Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2013. június 3. 22:02101.
    Sziasztok!
    Én is jövőre tervezem az esküvőmet és szeretném,hogy a legtökéletesebb legyen mint minden leendő mennyasszony. 
    Imádom a vizet és arra gondoltam,hogy hajón tartanánk az esküvőtMit gondoltok a hajón való esküvőről? Volt már valakinek hajón esküvője?
  2. 2013. június 3. 21:10100.
    Nekünk nem rég volt az esküvőnk és a legjobb döntésnek azt tartom, hogy profi ceremóniamestert és fotóst választottunk! Még 50-en sem voltunk, de iszonyatosan nagy segítség volt, hogy nekünk semmi dolgunk nem volt, mert a ceremóniamester levezényelt, felkonferált mindent! Ha valakit érdekel priviben el tudom küldeni a nevét és még több infot! :)
  3. 2013. május 30. 20:3799.
    Hehe, köszi, ezt sejthettük volna :-)
    előzmény:
    zsebordog (93)
    2013-05-30  09:19
  4. 2013. május 30. 20:3598.

    Köszi az ötleteket!

     

    Az Etalonosoknál milyen volt a kaja és a kiszolgálás? Csak ez a két bibi volt, amit említettél? Mert ez még az elmegy kategória (nyilván mindenki ott próbál fogni, ahol tud :-)).

    előzmény:
    zsebordog (92)
    2013-05-30  09:18
  5. 2013. május 30. 20:3397.
    Írtam privit :-)
    előzmény:
    ANAEL (96)
    2013-05-30  09:56
  6. 2013. május 30. 09:5696.

    Kedves Ipszilon,

     

    Felkeltetted az érdeklődésem az Etalonosokkal kapcsolatban. Mit jelent a baráti ár? 

     

     

    előzmény:
    Ipszilon (90)
    2013-05-29  19:54
  7. 2013. május 30. 09:5495.

    Mindenképp kell valaki, aki a vendégekkel információkat közöl, illetve ez egyes eseményeket felkonferálja! Ez szerintem nem vőlegény/menyasszony dolga, ha pedig a vendégek közül kérnek meg valakit, az általában este 10 után már nem fog vele foglalkozni, inkább bulizni megy a többiekkel...

     

    Az egyik legrosszabb ami történhet az, hogy a vendégek nem tudják "mi történik most" és azután mi lesz. Erre kell egy dedikált személy, aki nem iszik és végig kíséri a történteket. Lehet az vőfély, vagy CM.

    előzmény:
    Ipszilon (91)
    2013-05-29  20:01
  8. 2013. május 30. 09:4594.

    Kedves Semiramis,

     

    Vannak olyan dolgok, amiben igazat adok Neked. Mint pl. az hogy egy esküvőre én kellek és a vőlegény meg két tanu. De én picit szeretném megkoronázni ezt a napot, ami szerintem a legtöbb nőnél így van. Nyilván lehet faragni a költségekből én sem szeretnék elszállni, hidd el, hogy nálunk sem egy fán terem a pénz, de azt nagyon szeretném ha mindenki jólérezné magát, és szép emlékei lennének az esküvőmmel kapcsolatosan.

     

    Igazad van, ezt nyilván nem a székszoknya és a meghívó milyensége fogja eldönteni, na de lássuk be hogy az összhatás nagyon, de nagyon fontos. Voltam én már olyan esküvőn, ahol fa székek voltak és kb. megfagyott mindenki, mert székhuzat nem volt, párnákat nem intéztek. Ha minden székre vesz egy párnát, akkor meg ugyanott van mint a székhuzattal. 

    Na most gondolom fogod a fejed, hogy mekkora hülyeség, de egész este azon a széken, a mai napig emlékszem és ez egy rossz élmény volt.

     

    Ipszilonnal egyetértek ami a ceremónia mestert illeti. FONTOS!!!!

