Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. 2003. január 17. 08:55101.
    Szia Ylva,
    köszöntelek EZEN a fórumon!:))) A szerelem sarokban arra kell legfőképpen ügyelni, hogy mindenből kettő legyen, páros dolgokat érdemes elhelyezni - akár a szekrény tetejére is. Pl. (ízlés szerint) fából faragott galamb- vagy récepár, két gyertya, egy kép két páváról, két szál piros fa-tulipán, stb. A fantázia határtalan, én most a legalapvetőbb szimbólumokból soroltam fel párat. Lehet a ruhásszekrány két egymás melletti ajtajának nyitóira egy-egy szívet akasztani, bármilyen anyagból. A lényeg, hogy a páros dolgok közel legyenek egymáshoz, egymás mellett. Színekben használd a pirosat, rózsaszínűt vagy sárgát, pl. lehet egy ilyen színekkel festett kendőt a szekrény élére akasztani! A megvilágítás is fontos lehet, ha "sötét sarok" van a szekrény mellett, feltétlenül tegyél oda helyi világítást! A Pároddal közös, vidám képek is jó helyen vannak itt, akár a szekrény ajtajára ragasztva. . . Ennyi jutott most eszmbe. . . Megvalósítható Nálad ezek közül valami?:))
    előzmény:
    Ylva (100)
     
  2. 2003. január 16. 15:22100.
    Szia Padua! Kerdezhetek? Szerinted mit rakjak a szerelem sarokba, hogyha nincs sok hely benne es a ruhasszekreny is kozel van? Hoszonom a valaszodat! Y
    előzmény:
    padua (97)
     
  3. Torolt_felhasznalo_346298
    Torolt_felhasznalo_346298
    2003. január 14. 18:2499.
    boccs, Padua. . (nem Pagua)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346298 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_346298
    Torolt_felhasznalo_346298
    2003. január 14. 18:2398.
    Koszi Pagua,
    Nehany ev mulva mindenkeppen elkoltozunk. Sajnos nagy a varos ahol elek, es valahogy a regi epuletek meg itt maradtak amikor a varos nagyobbodott. Szoval mar mindenki harcol ellenuk, de valahogy meg mindig itt vannak. Szornyu hallani minden nap az allatokat, . . . az biztos, hogy nem jo energia. Ha mar elotte nem lettem volna vegetarianus, akkor ebben a hazban valoszinuleg azza valtam volna. Koszi minden segitseget! Meg nem fejeztem be a munkalatokat!! :-)))Most van a lustalkodas periodus :-)))
    előzmény:
    padua (97)
     
