Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. 2002. szeptember 16. 21:2251.
    Én valami olyasmiről olvasnék, hogy hozott-e valakinek konkrét változást, ha a feng-shui szerint alakította át a lakását.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. szeptember 16. 10:5950.
    :)) Hát. . . az előttem szólók rátapintottak a lényegre. . . :) Bár, mint mindennek, amiben hiszel, ennek is lehet pozitív hatása - ha arra gondolsz, hogy ez segít és magabiztosabbá tesz, de tudsz tőle nyugodtan aludni, csináld bátran! A feng shui ehhez képest attól más, hogy NEM (csupán) attól működik, az ember hisz benne vagy sem - egy lakás, ház, iroda berendezése tudat alatt hat az érzékeinkre és ettől (anélkül, hogy a tudatos térrendezésről bármit tudnánk) kellemesen vagy kényelemtlenül érezhetjük magunkat egy helyiségben. A feng shui tudomány, nem hit kérdése. :)
    előzmény:
    elestirne (47)
     
  3. 2002. szeptember 14. 19:5449.
    Élettani jelentősége van: egyenesen tartja a gerincet. :)
    előzmény:
    elestirne (47)
     
  4. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2002. szeptember 14. 17:0548.
    Ha tankönyvet teszel a fejed alá akkor belemegy a tudás a fejedbe éjjel és nem kell megtanulni:))
    előzmény:
    elestirne (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_522272
    Torolt_felhasznalo_522272
    2002. szeptember 13. 20:3847.
    S vajon milyen hatása van a párna alá tett könyvnek? Tegyük fel, tankönyv, de lehet akár szórakoztatóbb irodalom, s nem zavar, nem nyom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. szeptember 13. 09:3446.
    Szia zsófilla, volt szerencsém elemzéseim során nekem is olyan lakásokhoz, ahol a fürdőszoba esik forma iskola szerint (!) a gazdagság területére. :) Ha így van, a víz elem jelenléte tulajdonképpen nagyon jó - de mindenképpen törekedni kell a lefolyók eltakarására, javaslom például az egyszerű műanyag szűrőt. A fürdőnek kell a lakásban a "legpöpecebbnek" lennie, ne sajnáljatok egy kis plusz kiadást az igényes csaptelepekre, kicsit drágább csempére: a gazdagság sarokban minden ami igényes, ami gazdagságot, jólétet jelent és sugároz, az nagyon jó hatással van Rátok!! Nézd meg a fürdőszobád: mit tükröz? Mivel tudod "csillogóbbá", gazdagabbá tenni? A "szokásos" jelképek, mint zsákos kis buddha szobor, a pénz bármilyen megjelenési formája tovább aktivizálja a területet. A gazdagság területe fa elemű: selyemvirág például szintén nagyon jó ide, színesíti is a rideg csempéket. Még egy megjegyzés: könnyen elképzelhető, hogy ha irányokat mérünk be a lakásodban, egészen máshová esik a gazdagság területe - és ezzel a módszerrel hosszabb távra harmonizálhatjuk a lakást. Ehhez kérd tanácsadó seígtségét!
    előzmény:
    zsófilla (44)
     
  7. 2002. szeptember 13. 09:1645.
    Szia elestirne, ennek megválaszolásához a hálószoba funkciójából kell kiindulnunk: a hálószobának a lakáson belül mindenképpen egy meghitt, csendes zugnak kell lennie (yin minőség), mind az alvás, mind a szerelem szempontjából. Amennyiben a könyvek az ágy mellett a kikapcsolódást, a lazítást, az elmélyülést szolgálják, úgy természetesen nem baj, ha "kéznél vannak" alvás előtt. Viszont tankönyvet vagy hasonlót biztosan nem tartanék a fejem mellett! Még egy szempont: olyan könyveket tarts ott, amelyeket valóban forgatsz és olvasgatsz - "csak" tárolásra ne használd az ágyad melletti-alatti helyeket!
    előzmény:
    elestirne (43)
     
  8. 2002. szeptember 12. 20:5744.
    Nálunk a fürdőszoba esik a gazdagság területére, ráadásul a szomszéd diófája teljesen beárnyékolja azt a kis ablakot is, ami van. Próbáltam szélcsengőt akasztani az ablakba, megfelelő színeket használni, de semmi. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_522272
    Torolt_felhasznalo_522272
    2002. szeptember 12. 18:5543.
    Milyen hatása van az ágy melletti könyvhalomnak? Egyik könyv azt írja jó, másik, hogy rossz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. szeptember 12. 09:1042.
    Szia Dodus, íme egy jó könyv, amely amellett, hogy lebilincselően érdekes, tartalmazza a tértisztítás és "felszentelés" folyamatát: Karen Kingston: Tértisztítás és feng shui (Megszentelt területek)

