Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. 2003. február 16. 23:01151.
    Sziasztok! Szeretnek en is kerdezni valamit. Jelenleg egy ideiglenes kornyezetben lakunk, a mosokonyhabol nyilik a szobank, ez az osszes terunk, amivel gazdalkodhatunk. Az ablak a semmibe nez, a napot nem latjuk. Honnan induljon a terkep? Van a haznak egy bejarati ajtaja, van a pincenknek hazon belul egy bejarata, es van a szobank bejarata. Jo lenne baratsagosabba tenni a kornyezetunket. A valaszt, az otleteket elore is koszonom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_545028
    Torolt_felhasznalo_545028
    2003. február 16. 21:55150.
    Sziasztok,
    lakásvásárlás és átalakítás előtt állok, szeretném a Feng-shui-t alkalmazni a lakberendezésben -belső festésben, egyáltalán a lakás megjelenésében. Tudnátok nekem segíteni, van-e olyan weboldal, könyv, video, stb. , ami irányt mutat ebben a témában, merthogy itt Nagykanizsán ebben a témában nem nagyon találni szakembert, aki segítene. Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2003. február 16. 15:57149.
    Szia! Kérdezhetek? Én elég sok bizsut, ékszert készítek. Egy ismerős említette, hogy létezik pl. Feng Shui karkötő. Szerinted erről hol olvashatok? Szeretnék olyant is készíteni, aminek ereje van. Tudom, hogy a számoknak, színeknek jelentése van. Tudsz ebben segíteni?
    előzmény:
    padua (148)
     
  4. 2003. február 12. 09:17148.
    Igen, ez sok mindent jelenthet, attól függ, melyik oldalon fut a patak, merre folyik, milyen erős a sodrása, egyáltalán mekkora a házatokhoz képest. . .
    A folyóvíz általában pozitív energiát hoz a házba, de el is viheti azt a háztól.
    Látatlanban sajnos nem tudom megmondani, Nálatok milyen hatása van - mindenesetre egy folyó a lakóhely közelében többnyire pozitív hatású!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379531 (147)
     
  5. Torolt_felhasznalo_379531
    Torolt_felhasznalo_379531
    2003. február 12. 06:50147.
    Kedves Padua!
    Eszembe jutott egy ujabb kerdes.
    A lakasunk teljes hosszaban(nem a bejarat felöli oldalon) fut egy
    patak, ign közel hozzank, ugy 3 meterre. Befolyasol ez valamit a lakasunkban/eletunkben?
    Udvözlettel
    Ilva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. február 11. 15:12146.
    Koszonom!!!!
    előzmény:
    padua (145)
     
  7. 2003. február 10. 08:59145.
    Nőknél máshogyan kell kiszámolni a gua számot.
    Nálad: 7+6=13 1+3=4 10-4=6 (mindig tízből vonjuk ki a kapott egyjegyű számot, 2000 után 9-ből).
    Itt jön a csavar: nőknél ezt a kapott számot (ami valóban 6) ki kell egészíteni 6-ra (ha kisebb ennél) vagy 15-re, tehát ebben az esetben 15-re. Így jön ki a 9. :)
    előzmény:
    Barb76 (144)
     
  8. 2003. február 8. 22:58144.
    Kedves Padua,
    A baratom talalt egy Feng Shui internetes oldalt, ahol kikalkulalta, hogy o valoban az 5-os elem, a Fold. . . de en nem Tuz vagyok (9), hanem Fem, 6-os.
    Ellenoriznel engem megegyszer? (1976. majus 2. )
    Pedig a Tuz elem vonasai sokkal jobban illenek ram, es szivesebben is rendeznem be otthonom eszerint az elem szerint. . . .
    előzmény:
    padua (142)
     
  9. 2003. február 7. 10:06143.
    Kedves Tominé,
    mindketten fém eleműek vagytok (Te 6-os, ő 7-es fém). Te képviseled ennek a minőségnek a komolyabb oldalát, ő a bohémabb, társaságkedvelő fajta. . . :) Te született vezéregyéniség vagy, míg ő baráti kapcsolatai segítségével jut előbbre (munka terén).
    Mindkettőtöket a föld elem erősít, a sárga, barna, bézs, púder színek, a négyzetes formák. Javaslok sok ásványt, köveket, kőből készült tárgyakat a lakásotokba, valamint fém tárgyakat, fehér, szürke színeket is, kovácsoltvas bútorokat (vagy modern fémes-szürkés stílust, ha ezt szeretitek).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936000 (139)
     
