Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. 2003. március 11. 13:46176.
    Utánanéztem a hegyi kristálynak:

    "A medál hegyi kristályból készül, ami a gerincoszlopra és a hasi idegfonatra (plexus solaris) hat kedvezően.
    Javasolt havonta egyszer hideg folyó csapvíz alá tartani, hogy a kedvező alaprezgések felfrissüljenek, megerősödjenek. "

    Ezen kívül a rózsakvarchoz hasonlóan jó elektroszmog ellen, szintén havonta hideg vízzel 15 percig lemosva, majd holdfényben vagy napfényben szárítva. (Más források szerint az ásványok öntisztítóak. . . ) Tegyünk egy félökölnyi csiszolatlan darabot a TV vagy számítógép vagy mikrosütő mellé (vagy rá).

    Eszerint a kis csiszolt kövekből készített hegyi kristály szerencsefácskát is lehet elektromos berendezés mellé tenni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. március 10. 09:56175.
    Szia Horimarika,
    Te 4-es fa elemű vagy, a férjed 9-es tűz. Harmonikus a Ti kapcsolatotok is (feng shui szempontból mindenképpen), Te táplálod az Ő tüzét. Sok-sok szobanövény, zöld, világoskék tárgyak, natúr tömörfa bútorok mind jók a lakásotokba. Neki külön még a tűz elem (piros, narancs, bordó, gyertyák), Neked pedig a víz elem (csobogó, akvárium) is nagyon jó. Tegyetek pl. a nappaliba egy tál vízben úszó gyertyákat, az Benneteket kifejezetten erősít!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (171)
     
  3. 2003. március 10. 09:51174.
    Szia Bágua (jó a neved:))),
    a Te gua számod 6-os fém, míg párodé 8-as föld. Ha vannak könyveid, abban nagyon részletesen benne van, mely színek, formák jók Nektek eszerint. Főként a földszíneket, sárgát, barnát, bézst ajánlom és sok-sok ásványt, kőzetet a lakásotokba, az mindkettőtöket erősít. :)
    Nem csoda, hogy a hegyikristály fácska is megtetszett, általában szereted a kristályokat, igaz?:))
    Nem vagyok kristályszakértő (még sajnos, de ami késik. . . :))), a rózsakvarcról tudom, hogy jó elektroszmog ellen, használom is (egy csiszolatlan hegyikristály darab a számítógépem mellett és egy csiszolt kő a nyakamban), a hegyikristály pozitív hatásait én is csak könyvből tudnám megmondani. . . De mostmár kíváncsi vagyok, utánanézek én is!:)
    előzmény:
    bágua (170)
     
  4. 2003. március 10. 09:44173.
    Fehérzsu,
    válaszoltam a kérdéseidre priviben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. március 9. 14:21172.
    Kedves Padua!

    Minket is kiszámolnál? A férjem 1975. 01. 19-én született, én szintúgy!

    Köszi szépen, jó hétvégét Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2003. március 7. 21:28171.
    Szia! Minket is kiszámolsz? 1971. 11. 06 A férjem 1967. 02. 04. Köszönöm.
    előzmény:
    padua (167)
     
  7. 2003. március 7. 21:00170.
    Még egy kérdés, ami most foglalkoztat: a napokban vettem egy hegyikristály szerencsefát, úgy hallottam, hogy a negatív sugarakat összegyűjti. Hová céleszerű tenni? Ugyan ilyen kis fácskám van matt középkék kövekkel, de nem tudom milyen kő, mire való, mert ezt már régebben kaptam. Remélem tudsz segíteni ebben is.
    Köszi, szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. március 7. 20:51169.
    Kedves Padua!
    Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, már régóta érdekel a téma, de a könyvek olyan személytelenek, nem lehet velük megbeszélni a dolgokat.
    Először is szeretném megtudni a gua-számunkat. Én 1956, 01, 31-én, a párom 1956, 07, 17-én született. Légyszíves számold ki és írd meg. Előre is köszönöm.
    Mindenkinek szia!:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. március 7. 18:32168.
    Kedves Padua!

    Előre is köszönöm a segítséget ezzel kapcsolatban! Ha nem gond, akkor a térrendezésről is kérdeznék tőled egysmást a későbbiekben.
    Még el kell hogy mondjam, nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.

