Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A nők védelmében

Torolt_felhasznalo_407541
Torolt_felhasznalo_407541
Létrehozva: 2017. október 29. 12:49

Mindenek előtt a címről néhány szó: Gyermekkoromban találkoztam egy ilyen című könyvvel, és bár teljesen más volt a témája, most valamiért mégis ez jutott eszembe. A "Megoldás" helyett ezért választottam ezt a címet.


Lányos apaként, akinek a leánya a színházi biznisz világában érintett, sokat foglalkoztat a Marton-Sárosdi ügy kapcsán előtérbe került téma. Rengeteg cikket, és még több véleményt elolvastam, miközben magam is leírtam gondolataimat. Általános tapasztalatom a zsigeri, érzelmi alapú véleménynyilvánítás, amit megértek, mégis nagyon károsnak tartok. Meggyőződésem, hogy megoldást csak a józan ész talajáról lehet találni, persze nincsenek illúzióim arról, hogy a jelenség teljes egészében felszámolható.


Leírt gondolataimért, véleményemért két dologgal vádoltak meg. Az egyik az áldozathibáztatás, a másik az elkövető védelme, az ügy bagatellizálása volt. Ezen vádakat határozottan visszautasítom és remélem, hogy vannak olyanok, akik meg akarnak érteni, és a megoldás keresését látják szavaimban. Nem a nők ellen, hanem értük szólok, amikor véleményemet, tanácsaimat, javaslataimat megfogalmazom. A megoldást keresem, mert a vadabbnál vadabb, már-már szélsőséges felvetések mellett előremutató, valós megoldás jelentő mondatokkal csak elvétve találkoztam.


Le fogom írni, hogy én miben látom a megoldást, de a félreértés elkerülése érdekében néhány dolgot tisztázni akarok. Az aljasság, a gerinctelenség, a bűnözési hajlam sajnos olyan emberi tulajdonság, amitől soha nem fog megszabadulni az emberiség. Intézményesen küzdeni az aljas, gerinctelen, bűnös cselekedetek ellen lehet, és e küzdelemben is - mint minden másban - a prevencióra kell fektetni a hangsúlyt. A megelőzésben viszont nagy szerepet kap a veszélyeztetett réteg. Ha e szerepre felhívjuk a figyelmet, sokak szemében áldozathibáztatókká válunk, és az elkövető cinkosa, pártolója lesz belőlünk. Szó sincs ilyesmiről! Gondoljunk az autókat feltörő tolvajokra! Senki nem ütközik meg azon a tanácson, hogy ne hagyjunk értékeket látható helyen a kocsiban, és egyetlen ember sem tekinti azt az elkövetőre nézve enyhítő körülménynek. Az erőszakoskodókat, zaklatókat, szeméremsértőket meg kell büntetni és el kell látni bélyeggel, ami a büntetéssel amúgy is együtt jár. A büntetés a prevenció egyik eszköze, de visszatartó ereje csak akkor van, ha elkerülésének esélyeit minimalizáljuk. A sértettek közreműködése nélkül viszont ez nem lehetséges.


Még három dolog: Szexuális sérelem döntően a nőket éri, ezért az Ő oldalukról közelítem meg a problémát, illetve tágabb térbe szeretném helyezni a témát. Ha nem is lehet hallgatni Martonról és Sárosdiról, próbáljunk a problémára a maga komplexitásában tekinteni! Harmadikként: Hinnünk kell abban, hogy a férfiak többsége illően viszonyul a nőkhöz, a molesztálást, zaklatást ugyanúgy elítélik, mint a sértettek!


Miben látom én a megoldást?


Mindenek előtt hiszem, vallom és állítom, hogy a megoldás kulcsa a nők kezében van! Sajnos teljes biztonság nincs, de ha a nők ezt a kulcsot használják, és jól használják, a tömegjelenség jelentősen visszaszoríthatóvá válik.


1. A nőnek legyen tartása! Viselje nőiességét úgy, mint ahogy egy uralkodó viseli a koronáját! Higgyétek el, ennek nagyon nagy visszatartó ereje van!