  10. 2003. február 7. 09:58142.
    Kedves Barb,
    a feng shui mindenkiben "ott van", ott lakik. Szerintem két oka lehet annak, ha valakinek rendezetlen, feng shui szempontból előnytelen a környezete.
    Az egyik ok az ember életében jelenlevő problémák. . . Az egyén és környezete oda-vissza hatnak egymásra. Ha pl. rendezetlen a párkapcsolat, vagy nincs is, vagy mindig gondok vannak vele, akkor valószínűleg a lakás párkapcsolat-területén rendetlenséget, piszkot, felesleges dolgokat, disszharmóniát találunk. Ami a párkapcsolat helyzetét tovább rontja, amitől még nagyobb lesz a káosz a lakásban is. . . Szóval "ördögi kör"! A feng shui abban segít, hogy az ilyen "ördögi körökből" kitörhessünk, mégpedig úgy, hogy a környezetünket harmonikusabbá tesszük, ami visszahat ránk is azonnal!:)
    A másik ok, hogy nem hiszi el valaki, hogy a környezete hat rá, nem foglalkozik azzal, mi van körülötte, vagyis nem hisz a megérzéseinek, szinte elnyomja azokat. Sokan manapság, akik estébe nyúlóan dolgoznak és csak este jutnak haza, eszerint is kezelik a lakásukat, vagyis mint egy hotelszobát vagy apartmant, amivel nem is kell törődniük. . . Funkcionálisan gondolkodnak, nem érdekli őket, van-e kép a falon vagy milyen színű a díszpárna, hogy van elrendezve az ülőgarnitúra. . . ? Hiba, mert sajnos ez is visszaüt, jön az ördögi kör effektus. . .
    Van egy harmadik ok is egyébként, ezt csak halkan jegyzem meg, mégpedig az igénytelenség. . . :( Egyáltalán nem pénz kérdése, hogy tiszta és esztétikus környezetben élünk-e? Nem feltétlenül kell a Domusban sokszázezerért bútort venni, lehet bolhapiacon vásárolni gyönyörű darabokat, sk. készíteni rengeteg mindent - csak sokan lusták és belekövesedtek a nemtörődöm életvitelbe.
    Szerencsére azonban nem mindenki!:)
    előzmény:
    Barb76 (138)
     
  11. 2003. február 7. 09:44141.
    Kedves Tornado,
    örülök, hogy így gondolod. . . :)
    Horváth Mária könyvét éppen most olvasgatom, sok érdekességről ír, tetszik a könyv. A címe alapján másvalamire számítottam, néhány dolgot hiányolok belőle, más oldalról viszont nagyon részletesen ír le egyebeket. . . Számomra is van benne egy-két újdonság ("jó pap is holtig. . . ":)), sok-sok ismerős dolog mellett, de nem bánom, hogy megvettem, szívesen fogatom. . .
    előzmény:
    tornado (137)
     
  12. 2003. február 6. 11:14140.
    gyergya=gyertya :-)
    előzmény:
    Barb76 (138)
     
  13. Torolt_felhasznalo_936000
    Torolt_felhasznalo_936000
    2003. február 6. 10:16139.
    Kedves Padua! Gratulalok a honlapodhoz, elolvastam a cikkeidet, sot ki is nyomtattam, viszem haza megmutatni a paromnak! Radobbentettel lenyeges dolgokra, amik felett hajlamosak vagyunk elsiklani.
    Megmondanad nekem is, hogy a ferjemmel milyen jegyhez tartozunk? En 1973. julius 01-en, ő 1975. majus 26-n szuletett.
    Lenne még egy kérdésem: melyik könyvet tudnád ajánlani nekunk, "kezdoknek"? Csaladi hazba fogunk koltozni, es a feng shuit figyelembe veve szeretnem alakitani a lakast.
    Koszonom elore is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. február 6. 09:38138.
    Kedves Padua,
    Koszonom gyors valaszod!
    Fura, (de ezek szerint megse) hogy en mar eleve vonzodom a meleg szinekhez, imadom a gyergyakak, fustoloket, gyergyas illoolaj parologtatokat, a fa butorokat es mindig nagyon sok novenyem van. :-)) Vagyis a Feng-Shui mar osztonosen bennem volt/van???
    előzmény:
    padua (136)
     