    Ebből magad is elsajátíthatod a szertartást olyan mértékben, hogy a saját lakásodra alkalmazni tudd. Sok sikert!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416424 (41)
     
  11. 2002. szeptember 12. 07:5941.
    Sziasztok! Engem is foglalkoztat a feng-shui, új lakásunk kialakításánál már próbáltuk a színeket, tárgyakat kicsit eszerint válogatni. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudom, hogy van valamilyen a házat megszentelő szertartás. Lehet, hogy nem megfelelő kifejezést használtam, de talán értitek, hogy mire gondolok. Szóval mielőtt beköltözünk, szeretném ezt megejteni, vagy ha lehet később is, akkor a költözés után. Ha valaki ismeri ezt a szertartást, kérem írjon róla. Köszönöm szépen. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. szeptember 11. 13:4740.
    szia padua, de jó, hogy újra itt vagy köztünk :)) reméljük jól pihentél! azt odáig értem, hogy a területeket ki lehet egyensúlyozni, de attól még az ember szintjén egy adott irány kedvezőtlen marad. ha én az adott elemnek megfelelően erősitek, harmonizálok egy területet, akkor már házon belül egy kedvezőtlen irányba eső terület már nem is annyira kedvezőtlen? vagy leginkább az a lényeg, hogy harmónia, rend, tisztaság legyen az adott elemmel összefüggően és az embernek is legyen kellemes érzete? vagy mondjak konkrétumot?
    előzmény:
    padua (39)
     
  13. 2002. szeptember 10. 10:3939.
    Szia Kéklótusz, a lakók kedvező-kedvezőtlen irányait kell összevetni a ház irányaival és eszerint orvosolni. Gyakorlatilag ha a lakás kedvezőtlen irányait megfelelő színekkel orvosoljuk az elemek szerint, az már félsiker. A lakóknál pedig a saját szoba ill. közös helyiségek (pl. nappali) fontos, itt kell személyre szabottan harmonizálini, ez minden esetben nagyon egyéni lehet, de itt is az elemeket kell figyelembe venni természetesen.
    előzmény:
    Kéklótusz (35)
     
  14. 2002. szeptember 10. 10:3638.
    Tücsike, priviben ment a válasz!:)
    előzmény:
    V.Tücsike (34)
     
  15. 2002. szeptember 10. 10:3337.
    Szia lola11, elsősorban cserepes növényeket ajánok, nem hiszem, hogy azokat bárki kitiltaná az irodából. . ? (Remélhetőleg. . . :)) Ha irattartód van, annak sem muszáj szürkének vagy feketének lennie - talán egy kis plusz befektetést megér, hogy vegyél magadnak sajátot egy íroszerboltban, ami valóban tetszik (mondjuk napsárgát!:)) és ne az egyen-cégest használd. Ugyanez vonatkozik az egyen-műanyag ceruzatartóra: nekem egy (saját, szalvétatechnikával készített:)) kis kerámia kaspó van az írósztalomon az irodában a cerkáknak, hozzá megfestett nyersfa ikeás álló irattartóval - hát sokkal jobb érzés mellettük dolgozni, mint a fekete volt. . !:)) A feng shuihoz tartozik minden, ami harmóniát sugároz és amitől jobban érezzük magunkat, csak bátran!:)
    előzmény:
    lola11 (33)
     
  16. 2002. szeptember 10. 10:2736.
    Szabin voltam egy hétig, most vagyok újra, úgyhogy válaszolni is tudok végre!:) Az íróasztallal kapcsolatban a legfontosabb a REND, enélkül ne is pakoljunk ki kis szobrokat, egyebeket, mert semmi értelme. Mindig csak azok a papírok, könyvek, dolgok legyenek elöl, amelyeket aktuálisan használunk. Az ergonómia is rendkívül fontos - vagyis logikusan, ha balkezesek vagyunk, ne jobbra tegyük a ceruzatartót. . . Az íróasztal formája is fontos, a hagyományos téglelep alak a "pénzcsináló", végrehajtó-asztal, amelynél feladatokat végrehajt az ember. Az amorf, fura, "dizájnosan formatervezett" asztallapok a kreatív dolgozóknak, grafikusoknak, tervezőknek kiváló, ihletet ad! Rengeteg egyéb részlet, szempont van, ha van konkrét kérdés, arra talán egyszerűbb válaszolnom (akár priviben is). . .
    előzmény:
    elestirne (32)
     
