Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. 2002. december 18. 16:1976.
    Nagyon szívesen, majd az eredményről beszámolnál nekem?:)) (Akár ide is írhatsz: padua@harmonia. hu!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346298 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_346298
    Torolt_felhasznalo_346298
    2002. december 18. 16:0275.
    Koszonom Padua, ez rengeteg informacio volt, a hetvegen mar kezdeni is fogom az atalakitast!!!
    Koszi
    előzmény:
    padua (74)
     
  3. 2002. december 18. 09:0874.
    Szia maya102,

    természetesen válaszolok, miért ne tenném?:) (Legalábbis próbálkozom, az előbb elszállt a válasz, amit írtam. . . :()
    Szóval úgy tűnik, pontosan tudod Te is, mi okozza a kényelmetlen érzéseket: a vágóhíd a közvetlen közeletekben valóban nagyon negatív hatású lehet. . . ! A szűk terek és sötét helyiségek pedig korlátozzák az ember szabadságérzetét - márpedig egy otthon pontosan arra való, hogy minél szabadabbnak érezzük magunkat és ezáltal tökéletesen tudjunk pihenni. . !
    Mindenekelőtt világos, fehér falakat és minél több fényforrást, lámpát és gyertyát javaslok! A kiegészítők, így az ágytakaró, a párnák, terítők, képek a falon legyenek meleg, vidám színűek, pl. bordó, narancs, sárga. A képek ne legyenek túl nagyok, szemmagasságba kerüljenek és vidám témát válasszatok! Az ablakokba kerülhetnek pici kristályok, hogy a bejövő kis fényt, energiát szétszórják. A bejárathoz pedig - mint mindig:) - most is szélcsengőt ajánlok tenni, amelynek a hangja tetszik Nektek!
    A részletes leírást nagyon köszönöm, de sajnos látni kell egy lakást, a környéket, a belső tereket és ismerni kell a lakók pontos adatait ahhoz, hogy ennél többet tudjak mondani Neked. . . Sok sikert kívánok az "otthonosításhoz"!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346298 (73)
     
  4. Torolt_felhasznalo_346298
    Torolt_felhasznalo_346298
    2002. december 17. 21:4573.
    Kedves Padua,
    Sajnos nem elek otthon, igy szemelyesen kernem a tanacsodat. Roviden annyi, hogy keptelenek vagyunk otthon erezni magunkat a hazunkban, ami jobb oldalt ossze van epitve a szomszeddal, akiket nagyon szeretunk. Bal oldalt tolunk egy gyar helyseg van, es kb 20 m tolunk jobbra sajnos egy vagohid is all. Kulonben nagyon jo kornyek, de valahogy ezek az epuletek nem akarnak eltunni. . . habar a kornyek kuzd ellenuk. Belul a haz, hosszu vekony, es picike helysegek vannak. L alaku, es ha belepunk a lakasba, es hatam mogott van a haz eleje akkor a jobb felso sarok hianyzik a hazbol. Tehat a haz eleje ossze van epitve a szomszeddal, de hatul van egy kis res a ketto haz kozott amivel semmit nem lehet kezdeni. Ha a hazba belepunk egy folyoso van, aztan ketto ajto, az egyik(szemben) utan lepcso fel visz az emeletre, es ott a lakonk el. A folyoso vegen jobbra van egy ajto, es az hozzank vezet. Rogton a picike nappaliba lepunk be (1 rekamen), jobbrol a haz elejen van a picike haloszobank (1 agy), balrol meg a konyha ami aranylag nagy a hazhoz es nagyon szep, ott szoktunk idozni egy kerek magasabb asztalnal. A konyha jobb fele hianyzik. (L miatt)
    Ha a konyha elott a nappalibol balra megyunk es lefele, akkor ott van a pince helyseg ahova most levittunk minden elektronikus dolgot, egy kis szoba, es oda rakunk egy kis rekament kesobb, es rogton ott van a furdoszoba. A pince helyseg ablaka nagyon kicsi.
    Szoval ebben a hazban minden pici, vekony , hosszu, sotet. Mi az amit elsosorban fontosnak talalnal, es szerinted figyelni kellene ra. (Pinceben nem szerettunk aludni, most koltoztunk fel. ) Vannak fuggonyok a lakasban. Jo ha az elektronikus targyak a pince helysegben vannak? A picike nappaliban nem tudjuk elengedni magunkat, mert csak egy folyoso erzes van benne, a lepcso miatt is, meg mert a bejaratnal van, es mert a haz kozepe. Nagyon picike, 3m X 3m max. Boccs, hogy hosszura sikeredett a levelem. . . .
    azt is megertem, ha nem valaszolsz. . . :-)))
    udv
    előzmény:
    padua (72)
     