  15. 2003. február 6. 08:42137.
    Szia PADUA! Olvasgattam hozzászólásaidat, tanácsaidat, amik nekem szimpatikusak voltak. Szeretném megkérdezni, mi a véleményed Horváth Mária könyvéről? A Te megközelítésed a Feng Shuit illetően nagyon közel áll az enyémhez ezért kíváncsi lennék a véleményedre. Most egy kicsit vissza olvasok a rovatban:)
    előzmény:
    padua (136)
     
  16. 2003. február 6. 08:01136.
    Kedves Barb,
    a 9 chi csillag aszrológia szerint, melyet a feng shuiban arra használnak, hogy az életteret minél inkább testre tudjuk szabni, a Te gua számod 9-es tűz, míg párodé 5-ös föld.
    Hogy ez részletesen mit jelent, azt oldalakon keresztül szoktam egy-egy elemzés, felmérés során ecsetelni. . .
    Röviden annyit, hogy alapvetően Te vagy a párod támasza, mindenben számíthat Rád, Te segíted az ő boldogulását, inspirálod, ötleteket adsz neki. Az ő földje a Te tüzedből táplálkozik!:) Ő viszont a Te "léted értelme", hiszen kell olyan az életben, akinek a támaszai vagyunk. . . Hogy ez a tűz ki ne fogyjon, sok tűz elemű és fa elemű dolgot javaslok (piros, narancs színek, zöld, gyertyák, fa tárgyak, bútorok, sok-sok növény)!
    előzmény:
    Barb76 (134)
     
  17. 2003. február 6. 07:55135.
    . . . milyen érdekes, ugye?:))) A víz elem, a kék dolgok harmonizálják a kapcsolatotokat, akkor stimmel. . . Biztosan "véletlen". . . :))))))))))
    előzmény:
    Beehive (133)
     
  18. 2003. február 5. 20:26134.
    Szia Padua,
    Megmondanad nekem is, hogy a Feng-Shui szerint en es a parom milyen jegyuek vagyunk es ez mit is takar valojaban??? En 1976. majus 2-an, a parom 1977. december 13-an szuletett.
    Valaszod elore is koszonom!
    Barbara
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. február 3. 17:16133.
    Kedves Padua,
    Ahhoz képest, hogy a gua számok szerint nem harmonikus a kapcsolatunk, egész jól elvagyunk, idén lesz 10 éve. :-) A nappali még átalakítás előtt áll, de ha megleszünk vele, mindenképp szeretnék bele akváriumot és/vagy csobogót, mindkettő nagyon tetszik. A hálószobában jelenleg is csak kék lepedőt használunk sőt az ágyneműk zöme is kék árnyalatú. Érdekes módon az összes szoba sárgás színű, de nagyon sok kék bútorunk van. Úgy látszik önkéntelenül is megtaláljuk a magunk színeit :-)
    előzmény:
    padua (130)
     
  20. 2003. február 3. 09:29132.
    Nos, több dolog is eszembe jutott, kérlek, ellenőrizzétek a következőket a lakásban:
    - Minden ajtót ki lehet tárni 90 fokban? (Ha nem, az gátolja az energiákat nagyon erősen, főleg a karrier területén, meg kell oldani!!)
    - Van-e rosszul működő vagy nem működő gép, esetleg pont a karrier-hírnév-segítőkész emberek területein? (A rossz gépeket meg kell javítani, vagy rövid úton kíméletlenül megszabadulni tőlük!!)
    - Rendet tart a férjed az íróasztalán, rendet tartotok a hírnév, karrier területeken? (Fontos!)
    Ha a fenti dolgok rendben vannak, utána javaslok a hírnév területére piros piramis alakú gyertyákat, a karrier területére pedig egy akváriumot tenni. A szobabicikli akkor nagyon jó (minden jó, ami elektronikusan vagy mechanikusan mozog!), ha valóban használjátok is!
    előzmény:
    Szőszke (129)
     