  5. 2003. január 14. 09:1997.
    Szia Maya,
    természetesen emlékszem Rád, örülök, hogy belendültetek a rendezkedésbe!:))
    Már akkoriban is említettem, hogy jól sejted, a közelben levő vágóhíd nagyon negatív - egyáltalán nem is értem, hogy lehet ilyen közel emberek lakhelyéhez egy ilyen jellegű épület. . ?? Még ha meg is találtátok a megfelelő helyet a hálónak (bár érdemes lenne az elemeitek szerint is ellenőrizni, milyen elemű a terület és az hogy viszonyul Hozzátok, ez a módszer könyvekben sajnos nem mindig van benne. . . ), ha a fejetek a megfelelő égtáj irányában van is, akkor is ott van, szinte "beleér az életteretekbe" egy ilyen gyilkos hely. . . :(( Igazából javasolhatnék tükröt a bejárat fölé és egyéb praktikákat, de félő, hogy ezesetben ezek csak rövidtávú megoldást hoznak. Bár alapvető, hogy egy Feng Shui tanácsadó nem nagyon mondhatja, hogy "költözz el", sajnos hosszútávon most mégis ezt kell javasolnom. . . A rémálmok pedig valóban adódhatnak munkahelyi, magánéleti (főként tudat alatti) gondokból, elvárásokból, nyugtalanságból (az "állóvíz" az életben még jelentheti azt, hogy vágysz valamire, ami egyelőre nem valósult meg. . . ). Próbáld ezt mindenképpen végiggondolni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346298 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_346298
    Torolt_felhasznalo_346298
    2003. január 13. 22:1696.
    boccs, csak meg annyi, hogy nincs mas hely a haloszobanak, a haz hatuljaban a konyha van. Kicsike haz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346298 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_346298
    Torolt_felhasznalo_346298
    2003. január 13. 22:1595.
    Kedves Padua,
    Mar egyszer irtam, hogy rendezem at a hazunkat, es idaig sok sikerrel ment minden. Kiolvastam 2 vastag Feng Shui konyvet (nem iranyitotu modszeres). A lenyeg, hogy felhoztam a haloszobat, a pince helysegbol a haz elejere, es kozben nagyon nyugodt kellemes hangulatot teremtettunk bennt. Nagyon jol sikerult, de amiota fennt alszunk, nekem egyfolytaban remalmaim vannak. Hogy lehet ezt kikuszobolni. Rollo le van huzva, nem tul zajos, kicsike ter, ajto fala nem egyenes. (azt is olvastam, hogy az nem jo, lehet ez a gond?)
    Gondolom ehhez latnod kellene, meg kulonben is, lehet semmi koze az egesz remalom dolognak a hazhoz. (eletemben semmi valtozas, nyugodt)
    Mar arra is gondoltam, hogy lehet valahol tudatalatt hallom a hazunktol kb 30m re levo vagohidon az allatokat, . . vagy valami hasonlo hozza ki a dolgot. . .
    előzmény:
    padua (94)
     
  8. 2003. január 9. 08:2194.
    Kedves Moncat,
    a fölsugárzások csak úgy hatnak károsan, ha egy élőlény, ember gyakrabban ugyanott sokat időzik (egy vízér/törésvonal/. . . felett alszik vagy dolgozik, ül). Tárgyak tudtommal nem veszik át a káros sugárzást, ne aggódj.
    Káros azonban az elektroszmog is, amelyet az elektromos berendezések (pl. mikrosütő, TV) bocsátanak ki magukból és olyanról is hallottam már, hogy egy erős földsugárzás bizony sorozatosan elrontotta a gépeket egy szobában. Próbáld áthelyezni a TV-t és próbáld ki, tudod, a "puding próbája. . . "!:) (Volt azonban olyan esetem, amikor a szórakoztató gépek (video, hifi, szgép) sorozatos elromlása egy lakásban a fiatal apukának "jelezte", hogy többet foglalkozzon pici újszülött babájával, a régi megszokott "tévézek-elvagyok" helyett legyen családcentrikusabb. Legalábbis így értelmeztük a dolgot és meg is lett a pozitív eredménye. . . :) Ilyen is van. )
    előzmény:
    moncat (92)
     
  9. 2003. január 9. 08:1393.
    Kedves Esbeta,
    nagyon köszi a jókívánságot, jól esik!:)
    előzmény:
    esbeta (91)
     
  10. 2003. január 9. 07:5492.
    Szia Pádua:)
    Új kérdésem lenne a múltkorival kapcsolatban. A víz ill földsugárzás csak előlényekre hat?
    Ha pl ruhásszekrény lenne a kritikus helyen a ruhák átveszik ezt a negatív sugárzást?/És átadhatják a
    z emberi szervezetnek hordásuk közben?/Eme sugárzások befolyásolhatják negatív módon az elektrónikus berendezéseket?/pl. TV/
    Előre is köszi:Moncsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. január 9. 04:2091.
    Gratulálok előre is a házasságodhoz és kívánok nektek sok boldogságot, megértést és szeretet.
    előzmény:
    padua (88)
     
  12. 2003. január 6. 12:1190.
    Kedves Scenica,

    éppen múlt év végén volt egy ügyfelem, aki hasonló gondokkal küzdött. Évekig próbáltak eladni egy soproni lakást és az alábbi módszer segítségével (is) sikerült nekik:

    A lakás ÉNY-ra eső szobájának ablakába (segítőkész emberek, utazás) lógattak egy pici színtelen csiszolt kristályt és a falra feltették a ház (lakás) fényképét. Ennyi. A segítőkész emberek területét lehet serkenteni szürke-fehér színekkel, fém tárgyakkal, Nap-szimbólummal (bármilyen Nap-kép, -tárgy megfelelő).

