Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. 2003. január 31. 16:48126.
    Szia Ilva,
    emlékszem rád, örülök neked!:)))
    Viszont a kérdéseddel nagyon megfogtál, fogalmam sincs, mik ezek, amikről írsz és mire valóak. . . ? Ha ideírod a német oldal címét, utánanézek, vagy ha tudsz angol oldalt, az is jöhet. . . !:)
    Bevallom, sokkal inkább érdekel az energiák humán oldalról való megközelítése, mint a "ketyerék", de pl. a földsugárzásokat kiszűrő mágneses lapot (na, a hivatalos nevét ennek sem tudom!:)) nagyon hasznosnak tartom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379531 (124)
     
  2. 2003. január 31. 16:44125.
    Szia Szöszke,
    nem hiszem, hogy a hiányterület összefüggne a történésekkel, úgyhogy kettébontom a választ:
    az önművelés területét a lakáson belül tükrökkel lehet pótolni úgy, hogy a hiányzó rész falaira belülre tükröket teszel, egyet-egyet mindkettőre. Ha van ablak ezeken a falrészeken, kisebb kristályt is használhatsz az ablakba lógatva.
    Az elektromos berendezésekkel kapcsolatos probléma sok okból eredhet. Nem tudom, ide írtam-e már valakinek (most nem olvastam vissza), de egy ügyfelemnél a berendezések sorozatos elromlása azt jelezte, hogy lassítson, ne dolgozzon annyit, törődjön többet a családjával. . . Legalábbis az életviteléből nagyon jól következett ez a következtetés. . . :) És egy kis változtatás után helyre is jött minden. Nálatok mi a helyzet?:)
    előzmény:
    Szőszke (123)
     
  3. Torolt_felhasznalo_379531
    Torolt_felhasznalo_379531
    2003. január 31. 16:07124.
    Szervusz Padua!
    Korabban mar egyszer leveleztunk. Olvasgatok mas feng-shui oldalakat, es egy nemet oldalon olvastam tachyon sejtekröl es tesla lapocskakrol, valamint tensorrol. . . Ezek mire valok. A tensor netan az inga egy valtozata???
    Udvözlettel
    Ilva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. január 31. 15:10123.
    Kedves Padua!
    A mi lakásunk "L" alakú, az ajtótól indulva hiányzik az önművelés, tudás rész. Mostanában minden elromlik nálunk /TV, videó, számítógép, elöbb az én autóm, aztán a páromé, és gyors egymásutánban négy villanykörte is kiégett/. A kérdésem, hogy melyik sarkot kell erősítenem, és mivel, hogy ezek megszűnjenek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. január 31. 09:11122.
    A Te saját élettered harmonizálása a fontos! Ha pedig hiányterület van (a szabályos téglalap vagy négyzet alaprajzhoz képest) a "nem-a-te-részeid" miatt, azt lehet ellensúlyozni tükrökkel, kristályokkal. Ha konkrét kérdés felmerül, írj nyugodtan!:)
    előzmény:
    Ylva (120)
     
  6. 2003. január 31. 09:07121.
    Örülök a párod sikereinek!:D
    A számítógéppel kapcsolatban: ha kicsit nedves ruhával letörlitek néha a gépet és a monitort, az is redukálhatja az elektroszmogot. De a rózsakvarc ezen kívül elég (ha nemcsak egy picike darab, hanem legalább szilva nagyságú).
    előzmény:
    manoka01 (119)
     
  7. 2003. január 31. 09:04120.
    Szia Padua :)
    Megjott a konyv nagyon szep es tegnap el is kezdtem olvasgatni. Ezen felbuzdulva egy kicsit pakolasztam, rendezgettem, es a haloszobam nagyon tuti lett. Nagyon boldog vagyok ha oda be kell menni, annyira jol nez ki :))) maris koszonettel tartozom :) Holnap megyek vasarolok meg ezt-azt a nappaliba, meg begyujtok nehany kristalyt.
    1 gondom viszont van: Mivel nem az enyem a haz, csak egy reszeben lakok alberletben, egy csomo terulethez nincsen hozzaferesem es pedig az egesz hazat kell nezni a Feng-Shuiban. Vagy csak az en lakreszemre is lehet?
    előzmény:
    padua (118)
     