    Üdv Mindenkinek!
    előzmény:
    padua (167)
     
  10. 2003. március 7. 14:57167.
    Kedves Zsuzsa,
    így elsőre számomra úgy tűnik, "csupán" a zaj az, ami közvetlenül hathat Rátok, mivel elég távol vagytok (fizikailag) az elektromos berendezéstől. Az állandó zaj stresszes, idegrendszeri megbetegedéseket okozhat elsősorban - érthető, hiszen nehezen lehet pihenni állandó zúgás mellett.
    A második gondolatom az, hogy mivel adótorony is van a közeletekben, azért én mindenképpen hívnék a helyetekben egy radiesztéta szakembert a lakásban lévő energiaszint megmérésére. Igaz, hogy manapság az ember a rengeteg elektromos ketyere mellett szinte nem is tud elektroszmog mentes környezetben élni, de azért valamiképpen arra kell törekedni, hogy a negatív sugárzásokat minél inkább redukáljuk.
    A radisztéta többet fog tudni mondani Nektek, mint én! Jövő héten priviben megírom egynek az elérhetőségét, most nincs nálam a telefonszáma, de még szólj rám, nehogy elfelejtsem (igyekszem emlékezni)!
    előzmény:
    fehérzsu (166)
     
  11. 2003. március 6. 19:20166.
    Kedves Padua!

    A segítségedet szeretném kérni a következőkben:
    Kis családommal vidéken élek egy társasház 3. emeletén. Lassan két éve, hogy itt lakunk és nagyon megszerettük ezt a lakást. Most kezdtem olvasni a feng shuiról, s az eddig megszerzett ismereteim alapján újból nekiláttunk a lakás csinosítgatásának és a hiányzó bágua területek megerősítésének. El kell mondjam, személy szerint én nagyon élvezem. Szerencsére a párom is nyitott a dologra. (Bocsánat, kicsit elkalandoztam. )
    Szóval, van egy gondunk a lakással: pontosan a lakásunk alatt, a földszinten van egy 400 kVA-es transzformátor, ami elég hangosan búg. Az első emeleten (szintén alattunk) pedig egy bank, ahol gondolom van néhány számítógép és egyéb elektromos berendezés. A másodikon lakik egy idős néni, akit mindez nem érdekel (elmondása szerint nem hall mindebből semmit). Azután jövünk mi a harmadikon: nálunk a nappaliban hallatszik leginkább a zúgás, főleg esténként, amikor "alszik a város". A gyerekszoba egy részét is érinti ez a probléma. Minél távolabb kerülünk a nappalitól és a gyerekszobától, annál kevésbé hallatszik a zaj. A férjem már többször jelezte ezt a problémát a helyi áramszolgáltatónál, ahonnan állítólag többször kijöttek, de nem találtak semmi rendelleneset. Ezenkívül még van egy hátránya a lakásnak mindamellett, hogy egy forgalmas út mentén fekszik, mégpedig az, hogy a nappali egyik ablaka egy kb. 150 méterre lévő tízemeletes épületre néz. Ennek az épületnek a tetején működik egy mikrohullámú adótorony és egy rádiótelefon-adótorony. Szóval a kérdéseim a következők lennének:
    1. Milyen élettani hatásai lehetnek ezeknek az elektromos berendezéseknek?
    2. Tudunk-e a feng shui eszközei segítségével érdemben javítani a jelenlegi helyzeten? (szélcsengő, csobogó. . . )
    3. Létezik-e valamilyen energiaszint vagy határérték, ami felett bármi károsan hathat az egészségünkre? Ezt lehet-e valahogyan mérni? Kihez fordulhatok ez ügyben? (Az áramszolgáltató nem fog maga ellen beszélni, gondolom. )
    4. Olvastam egy feng shui könyvben, hogy ezek a körülmények kifejezetten kedvezőtlenek a harmonikus élettér kialakításánál. Ez azt jelenti, hogy gondolkozhatunk akár egy költözködésben is?!

