Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FOGAMZÁSGÁTLÓ ABBAHAGYÁS

agee
Létrehozva: 2005. Április 19. 14:00
Sziasztok!
Most szeretném abbahagyni a gyógyszer szedést,de légyszi írjatok,h mire számítsak..(vérzés,görcsök)...és,h kivel-mi történt utána(pattanások,mégha nem is volt előtte,fogyás,stb..)
köszi
  1. 2005. május 18. 11:52101.
    Mondjuk fogamzásgátlónak lehet tovább szedni. Orvos mondta. Nem is egy. De ha hízol akkor ne szedd. Bár soktól hallottam, hogy akármilyen fog. gátlót szed hízik tőle. Alkat kérdése szerintem. Minden fog. gátló káros egy szinten, de valahogy kell védekezni. Ez is a nők sorsa. . . .
    előzmény:
    Krisstar (100)
     
  2. 2005. május 18. 11:18100.
    fölöslegesen szedem, a bőröm amúgy sem annyira gáz, csak néha szokott egy-két patti kijönni, gondoltam ezek ellen jó a Diane, de már látom, hogy nem kellett volna ezt szednem! egy ideig semmit nem szeretnék szedni, hadd tisztuljon a szervezetem. Meg sokat híztam tőle. Nem éri meg.
    előzmény:
    lucika_ (99)
     
  3. 2005. május 18. 11:1599.
    Szia!

    Én nem híztam tőle semmennyit se. Miért akarod abbahagyni? Valami mást akarsz szedni? Lehet ez az arc pattanásaira jobban hat. Nem tudom, nem értek hozzá.
    előzmény:
    Krisstar (98)
     
  4. 2005. május 18. 10:5298.
    Szia! Nekem is ezt mondta az orvos: bármeddig lehet szedni és jó a bőrnek. Én híztam tőle egy csomót! Pattanásaim ugyan nincsenek, de a nyakamon, arcomon és a hátamon meg a dekoltázsomon sokszor jönnek elő nagy piros dudorok, amikkel nem lehet mit csinálni! Nem hat rájuk a pattanás írtó sem. Én abba akarom hagyni a szedését nyár végén!
    előzmény:
    lucika_ (97)
     
  5. 2005. május 18. 10:2597.
    Szia Andi!
    Én most voltam nőgyógyásznál. Kérdeztem tőle, hogy meddig lehet szedni a Dianet-t. Azt mondta ameddig akarom. De ezt nem vágom, hogy miért mond mindenki mást????? Mert ezt már nem egy nőgyógyásztól hallottam, hogy lehet szedni évekig is, mint egy normális fog. gátlót. Azt mondta, hogy ez is fog. gátló, csak ez kimondottan jó a bőrnek is. Hát ennyi. Mint irtad te is már elég régóta szeded. Nekem most augusztusba lesz 2 éve. Volt kis szünet, de akkor jöttek a pattanások.
    Az lenne a kérdésem, hogy te nem vetted azt észre, hogy néha előjön néhány kicsi pattanás a gyógyszer alatt is? Vagyis pattanásnak nem nevezhető, nem ronda, inkább kis folt. Te nem vettél észre ilyet? Jó mondjuk ez sok mindentől lehet, pl. olajos kaja, szotyi stb. Meg ugye menszesztől is lehet. Vagy neked tök tiszta az arcod?!

    Üdv:Luci
    előzmény:
    Andi80@ (96)
     
