Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hasplasztika

@vuka
Létrehozva: 2005. március 28. 06:39
Segítsetek kedves Sorstársaim! Terhességtől megnyúlt hasamat szeretném plasztikáztatni. Kérlek adjatok tanácsot, hova forduljak! Hallottam arról is, hogy bizonyos százalékát téríti a tb. Minden jótanácsot szívesen fogadok!
  1. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2005. Április 5. 21:1851.
    Sziasztok Lányok
    Hát gratula a mütét elött álloknak, és azoknak akik már túl vannak rajta.
    Nekem is álmom ezt végigcsinálni.
    Van itt valaki ainek képek is készültek és megosztaná velem?
    úúúúúúúgymegnéznéééééém :-))
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 5. 21:1750.
    Ha " csak " a heged csúnya, akkor neked nem hasplasztikai mütétre van szükséged, hanem hegkorrekcióra.
    Szaladj el megnézetni, és ne gyüjtögess, mert azt sokkal olcsóbban meg lehet úszni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952780 (44)
     
  3. 2005. Április 5. 20:5349.
    Szia

    Engem is a Szent Imrében műtenek, március 18-án jelentkeztem és július 3-án lesz a műtét. Sashegyi Mihály operál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952780 (46)
     
  4. Torolt_felhasznalo_952780
    Torolt_felhasznalo_952780
    2005. Április 5. 17:1948.
    Köszönöm szépen!!
    előzmény:
    vera70 (47)
     
  5. 2005. Április 5. 16:5747.
    A rendelésre tavaly dec. 13-án mentem el és május 5-re kaptam időpontot a műtétre. Ja és a Kelemen doki operál . . . a többi dokit nem tudom hogy milyen időpontokat osztogat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952780 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_952780
    Torolt_felhasznalo_952780
    2005. Április 5. 16:1946.
    Huha!nem gondoltam volna!Köszönöm szépen. És mennyi a várakozási idő a bejelentkezéstől számitva?
    előzmény:
    vera70 (45)
     
  7. 2005. Április 5. 16:1845.
    Szia! A hasplasztika TB támogatásra megy. A Sznet Imre Kórházban csinálják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952780 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_952780
    Torolt_felhasznalo_952780
    2005. Április 5. 15:4244.
    Szevasztok!Mennyibe kerül a hasplasztika?Nekem tönkretették a császárral. mindenki azt mondta, nagyon csunyán varrtak
    előzmény:
    vera70 (20)
     
  9. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 5. 15:4143.
    Tényleg hazamehetsz, a kórházban tartózkodás az csak 3-4 nap, de tulajdonképpen a varratszedés egyfajta kontroll vizsgálat is, hiszen a komplikációk az elsQ két hétben szoktak jelentkezni.
    Intézd úgy , hogy a varratszedésig itt maradj, vagy vissza tudj jönni. Az utazással járó tehermentesítésre / amennyiben 2 héten belül akarod megoldani/ szükséged lesz valaki segítségére. Például gondolj arra, hogy kicsit gyengébb leszel, nem lesz kellemes sokáig ülni, fájdalommal járhat a felülés, köhögés, nevetés is, /és nem emelhetsz 6 hétig/.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302185 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_302185
    Torolt_felhasznalo_302185
    2005. Április 5. 14:4342.
    Kyrra: Köszike a véleményt! Jobb előre tudni, mint aztán a mütét után vakarózni, hogy mit csináljak, ha még tovább kellene maradjak, mint a tervezett.
    Én Dr. Traub Alfréd -ot választottam, ő meg azt mondta, hogy általában 2-3 nap után a beteg hazamehet. No de azt nem mondta, hogy a közelbe kell maradjak azután is valamennyi időre.
    Van valaki aki hasonló cipőben járt, vagy épp ezután készül?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 5. 11:4641.
    Nem igazán vannak kötözések. Mútét után 1 héttel varratlazítás van amennyiben új a köldököd is, utána pedig a teljes varratszedés. Csak egy kicsi vékony tapasz fedi majd a sebet+a füzö. Nem hiszem, hogy jó ötlet másra bízni a varratszedést, nem is szívesen vállalja azt át más.
    Amennyiben valami gond lépne fel mütét után azt fogják mondani, hogy nem tartottad be az utasításokat és azért van. Minimun 18 napot szánj rá, hogy távol legyél a családtól, vagy hozzd öket is, mert így megnyugtatóbb a felépülés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302185 (39)
     
  12. 2005. Április 5. 07:2340.