  5. 2002. december 17. 07:5872.
    Szia Ilva,
    ha nem szereted a függönyt behúzni, természetesen ne húzd be. Akkor valóban az ablakképek adnak jó megoldást, illetve amit még a bejárati ajtó és erkélyajtó közé írtam, azokból az ötletekből is felhasználhatsz egy-két dolgot.
    Igen, a zöld jobb a konyhába - persze ez az adott életterülettől is nagyban függ, (ezt csak iránytűvel tudnám Neked bemérni és azután megválaszolni pontosan, milyen színek és kiegészítők előnyösek még ott. . . )
    Az asztal esete tanulságos!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379531 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_379531
    Torolt_felhasznalo_379531
    2002. december 17. 06:4071.
    Kedves Padua!
    Köszönöm valaszod. Hat igen, sarga a fuggöny a konyhaban. Zöld pld jobb
    lenne?Es be kell huzni a fuggönyt vagy eleg ha log???(Nem szeretem a
    fuggönyt)Esetleg lehet oldalt es meg ablakkepek az ablakon???
    Nagyon erdekes volt amit irtal, mert korabban az etkezöasztal hosszaban allt, es nem
    szivesen ultunk a konyhaban, nem szivesen beszelgettunk. Egyszer keresztbe forditottam, es bar mindenki belatja szebb volt korabban, mindenki szivesebben ul es
    beszelget. Msot igy keresztbe, "huzat-fekezö" helyzetben van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. december 16. 09:0570.
    Kedves Ilva,
    látom, olvastál már feng shui témában. . . :) Valóban, ezesetben a huzat ("shá") az elsődleges, amit orvosolni kell: mindenekelőtt egy szálcsengővel fogjuk meg az energiát, rögtön a bejárati ajtónál! A terasz üvegajtajára (gondolom, az van) mindenképpen kerüljön függöny illetve az ablakra ablakkép az életterületnek megfelelően (vagy egyszerűen amilyen minta tetszik!:)). A bejárati ajtó és a teraszajtó közötti szakaszon pedig lehet plafonról belógó lámpa, ferdén elhelyezett kisebb szőnyegek, a falon képek, tükrök, ezek mind lassítják a shát.
    Az állandó éhségérzetet csökkentheti, ha a konyhába NEM teszel sárga és piros dolgokat: ezen színek fokozzák az étvágyat (gondolj csak néhány étterem logo-jára. . . )! Valamint ha csak lehet, csukd be a konyha ajtaját illetve tegyél függönyt, ha nincs ajtó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379531 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_379531
    Torolt_felhasznalo_379531
    2002. december 15. 16:2969.
    Kedves Padua!
    Nekem is lenne egy kerdesem. . . Nalunk a bejarati ajtoval szemben
    van pont a konyha, melynek a tulkso vegeben pont a terasz ajto van.
    Tudom-e a konyha erös hatasat (allando ehseg, eves) kompenzalni, es a huzattal mit tehetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. december 12. 17:0368.
    Szerintem nézz körül az IKEÁ-ban vagy a Körúton (Budapest) a Jászai tértől nem messze van egy "kép-bolt", ahol mindenféle stílusú alkotásokat és reprodukciókat árulnak (asszem', be is keretezik, ha szükség van rá. . ?) Egyébként miért pont pünkösdi rózsa?:))
    előzmény:
    Cicmica (67)
     