  8. 2003. január 30. 15:31119.
    Szia Padua,
    ellátogattam a lapodra, gratulálok hozzá :o)
    Megfogadtam a tanácsodat a fürdővel kapcsolatban, tettem be egy piros háromszög gyertyát, a hatása már tapasztalható a páromnál. Kicsit rendeződni látszanak a "dolgai". Nem is kimondottan a "hírnév", hanem a munkahelyi dolgai. De ez a kettő elég közel áll egymáshoz úgyis . . .
    Kérdés: a számítógép negatív energiát lehet a rózsakvarcon kívül mással is ellensúlyozni? Az ibolya nem szeretné azt a helyet, mert nincs természetes fény a szobában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. január 30. 09:39118.
    Ha valóban ezek az elemeitek (a férfiak gua számát máshogyan számoljuk, mint a nőkét!), akkor Te mint fa elemű "táplálod" a férjed tűz elemét. Ez általánosságban (mivel van még két szám, így két másik minőség is, ami egy emberhez tartozik) azt jelenti, hogy Te támogatod őt, adsz neki energiát pl. a munkájához, tud Rád támaszkodni.
    Erősítésként - mivel nem csak neki, hanem Neked is szükséged van energiára:) - a zöld, világoskék színeket javaslom a hálószobára, esetleg egy kevés narancsot, pirosat nem, az nem pihentet igazán. Fa ágykeret nagyon jó mindkettőtöknek.
    Ennél többet a többi elemetek ismeretében lehetne mondani.
    előzmény:
    Beehive (117)
     
  10. 2003. január 29. 20:47117.
    Szia Pádua, most olvasom az első cikkben hogy figyelembe kell venni a párkapcsolatban élők elemét is. Én fa vagyok, a férjem viszont tűz. Ez mit jelent a kettőnk kapcsolatában? És mivel ágy vásárlás előtt állunk, milyet válasszunk (anyag/szín)? "Érdekes módon" engem sosem vonzottak (inkább taszítottak) a fém ágyak. :-) A hálószobánknak sötétzöld szőnyege van, a fal meg ekrü színű, mivel ÉK-i fekvésű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. január 29. 20:33116.
    Kedves Pádua!
    Minden érdeklődő nevében köszönöm a cikkeket. El fogom őket olvasni. Az első cikkben utalsz két előző írásra. Ezek nincsenek meg?
    előzmény:
    padua (115)
     
  12. 2003. január 23. 16:31115.
    Kedves Érdeklődők,
    "megszületett" a honlapom a http://www. nexus. hu/terrendezes/ cím alatt!:)) (Bízom benne, ez nem számít reklámnak és nem moderálják ki. . . :))
    Az igazi ok, amiért megírtam az elérhetőséget, mert feltettem néhány cikket, amelyeket eddig írtam, ha valakit érdekel igazán érdekel a Feng Shui, ajánlom, talán találtok bennük új infókat!:)
    (Ha a linkekről nem jönnének be a cikkek, akkor http://www. nexus. hu/terrendezes/forum2. htm az első és ugyanígy . . . /forum5. htm -ig van öt írás. Még kezdetleges a site. . . :))
    Jó szórakozást!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. január 21. 11:21114.
    Szia Manóka,
    örülök, hogy ránk találtál!:)
    Válaszolnék a fürdőszobás kérdésedre, a többit pedig priviben: WC-ben nem erősítünk, fürdőben pedig a hírnév területének megfelelően elsősorban gyertyákat és fa tárgyakat ajánlok, valamint a piros, narancs (tűz elem) és zöld (fa elem) színeket kiegészítőknek. Kis helyiségben a pirossal csínján kell bánni, tehát falakat ne fesd ilyen színűre, de a zöldet például nyugodtan lehet használni a fal, a csempék színében!
    Fürdőben és WC esetén is különbenaz a lényeg, hogy ne csöpögjön, ne folyjon semmi feleslegesen, a lefolyókba pedig érdemes szűrőt tenni. A tisztaság ebben az esetben is elengedhetetlen természetesen!
    A kiegészítőket akkor érdemes használni, ha a család egy tagjának az életében valóban fontos a hírnév erősítése. (Egyébként bőven elég a színek megfelelő használata. )
    előzmény:
    manoka01 (113)
     