    Majd jelezd, Nálad is beválik-e?:)
    előzmény:
    scenica (89)
     
  13. 2003. január 6. 09:0189.
    Kedves Padua!

    A következő kérdésem van: hogyan lehet serkenteni egy lakás eladását feng-shui módszerekkel? Mit kell ehhez megadnom?

    Scenica
    előzmény:
    padua (87)
     
  14. 2003. január 6. 08:2488.
    Kedves Esbeta,
    Veled örülök (örülünk) a szép új lakásodnak!:) (Én meg férjhez megyek áprilisban, aztán költözés. . . :)))))
    előzmény:
    esbeta (85)
     
  15. 2003. január 6. 08:2287.
    Kedves Wya,
    emilben válaszoltam a kérdésedre - ha nem elég érthető, bátran jelentkezz újra!
    előzmény:
    Wya (84)
     
  16. 2002. december 31. 16:3186.
    Kedves Padua!

    Köszönöm a válaszodat (sajnos sokáig nem jártam erre), és nagyon boldog Új Évet kívánok Neked. Továbbá köszönet azért, hogy fáradtságot nem kímélve válaszolsz kérdéseinkre.

    Szeretettel, Beehive
    előzmény:
    padua (79)
     
  17. 2002. december 30. 20:4285.
    Kedves Padua! Most véletlen jöttem erre a topicra, vagy nincsenek is véletlenek? Megérzésem volt. Köszönöm a jó kívánságokat és Neked is boldog Új Évet kívánok. A szobánk nagyon szép lett. Világos kék a fal és már említettem a bútorok fehérek. A párnákra huzatot varrtam, zöld, piros és sárga. Karácsonyra megkaptam a szélcsengőt is. A szoba ablakkal és az erkélyajtóval szembe raktam az erkélyen a virág ládát. A többi apróságot most nem említem, de még alakítanom kell a többi helyiségen.
    Még egyszer minden nagyon jót kívánok neked. Esbeta
    előzmény:
    padua (79)
     
  18. Wya
    Wya
    2002. december 30. 19:4884.
    Lehet, hogy nagyon mazsola kérdésem lesz, de hogy osszam fel a szobámat? Téglalap alakú, és a hosszabbik oldalán a szélén van az ajtó, tehát nem középen. Azt olvastam, hogy a térképet az ajtóból indítsam ki, na de akkor a fél szobára nem jut térkép, és a térkép másik fele meg a szobán kívül esik. . . Ugyanez a dilemmám lenne, ha a lakás ugyan négyzet alakú, de az ajtaja szintén nem középen van, hanem valahol az egyik sarokhoz közel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. december 27. 09:4683.
    Kedves moncat (Moncsi:)),
    amikor egy súlyos beteg eber környezetét "bolygatjuk" meg (jó irányban is), természetesen elsődlegesen szükség van a földsugárzások bemérésére, ezt jól látod! Azonban az átrendezésen túl szükség lehet (van!) természetgyógyászok segítségére is, így javaslok egy auravizsgálatot, alapos csakratisztítást és egy kineziológiai kezeléssorozatot (oldást), a valódi okok megfejtéséhez és a betegség kiújulásának megelőzéséhez. (Vannak megbízható szakemberekhez elérhetőségeim, az emilcímedre szívesen megírom, ha úgy érzed, valóban megkeresnétek őket!)
    Feng Shui szempontból addigis a következőket tudom javasolni (látatlanban): születési évét tekintve édesanyád személyiségében a tűz elem is jelen van. Viszont mivel beteg, a piros színt nem feltétlenül ajánlom a közelébe: inkább a zöldet, ami a fa elemhez tartozik és táplálja a tüzet - főként, hogy a növényeket nem szereti maga körül, amelyek szintén a fa elemhez tartoznak. . . :( Egy páfrányt például azért vennék neki, hátha mégis elviseli valahogy, nagyon jó hatású növény! Vizsgáljáto meg azt is, hogy bútor, fal éle ne nézzen a fekhelye felé, takarjátok el ezeket színes kendőkkel! Gyakran "tisztítsátok" a szobáját zöld gyertya égetésével, füstölővel, szellőztetéssel, illóolajos permettel (pl. levendula) - aminek az illatát elviseli! Általánosságban ennyit, írok Neked emilt is! (Utólag is boldog szülinapot és sok erőt, egészséget kívánok édesanyádnak!)
    előzmény:
    moncat (82)
     