  10. 2002. december 12. 09:5067.
    Köszönöm szépen a tanácsokat! Akkor a buddha szobrot sürgősen elveszem onnan, ha ma hazaérek! :)) Én is úgy érzem, hogy inkább hiány lehet a lakásomban. Viszont akkor tényleg kipróbálom így, hogy mindkét téglalapra ráhelyezem a térképet. És lenne még egy kérdésem. Nem tudod véletlenül, hogy pünkösdirózsáról egy szép faliképet hol tudnék szerezni?
    előzmény:
    padua (66)
     
  11. 2002. december 12. 09:2366.
    Kedves Cicmica,

    L alakú lakásoknál megoldható úgy a bágua-térkép felhelyezése, hogy a lakást 2 részre, két téglalapra osztjuk és mindkét részre külön-külön felhelyezzük a térképet. Így persze minden területből 2 lesz, így minden életterületet két helyen is erősíthetünk - ez előnyös például a Te esetedben is, mivel WC-ben nem nagyon szabad fengshuizni (azonkívül, hogy a WC fedelét léecsukjuk és kis tükröt teszünk kívülről az ajtóra). A buddha szobrot ne tedd a WC-be, annál tiszteljük őt jobban. . . !:) A bejárati ajtó nélküli lakás-félnek a bejárati oldala az a rész, ahol a másik részhez kapcsolódik, ahonnan az energia jön. (Bízom benne, érthető. . . :)) A másik lehetőség, hogy megvizsgálod, milyen problémáid vannak az életedben, mely életterület szorul orvoslásra? Így kiderülhet, hogy hiányterület-e vajon az L négyszöghöz hiányzó része? (Általában sajnos az. . . )
    Iránytűvel való beméréssel is meg lehet keresni a gazdagság területét a lakásban, ez mindig a DK-i "szelet".
    előzmény:
    Cicmica (65)
     
  12. 2002. december 11. 11:0265.
    Kedves Padua! Mióta a feng-shuiról olvastam, bennem is rengeteg kérdés felmerült. Pl. az én lakásom L alakú, de úgy, hogy közel egyforma méretű az L mindkét szára. Így képtelen vagyok eldönteni, hogy nálam vajon segítő többlet van-e, vagy pedig hiányzó rész? Ezenkívül ami még nagy problémám, hogy a Gazdagság terület pont a fürdőszoba, wc, kamra helyiségekre esik. Ami ha jól tudom nem túl szerencsés. Ezt hogyan tudnám orvosolni? A wc ablakába már tettem egy kis buddha szobrot. És kaptam egy kínai pénzérmesort, piros szalaggal átkötve, de nem tudom azt hová tegyem? Ha tudsz néhány ötlettel segíteni, előre is megköszönöm!!
    előzmény:
    padua (64)
     
  13. 2002. december 5. 10:0764.
    Kedves Ariel,

    a számítógépek valóban fokozhatják a lakás zavaró hatásait, a sok ablakon kívül még erősítik a yang energiát - amelynek ekkora mértékben semmi keresnivalója egy magánlakásban. . . Komolyan fontolóra vannék egy energiaszint-mérést a lakásban és egy nagyobb átalakítást, de ehhez szakemberekre van szükség. E-mailben válaszoltam bővebben!
    előzmény:
    arielariel (63)
     