  6. 2005. május 15. 10:5396.
    Szia lucika!
    Én is ezt a gyógyszert szedem(ragyák miatt), már régóta! Ezzel kezdtem kb 4 éve, 2-3 kúrát csináltattak meg velem, majd át kellett állnom a Marvelonra, de attól kijöttek a ragyák, ekkor kaptam a Graciált, és egyszer csak azt mondta az orvosom, hogy visszaállhatok a Diane 35-re , mert kiderült, hogy nem is olyan erős, mint amilyennek gondolták. Azóta (kb 2-2, 5éve)ezt szedem. Tavaly év vége felé én is szüneteltettem kicsit, de csak 2 hónapot bírtam, mert eléggé elárasztottak a pattanások. Újra kezdtem, és biza kellett 6 hónap, hogy újra tiszta legyen az arcom. (Nekem a szám körül szoktak kijönni, főleg az államon. Már gondoltam rá, hogy valami allergia is lehet, nem?)
    Az egyik munkatársam is szedte egy darabig, és neki azért írták fel, mert kissé szőrös volt az arca, tehát a szőrnövekedéstől nem hiszem, hogy kell tartani! Pár kiló viszont jön mindig fel rám fokozatosan, de ezt nem teljes mértékben a gyógyszer rovására írnám, én is ellustultam kissé! :((
    Ez az én kis történetem. Jó olyannal beszélni erről aki ilyen gyógyszert szed, mint mi, mert már én is félek kissé, hogy "túladagolom" magam, bár sok nődoki kérdés nélkül felírja!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Üdv. :Andi
    előzmény:
    lucika_ (87)
     
  7. 2005. május 15. 09:5095.
    Az első menzesz általában ugyanakkorra jön meg, mintha még szednéd a gyógyszert, majd a 2. -nál és a 3. -nál bújik ki a szög a zsákból minden téren :).
    előzmény:
    agee (91)
     
  8. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. május 15. 00:3594.
    Szia! Megkérdezte akarok-e gyűrűt, nem volt szimpi, majd ránézett (mensi előtt 2 héttel) az arcomra "Mindig ennyi pattanása van?" Néztem rá, hogy hát jah. . (mivel még köv. héten jöttek csak ki igazán) és erre no akkor Diane 35 3-6 hónapig. . . . ennyi
    előzmény:
    lucika_ (90)
     
  9. 2005. május 15. 00:3193.
    Mikor jelentkeztek a pattanások, fura kimaradások, stb. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. május 15. 00:3192.
    Akinél jelentkeztek a negatív tünetek, annál mikor jelentkeztek, vissza tud emlékezni? mert még lehetnek nálam is. . . vagy nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 15. 00:3091.
    Húúú, lányok, megjött!!:)) 29 napra. . . lehet, h én is kivétel vagyok?:)) bár még ez nem jelent semmit. . . de nem érzek semmi "rosszat". . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. május 5. 16:1390.
    Szia!

    És te mire kaptad? Mert nálam az orvos PCO-nevű betegséget, vagy mit állapított meg. De olyan érdekes, hogy mindenki mást mondd. Én is hallottam, hogy nem lehet 1-2 évnél tovább szedni, az orvos meg azt mondta, hogy lehet.
    Én ezelőtt Trinordiolt szedtem. Az nem gondd, ha váltasz egyik gyógyszerről a másikra hirtelen? Mert talán már nekem is le kéne cserélni, de nem tudom, hogy ezt így lehet-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. május 5. 15:4989.
    Szia én 6. hónapja szedem, most kapok majd másikat, mert nem szabad hosszan. Én biza híztam, és hajjal semmi, viszont mellem is megnőtt és fasza csíkos lett (hirtelen növekedés ugye) patik kevesebbek, mensi kevesebb, kb ennyi. Jah mostanában fáj a fejem.
    előzmény:
    lucika_ (87)
     
  14. 2005. május 5. 15:4088.
    Sziasztok!
    Na, még semmi különös, de senki hnem írta konkrétan, h az abbahagyás után mennyi idő múlva jöttek elő a "tünetek". . mert nekem az abbahygás kb 3 hete volt, még most kellene csak megjönnie. . lekopogom, még semmi baj. . . de gondolom ez még kevés idő ahhoz, h bármi is kiderüljön. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. május 5. 15:2687.
    Sziasztok!

