Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfit visszahódítani

DAncsa1
Létrehozva: 2005. március 25. 21:08
Hasonló témában indult topic, mégis azt kérem, hogy olyan emberek szóljanak hozzá a topichoz, akik voltak pro/kontra ilyen helyzetben.
A történetünk röviden:
A férjemmel 1 évnyi ismeretség után házasodtunk össze. Szerelmünk nagy volt, éltünk mint hal a vízben, semmiféle krízishelyzeten nem estünk át. Szinte rögtön teherbe is estem, aminek gyümölcse most 2,5 éves. Amikor ő született, kiköltöztünk egy nagyváros melletti kisvárosba. Igazából én ezt nem akartam, de a férjem teljesen "beleszeretett" a környékbe, házba, igazából nem tudtam meggyőzni, hogy nem nekünk való ez az élet, s mert az ő boldogságát is szem előtt tartottam, hát megvettük a házat, ahol kb 4 hónap alatt már ő is rájött, hogy ez nem nekünk való. A picivel teljesen elmagányosodtam. A barátaink, rokonaink, családtagjaink tőlünk 75 kmnyire laktak. Kint nem találtunk magunknak őszinte mély barátokat. Ez olyan kisváros, ahol gyerekeknek még egy játszótér sincs, kínomban kéretzkedtem be az oviba, hogy egy picit gyerekek között legyen a kisgyerekünk. A férjem -még így is elfogaható időben- este 19h körül járt haza. Egy ideig még velünk töltött egy kis időt, de mivel nem nagyon tudott mit kezdeni egy párhónapos csecsemővel, az én unalmas szoptatás-etetés-mosás-vasalás történeteim meg nem nagyon kötötték le, hát elhúzódott a dolgozó szobájába. Sokszor éjfélig is ott volt. Egyre rosszabbul éreztem magam. Nem csak egyfajta depressziós hangulat kezdett el bennem dolgozni, hanem már az is fájt, hogy miért nem foglalkozik a gyerekkel. Ahogy teltek múltak a hetek, ez a két érzés egyre nagyobb dühöt és elkeseredettséget váltott ki bennem. A végén már semmi nem volt jó, a férjem meg nem értette, hogy miért nem örülök a szép háznak, autónak a gyönyörű kisbabának. Sajnos nagyon sokszor elbeszéltünk egymás mellett házasságunk 3 éve alatt. Mondtam neki, hogy mi a baj, de ő csak az első évben mutatott megértést. Felajánlotta, hogy adjuk akkor el a házat és menjünk vissza a nagyvárosba. Ezek után meghírdettük a házat, de persze nem kellett ősszel már senkinek sem. A problémák pedig maradtak, de inkább mélyültek. Ha vitára, vagy veszkedésre került a sor, tulképp egyszer sem jutottunk kompromisszumra, csak valahogy a végén egyikünk, vagy másikunk feladta, abbahagytuk a vitát. Tavaly tavasszal azt mondta a férjem, hogy mi lenne, ha megszoknánk a házat. Persze, nem a házzal a körülményekkel volt gond. Mielőtt megismerkedtünk mindig jártunk társaságba, moziba, színházba stb. A gyerek születése után ez = 0-val. A hétvégén végre menni akartam, a férjem meg nem, mert ő egyész héten megy, meg különben is baromi messze van a város egy kis csecsemővel. A férjem egyre inkább elkülönült tőlünk. Amit nem is csodálok. Kinek van kedve hazatérni egy kedvtelen feleséghez. Aztán miután láttam, hogy a férjem nem nagyon foglalkozik semmivel ami itthon van, hát én is belekezdtem egy hobby-ba, tulképp egymás melletti szobában töltöttük az időnk nagyrészét... folytatom.
  1. Torolt_felhasznalo_748901
    Torolt_felhasznalo_748901
    2005. március 25. 22:1351.
    Te tudnal elni vele ezek utan. Tudnad tiszta szivedbol szeretni. . . ? Nem szurkalnad emiatt, hogy egy masik noert elhagyott. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (49)
     
  2. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 25. 22:1250.
    Keményen hangzik, de ne hagyd magad zsarolni. Inkább te ijessz rá. Ha akarja , adja be a válópert, és akkor majd hetente egyszer láthatja a gyerekét. Igenis hozd helyzetbe, hogy döntenie kelljen. Így megkap mindent és soha nem fogja elhagyni azt a nőt. Te meddig fogod ezt támogatni, barátilag segíteni? Én a te helyedben biztosan attól félnék, hogy le is néz, hogy ezt megteheti velem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (41)
     