    Válaszodat előre is nagyon megköszönöm, üdvözlettel:

    Fehér Zsuzsanna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. március 6. 14:59165.
    Szia aditte,
    megmondom őszintén, a neten nem tudok olyan oldalról, ahol megmondanák a személyes gua-számodat - kivéve ezt a fórumot természetesen!:) Ha megírod, mikor születtél, szívesen kiszámolom a számodat és megmondom, milyen elemű vagy.
    előzmény:
    aditte (164)
     
  13. 2003. március 6. 09:59164.
    Mármint hogy a neten van-e ilyen hely? Mert eddig csak boltokat találtam, én nem vásárolni szeretnék, hanem tanácsot kapni. . . :))
    előzmény:
    aditte (163)
     
  14. 2003. március 6. 09:57163.
    Ezt honnan lehet megtudni, hogy fém vagyok-e, fa vagy víz. . . stb?
    előzmény:
    padua (160)
     
  15. 2003. február 26. 09:43162.
    Szia Saró,
    javaslom Neked azokat a könyveket, amelyeket itt a fórumon már felsoroltam.
    Ezen kívül ha konkrétan kérdezel (mondjuk a lakás egyes helyiségeire, színekre, stb. ), akkor tudok segíteni.
    előzmény:
    saró (161)
     
  16. 2003. február 25. 17:09161.
    Sziasztok!Most sikerült végig olvasnom a fórumot!En is bekapcsolódnék. Én jövő héten költözzön be az újanon vásárolt lakssba. Kedves Padua!Egyetlen egy könyvet olvastam a feng-shuirol, igy hát nem sokkat tudok rola, de hiszek benne, tudnál nekem egy-két jó ötletet adni. köszi
    előzmény:
    padua (160)
     
  17. 2003. február 19. 10:31160.
    Jajjaj!! Elrontottam valamit a tegnap délutáni rohanásban, fejben számoltam ki a számaitokat, de kíváncsiságból - most volt időm:)) - papíron utánaszámoltam. . .
    Te 6-os fém vagy, ez oké, a párod viszont 1-es víz, így harmonikusnak tűnik a kapcsolatotok, nem kell harmonizáló elem!:)) Szóval amit tegnap a hálóról írtam, az nem vonatkozik rátok. . . A Ti hálótok viszont lehet pl. fekete-fehér, víz-fém párosnak ez tök jó!:)) De a kék bármelyik árnyalata is megfelelő.
    Mégegyszer elnézést!:)
    (Az, hogy nem érzed magad fémnek, nem baj, valószínű a második vagy harmadik elemed erősebb, ezt egy részletesebb személyiségelemzésnél tudnám megnézni Nálad. . . Ettől függetlenül a föld elem és fém elem jók a számodra, így a sárga, barna, fehér és fémes színek, az ásványok, fém és kerámia tárgyak, ahogyan írtam!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804527 (159)
     
  18. Torolt_felhasznalo_804527
    Torolt_felhasznalo_804527
    2003. február 19. 09:41159.
    Kedves Padua!
    Köszönöm a gyors választ! Biztosan a fém az én elemem? Soha nem vonzottak igazán a "fémes" színek, inkább mindig a meleg színeket és hangulatokat szerettem. A fehér és a szürke kifejezetten nem tetszik. A fém elemnek nagyon nem felel meg pl. kupa (amit versenyeken osztanak), vagy egyéb réz-dolgok? Régebben ezüst ékszereket hordtam, de kb. fél éve már az arany tetszik. A fehér és a szürke soha nem állt közel hozzám. Lehet, hogy azért vagyok ilyen elfuserált egyed?
    Köszi
    aggleány
    előzmény:
    padua (158)
     
  19. 2003. február 18. 17:39158.
    Kedves Aggleány,
    köszönöm, hogy megtisztelsz a bizalmaddal!:)
    Kezdjük az elején: ha hiányzik a gazdagság és a hírnév területe is, akkor azt lakáson belül a hiányzó terület falaira akasztott tükrökkel szoktuk elsősorban orvosolni. Másodsorban pedig a nappaliban, a nappali ajtajához forgatva a szobára tedd rá a bagua térképet és a megfelelő sarkokban tudsz erősíteni. A gazdagságnál főként vízzel (akvárium, kék szín, régi pénzek, kis buddha figura, . . . ), a hírnévnél főként tűzzel (piros szín, gyertyák, . . . ).
    A konyha az egészség területén tökéletes, tegyél a falra egészséges gyümölcsöket, boldog embereket ábrázoló képet és patikatisztán tartsd a helyiséget mindig! WC-ben nem erősítünk.
    A születési adatokból kitűnik, hogy a Te gua számod 6-os fém, míg a barátodé 9-es tűz. Harmonizáláshoz (pl. a hálószobában) a föld elemet javaslom, így a sárga fal a nappaliban is tökéletes választás, a bordó-piros dolgokat (ez a barátod színe) pedig egészítsétek ki halványabb, szürkés-fehéres színekkel is, ha lehet, ez Neked jobb lenne. . . (Szerintem megy a bordóhoz pl. az ezüst!:))) Ezenkívül díszként tálakba a lakásban mindenhol köveket, ásványokat használénék még, szerintem azt mindeketten biztosan szeretitek (szintén föld elem). Kellemes rendezkedést!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804527 (157)
     