  14. 2002. december 4. 00:4763.
    Kedves Padua!
    Igen koszonom valaszat. Nagyon jol latja a helyzetunket, mert tenyleg orokos tulporgesben vagyunk. Eddig erre nem is gondoltam, hogy ez is lehet az oka, mivel orokosen rohanas az egesz napunk. A ferjem ejszakankent nem alszik jol, azt allitja a munkaja miatt. Pedig mar a matracunkat is kicsereltuk laticere es kizarolag fabol van a tartoja is. Ami meg igen erdekelne, hogy zavaro korulmeny lehet e az, ha a lakasunk alatt egy szamitogepekkel uzemelo iroda van. Kb. 5-6 szamitogep uzemel 8-20 oraig. Pontosan a lakasunk alaprajzanak megfelelo az iroda is. Igy a haloszobat sem tudjuk athelyezni mas helyre. Igazan nehez megoldast talalni!!????
    Nem tudom mi tevo legyek???
    Udv. Ariel
    előzmény:
    padua (62)
     
  15. 2002. november 22. 09:3062.
    Kedves Ariel,

    a leírás alapján pontosan érthető, mi a fő gond a lakással (köszönöm a részletességet!:)). Bizony, egy lakás legfőbb "feladata", hogy az ott élőknek biztos menedéket nyújtson. Egy huzatos, tele-ablakkal-ajtóval ház ezt a biztonságérzetet nehezen tudja megadni. Egy ilyen típusú lakás pl. egy tengerparti nyaralónak kiváló, sőt ideális - szinte a kint a természetben érzi magát az ember, nagyszerűen lehet relaxálni, pihenni. De egy városi lakásban, ahol szomszédok és utcazaj vesznek körül, bizony KELL az embernek a biztonságot nyújtó "négyfal"! Javaslatom mindenekelőtt, hogy egyezzenek meg, pl. a nappaliban melyik erkélyajtót használják kizárólag. Ez az energia áramlása szempontjából (is) fontos: most huzatosan, "kaotikusan" áramlik a csi a lakásban (a leírás alapján), ezt kell megszűntetni. Amelyik ablak/erkélyajtó elé lehet, tennék állandó sötétítőfüggönyt. Gondolom, 1-2 ablakon keresztül is elég fény jut a helyiségbe? A lényeg, hogy a sok-sok üveg helyett biztonságot nyújtó "kuckókat" létesítsünk, legalább így függönyök segítségével. (Érdekes egyébként, hogy a férje nem érzékeli a huzatot és azokat a problémákat, amelyeket Ön. . . ? Meghűléses betegségek vagy "túlpörgött" életvitel nem jellemző Önökre? Ilyen lakásban ezeket tudom elképzelni esetleg fő problémának. . . )
    előzmény:
    arielariel (61)
     