2. Kezelje a helyzetet helyesen!


3. Vegyen elégtételt azonnal az őt ért sérelemért!


E két utóbbi tanács váltja ki a legnagyobb vitát. Lebénul, fél, és hasonló érvek jelennek meg. Vitán felül áll, hogy e dolgok léteznek, és teljesen meg lehet érteni őket. Nem vagyunk mindannyian egyformán talpraesettek vagy lelkileg erősek, ezért hinni kell a társadalom támogatásában, és itt látok megjelenni egy ördögi kört. A nők nem érzik a társadalom támogatását, ezért hallgatnak. A hallgatás viszont lappangóvá teszi a problémát, az kvázi kezelhetetlen státuszba kerül.


A családnak, a szülőknek, de hatványozottan az anyának óriási szerepe van. A nevelésben példát, mintát kell adnia, a tartást be kell építenie leánya személyiségébe! Az önmagunkért való kiállásban az egész családnak ott kell állnia a sérült mögött! Ez egy olyan erő, ami biztonságérzetet ad, és általánossá válása esetén képes lesz  a társadalom szemléletformáló erejévé válni.


Sokakban talán felmerül a kérdés, hogy és a férfi? Őt fogadjuk el olyannak, az ő viselkedése természetes? Szó sincs erről! Hangsúlyozom, hogy itt nem a férfiakról van szó, hanem az aljas, gerinctelen emberekről! Sajátos dolog, hogy e kérdésben - a dolog természeténél fogva - férfiként jelennek meg, noha éppen a férfi mivoltuk kérdőjeleződik meg. Itt a jelenséget, a sértő magatartást kell szembeállítani a sértettekkel, és a hitványság megnyilvánulása ellen kell megtalálni a védelmet!


Vannak, akik a jogtól várják a megoldást, de félek, hogy az soha nem lesz olyan hatékony eszköze a megelőzésnek, mint az általam fent leírtak. Kíváncsi vagyok arra, hogy ti, nők mit gondoltok erről a problémáról akkor, amikor képesek vagytok az - egyébként érthető - érzelmektől elszakadni, és a józan ész irányából megközelíteni a témát.


Szerintetek mi lenne a megoldás?


 

  1. 2017. október 30. 21:11176.

    Amúgy én is ilyen vagyok általában, inkább meglepődök, és teljesen hidegen hagy a dolog, elfordulok stb. Csak mostanában vagyok néha olyan "paprikás" hangulatban, hogy beszólok, ha valami nem tetszik... :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (165)
    2017-10-30  20:42
  2. 2017. október 30. 21:04175.

    Az egésznek az elinditója a Wenstein botrány. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (172)
    2017-10-30  20:59
  3. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. október 30. 21:03174.

    Egyszer egy sátras csapatépítő tréningen, ahol a nemek természetesen külön sátorban aludtak egy nő azzal állt elő, hogy egy férfi éjszaka bement a sátrukba. Semmit nem csinált, csak bement, és a nő nem látta, hogy pontosan ki volt az. Elképesztő nyomozás kezdődött. Egyesével hallgattak ki mindenkit, és senki sem viccelődött a dolgon. Ha kiderült volna, hogy ki volt az illető, a férfiak nyírták volna ki, mert félig agyonvágta a bulit. A nő szavában senki nem kételkedett!


    Ilyen sztorik is vannak, csak ezek most nem olyan érdekesek.

    előzmény:
    Lillaréka (169)
    2017-10-30  20:53
  4. 2017. október 30. 21:02173.

    Én sokkal kisebb ok miatt is léptem már ki munkahelyről, de mindig úgy éreztem, hogy én győztem. Szóval a győzelem fura dolog, mindig azé, aki érzi! ;)

    előzmény:
    ágneskamilla (162)
    2017-10-30  20:37
  5. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. október 30. 20:59172.

    Latenciabol elomaszo sztorik.


    Egyebkent itt Angliaban is ettol hangos a sajto mostansag, valami vilagmeretu vegigsopresnek lennenk tanui? Most epp Kevin Spacey comingoutolt, hogy meleg es molesztalt egy fiatal fiut, nem gyoz bocsanatot kerni.

    előzmény:
    Lillaréka (169)
    2017-10-30  20:53
  6. 2017. október 30. 20:55171.