  3. 2005. március 25. 22:1249.
    Na igen, igazad van. . . ha nem lesz ebből már semmi, akkor így is tesezek, de még bizakodok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (26)
     
  4. 2005. március 25. 22:1048.
    hát ez az. . ezt mondtam neki anno én is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (23)
     
  5. 2005. március 25. 22:0947.
    gyerek, mindig csak a gyerek. . . ezért alázza magát le a nemtudomhováig. . .
    előzmény:
    nagyadri (42)
     
  6. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 25. 22:0946.
    Ez nekem nem tetszik. . egy férfi számoljon azzal, hogy a barátnőjéböl feleség és anya lesz, aki nem "pörög" mindig, - nem folyton izgalom és szenvedély egy házaspár élete, hanem lehet biztonságos és nyugalmas is. Sajnos a pasik nagy része csak addig vágyik erre, míg meg nem kapja. Aztán a feleségére keni, hogy unalmas az élet, és azt állítja, hogy neki joga van az kalandra.
    előzmény:
    nok_apja (36)
     
  7. 2005. március 25. 22:0745.
    tudod azért könnyű egy pasinak ilyeneket leírni. de talán férjecske is hibás elégedetlenségben meg ürességben. mert valahol egyedül hagyta párját. könnyű hazamenni mindennapos teendőkből, ezer jónő közül, ezer barát közül egy távoli kis lakba, hol asszonynak egésznapi programja gyerekre vigyázni, nevelni és rendbetenni házat. volt egyáltalán választása? talán akkor, mikor egész házvásárlási ötlet felmerült. de ezt meg nemlehet előre látni. sokan vágynak nagyházra, kutyára, aztán a gyakorlatban ez úgy alakul, hoppá, tökegyedül vagyok, ha kilépek küszöbön, lélekse, nemhogy zsibongás, barátok, élet
    előzmény:
    nok_apja (36)
     
  8. 2005. március 25. 22:0744.
    Hát ha ez még visszafordítható folyamat, akkor csak most az egyszer nyeltem be természetesen! Ezt is csak azért, mert tudom, hogy én is hibás vagyok, de nem hülye!
    előzmény:
    *icecat* (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_748901
    Torolt_felhasznalo_748901
    2005. március 25. 22:0743.
    Es egy neveto harmadik elviszi a ferjet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (32)
     
  10. 2005. március 25. 22:0642.
    Örülök, hogy nem csak én látom így hanem most már te is! :-))

    Szerintem sem durvult el a kapcsolat közöttük, mert Dancsa okos nőnek tünik a viselkedéséből és helyzetkezeléséből következtetve. Sokan, akik itt hozzászóltak bizony ők ilyen esetben úgy eldurvították volna a kapcsolatot, hogy a visszaút, de nem csak a visszaút hanem két ember közötti normális kapcsolattartás sem jöhetne szóba. Pedig ahol már gyerek is van ezt nem lehet megtenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724701 (30)
     
  11. 2005. március 25. 22:0541.
    Igen, igazad van. A barátnőm is uezt mondta. A tapasztaltabb meg azt, hogy ha az általad javasolt döntést meghozom, akkor tuti beadja a válópert. . . Nem akarom hagyni magam én sem "kizsákmányolni". . . én is erre gondoltam, hogy nem hagyom, hogy ennyit jöjjön, hogy értse meg, hogy a döntésével ezt is választotta. Előálltam vele, mondjuk jól körül írtam az egészet, aztán nagy ellenállásba ütköztem. Még a végén én voltam az önző, hogy a gyerek érdekeit nem is nézem. Menjek el, míg ő ott van, ha gondolom, de neki hiányzik és szüksége van a gyerekére stb. stb.
    A történethez hozzá tartozik, hogy most anyagilag nagyon függünk tőle. Én gyesen 20ezerrel, gyerek meg csak szeptembertől megy oviba. . addig állást sem tudok nézni, mert hova. Szülőkre nem számíthatok.
    előzmény:
    Mifirc (16)
     