    Íme egy link, hátha még nem láttad. Írigyellek, hogy te már itt tartasz, én csak barátkozom még a gondolattal, hogy belevágok. Sok sikert.
    http://www. adler-med. hu/hasplasztika. html
    Üdv. P.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880262 (37)
     
  13. Torolt_felhasznalo_302185
    Torolt_felhasznalo_302185
    2005. Április 4. 23:1939.
    Sziasztok! Én is hasplasztikára készülök a Telki korházba. A gondom az, hogy külföldi vagyok és nem igazán tudok meglógni három hétre a családomtól. Nem -e tudja valaki, hogy a műtét utáni kötözéseket lehet-e otthon folytatni? Volt-e már közületek, hasonlóan külföldről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_302185
    Torolt_felhasznalo_302185
    2005. Április 4. 23:1938.
    Sziasztok! Én is hasplasztikára készülök a Telki korházba. A gondom az, hogy külföldi vagyok és nem igazán tudok meglógni három hétre a családomtól. Nem -e tudja valaki, hogy a műtét utáni kötözéseket lehet-e otthon folytatni? Volt-e már közületek, hasonlóan külföldről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_880262
    Torolt_felhasznalo_880262
    2005. Április 4. 23:0437.
    Szia Vera 70! Én május 6-án megyek a Szent Imrébe, Kelemen Péter keze alá. Akkor remélem, hogy majd ott találkozunk. Én nagyon félek, hogy a hiúságomért kemény árat fizetek. Eleinte nem féltem, de anyukám gyűjti a plasztikai műtét ellenes cikkeket és álandóan azzal példálózik. Amúgy nekem is van két gyermekem az egyik 8, a másik2 éves. A család többi tagja, beleértve a férjemet is , támogat a műtétben.
    előzmény:
    vera70 (16)
     
  16. Torolt_felhasznalo_162010
    Torolt_felhasznalo_162010
    2005. Április 4. 16:1236.
    Wintersun: Neked mennyi időt kellett várni a bejelentkezéstől a műtétig? Nem minden kórházban ingyenes a hasplasztika? A Honvédba melyik dokit említetted, hogy jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 4. 15:5335.
    Teljesen rutinszerű volt a laborvizsgálat, nem volt nekem semmi bajom, de ott ezeket kérték. Mellplasztikám a hasplasztika után 1 évvel volt, kicsinyítettek.
    előzmény:
    Wintersun (33)
     
  18. 2005. Április 4. 14:5434.
    avadasz54: közben eszembe jutott még a Budai Honvéd kórház is, ott nagyon jók a dokik és az ár is, bár nem TB támogatott, de abszolőt reális az ár és jó kórház, személyesen láttam és van ott ismerős is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 4. 14:5233.

    avadasz54:Én az Erzsébet kórházban voltam, az orvost egy ismerős ajánlotta. Elég kedvező volt akkor az ár, csak közben privatizálták magukat és bizony már magánklinikai az árfolyam:( Pedig jó lett volna, ha az a doki csinálta volna a mellműtétet, aki a hasamat. . .

    Kyrra: én a probléma mentes esetekről beszélek, amikor simán rutinból mennek a laborvizsgálatok. Nekem a kórházbamenetem napjával együtt 3 hét volt a műtét és a lábadozási idő, utána mentem dolgozni, ment simán minden.
    De képzeld a mellkasröngtenem nem volt rendben, mert foltot találtak a tüdőmön és a CT vizsgálat ellenére az altatóorvos kért még egy véleményt a tüdőgyógyásztól, így egy héttel későbbre csúszott a mütétem, tiszta stresszben voltam. Később kiderült, hogy a folt a tüdőmön egy lábon kihordott tüdőgyulladás eredménye. . . . . A következő mütétemre amikor megyek két véleményt is kérek a tüdőgyógyásztól, nehogy megint gáz legyen, úgy hogy semmi bajom sincs:-)
    Láttalak téged a mellplasztika topicon is. Volt mellmütétet valamilyen fajta?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_162010
    Torolt_felhasznalo_162010
    2005. Április 4. 14:2832.
    Sziasztok!
    Más korházról nincs senkinek tapasztalata csak a Szt. Imréről? Hogy jelentkeztetek a hasplasztikára? Én most próbálok tájékozódni, hogy egyáltalán hogyan induljak neki, de hála Nektek, máris sok infót kaptam, ami csak jobban megerősít, hogy bele kell vágni. Ti hogy választottátok ki az orvost vagy a kórházat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 4. 10:4731.
    Ez nem volt abszulút negatív, de azt kérdezte lehet-e 1-2 hét múlva utazni.
    Azért írtam le, hogy tudja nem ajánlatos úgy tervezni az életet, hogy bemegyek, 4 nap múlva kijövök és tök jól nézek ki. Utazást fontolgat biztosan bőrödjei lesznek meg ilyesmi, tudnia kell, hogy nem emelhet 3 kg-nál többet 5-6 hétig.
    Számítania kell ilyen dolgokra is. A vágásról nem írtam semmit. Ő kérdezte, hogy lehúzódik -e.
    Hasi Uh-ra éppen azért küldtek el, mert a doki azt mondta, nem szeretné, ha kiderülne a műtét után, hogy epe, vese , vakbél, egyéb dolgok miatt a gyönyörű hasamat újra vágással rondítanák el.
    Nekem pici kockázat is bejött a képbe, mert folyadékgyülem alakult ki addig amíg nem tapadt vissza a bőr, amit utána antibiotikumokkal, meg leszívásokkal orvosoltak / szerintem ez is fontos infó, annak aki csak 2 hetet szeretne itt tölteni, ami persze nem jelenti azt, hogy ez nála is előfordul majd/
    Mindennek ellenére tényleg megéri!
    előzmény:
    Wintersun (30)
     