    1. A színésznők sajnos eleve a testükből élnek - persze ezt úgy értem, hogy őnekik a színpadon kell a testüket használniuk, ezért aztán eleve más kell legyen a testükhöz való hozzáállásuk, és ez szerintem könnyen félreérthető egyes érzelmileg ??? nem elég intelligens férfiak számára.


    2. Egyetértek Adagióval abban, hogy azonnali megtorlás - ott helyben felpofozom, tökönrugom, leszidom a sárga földig, de az a minimum, hogy azt mondom, netovább, távozok és gondolatban összeköpködöm. És természetesen soha többé nem lesz olyan a szituáció. Hja, és ha emiatt nem kapok szerepet? Hát akkor úgy jártam, akkor az a szerep nem rám várt, és kész.


    Pl. most is  volt a metrón egy ürge, aki a tömegben képtelen volt megtalálni a határait, meg is mondtam neki kerek perec, hogy találja meg, de gyorsan. Bocsánatot kért. Szerencsére több hely is lett aztán, szóval én is arrébb mentem, de már készültem, hogy fejbeverem.


    3. Ennyi év távlatából ezt bejelenteni - én nem tettem volna, mert csak a saját  életét teszi vele tönkre. Most jó érzés, hogy mindenki ezen csámcsog? Hogy az egész családjának ezen kell átmenni? Még szerencse, hogy végül nagynehezen bocsánatot kért a delikvens, meglett a megtorlás is. Így kevésbé kínos, de azért én megkíméltem volna magamat az egésztől. Inkább wuduzta volna meg...

  7. 2017. október 30. 20:55170.

    Nem tudom


    Csak azt hiszem azért nem derült még ki, mert olyanok védik az illetőt akikkel nem túl okos dolog ujjat húzni


    (de mondom.. lehet csak Fable mérgezésem van) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (167)
    2017-10-30  20:50
  8. 2017. október 30. 20:53169.

    A beszeljrola.hu oldalon volt egy eset.. egy idősebb hölgy mondta el hogy 12-13 évesen ment haza a tömött buszon- szintén Budapest. 
    És egy ilyen csúszómászó mögé lépett és elkezdett dörgölőzni.. az  ő hátához és közben el is élvezett.  Ő pedig nagyon megijedt... a kezében volt az iskolatáskája..  elsírta magát.. - elkezdett kiabálni..-  hogy mi történt.. mire a  busz közönsége őt krvázta le.. mivel rájött mi történt. Ledobták a buszról... paralizise volt...  nagy nehezen hazabicegett. Otthon elmondta az édesanyjának mi történt.. Az édesanyja megpróbált segiteni.. vigasztalta..  elmagyarázta amit tudott. Aztán elment a buszvégre.. a táskáért... de már egy másik táskával ment haza... az eredetit kidobta útközben. Azt írta a hölgy-- hogy bár túljutott rajta.. az édesanyjának köszönhetően.. el sosem felejtette és azóta is fóbiásan retteg a tömött közlekedési járműveken és ha teheti nem megy a tömegbe. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (165)
    2017-10-30  20:42
  9. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. október 30. 20:50168.

    Nehéz veled vitázni. :-)


    Sok férfit ingerelnek, de sokkal többet visszatartanak, és ez a lényeg! Ez a tulajdonság összességében csökkentené a próbálkozások számát. Férfi vagyok, hidd el nekem!


    Magabiztossá nem ráolvasással válik az ember, hanem neveltetése során, vagy a környezet támogatásával.


    A bosszú sajnos soha nem zárható ki, de férfiként, a férfi társadalom ismeretében mondom, hogy a legtöbb esetben a reakció nem a bosszú, hanem a visszavonulás lenne.


    Ha nálunk egy nő a főnöknek ilyent bepanaszol, az a pasi minimum alaposan meg lesz hurcolva, és ha beigazolódik a vád, repül, mint a gólya költözéskor.

    előzmény:
    ágneskamilla (162)
    2017-10-30  20:37
  10. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. október 30. 20:50167.

    Milyen ujabb nev?  Ne titokzatoskodjatok maar:)

    előzmény:
    Lillaréka (164)
    2017-10-30  20:41
  11. 2017. október 30. 20:43166.