    Voltam szintén egy olyan esküvőn, ahol nem volt. Minden összecsúsott, nem volt rendszer, senki nem tudta mi van, mi merre hol. A menyasszonytól és vőlegénytől ezt nem lehet elvárni, mivel a pár is szeretne saját magára és a vendégeire is figyelni. Nekem mindenképpen lesz, hogy valaki rendszert és keretet adjon az egésznek.

     

    Képzeld, hála ég a párom is úgy gondolkodik mint én, és természetesen együtt tervezzük az egészet, hasonlóak az igények.

     

    Számomra nem a székszoknya a felesleges felhajtás. Én meg azt mondom, akinek pénze van rá az tervezzen és szervezzen olyan esküvőt amilyet megálmodott. Én a saját kereteinken belül gondolkozom. És szerintem mindenki más is.

     

     

    előzmény:
    semiramis (89)
    2013-05-29  19:43
  9. 2013. május 30. 09:1993.
    Semiramis már a mi esküvőnknél is elmondta itt 2010-ben, hogy minek az egész, neki ez rendszeres évi program. :) (Mindezt nem bántásból Semiramis személye ellen, csak azért, hogy ne vegye itt magára senki a tanácsait. :) )
    előzmény:
    Ipszilon (91)
    2013-05-29  20:01
  10. 2013. május 30. 09:1892.

    A MOM Parknál lévő Larus éttermet is sokan dicsérik, idén már a második esküvőm volt ott, és nagyon elégedettek voltak mindennel. Az egyik esküvő 40 fős volt, a másik 220, szóval ebben is rugalmasak. :)

     

    A Marriott hotelről is azt hallottam, hogy a hely színvonalához képest az esküvői ajánlatok nem olyan húzósak, egy próbát talán megérhet a dolog.

     

    Etalonnál vigyázzatok a dekoros résszel, ha azt is tőlük rendelnétek. A legjobb barátnőmnek tavaly ők készítették azt is az ételek mellett, és azt láttuk, figyelni kell, mert ugyan az egész kedvező áró volt, de volt egy-két tétel, amit aránytalanul drágán számláztak volna. A másik, hogy a fénydekort teljesen máshogy tették föl, mint ahogy megbeszélték, és ez csak akkor derült ki, amikor már késő volt.

    előzmény:
    Ipszilon (90)
    2013-05-29  19:54
  11. 2013. május 29. 20:0191.

    Alapvetően igaz az amit mondasz (pl. bármennyire is klassz a meghívó, én  az esküvő után kidobom, mert minek tároljam a szekrény mélyén...). Ellenben, vőfélyre vagy CM-re szerintem szükség van. Nem feltétlen a véget nem érő, erőltetett játékok miatt, hanem nemes egyszerűsség azért, mert ő tereli a népet. Voltunk már olyan esküvőn ahol nem volt vőfély és senki nem is vállalta magára a szerepet a családból, így a násznép csak lézengett mint gólyaf.s a levegőben (úgy a polg hivatalaban, mint a lagzin). Pl. amikor a fotózásról megérkezett az ifjú pár az étterembe, beléptek a terembe, mindenki konstatálta, aztán elfordoltunk és ittunk tovább, mert nem igazán volt, aki felhívja a figyelmet, és mondjon pár kedves szót. Szóval én kitartok a CM/vőfély mellett, mindenkinek sokkal könnyebb: a násznépnek is és nekünk is.

     

    Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy egy 100 főre készítendő tortánál, hogy tagadod le, hogy eskővőre lesz (pláne, ha emeletes). Csokor dettó :-)

    előzmény:
    semiramis (89)
    2013-05-29  19:43
  12. 2013. május 29. 19:5490.

    Egyelőre mi is még csak a helyszín kiválasztásnál tartunk. Találkoztunk már az Etalonosokkal (elsőre szimpatikusnak és hitelesnek tűntek), majd megyünk kóstolni is hozzájuk. Viszont továbbra sem értem, hogy hogy dolgozhatnak ennyire baráti árakkal - mármint a többi étterem/szállodához képest :-)

     

    Aztán majd megszeretném nézni a Rubin Hotelt is.