  21. 2003. február 3. 09:19131.
    Meg fogom nézni!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379531 (128)
     
  22. 2003. február 3. 09:18130.
    Kedves Beehive,
    gua szám szerint Nálad a fa stimmel (3-as fa vagy), jól érezted és tudtad, férjed azonban fém elemű (6-os fém)!
    Ez önmagában nem probléma, bár a "fém kivágja a fát", ez egy "karmikus" kapcsolatnak (nem "harmonikus"-nak) tűnik, de lehet harmonizálni, ne aggódj!:)) A kék a közös szobába tökéletes, ha sötétkékről van szó, bár a falakat ilyenre festeni nem feltétlenül szerecsés, ha hálóról van szó (de kipróbálható, van, akit nem zavar), mivel víz elemet hálóba nem szoktunk bevinni. . . Pedig a víz elem a harmonizáló elemetek.
    Teendő tehát: hálóba minél több sötétkék páros tárgy, a fantáziátokra bízom, mik legyenek ezek!:) Sötétkék selyem ágyneműt is kipróbálhatjátok!
    Nappaliba csobogó, akvárium!:)
    (Nem csoda, hogy a kedvenced a világoskék, a kékek közül ez az árnyalat már a fa elemhez tartozik. . . A többi kék meg víz elemű, a víz pedig erősít téged!:) A férjed erősítő eleme a föld, így sárga, barna színek!)
    előzmény:
    Beehive (127)
     
  23. 2003. február 1. 21:45129.
    Szia Padua! Köszönöm a válaszod. Lehet, hogy van ebben valami, én most helyezkedtem el új állásban /GYES útán/, a férjem pedig elég sokat dolgozik, több területen is próbál érvényesülni, nagyon sokat bosszankodik, mert nem úgy jönnek össze a dolgok, ahogy Ő szeretné. Lehet ezen segíteni, a karrier-hírnév területén? Másik kérdésem, a férjem néhány hónapja vett egy kondigépet, de miután egy kis lakótelepi lakásban lakunk, csak a nagyszoba végében az ablak előtt tudtuk elhelyezni, ahol számításaim szerint a gazdagság területe van. Ez károsan befolyásolja az életünket? Én azt mondtam neki, hogy ezért kell megbírkoznunk minden egyes forintért. Tudok neked küldeni egy lakásrajzot? Előre is köszönöm a válaszaidat.
    előzmény:
    padua (125)
     
  24. Torolt_felhasznalo_379531
    Torolt_felhasznalo_379531
    2003. február 1. 19:51128.
    Szia Padua,
    Feng-shui iskolakat kerestem, es közben egy tanar boltjara akadtam. Ott talaltam öket:
    www. loshu. ch/shop/shop/shop. html
    Energy Tools resznal. . . .
    A tachyon sejtek, uvegböl keszult
    gyöngy szeru valamik, en gondolom karos sugarzas kiszuresere lehet, a klf szinueket klf keppen kell hasznalni. . .
    A tesla lapok 7 db klf szinu lapocska. Egyikrol sem derul ki mire jo, csak aruljak. . .
    Csak azt hittem ismered, kivancsi voltam hat. . . De nem akarlak feltartani vele. . .
    Jo hetveget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. február 1. 11:41127.
    Szia Padua,
    A jegyeinket egy kínai horoszkóp könyvből vettem. Akkor lehet, hogy nem is ez az "igazi"? Esetleg meg tudnád mondnani, milyen jegyűek is vagyunk valójában? A férjem 1967. október 29-én született, én pedig 1970. március 13-án. Egyébként a kedvenc színem a világoskék úgyhogy ez ellen nincs kifogásom a hálóban sem. És valóban fa ágyat szeretnénk venni, csak kíváncsi voltam, hogy ez a feng shui szerint is rendben van-e. :-)
    előzmény:
    padua (118)
     

Címlap

top