    Nagyon pontos leírást adtál Ágnes! 

    előzmény:
    ágneskamilla (162)
    2017-10-30  20:37
  12. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. október 30. 20:42165.

    Egy kilógatott farokra tett megalázó megjegyzés adott esetben meg is oldhatja a helyzetet.


    Csak erre reagalnek, mivel voltam ilyen szituban. Mi sem allt tolem tavolabb, mint meg fokozni a helyzetet egy f@rokra tett megjegyzessel. Kizarolag szabadulni akartam. Teljesen normalis lelkivilagu kamaszlany voltam, nem razott meg az eset, nem szenvedtem el semmilyen pszichoszexualis serulest, csak undorodtam es megvetettem az embert. Fol nem merult volna bennem, hogy meg megjegyzest is tegyek a szanalmas kilogo akarmijere es ha ma, kozepkoru nokent fordulna velem elo az ilysemi, pont ugyanigy reagalnek. El a helyszinrol, amint lehet.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (159)
    2017-10-30  20:03
  13. 2017. október 30. 20:41164.

    Ezzel kapcsolatban az én gondolatom az, hogy az a név- sosem fog megszületni... mert olyan körök védik akikkel senki sem mer ujjat húzni


    (de lehet csak Fable- mérgezésem van) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (163)
    2017-10-30  20:38
  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. október 30. 20:38163.

    Ahogy olvasom, hamarosan megszületik egy újabb név, és ha igaz a beharangozó, Marton kismiska lesz hozzá képest.

  15. 2017. október 30. 20:37162.

    "Vitatható az, hogy a tartás, a határozottság és a magabiztosság visszatartó erővel bír?"


    "Vitatható az, hogy a talpraesett nő nagyobb eséllyel tér ki a sérelem elöl, mint a kevésbé talpraesett, vagy ha elszenvedi azt, akár azonnal, ott a helyszínen elégtételt tud venni? Egy kilógatott farokra tett megalázó megjegyzés adott esetben meg is oldhatja a helyzetet."


    Vitatható. Sok férfit ingerelnek a kemény, ambiciózus nők, és szívesen "betörik" azokat. 


    És hogy akarod elérni, hogy egy nem magabiztos, határozott nő magabiztos legyen? Ráolvasással?


    Mellesleg egy munkahelyi szituációban ilyen esetben a lényeg a hatalommal való visszaélés. Megjegyzést teszel a főnököd hímtagjára, vérig sérted a férfiasságában. Ott fog keresztbe tenni neked, ahol csak tud. Ő győzött.


    Túlélésre játszol, nem mutatod a határozottat, hagyod magad megalázni. De egyszer csak kényelmetlen lesz számára, amit tudsz róla. Ő győzött.


    Ilyen helyen te nem dolgozol, kilépsz. Ő győzött.


    Bepanaszolod a nagyfőnöknek, aki jó eséllyel nem fog ügyet csinálni a dologból. Legjobb esetben azt mondja a főnöködnek: ejnye. ez nem szép. A főnököd ott fog keresztbe tenni neked ezentúl, ahol tud . Ő győzött.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (159)
    2017-10-30  20:03
  16. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. október 30. 20:29161.

    Abszolut nem akarom arrafele elvinni a temat, amerre te, de ez a szinonimagyujtemeny valami elkepesztoen ostoba.  A meleg miert ferde hajlamu meg langyos? Homar?? 


    A szavaknak nem csak jelentesuk van, hanem felhangjuk is. Ahogy a 'nigger' serto es a black vagy Afro-American az elfogadott, ha azt mondod egy ertelmi fogyatekosra, hogy tokkelutott vagy nyomi, kiallitottad magadrol a szegenysegi bizonyitvanyt. Nem veletlen a 'siket/hallasserult' es nem suket, a 'mozgasserult' es nem nyomorek, mert a szavaknak erejuk van es iteletet hordoznak. Remelhetoleg tovabbi peldak nelkul is sikerult a buzizas letjogosulatlansagat megertetni, akarhany eve elsz akarhol is. 


    Vissza a nyito temahoz.

    előzmény:
    Sheriff-2 (160)
    2017-10-30  20:11
  17. 2017. október 30. 20:11160.