  16. 2002. november 21. 00:2961.
    Kedves Padua!
    Latom az irasain igen sokat tud a Feng Shui-rol. Nekem is van egy jo par konyvem rola, nehany eve kezdett a erdekelni tema. Viszont a sajat helyzetemben igen tanacstalan vagyok. Sok valtoztatast tettem a lakasunkban, de nem tudom mi tevo legyek. Ugy erzem magam itthon, mintha egy lyukas sajtban elnek. Mar egy csomo dolgot elkovettem, de nem igazan jovok ra, mit is kellene igazabol tennem.
    A tema a kovetkezo: a lakas amibe elunk teglalap alaku, de a gazdagsag sarokbol egy darab hianyzik, ezert ebben az iranyban az erkelyre viragokat telepitettem, ami szimbolizalja a penzt. Pl. elevenszulo es gumifa / a pontos nevuket nem tudom/ a gumifa kifejezetten kerek es husos levelei igazan penzformara hasonlitanak /nekem/ viszont az elevenszulot azert gondoltam oda, mert talan "penz szuli a penzt" ??
    A legfobb problemam igazabol az, hogy a bejarat deli fekvesu a lakas eszak fele nez. A lakast kelet, eszak es nyugat iranybol egy folyamatos U alaku erkely veszi korul. Ebbol kifolyolag szinte minden helyisegbol egy ajto nyilik ra. Amint belepunk a lakasba a nappaliba talaljuk magunkat. Itt van ket uvegajto, kelet es nyugat iranyban, majd a delrol eszakra nezve kb. a bejarati ajtoval szemben/eszak fele/ van egy ajto ami a kozlekedo folyosot koti ossze a tobbi helyiseggel. A kozlekedorol balra /nyugat/ egy kis kiszolgalo helyiseg /mosogep, leontokagylo, WC. / aminek az ajtaja az erkelyre nyilik. Tovabb a konyha szinten nyugat fele az erkelyre nyilik. / Itt nem a belso ajtokat kell erteni, hanem a kulso uvegajtok, amik az ablakokat helyettesitik/. Tovabb jobbra az egyik kisebb szoba /keletre/ szinten uvegajtoval az erkelyre. Eszak fele haladva, szinten jobbra van a furdoszoba, ennek is uvegfal talakozasa az erkellyel. Elore a haloszoba a kozlekedo vegeben /eszakra - kelet/ az uvegajtaja pedig keletre nez. E mellett balra van egy masik szoba /eszak - nyugat/ aminek az uvegajtaja eszakra nez. Szoval nem tudok meg szelloztetni sem, hogy ne talajam magam huzatba. Egy idoben meg lehetetlen kinyitni az egymassal szemben helyezkedo ajtokat, mert a huzat mindent kivisz. A lakason 7 azaz HET ajto nyilik az U alaku erkelyre. Igen zavar, nem erzem magam biztonsagban. Sokszor megijedek amikor a parom kimegy az egyik ajton es nem veszem eszre, visszater a masikon ahol epp nem varom. Sajnos a parom nem hisz ezekben a Feng Shui-s dolgokban. Az erkelyek is igen hosszuak, amit igyekeztem viraggal elvalasztani, de kivulrol nem lehet tenni semmit, mert epitesileg /a kulsot megvaltoztatni /nem adnak ra engedelyt. Mit tegyek, hogy jol erezzem magam ebben a lakasban????? A ferjem teljesen elegedett ezzel a helyzettel, szerettem volna elkoltozni, de O nem egyezik bele.

    Bocsanat, hogy ennyire reszletesen irtam le, de szerettem volna, ha ertheto amit akarok kerdezni. Koszonom a turelmet. Udv. Ariel
    előzmény:
    padua (60)
     
  17. 2002. november 13. 13:1660.
    Kedves Beehive,
    az iránytű- és a forma iskola Kína két különböző területén alakult ki. Ahol a domborzathoz tudtak viszonyítani, ott a forma iskola jött létre, a sík területeken az égtájak szerint "fengshuiztak". A két hagyomány, a kétfajta látásmód egyaránt igaz és helyes: mint ahogyan másban sem, itt sincsenek abszolút igazságok, nincs tökéletes feng shui sem! JoBBá, harmonikusaBBá tehetjük a környezetünket, ezáltal sikereseBBé és boldogaBBá magunkat. Az iránytű iskolát általában hatásosabbnak tartják, mivel az égtájak ugye állandóak, városokban nehéz a domborzati viszonyok szerint rendezni a környezetet (bár nem lehetetlen), viszont a bagua-térkép felhelyezése egy lakásra a bejárathoz viszonyítva egyszerűbb - így nyugaton ez az elterjedtebb változat. . . Saját tapasztalatom is az, hogy az iránytűvel való munka nagyobb eredményeket hoz, én ezt ajánlom. De a forma iskola is hatásos segítség, főként inkább rövidebb távú megoldásokat hoz.
    előzmény:
    Beehive (59)
     
  18. 2002. november 9. 13:1959.
    Szia Padua!
    Én azt nem értem, hogy hogyan működhet egyaránt az iránytű- és a forma iskola? Az iránytű módszerrel betájolt lakásunk területei eggyel odébb csúsznak, ha a forma iskola szerint teszem rá a báguát. Tehát ami a forma iskola szerint az önművelés és tudás területe, az az iránytű iskola szerint a karrier területre esik. Hogy működhet mind a kettő egyszerre???
    előzmény:
    padua (58)
     
