet.


    El kellene mennem vásárolni...de nagy kedvem nincs hozzá.Tegnapelőtt voltam a temetőben/oda legalább nem kell maszk /majd bementem a kedvenc mezőgazdasági boltomba.Úgy megváltoztak az emberek /én is /.Máskor mindig szoktunk pár szót váltani...most olyan rideg volt minden ....ráadásul választék is alig.Lehet még korán van ? Vettem palántaföldet...sok értelme nincs az egésznek ....de a nosztalgia erősebb.


    Borsika...az én orchideáim se szeretnek engem...már mindent megpróbáltam.Maradt kettő ...de azok is...Viszont a muskátlijaim jól bírják a lépcsőházban.Igazából a fajta miatt hoztam őket be.


    A napjaim olyan átlagosak....sok minden nem történik.Elvégzem a napi teendőimet ..aztán olvasok, filmezek, telefonálok.Mostanában megint sétálunk Zsófival ....de egyre rövidebb ideig.Tegnap ugyan olyan nagy beszédbe keveredtünk,hogy elfelejtettea fáradtságot...jó nagy utat megtettünk.Remélem nem viselte meg ...és ma is megyünk.


    A kandallóban raktam a tűzre....aki arra jár tegyen rá ,hogy NE ALUDJON EL .

    előzmény:
    BORS (288154)
    2022-02-10  17:14
  23. 2022. február 10. 17:14288154.

    Szia Erikánk. Mi is ugy orulunk, hogy megjottél. De jó. Kicsit elfáradtál ugye? Szep időt választottál az erdei setára, ide a Menedekházba.Pihenj egyet.    Kóstold meg a pogit az asztalon van, én is abból vettem.A kancsóban van jó hűs víz. Olyan gondosak a háziak, mindig meglepik a betérőket.  Micsoda szeretettel   és jókedvvel  emlited a virágaidat. Orulok, hogy kedvelik az uj helyüket  még viragot is hoztak.Ezek a kaktuszok nagyon meglepően  viselkednek olykor. Nekem sajnos  az orchideák kimulnak talán ennyi volt csak  az idejuk. Alulról itatom meg a cserepeket hetente egyszer. Tápot is kaptak.Ezeket a tudományokat Sacikától vettem át.Na, lehet hogy tultápoztam őket? Neked / Nektek is legyen további kellemes időtoltésetek. 

  24. 2022. február 10. 15:08288153.

    Szervusztok! Szia Borsom!


     


    Csuda jó volt olvasni téged, felvidítottál...........


    Jó régen jártam erre, de ti tudjátok az okát. Nem sok minden történik velem, lassan telik az idő, amire azt mondják minden sebet begyógyít.....Ez nagy hülyeség.......


    Itt csuda szép idő van, kimondottan tavasz......a téli kabátomba melegem volt, leizzadtam mire hazaértem a vásárlásból. 


    Remélem jól vagytok....felétek milyen az idő?Lassan megérkezik a kertészkedésre való idő, legalábbis nagyon remélem.....Képzeljétek az áthozott virágaim megbolondultak, az évek óta nem virágzó karácsonyi kaktuszom már a második virágját hozza. Az orchideám új hajtást és bimbókat hoz, a futómat sem lehet utolérni olyan gyorsan nő. Szeretik ezt a helyet........én is, de én nem hozok virágokat és nem is bimbózok.......


     


    Elég a hülyeségemből.....legyen szép a további napotok!!!!!!!!!!!!!


    .

    előzmény:
    BORS (288152)
    2022-02-10  11:29
  25. 2022. február 10. 11:29288152.

    Bejottem.Hahh.Szupi.   Mondom is a magamét,jó?


    Szia   Bibione, koszi, hogy támogatod az otletemet.Lelkes lettem és megnéztem egy régi kalendáriumban és most a net-en is, hogyan kell hálót fonni. Nem is olyan egyszerű ám. Tényleg kétségessé vált, hogy érdemes-e neki állnom?Szóval,   elég bonyolult. Kibirom-e majd ha kudarc ér. Talán hagyom is egyelőre. Kár lenne a cukorspárgáért.  Abból akartam .                        Igen, emlekszem a Bors nénire, de már nem jut igazán eszembe, miről szólt. Megnezem.   Sziasztok Gyerekek, itt abszolute tavasz van, hihetetlen, a lánykám már  a fűnyiráson gondolkodik.    Kérdeztétek, mit főzok? Mit is: tésztát és teszek rá  juhtúrót tejfolt, sóóót, azt olvastam milyen jó élettani hatása van.Régebben meg azt, hogy nem is.  Az biztos, hogy a tésztavizet alaposan meg kell sózni.  Én nagyon sósan eszem mindent. Húúú jó lenne erre a tesztára egy kis fustiszalonna porc is.Na, majd szerzek.

    előzmény:
    Bibione (288151)
    2022-02-09  19:44
8 9 10 11 12

Címlap

top