    Nálunk pl.nagyon nehéz előrejutni a bíróságon, ugyanis amikor ezeknek egyike hatalomra jutott, kijelölte a saját fajtáját bíróknak, sok ezret.Próbált volna reklamálni a korábbi rendszerben valaki a párttitkár elvtársnak, amikor ő volt a bűnözők királya.Pisilés a viharral szemben.


    "buzi" szinonimái:

    meleg, homoszexuális, homó, homi, homokos, ferde hajlamú, homár, langyos


    + !



    zizi, gyagyás, lüke, naiv, balgatag, oktalan, tökéletlen, oktondi, buta, ostoba, bugyuta, korlátolt, agyilag zokni, bumburnyák, tökfilkó, síkagyú, agyatlan, félnótás, süsü, pupák, sötét, dinka, flúgos, csacsi, balga, tökkelütött, féleszű, idióta, eszetlen, gügye, bolond, tyúkeszű, eszement, eszefogyott, dőre, fafej, gyökér, butus, tompaagyú, fajankó, együgyű, botor, paprikajancsi, egyszerű, üresfejű, butuska, ügyefogyott, hígvelejű, hígagyú, süket

  18. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. október 30. 20:03159.

    Miét veri ki ez a három pont a biztosítékot, és miért a 3. pont leginkább? Megpróbálom még egyszer leírni azt, amit részleteiben már sok helyen leírtam.


    Az ember eredendően gyarló (is). A fejünk tetejére állhatunk, vétségek, bűncselekmények akkor is lesznek. Ezek számának csökkentése társadalmi cél és feladat, de nincs az a demokratikus rendszerben működő hatalom, amelyik akár csak ígéretet tenne arra, hogy a bűnözést teljesen felszámolja. A visszaszorítás két legalapvetőbb eszköze a bűnüldözés, és az igazságszolgáltatás, de talán nem vitatjátok, hogy ebben jelentős szerepet kapunk mi, állampolgárok is. Az ember riasztót szereltet az autójába, a házába, nem hagyja az értékeit őrizetlenül, éjszaka elkerüli a veszélyes környéket, nem vásárol kétes eredetű dolgokat, vírusirtót telepít a számítógépére, őrizi a PIN kódját, és sorolhatnám, de egy dolgot még nem lehet megkerülni. Ha sértetté válik, feljelentést tesz! Feljelentés nélkül ugyanis nem indul eljárás, és az elkövető gyakorlatilag megúszta. Magunk bátorítjuk újabb akcióra.


    Vajon miért gondolják azt a nők, hogy nekik nincs dolguk az ellenük irányuló disznóságok megelőzésében? „Védjen meg a társadalom!” Ennyi az egész? Még jobban tetszik az a feudalizmustól napjainkig felvázolt fejlődéstörténet, ami a társadalom érését mutatja: Várjuk meg, amíg erre is megérik a társadalom? Elképzelem, ahogy ülünk egy fa alatt, és meredt szemekkel szuggeráljuk, hogy lepottyanjon a társadalom érett almája, ami a nők védelme tekintetében elhozza a várva várt megoldást, miközben azon töprengünk, hogy a pottyanás előtt vajon még meg leszünk erőszakolva, avagy sem! Elnézést az ironizálásért, de a társadalomban csak úgy nem mennek végbe változások. Azt akarni kell, és tenni kell érte! Komolyan gondolja, aki azt mondja, hogy a nőknek ebben nincs dolguk, vagy legfeljebb annyi, hogy névtelenül elmesélik a történeteiket?


    A szexuális bűnesetek egy jelentős része olyan, amit az igazságszolgáltatás nagyon nehezen tud kezelni, így felértékelődik a megelőzés szerepe. Miért problémás ezeket kezelni? Azért, mert a bizonyítás nagyon nehéz. A tanácsaim ezekre az esetekre vonatkoztak, ugyanis ezek teszik ki a sérelmek döntő hányadát. A cél pedig a sérelmek számának csökkentése.


    Vitatható az, hogy a tartás, a határozottság és a magabiztosság visszatartó erővel bír? Nem a 4 éves kislánynál, és nem is a 85 éves néninél kell erről beszélni, de az esetek egy jelentős részében felmerülnek ezek a dolgok.