    Én Diane 35-öt szedek. Szed itt még valaki ilyet? Volt már, hogy abbahagytam, de előjött néhány pattanás. És utána elkezdtem szedni elmúlt. A hajammal nem tapasztaltam semmit. Hízni 1 kg-t se híztam a gyógyszertől, mondjuk nem vagyok az a hízos típus. Tapasztalt közületek valaki szőrnövekedést és esetleg a gyógyszerre gondolt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. Április 21. 08:5686.
    Olvasd el a 47. 48. hozzaszolasokat!!! :)
    előzmény:
    agee (85)
     
  17. 2005. Április 20. 22:4685.
    Amikor abbahagytad, akkor mi???:)
    én amúgyis rosszul voltam, mikor megjött, össze-vissza jött meg, nagy mennyiség, stb. . . a gyógyszer "áldás" volt. . de mint mindennek, vannak hátulütői. . és sajnos most kell meginnom a levét. . :(
    előzmény:
    CherryPie (82)
     
  18. Torolt_felhasznalo_658035
    Torolt_felhasznalo_658035
    2005. Április 20. 20:4184.
    3 évig szedtem Mercilont
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658035 (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_658035
    Torolt_felhasznalo_658035
    2005. Április 20. 20:4083.
    Én lassan 1 hónapja hagytam abba, de még nem jelentkezett hál istennek semmi extra, picit fájdogál néha a hasam, ennyi.
    előzmény:
    agee (81)
     
  20. 2005. Április 20. 20:0682.
    Igen, ez igy van, elegge egyeni.

    En amikor 6 evig szedtem azt a tri. . . valami nevu tablettat, az eg vilagon semii mellekhatast nem tapasztaltam, csak esetleg kicsit hiztam most hogy igy utolag belegondolok.

    Amikor meg abbahagytam. . . :s
    előzmény:
    agee (81)
     
  21. 2005. Április 20. 20:0081.
    Szerintem is az a "baj", hogy nagyon egyéni ez a dolog. . . :( szervezet válogatja. . és úgymond nincs jó vagy rossz tabletta, mert mindenkiből mást vált ki. . mégha ugyanarról a gyógyszerről is beszélünk. . .
    mindenkinek magán kell megtapasztalnia. . . érdeklődhet, véleményeket meghallgathat, mint én. . de igazából semmire sem jó. . mert senki nem tudja, h mi lesz a végkifejlet. . én sem. . . tegnap kellett volna bevennem a mensi után az első tabit, úgyhogy mostmár csak "várom" a hatást. . majd beszámolok. . nem tudom, h mennyi idő múlva fog jelentkezni bármiis, de gondolom nem pár nap múlva. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_230870
    Torolt_felhasznalo_230870
    2005. Április 20. 16:2180.
    ÉS Harmonet-et?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265544 (79)
     
  23. Torolt_felhasznalo_265544
    Torolt_felhasznalo_265544
    2005. Április 20. 16:1879.
    Sziasztok!

    Szed vagy szedett közületek valaki Lindynette 20-at? Érdekelne esetleges tapasztalotok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_230870
    Torolt_felhasznalo_230870
    2005. Április 20. 16:0078.
    Ja, és igen, a hajhullás is szépen megvan. Most, hogy alaposabban végiggondolom, kb. az idő is stimmel. Elképzelhető, hogy a rossz gyógyszertől vesztettem el hajdani sűrű, egészséges hajamat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_230870 (77)
     
  25. Torolt_felhasznalo_230870
    Torolt_felhasznalo_230870
    2005. Április 20. 15:5977.
    Sziasztok.

    Azt hiszem, hasonló cipőben járok. A volt nőgyógyászom 7 évig szedetett velem olyan bogyót, amit max. 2-ig lett volna szabad. Híztam, de évek alatt mindig picit, így nem volt feltűnő. Most viszont képtelen vagyok lefogyni, pedig nem is keveset kellene. A háziorvosom különböző kivizsgálásokra küld, hogy mi a baj, de mindenhol negatív minden leletem. Lehet, hogy a bogyó a bűnös? Kitudja. . . Most kaptam egy hiperszupert, aminek alacsony a hormontartalma, hátha lesz változás.
    Én sem tudom, kinek merjek hinni. . .
    előzmény:
    agee (74)
     

Címlap

top