  14. 2003. január 21. 10:42113.
    Kedves Padua!

    Nagyon örülök, hogy ráleltem a fórumotokra és szeretnék csatlakozni hozzátok. Visszaolvastam, találtam jó néhány ötletet.
    Már a második lakásnál tartok, amit elkezdtem autodidakta módon berendezni Feng-shui szerint.
    Szeretnék segítséget kérni Tőled. Úgy tűnik, hogy a hírnév területe a fürdő-wc területére esik. Mivel tudnám kompenzálni az itt felgyülemlő sok sok negatív hatást?
    Kérhetnék egy emil címet? Ha beleegyezel szeretném elküldeni a lakás alaprajzát Neked, hogy képbe kerüljél.
    A lakás fekvését és beosztását tekintve a páromnak és nekem is ideálisnak tűnik. (Ő Lin én Ken).
    Várom válaszodat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. január 21. 08:59112.
    Egész nyugodtan kérdezhetsz, mint eddig, természetesen!:) (Hátha másoknak is tanulságos lesz. . . :))
    előzmény:
    Ylva (111)
     
  16. 2003. január 20. 17:04111.
    megrendeltem. . . max 10 nap mig megjon, aztan kerdezhetek ha valami nem tiszta, ugye? Koszi :)
    előzmény:
    padua (110)
     
  17. 2003. január 20. 14:16110.
    Minden könyvben vannak gyakorlati tanácsok is, bármelyiket is veszed, használható!
    előzmény:
    Ylva (109)
     
  18. 2003. január 20. 10:40109.
    Mostmar sokkal vilagosabb ez az egesz :) Koszonom! Elsosorban :))) nekem is az a celom hogy jol erezzem magam a lakasban. Ez reszben helybol megvan (mert minden fa, a falak is faval vannak burkolva es en ezt nagyon szeretem) reszben meg nagyon nehez mert kicsi a lakas. A konyv ugye sok gyakorlati tanacsot is ad?
    előzmény:
    padua (108)
     
  19. 2003. január 20. 09:38108.
    Mindkettő könyv jó, ismerem, a második talán átfogóbb elsőre. :)
    A polc elrendezése, "megkendőzése" pedig mindenképpen pozitív, hiszen, ahogy írod, jobb ránézni - a cél pedig valójában ez volt, vagy nem?:)))) A színek használatában pedig az a lényeg, hogy bár minden életterületnek megvannak a maga színei, azért harmóniában, egyensúlyban legyenek. A színes (nem tiritarka) sarkok, részek egy lakásban, szobában mindig a leghívogatóbbak, ha megfigyeled!:) Ez nem véletlen! Ha pedig valamelyik helyiség "túl egyszínű", az elég nyomasztó is lehet. Tehát egy-egy területnél egy szín dominanciája a lényeg, nem az, hogy csak egyfajta színt vagy egy színcsoportot használjunk.
    előzmény:
    Ylva (107)
     