    Vitatható az, hogy a talpraesett nő nagyobb eséllyel tér ki a sérelem elöl, mint a kevésbé talpraesett, vagy ha elszenvedi azt, akár azonnal, ott a helyszínen elégtételt tud venni? Egy kilógatott farokra tett megalázó megjegyzés adott esetben meg is oldhatja a helyzetet.


    Az első két pont gyakorlatilag erről szól, és hozzátettem, hogy nem, nem hibáztatható az, akinek nincs meg a kellő tartása, és nem hibáztatható ez sem, akinek nincs meg a kellő lélekjelenléte a helyzet kezeléséhez. Én csupán azt mondom, hogy a fa alatt való ücsörgés, és a pottyanásra való várakozás helyett nevelni kell a lányokat. Családi mintákkal és segítő szavakkal meg kell tanítani őket ezekre a dolgokra. Otthon, az iskolában, és a rokoni körben. Aztán persze az „utolsó órán” be lehet tenni egy gázspray-t a leányzó táskájába (a lányoméban van).


    A feljelentés már egy kicsit komplikáltabb dolog. Képzeljük el, hogy a részeges, bagószagú, büdös apa hazajön a kocsmából, és atyai ösztöneinek engedve megölelgeti a kislányát. Semmi mást nem tesz vele, de vajon okozhat ez a kislányban életre szóló traumát? Igen! Mit tehet ez ellen az igazságszolgáltatás? Semmit, hiszen csak egy apa megölelte a lányát. Ilyenkor az anyának, vagy ha az is részeges, a környezetnek kellene észrevenni a dolog káros hatását, és igenis van az a fórum, ahová fordulni lehet és fordulni kell. A gyermekek védelme terén azért nem állunk olyan rosszul, ha megtesszük azt a kötelező lépést, ami nélkül valljuk be, sokkal rosszabbul állnánk. A komolyabb bűncselekményekről sem kell nagyon beszélni, hiszen ott a bizonyítás többnyire nem okoz gondot. A megerőszakolás orvosilag tetten érhető, vagy más módon bizonyítható. Nem állítom, hogy mindig, de jellemzően igen.


     


    Maradnak hát a Lilláéhoz hasonló esetek, de ezt már nem elemzem tovább. A 3. pont az, ami szerintem nem tekinthető a klasszikus értelemben vett áldozathibáztatásnak. Áldozathibáztatás alatt azt értik, hogy az áldozat aktív, vagy éppen passzív magatartása, viselkedése hozzájárult a kárára elkövetett sérelem bekövetkezéséhez. A feljelentés a sérelem után történik, így annak semmi köze a bekövetkezéshez.

  19. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. október 30. 19:29158.

    Van, aki vihog rajta, van, akit felzaklat, karakterfuggo. Nem biztos, hogy baj van az atlagnal erzekenyebb lelku leanyzoval. F@rokvero manus pedig esetleg legkozelebb nem eri be a platoi f@rokveressel, es az mar bizony baj. Mert ha hianyoznak f@rokvero emberunknek azok a gatak, amiknek reg ki kellett volna alakulni, az elegge kiszamithatatlanna teszi a f@rokverest es annak egyeb verzioit.

    előzmény:
    cabron (149)
    2017-10-30  18:44
  20. 2017. október 30. 19:08157.

    Nézd.. nekünk egy ettől eltérő esetünk volt.. A most 23 éves lányomat elütötte egy autó amikor 12 éves volt. (koponyalapi törés agyrázkódás- tehát súlyos sérülés ) . Hát.. a rendőrségen valami ötször volt.. szegény - aztán volt egy helyszini vizsgálat...   majd az ügyészség vádat emelt..  aztán bírósági szakasz..  tárgyalás.. és a bíró.. újabb helyszini vizsálatot rendelt el. Mindkét helyszinen legalább 2 órán át csesztették a gyereket, hogyan ment át az úton és hogyan nem.. .holott ő a fejsérülése miatt semmire sem emlékezett. A baleset februárban történt.. este 7 körül. A vizsgálatok meg az egyik szeptemberben a másik áprilisban.. -  szóval este 9 táján még a baleset helyszinén bactuk a rezet a semmire. Aztán újabb tárgyalás. 
    Végül a sofőrt felmentették.. pedig mindkét alkalommal a szakértő azt állapitotta meg.. hogy a sofőrnek látnia kellett volna a gyereket. 
    Adalék.. a sofőr.. a híres nevezetes lipóti pék alkalmazottja volt.. a céges autóval. _ másik adalék.. az első tárgyalás előtt az ügyész.. odajött hozzánk... és közölte.. ne nagyon szívozzunk.. mert ha netán kiderül.. hogy a gyerek a hibás.. nekünk kell állni a bérköltséget. 
    Elnézést az offért... - de a saját történetünkből kiindulva.. . egy egészen picinykét sem bizom a magyar jogban. 