  17. 2002. szeptember 6. 14:2535.
    sziasztok, szia padua! bennem most az a kérdés bizsereg - iránytű iskola szerint - hogy ha valaki olyan lakásban, házban lakik, amelynek kedvező és kedvezőtlen irányai nem azonosak a saját születési száma szerinti irányokkal, akkor melyiket kell figyelembe venni, a házét vagy a lakóét? főleg, ha több lakóról van szó. . . . jó hétvégét mindenkinek és köszönöm !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. szeptember 5. 23:2734.
    Kedves Padua!Mint sokan mások a topicon, én is most kezdtem el érdeklődni a feng shui iránt. Szeretnélek megkérdezni, milyen könyvet ajánlasz, amit a leginkább jónak tartasz? A másik kérdésem, hogy ha összegyűjtöm a pontos adatokat, tudnál-e nekem segíteni priviben? Van egy kisfiam, aki magatartászavarral küszködik, és szeretnék mindent kipróbálni, hogy kicsit segítsek rajta, és magunkon is, mert néha bizony nem könnyű vele. Most szeretnék változtatni pár dolgot a házunkon, és ki tudja, lehet hogy ez is közelebb vinne egy picit a megoldáshoz! Előre is köszi!
    előzmény:
    padua (31)
     
  19. 2002. szeptember 2. 11:4233.
    Sziasztok! Dolcsihoz hasonlóan (a topic kapcsán) most kezdem én is foglalkozni a feng shui-val. De még csak könyvekböl gyűjtöm az ismereteket. Ha az ember az a napja nagy részét a munkahelyén tölti és itt vajmi kevés beleszólása vana térrendezésbe, a színekbe. . . stb. Mit tanácsoltok mivel lehetne még kellemesebbé varázsolni ezt a helyet? Bár embereket sajna nem lehet áthelyezni, lecserélni :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_522272
    Torolt_felhasznalo_522272
    2002. augusztus 30. 19:1832.
    Itt az iskolakezdés. Hasznos tanácsokat szeretnék, főleg íróasztalra alkalmazva. (Bár szomorú az éve eleje, legalább a tanév eredményes legyen. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. augusztus 29. 17:1231.
    Kedves docsi, sajna egész nap dolgozom, néha van időm benézni, de attól még jövök (és gondolom mások is benéznek néha. . . )!:))) Hagyományosan mindkét térképfajtát használják, egyik sem jobb a másiknál. Általában a 9-es felosztást az ún. "forma iskola" használja, ez a bágua térkép. A 8-as felosztást iránytűs méréseknél használjuk. A forma iskolát személy szerint az iránytű módszer kiegészítésére használom, mivel ez utóbbival hosszabbtávú eredmények érhetőek el, a tájolást nagyon fontosnak tartom - sajnos ezzel a szakirodalom kevesebbet foglalkozik, az érdeklődők számára az egyszerűbb megoldást írják le általában. (A kétfajta megközelítésnek történelmi okai vannak egyébként, Kína különböző részein alakultak ki annak idején. ) Örülök hogy segíthettem, padua
    előzmény:
    docsi (24)
     
  22. 2002. augusztus 29. 17:0630.
    Kedves kuszkusz, erről valóban rengeteget lehetne írni (vagy beszélgetni is:))! Valószínűleg azért ezeket a színeket használod, mert jelenlétükben megnyugszol, feltöltődsz, vagyis kellemesen érzed magad. Ez adódhat életszakaszból, de az uralkodó elemeidből is fakadhat. A zöld a fa elemhez tartozik, a piros a tűz elemhez (eddig nem meglepő, gondolom. . . :)) A két szín azért harmonizál, mert a fa táplálja a tüzet, tehát valóban szerencsés párosítás. Ezenkívül a zöld nyugalmat áraszt, a piros energiát ad általában, tehát megintcsak ezért jók együtt. Az, hogy Számodra, vagy a szobádon belül kellenének-e még más színek, ahhoz a lakásod alaprajza, egy iránytű, a születési adataid és egy szakértő kellene, aki segít ebben. . . Látatlanban többet sajnos nem tudok mondani. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851384 (23)
     
  23. Torolt_felhasznalo_571293
    Torolt_felhasznalo_571293
    2002. augusztus 29. 15:1129.
    Hol vagytok lányok??????? (meg fiúk, bocs)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_571293
    Torolt_felhasznalo_571293
    2002. augusztus 29. 15:1028.
    Hányat kell még írnom, hogy ne évüljön el???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_571293
    Torolt_felhasznalo_571293
    2002. augusztus 29. 15:1027.
    Ne hagyjátok elévülni a topicot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top