  22. 2005. Április 3. 15:5330.
    Szerintem nem kell ilyen negatívan beállítani a dolgokat:-)
    Jó orvost kell választani, több munkáját megnézni, beszélgetni, tájékozódni.
    Minden műtét után érez fájdalmat az ember. Én akkor lehet hogy szerencsés voltam, mert keveset éreztem. Vagy annyira elszánt és boldog voltam, hogy a fájdalom eltörpült az eredmény mellett:-)
    Nekem nem kellet hasi ultrahangra menni, sem nőgyógyászhoz, de persze minden kórházban másként követelik meg.
    Szerintem érdemes belevágni, nagyon jót tesz az eredmény az ember önbizalmának. Na persze valamit valamiért. . . mindenért meg kell dolgozni, kicsit szenvedni. . . de szerintem ez az életben mindennel így van és mindenhez pozitívan kell állnia.
    Aki erre a nagy műtétre elszánja magát tisztában van azzal, hogy mekkora vágása lesz és hogy nem egyik napról a másikra gyógyul meg.
    Nekem volt már laparaszkópiás epehólyag eltávolitó mütétem és azután sokkal több fájdalmat éreztem, pedig csak három pici vágás volt rajtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 3. 15:4029.
    Nem feltétlenül fog a méreted számokat csökkenni, de feszesebb tónusú lesz és ott ahonnan kimetszik a bőrt természetesen eltűnik a csík is.
    Repülővel lehet utazni, de nem emelhetsz 2-3 kilónál többet, jó pár hétig amennyiben a felső hasizmaidat is korrigálják. Fűzőt kell hordani 6 hétig éjjel nappal, ami talán a nyári időszakban kellemetlenebb. Varratszedésig nem tudsz fürödni, csak mosakodni, hogy a varratokat ne érje víz. A varratok végig bikini vonal alatt vannak, hová kell lehúzódjon:))
    Fájdalmas lesz hetekig a felülés, köhögés nevetés.
    Az egyik legkockázatosabb plasztikai műtétek egyike, tehát elófordulhatnak komplikációk is.
    Vizsgálatok nem tartanak soká, vérkép, vizelet, mellkas rtg, EKG, és hasi ultrahang kellett valamint a saját nőgyógyásztól egy papír, hogy egészséges vagyok nőgyógyászatilag.
    előzmény:
    @vuka (26)
     
  24. 2005. Április 3. 15:1428.
    Szia!

    A SAshegyinél azért kell sokat várni, mert nagyon sokan vannak nála, mivel TB-re megy a dolog. Ahol én voltam tavaly ott már a konzultáció utáni héten mehettem volna:-)
    A méret: XXl-ből sima XL lettem :-) Az akkori nadrágjaimat nem tudom hordani, mert fizikilag leesnem rólam:-)
    A terhességi csikok a leszedett bőrdarabbal együtt tünnek el és mivel a többi terület is feszes lesz, ezáltál az egész has bőre más tónusu lesz.
    Tornázni kb 6 hétig nem tudsz, hasizomgyakorlatból sokáig csak a felsőhasra való gyakorlatok mennek, az alsóhasi nem, azt kímélni kell.
    A laborvizsgálatokat nekem a háziorvos csinálta és egy hét alatt megvolt minden. A műtét miatt 3 napig kell kórházban lenned, viszont utána vissza kell járni kétnaponta kötözésre, aztán később varratszedésre, ami kb a 14. napon történik meg.
    Nyugodtan lehet utazni repülővel, jobb mint autóval ami rázkódik:-))) Nekem minden bajom volt az autóban kb két hétig:-))))
    Szóval szerintem kb 3 hétig kell itt lenned, hogy gyógyultan hazamehess.

    előzmény:
    @vuka (26)
     
  25. 2005. Április 3. 06:5927.
    A Sashegyi Milán doktornál is olyan sokat kell várni? Mi a tapasztalatotok lányok, minden orvosnál olyan sokat kell várni?
    előzmény:
    aakira (15)
     

Címlap

top