    előzmény:
    etilany (154)
    2017-10-30  18:57
  21. 2017. október 30. 19:02156.

    Esetleg változtassuk meg a templomi házassági esküt. Hű leszek a sírig hozzád, kivétel akkor, ha egy nő félpucéran vonaglik előttem, mert lássuk be, a férfiúi természet ennek nem tud ellenállni. :) 


    Mi lenne, ha közölné a nővel a pasas , hogy számára kellemetlen a viselkedése, a ruházata, a vonaglása? 

    előzmény:
    cabron (134)
    2017-10-30  17:59
  22. 2017. október 30. 18:58155.

    De azért emlékszel rá 


    Én olyan 16 lehettem amikor a nyári gyakszin egy patkány mögém lépett és megfogta a mellem. 
    Ellöktem a kezét.. és arrébb mentem. Gizda kiscsaj voltam.. akkor még. Elkerültem. 
    Aztán az első melóhelyen.. volt egy másik patkány.. az meg állandóan ránk nyitott az öltözőben. 3an voltunk laboros lányok..  és a fickó  akár reggel akár ebéd elött-után vagy délután. ha tehette benyitott. Undoritó feje volt. És hiába jeleztük... főnöknek.. vagy küldte el az anyjába az idősebb kolléganő.. nem hagyta abba. Na de itt hozzáteszem.. hogy amikor odakerültem.. szóltak a kolléganők, hogy mindig együtt megyünk öltözni- mindig megvárjuk egymást. Szerintem a pasi leste az alkalmat... csak nem jött neki össze. Ő csak egy csúszómászó volt.. és nem a főnökünk. 

    aztán nyugdijba ment a két öreg... főnök.. és kaptunk egy fiatal laborvezetőt.. pasit. pár évvel volt idősebb nálunk.. - szerintem ő leállitotta vagy beszélt vele...  mert ha L ott volt a csúszómászó visszafogta magát. 

    előzmény:
    cabron (149)
    2017-10-30  18:44
  23. 2017. október 30. 18:57154.

    Igen, egyébként ezen is változtatni kellene, különösen, ha gyerekről van szó. Valamikor nagy csinadrattával bejelentették, hogy változtattak a  gyerekek kihallgatásán nemi erőszak esetében, pont azért, mert ahányszor elmondja, annyiszor zaklatja fel...Akkor ez nem valósult meg? (bár minek is csodálkozom ezen????) Továbbá nem ártana zártkörű tárgyalás ilyen esetben....remélem, azt azért nem csinálják meg, gyerekeknél, hogy az áldozatot szembesítik az elkövetővel a bíróságon? 


    És továbbra is tartom, hogy feljelentést kell tenni. Ha már ennyit beszélünk erről (nem mi itt, hanem manapság a médiában, közbeszédben), akkor pont ezt is hangsúlyozni kellene, hogy tegyék meg a feljelentést.....


    És meg kellene könnyíteni valahogy ezt....Khmm, lehet, hogy a  rendőröknek kellene kis továbbképzés, hogyan kell ilyen áldozatokhoz viszonyulni...stb....az elhallgatás nem megoldás.

    előzmény:
    Lillaréka (137)
    2017-10-30  18:03
  24. 2017. október 30. 18:51153.

    Én is így gondolom.

    előzmény:
    Lillaréka (146)
    2017-10-30  18:41
  25. 2017. október 30. 18:50152.

    Beszédre késztetem.

    előzmény:
    Lillaréka (148)
    2017-10-30  18:43

Címlap

top