     

    Plusz neten rábukkantam a Budapest Party Service-re is, viszont három napja várom az ajánlatukat, de nem nagyon csipkedik magukat (honlap alapján ők is versenyképes árakkal dolgoznak).

     

    Egy barátnőm ajánlotta még a Gundelt is. Szerinte ugyan az a la carte árak az egekben vannak, de lehet, hogy az esküvői menüjük a többi étteremhez képest nem drága. Egy próbát megér...

     

    Egyelőre ennyi. Zenekar/DJ még nincs, bár mondták ismerősök, hogy azt is kezdjük el időben. Fotósból meg szintén ajánlottak barátok párat, akik náluk fotóztak, úgyhogy ott is vannak már kedvencek.

    előzmény:
    ANAEL (86)
    2013-05-28  13:00
  13. 2013. május 29. 19:4389.

    a felsoroltak 3/4-e tökeletesen felesleges = penzkidobas.

     

    gondold at, mi kell valoban (ill. hoyg mit szeretnel nagyon, hiszen kelleni te kellesz, a völegeny meg a ket tanu, slussz) - mindjart lesz penzed mindenre. söt, a kivalasztott kategoriaknal meg radobhatsz egy lapattal a minösegre. ;-)

     

     

    (ha nem mondod, hoyg esküvöi csokor, harmadannyit fizetsz. tortanal ugyszinten. meghivokat siman ki tudod nyomtatni te is(remek minösegben, ha van megfelelö papirod), szülököszöntö NEM hagyomany, marhasag, megköszönitek negyszemközt, köszönöajandek a vendegeknek rögtön szemet, ocskasagot senki sem gyüjt, szekruha abszurd, ceremoniamester abszolut nevetseges es total felesleges...) 

     

     

    szoval gondolkozz es vond bele a parodat, különben elkepzelhetö, hoyg megörül a felesleges felhajtastol es nem is lesz esküvö... 

    előzmény:
    ANAEL (86)
    2013-05-28  13:00
  14. 2013. május 29. 19:1888.
    Mi még mindig nézelődünk mert egyelőre nem találtunk meg azt a helyet ami tetszik is, a mi létszámunknak megfelelő és megfizethető is... 
    előzmény:
    ANAEL (86)
    2013-05-28  13:00
  15. 2013. május 29. 16:3487.

    Szia!

     

    Fotóztam itt esküvőn 1,5 éve. Tapasztalataim szerint nagyon jó volt a szervezés, és figyelmesek voltak. Fotózás szempontjából is jó a helyszín.

     

    Mindenképpen érdemes elmenni megnézni. 

     

    Szép napot! 

    előzmény:
    ANAEL (64)
    2013-05-22  14:10
  16. 2013. május 28. 13:0086.

    Ahogy itt olvasgattam a hozzászólásokat, azt látom hogy körülbelül mindenki olyan árkategóriában mozog mint én. Hát igen, nem egyszerű a helyzet, és kb. itt Pesten és környékén 2 milla egy esküvő.

    Ha csak azt számoljuk, hogy mondjuk a kaja 1 milla, akkor még nem adtuk hozzá a ruhákat, a dekort, a csokrokat, a ceremóniamestert, DJ, fotós, videós, meghívó, smink, fodrászat...szépen összegyűlnek a dolgok.

     

    Hatalmas business ez, az is biztos, de legalább van időnk körülnézni jó alaposan.

     

    Mi id DJ-t szeretnénk, de voltam már olyan lagzin ahol a zenekar is jó választás volt. 

     

    Természetesen én is mindent szeretnénk, csak hát a költségek.... a világ összes pénzét el lehetne költeni, ha csak az esküvő kiállításból indulok ki...

     

    Valaki azóta foglalt már helyszínt? Hol tartatok csajok?

  17. 2013. május 27. 11:5685.

    Sziasztok!

     

    Örülök hogy a topik már jolmegy kicsit vissza olvastam és én is a Dj-re boksolok nekünk is az lesz .  