  20. 2002. december 27. 08:0082.
    Szia Pádua:))
    Kérdésem a következő. Vettem egy új könyvet a feng shui és az egészség cimmel. a könyvben foglalkoznak a földsugárzás, vízerek hatásával is.
    1-van egy ingám/még most ismerkedünk egymással/-de már jelezte 1 óvatos kérdésre, hogy a szobában ahol anyum van, van víz vagy földsugárzás is/az anyum 1ébként súlyos beteg-mellrákos/. A szoba átrendezésén kívül mit lehetne segíteni az egészsége érdekében?
    2-anyum föld bivaly/1949. dec. 24/, és a lakásban nem szereti a növényeket maga körül, a kert pedig az apum birodalma. Akkor hogyan lehetne a csít élénkíteni?ha kell priviben a lakás alaprajzát is megírhatom. Válaszod előre is köszi:)Üdv:Moncsi
    címem: moncat@freemail. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_379531
    Torolt_felhasznalo_379531
    2002. december 25. 16:4581.
    Kedves Padua!
    Nagyon köszönöm a tanacsokat, es
    nem csak neked, de az olvaso/irogato tarsaknak is bekes unnepet es nagyon boldog, "rendezett" ujevet kivanok!!!!!
    Ilva
    előzmény:
    padua (79)
     
  22. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2002. december 24. 13:4180.
    Azt hiszem mindannyiunk nevében mondhatom hogy köszönjük és neked is boldog karácsonyt!!
    előzmény:
    padua (79)
     
  23. 2002. december 23. 13:2579.
    Kedves Beehive, Cicmica, Docsi, Dodus, Elestirne, Esbeta, Herib, Ilva, Kéklótusz, Mariabocs, Moncsi2250, Zsófilla (és akik még erre jártak az elmúlt hónapokban. . . )!

    Mivel sajnos csak néhányatok elérhetőségét tudom, ezúton szeretnék mindannyiótoknak csodás ünnepeket és egy sikerekben és egészségben gazdag új esztendőt kívánni!

    Íme a kedvenc kínai mondásom:
    "Amíg magad körül nem teremtesz rendet, addig magadban sem tudsz!"
    Bízom benne, hogy ez - előbb vagy utóbb, amikor eljön az ideje -, mindenkinek sikerülni fog!

    Ehhez kívánok erőt, kitartást, boldogságot!
    Szeretettel: Padua
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. december 19. 09:2178.
    Kedves herib,
    priviben ment a válasz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792455 (77)
     
  25. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2002. december 18. 17:1277.
    Sziasztok, hol lehet bágua tükröt venni? Anyukám szeretne egyet, de nem tudom merre vannak feng shuis boltok:) És még egy kérdés, erre a tükörre lehet festeni valamilyen mintát? Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top