  19. 2002. október 16. 10:2858.
    Kedves Elestirne,
    hatalmas, üres padlóvázákba nem is feltétlenül érdemes bármit tenni: a TUDÁS területét önmagukban is nagyon jól erősítik! (Az üres agyagkorsó "megtöltésre" vár jelképesen is, akár tudás, bölcsesség, tapasztalatok által!) Ha kerámiából vannak, akkor a tudás területén a föld elemet is erősítik - így duplán előnyösek itt!:) Szerintem hagyd őket üresen.
    előzmény:
    elestirne (57)
     
  20. Torolt_felhasznalo_522272
    Torolt_felhasznalo_522272
    2002. október 15. 18:3857.
    Kedves Padua! Hatalmas, üres padlóvázákba mit lehetne tenni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. október 7. 10:1156.
    Kedves Elestirne,

    először is nincs olyan nagy probléma, amelyet ne lehetne orvosolni, vagy legalábbis enyhíteni!:) Sorban a kérdéseidre a válaszok:
    1. Ajtóval szembeni ablakon függöny feltétlenül legyen! Emellett tehetünkaz ablakra ablakképeket, amelyek lehúzható üvegfestékkel festhetőek (pl. a sablont egy átlátszó dossziéba teszed, a tetején festesz, megszárad, lehúzod, ablakra teszed), de lehet maradandó festményt is alkotni. Az ablak közepén legyenek a képek, lehet több apróbb is vagy egy nagyobb, lehetőleg kerek, színes - illetve az életterületnek megfelelő színűek és témájúak. (Ablakra szegély festése vagy ragasztása a méretek módosítása érdekében történik, ez más!) 2. Igen, használhatsz szalagokat. Ha csak teheted, használj inkább növényeket, futót, nagyobb kaspóban magasabb kerek levelű növényeket. Nagy kendők is nagyon megfelelőek, hálószobákban mutatnak különösen jól!:) 3. A lépcsők a "leggaládabbak" a lakásban, bárhol is fussanak - és igen, a bejárattal szemben különösen rossz a hatásuk, az emeletre rohan a csi (sá), a földszintre nem jut. . . Az ajtóban egy gyöngyfüggönnyel lehet lassítani a csi áramlását - ha pedig van lépcsőforduló, ide a bejárattal szembe egy nagy tükröt tegyetek! 4. Ha a hálóban van, érdemes letakarni a monitort (nem a gépet) egy természetes anyaggal (pl. vászonnal) - mivel tükörként működik a képernyője. A számítógép, montior, TV amúgy is nagy elektroszomg-felhővel rendelkezik, ezért inkább a nappaliban, dolgozóban a helyük. Ha kihúzod a konnektorból, nem gyullad fel. . . Javaslok még egy darab rózsakvarcot a monitor/gép tetejére, gyengíti az elektroszmogot - vagy egy cserép fokföldi ibolyát, bár szegény el fog pusztulni egy idő után (de inkább ő mint mi. . . :() 5. A bágua térképet forma iskola szerint a bejárathoz kell igazítani (tudás-karrier-utazás vonala a bejárat falához), az iránytű iskola szerint a bejárat irányát mérjük be és eszerint tájoljuk be az egész lakást. Mindkét módszert használják, működik. (Szerintem jól csináltad!) Mindenesetre csak könyvekből sajnos nem lehet megtanulni a FS-t, szükség van tanárok, tanítók tapasztalataira is, hogy az ember ne összezavarodjon, hanem egyre inkább otthon érezze magát a témában. . . Persze ezzel is úgy van, mint más területekkel: minél többet tudsz, annál inkább rájössz, hogy keveset tudsz. . .
    előzmény:
    elestirne (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_522272
    Torolt_felhasznalo_522272
    2002. október 5. 19:4555.
    Kedves Padua! Kérdés 1. Szinte minden ajtónkkal szemben ablak van. Említetted, hogy üvegfestéssel ezen lehet segíteni; elég ha csak szegélyt festek rájuk? Vagy nagyobb képek kellenek? Kérdés 2. A szobasarkok enyhítésére lehet használni odaerősített színes szalagokat? Kérdés 3. Ha lakás főbejárata egy lefelé futó lépcsővel szemben van, mit lehet tenni? Tükröt tenni az ajtóra? Kérdés 4. Attól félek, ha letakarom éjszakára a számítógépet (oda illő színű anyaggal), esetleg felgyulladhat. Egyáltalán jót tesz, ha letakarom? Kérdés 5. Minél többet olvasok, annál jobban belezavarodom a dologba. Na már most, kételkedem, hogy jól használtam-e eddig a bágua térképet. Eddig úgy csináltam, hogy megrajzoltam az alaprajzot, és megjelöltem rajta a 4 égtájat. Készítettem egy átlátszó irattartóból bágua térképet és ráhelyeztem úgy a térképre, hogy pont dél felé nézzen a hírnév terület (délkelet-dél felé néz a főbejárat), de most azt látom hogy úgy kell, hogy pont a főbejáratra kell helyezni a hírnév kockát. Tkp nem tolódnának annyira el a részek, de mégiscsak számítana. Szóval: Padua, segíts!!!!!!!!!
    előzmény:
    padua (54)
     