  18. 2013. május 25. 23:1284.
    Szia! Köszi, akkor majd utána nézek ennek is még idejében, nehogy lyukra fussunk.
    előzmény:
    sunshine06 (82)
    2013-05-25  20:47
  19. 2013. május 25. 22:3683.

    Jól ki van találva, nem nagyon lehet ezt megúszni Pesten 2mio alatt a teljes napot. Sőt, a környéken sem sokkal olcsóbb. Legalábbis a helyek nem. 

    előzmény:
    ANAEL (75)
    2013-05-24  09:42
  20. 2013. május 25. 20:4782.

    Szia!

     

    A választás mikéntjében nem tudok segíteni - nekünk itthon, falusi hivatalban lesz, egy anyakönyvvezető van, automatikusan ő esket majd. Pesten hogy megy, nem tudom. Ha van ismerősötök, aki már túl van rajta, tapasztalatot mondhat. Én tudom, hogy ha bent Szegeden esküdnénk, akkor kihez szeretnék kerülni (mert szimpi, szépen beszél, gyönyörű a hangja, stb.), de nálunk ez a vonal nem játszik :)

    előzmény:
    Ipszilon (68)
    2013-05-22  20:54
  21. 2013. május 25. 01:1681.
    hmm...akkor tényleg sokat változott a PHCs az utóbbi években...
    előzmény:
    Ipszilon (78)
    2013-05-24  19:31
  22. 2013. május 24. 20:1880.
    Visszavonom amit az Új Tündérkertről mondtam, a 10% szervízdíjat nem számoltam bele az előbb. Így már egyből más a leányzó fekvése.... :-S
    előzmény:
    Ipszilon (79)
    2013-05-24  19:52
  23. 2013. május 24. 19:5279.

    Igen, láttam, hogy a körasztalos megoldásért náluk pluszban kell fizetni (WTF?! ...csak úgy mellesleg :-)). Mondjuk nekünk az U alak szimpatikusabb (ez a heppünk, sajnos :-)), szóval én a körasztalt eleve nem számoltam. Viszont mivel április időpontra is kértem ajánlatot, ezért ott van 10% kedvezmény az étel-ital árából. De még ezzel együtt is úgy látom, bizony van náluk olcsóbb - legalábbis első blikkre. Példának okáért a Budapest Hotelben (Városmajor) 100 főre 1,2 milláért jön ki a kaja-pia -rövidital nélkül, természetesen. Mondjuk itt van dugódíj, míg az Alfában nincs. Meg a Budapest Hotelben komolyabb kitételek vannak: pl. az italcsomag csak 5 óra hosszra érvényes, zárórahosszabítás plusz 20 ezer és max. hajnali 3-ig. De ott van az Új Tündérkert, ahol 11700 ft/fő a vacsi, éjféli menü plusz az italcsomag (megint csak rövid nélkül), de legalább csak 03:00 után kell terembérletet fizetni. Mindenesetre eddig nekem az Etalon Party Service viszi a prímet - aztán meglátjuk milyen plusz költségeket tudunk meg a személyes beszélgetés alkalmával.

     

    Szóval küzdős a dolog, ahogy nézegetem az ajánlatokat... Még a végén lehet, hogy inkább a Margitszigeten rendezünk egy pikniket ;-)

     

    Alkudozást nem tudom én sem, hogy hogyan megy, de gyanítom, hogy úgy lehet, ha a menüvel variálunk - vagy ártatlan kutyaszemekkel nézünk a vendéglátósra, hogy "lécci, lécci, engedj az árból" :-)

    előzmény:
    ANAEL (75)
    2013-05-24  09:42
  24. 2013. május 24. 19:3178.
    Szia! Mindkettőtől kértem. De az utóbbi kommentben a Club Hotelről beszéltem. Egyébként mindkettő kb. ugyanabban az árkategóriában van az ajánlatuk alapján.
    előzmény:
    Bogi smink (74)
    2013-05-23  23:34
  25. 2013. május 24. 16:1577.
    igen, csak ezt...
    előzmény:
    ANAEL (76)
    2013-05-24  09:44

Címlap

top