  12. Torolt_felhasznalo_368645
    Torolt_felhasznalo_368645
    2005. március 25. 22:0540.
    Talan nem erre a valaszra varsz DAncsa, de a te esetedet peldakepp kellene a nok ele allitani, miszerint:a gyerekvallalast alaposabban at kell gondolni!!
    Gyereket csak egy arra erett ferj oldalan erdemes vallalni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_748901
    Torolt_felhasznalo_748901
    2005. március 25. 22:0439.
    Az igaz, hogy en is arra vagyom, hogy ne legyek maceralva:)
    Hogy lehet valakivel tovabb elni ha ilyen modon ennyire nyiltam megcsal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724701 (30)
     
  14. 2005. március 25. 22:0438.
    a házasság nem véletlen jóban-rosszban:) és gyakran válságokba is kerül, de ezzel az erővel te ugyanúgy szerezhettél volna szeretőt, hiszen neked sem volt jó, amiben éppen voltatok:( nem köll mindig mentegetni a másikat. persze hogy szereted, de vajon ő szeret-e téged annyira, hogy fizetés asztalracsapása mellett ugyanúgy nőként és emberként is társa legyél?:( ha neki más kell, kiről árakodozik, engedd el. de engedd el egészen:( ne várjad hű kutyaként, mert nem érdemli meg:( ha rendbehozhatók még dolgok, nem úgy, hogy pölö szeretőcske ráun, ő meg visszamegy hozzád, természetesen, mit neked nagy ajándéknak kell venned. ő meg majd úgy tálalja, családja mégiscsak fontosabb. legközelebbi szeretőcskénél ugyanez lesz a helyzet:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (27)
     
  15. Torolt_felhasznalo_138705
    Torolt_felhasznalo_138705
    2005. március 25. 22:0237.
    Talŕn ő a valodi "Hülyepicsa". . . . ???????
    :-)
    előzmény:
    skic (28)
     
  16. 2005. március 25. 22:0236.
    Ez az egész nem kettőtökről, nem a férjedről, hanem RÓLAD szól. Arról, hogy te ÉRZELMILEG UNATKOZOL. Nem tölt ki ill. fel a férj, a gyerek, a rendezett anyagi környezet. Mindez-mindez nem elegendő. Mert már nem érzed azt amit akkor éreztél amikor mindezekre vágytál, amikor még küzdöttél, amikor cél lebegett előtted. És most hibát keresel (ami nincs) agyalsz és hibás következtetésekre jutsz. Mert ebben az állapotodban ha megszakadsz sem leszel képes kitalálni, hogy mi kell a párodnak, mi kell neked. Azt hiszed, te vagy a dolgokért a hibás és ha megváltozol, kedvesebb leszel apához az segít. Nem, nem segít. Talán még ront is a helyzeten. Mert mind ezektől a te érzelmi hiányérzeted nem elégül ki és továbbra is üvölt majd rólad a kedvtelenség, az elégedetlenség. Más kell neked és más kell a párodnak. NEKED SEMMI MÁS NEM KELL MINT CÉL amiért újra tudnál lobogni, harcolni, küzdeni. A párodnak meg az a nő kell, akit akkor látott maga mellett amikor még tele voltál küzdeniakarással. Hogy a párod csettintsen a nyelvével és azt mondhassa: Azt hétszázát. Ez a nő kell nekem és meghódítom, ha addig élek is. ADD VISSZA A PÁRODNAK A VADÁSZAT ÉRZÉSÉT.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (3)
     
  17. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 25. 22:0235.
    Szerinted egy kapcsolat múlhat a reggeli zsemlén??? Ezt a pasit most ketten kényeztetitek, mindent megkap - jól kihasznál szerintem. Ha én pasi lennék, nem tetszene, ha egy nő ennyire mindent megtenne értem. Megcsalt, most is más nője van - és te kedvesen fogadod, mindent megteszel érte. Nem néz le?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (19)
     
  18. 2005. március 25. 22:0234.
    férjed cipöjét! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (31)
     
  19. 2005. március 25. 22:0133.
    A frászt! Megnyugszik, hogy nem dölt a mutavány és megy minden tovább, hiszen elfogadod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (27)
     
  20. 2005. március 25. 22:0132.
    Édes vagy. . én is így vagyok vele. Valaki azt mondta -nagy tapasztalattal- hogy itt az nyer végül (nő kontra én), aki tovább bírja. Ne adjam fel, előbb utóbb kiborul valahol a bili, hogy ezt így ne tovább. .
    előzmény:
    nagyadri (15)
     