  20. Torolt_felhasznalo_804527
    Torolt_felhasznalo_804527
    2003. február 18. 16:58157.
    Sziasztok!
    Csak mostanra sikerült végigolvasnom, amit eddig írtatok. Szép hosszú ez a fórum, én pedig nem akartam hülyeséget kérdezni.
    Padua! Nekem is lenne kérdésem Hozzád. Most rajzoltam meg a lakásom bágua térképét, és igen kellemetlen dolgokat találtam. A "gazdagság és hírnév" terület nincs a lakáson belül, a "család és egészség" pedig a konyha-WC területre esik. Most fogok odaköltözni, tehát a színekkel is van lehetőségem játszani. Tudnál segíteni abban, hogy hogyan lehetne ezeket a dolgokat helyrehozni? Én 1973. 05. 19-én születtem, a barátom pedig 1973. 01. 04-én. Előzetes tervek szerint a nappali napsárga lesz, a háló pedig bordós-piros, a bútorhuzat és függöny pedig fordítva (a huzatokhoz már megvettük az anyagokat). Adnál néhány ötletet, hogy miket lenne érdemes venni, hová kellene őket tenni stb. ? Ha szükséges, tudok alaprajzot is küldeni, és ha vállalsz ilyesmit, akkor szívesen vennék egy komolyabb elemzést is (persze nem a két szép szememért).
    Köszi
    aggleány
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. február 18. 13:30156.
    Ha "össze-vissza" vannak a helyiségek, javaslom mindegyiket külön a forma iskola szerint harmonizálni, tehát a minden helyiséget a saját bejáratához képest a bagua térkép segítségével!
    előzmény:
    nekezd (155)
     
  22. 2003. február 17. 20:02155.
    Koszonom a valaszodat! A mosokonyhat hasznaljuk, a nappaliban neha tv-zunk, es az emeleti furdoszobat hasznaljuk. Tehat eleg vegyes a kep. A festesen mar gondolkoztam, de nem a mienk a szoba ugye. . . sajnos sotetbarna a fal:((( eleg borus a latvany
    előzmény:
    padua (154)
     
  23. 2003. február 17. 09:35154.
    Kedves Nekezd,
    mindig a saját életteret kel nézni, ami a "sajátotoknak" számít, még ha ideiglenesen is. A mosókonyhát használjátok? Vagy más helyiségeket a lakásban? Vagy csak az az egy szoba a "tiétek", más helyiséget nem használtok egyáltalán?
    Ha az előbbi, a ház bejáratát kell nézni, ha az utóbbi, akkor csak a szobáét.
    Egy kis szobát mindenekelőtt világosra kell festeni (nem fehérre, hanem mondjuk halványsárgára) és tiszta színekkel (égkék, vérvörös, fűzöld, narancs. . . ) színes kiegészítőket érdemes használni, pl. párnák, kisebb képek, ágytakaró. Ez már félsiker. A többi sok minden egyéből függ. . .
    előzmény:
    nekezd (151)
     
  24. 2003. február 17. 09:31153.
    Szia Sumerik,
    Már többeknek ajánlottam itt a fórumon Lillian Too könyveit, valamint a Magyar Könyvklubnál megjelent 3 könyv ("Feng Shui a lakásban" - narancssárga, egy német szerzőpárostól; "Feng Shui a kertben" - zöld színű; és "Feng Shui a párkapcsolatokban"). Ezen kívül a nemrégiben megjelent Horváth Máris "Feng Shui enciklopédiája" is nagyon jó támpontokat ad. Van még egy könyv, címe "Feng Shui és az egészség", nagyon részletes és alapos, gyakorlati tanácsokkal szolgál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545028 (150)
     
  25. 2003. február 17. 09:23152.
    Szerintem a féldrágaköveket tartalmazó karkötőről lehet szó, amelyet személyre szabottan is lehet készíteni. Minden féldrágakő mind a testnek mind a léleknek gyógyásza lehet, ha a megfelelő köveket megfelelő kombinációban használjuk. Szerintem keress hozzá szakirodalmat az Édesvíz könyvesboltjaiban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (149)
     

Címlap

top