  23. 2002. szeptember 17. 12:2754.
    Kedves mariabocs, írok priviben is, de javaslom, hogy az interneten keresőn keresztül magyar oldalakon keress rá a "feng shui" kifejezésre - biztos vagyok benne, hogy találsz több jó helyet, ahol érdemes elvégezni a tanfolyamot. :) (Feltétlenül kérdezz rá azért, hogy az ott tanító tanárok hol és hogyan szerezték a tudást a témában!) A másik kérdésedre csupán az alaprajz láttán tudnék választ adni. Olyan is előfordul pl. , hogy egy L alakú lakásnál 2 bagua-térképet fektetünk az alaprajzra, hogy ne kelljen sok hiányt orvosolni. . . Minden eset egyedi. A bagua térképet mindig úgy kell elhelyezni (ha nem az irányű módszert választod), hogy a tudás-karrier-utazás területek vonala legyen a bejárat felőli oldalon. . . Itt a fórumban is írtam már talán, hogy én nem így, hanem iránytűvel dolgozom, úgy pedig lehet, hogy nem is olyan vészes az az alaprajz. . . :) A hosszú folyosók, ajtóval szemben ablak orvoslására is több módszer van, nagyban függ a konkrét lakástól, annak stílusától, a lakóktól, stb. a használandó módszer. Ja, és minden hiányterület pótolható, orvosolható, nem kell aggódni!:)
    előzmény:
    mariabocs (52)
     
  24. 2002. szeptember 17. 09:1453.
    Kedves zsófilla,
    anélkül nem foglalkoznék vele és nem hinnék benne, hogy konkrét, "saját bőrömön" tapasztalt hatások ne értek volna. . . :))
    előzmény:
    zsófilla (51)
     
  25. 2002. szeptember 16. 22:2752.
    Szia Padua! Több dologban is szeretném a tanácsodat kérni. Egyrészt: hol lehet Budapesten jó feng-shui tanfolyamot találni? A második a lakásunkkal kapcsolatos. Egy régi bérházban lakom, amelyet kettéválasztottak, ezért meglehetősen furcsa az alaprajza. Elvileg téglalap, de nagyon amorf módon. A bejárat (ami északra nyílik) pl. egészen a bal oldalon van. Ettől balra már nincs is szoba. . Jobbra van a konyha, mögötte a fürdőszoba. A bejárattal szemben nyílik egy hosszú folyasó (naná, hogy épp egy ablak van szemben) és egy hatalmas szoba, majd jobbra még egy szoba. Most akkor a balra eső (azt hiszem család-bölcsesség-boldogulás) területek teljesen hiányoznak? Vagy ilyenkor hogyan kell elhelyezni a bágua-térképet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top