  21. 2005. március 25. 22:0131.
    de a házasság nem arról szól, hogy mindennap szupersminkkel, szexifehérneműben rohangászom reggeli kávékkal:( mert ugyanúgy, ahogy te is belementél vidékre költözésbe, mert férjednek ez volt vágya, otthonmaradtál gyerekkel, ugyanúgy néki is viszont-lemondásokkal járnak dolgok - pölö szeretőkről:(
    ha egy férfi, egy férj azt várja tőled, mit egy szeretőtől, engedni kell elmenni, mert az ostoba és érdemtelen szerelemre, kitartásra, szövetségre:( szeretőcske is ébredni fog idő múlva szétkent sminkkel, lehet, fölszed egy-két kilót és még betegis lehet, mikor teliokádja férjed cipőjét:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (19)
     
  22. Torolt_felhasznalo_724701
    Torolt_felhasznalo_724701
    2005. március 25. 22:0030.
    Ha valahogyan visszahódíthatod, akkor csak úgy hogy nem akarod visszahódítani. Pontosan az, amit most csinálsz: hobbid van, lefogytál, szoliba jársz, jól érzed magad a bőrödben. Ne az legyen a központi problémád, hogy visszajön-e vagy sem. Nem azt mondom, hogy nem fontos! Dehogynem! Hiszen a családról, egy kicsi gyerek apjáról van szó. Csak nem segít, a férfiakat inkább elriasztja a túlzott igyekezet. Érezze amikor hozzátok megy hogy mindig szívesen látott és jól tartott vendég a körötökben. Lássa hogy kiegyensúlyozott és önálló vagy. Érezze, hogy szereted, és nosztalgiája támadjon a családi fészek iránt.
    Én ugyan nem férfi vagyok, de megéltem már egy bizonyos kort és talán értem őket valamennyire. Mi is átestünk a gyerek születése után egy hasonló krízisen, de aztán helyrejöttek a dolgok. És akkor kezdtünk kilábalni, amikor inkább magammal kezdtem foglalkozni, nem a vele való kapcsolatomon rágódtam folyton.
    Amit leírtál abból szerintem nem következik, hogy nagyon eldurvultak volna a dolgok. A férjed még visszajöhet, ha elmúlt a kalandjának a varázsa, és úgy érzi veled és a gyerekkel jól érezné magát. A legtöbb amit tehetsz, hogy békés, nyugodt otthonnak érezze ami várja. A férfiak leginkább arra vágynak hogy ne macerálják őket:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (3)
     
  23. 2005. március 25. 21:5929.
    Így van! Egész életében nem élheti valaki más vágyai szerint napjait!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748901 (24)
     
  24. 2005. március 25. 21:5928.
    azért ez a pasi nem semmi :), eldicsekszik az új növel, hány kiló meg milyen kívánatos, neki meg te föztél fogyókúrás kajákat :)) hát, te egészen különlegesen toleráns vagy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (19)
     
  25. 2005. március 25. 21:5927.
    Tudod, míg nem volt családom, férjem csak baráti kapcsolataim, én is úgy gondoltam, hogy aki megcsal, az mehet is. Soha életemben nem csalt meg senki!
    Most hogy tényleg átértékeltem a saját szerepemet is, úgy látom, hogy nekem is részem volt abban, hogy most ott van. Mondjuk tényleg elszomorít, hogy ahelyett, hogy esélyt adott volna a kapcsolatunknak, hogy megoldva a problémákat élünk tovább helyett inkább kikerülöm, és megszerzem magamnak a "jó életet" című projektet indította be. . Most nem tudok mit csinálni, kivárok. Persze nem az idők végezetéig. Nyílván bennem is lecseng ez az egész, kialakul egy kép bennem az egészről. Egyenlőre küzdök, mert úgy érzem van miért. Bár ő elég szenvtelen irányomban.
    Talán ha látja, hogy itthon minden ok, nyugi van, én kedves aranyos, illatos, nett, fitt stb. van meleg kaja, hallgatgatom a vele történteteket, szólva ha látja, hogy nyitott vagyok irányába és hogy szeretem. . . talán?!
    előzmény:
    *icecat* (13)
     

Címlap

top