  20. 2003. január 18. 14:19107.
    Szia. Kineztem 2 konyvet tole, az egyik 168 ut a sikerhez, a masik egeszseg, jolet (es meg valami) a Feng shuival: regi kinai bolcsesseg a mi idonkben (a forditas csak kb-ra van). Melyiket ajanlod inkabb?
    A polcok nem fapolcok hanem egy femvazon valami nejlon szeru anyag (mint a sator), le van kerekitve mindenhol, de nem nagyon all meg rajta semmi de kotni es logatni lehet dolgokat. Most rendet raktam, akasztottam az egyik polc ele egy pirosas-narancssargas kendot (ez dominal, van meg kek is benne, nem baj, ugye?) Meg a szekreny tetejere rektam ket gyertyat, az egyik pirosas-bordos a masik sargas. Csak a szinekben kulonboznek. Jo lesz kezdetnek? Mar jobb erzes arra nezni. Az ablak eleg kozel van, a sarok vilagos.
    előzmény:
    padua (106)
     
  21. 2003. január 17. 11:06106.
    A polcokkal vigyázz, tegyél rájuk szegélyt, ajtót, vagy ülő fából faragott kicsit babákat (tehén, cica, "füstölős" boltokban kapni), a lényeg, hogy valamilyen módon tompítva legyenek a zavaró ún. "vágóélek"! A REND valóban alapvető fontosságú, Neked és húgodnak is ajánlom az egyel előbbi hozzászólásomban említett könyvet!
    A sárga a "társadalom színe" (többek közt) a Feng Shui szerint, a középületek színe, ha megfigyeled, általában valamilyen sárgás szín ma is. . . Különben pedig alapvetően a föld elem színe (a barnák, bézsek, homokszín, púderszín mellett), amelyhez a szerelem területe is tartozik, ezért ajánlott ott ez a szín.
    előzmény:
    Ylva (103)
     
  22. Torolt_felhasznalo_147194
    Torolt_felhasznalo_147194
    2003. január 17. 11:05105.
    köszi, mindenképpen jelentkezni fogok, persze ha már okultam valamit, hogy tudjunk értekezni a dologról!!! Addig is elmerülök a könyvekbe majd jelentkezem!
    előzmény:
    padua (104)
     
  23. 2003. január 17. 11:00104.
    Kedves Aronkadoll,
    nagyon sok könyv van a piacon a témában, azt hiszem, itt a topicon is ajánlottam már néhányat az érdeklődőknek, keresd vissza bátran! Elsősorban Lillian Too könyveit ajánlom, kezdőknek és haladóknak egyaránt tud újat mondani. Azután van egy nagyon fontos alapmű, a "Rend a lelke mindennek" - ez talán a legfontosabb első lépésként, ha a Feng Shui szellemében szeretnéd majd berendezni a lakásodat! Kellemes okulást kívánok!:))) (És kérdezz nyugodtan akár priviben is, ha valami nem világos az első lépéseknél. . . !:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147194 (102)
     
  24. 2003. január 17. 09:02103.
    Joreggelt! Koszi a valaszt :)) Hat majd korulnezek, az a gond hogy a szekreny nem igazi szekreny, inkabb polcos tarolo szeru kepzodmeny (IKEA talalmany) de az elonye hogy azt akasztok, varrok, ragasztok ra amit akarok :) Az otleteket megprobalom alkalmazni.
    Egyebkent nalam onnan jott hogy az egyik baratnom ramszolt (meg a hugomra is) hogy ezt a sarkunkat AZONNAL tegyuk rendbe mert nagy kupi van ott (a sarokban is meg az eletben is) Ugyhogy most rendrakas, meg diszites van.
    Meg egy kerdes, ez mar csak kivancsisag. A sarga nem az irigyseg szine? Vagy a Feng-Shuiban maskepp van? Szep napot!
    előzmény:
    padua (101)
     
  25. Torolt_felhasznalo_147194
    Torolt_felhasznalo_147194
    2003. január 17. 09:01102.
    Sziasztok, én most kezdek érdeklődni e téma iránt, ezért is látogattam el ide, hátha tudtok (sőt biztos. . ) mondani nekem, egy-két megfelelő forrást ahonnan több dolgot is megtudhatok róla és jobban belevethetem magam a megismerésébe. . . sóval segítsetek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top